Рішення від 13.11.2025 по справі 420/27714/25

Справа № 420/27714/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Іванова Е.А. розглянувши у письмовому провадженні в приміщені суду в м.Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 за участі третьої особи на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з вищевказаним позовом до суду у якому просить визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі відповідач) з неактуалізації - невнесення вірних даних (інформації/відомостей) в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, що позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП: НОМЕР_1 ): ІНФОРМАЦІЯ_5 знятий та виключений з обліку військовозобов'язаних (ст. 64А, протокол № 41 від 30.10.2017), що у сукупності та нерозривному зв'язку підтверджується військовим квитком НОМЕР_2 від 27.08.2003 за особистим підписом військового комісара, круглою гербовою печаткою ІНФОРМАЦІЯ_6 (09935548) та, додатково, довідкою ВЛК № 2/1632 від 08.11.2023 за особистим підписом голови ВЛК та особистою печаткою лікаря, за ободистим підписом секретаря ВЛК та круглою гербовою печаткою ІНФОРМАЦІЯ_6 ( НОМЕР_3 ); «Категорія обліку: не військовозобов'язаний»; «Підстава зняттявиключення: визнаний ВЛК непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку військовозобов'язаних за п. 3) ч. 6 ст. 37 Закону України від 25.03.1992 № 2232-XII (ст. 64А, протокол № 41 від 30.10.2017)», «Звання: молодший лейтенант», «ВОС: 121000», визнати протиправною;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_7 актуалізувати - внести вірні дані (інформацію/відомості) в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, що позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП: НОМЕР_1 ): ІНФОРМАЦІЯ_5 знятий та виключений з обліку військовозобов'язаних (ст. 64А, протокол № 41 від 30.10.2017), що у сукупності та нерозривному зв'язку підтверджується військовим квитком НОМЕР_2 від 27.08.2003 за особистим підписом військового комісара, круглою гербовою печаткою ІНФОРМАЦІЯ_6 та, додатково, довідкою ВЛК № 2/1632 від 08.11.2023 за особистим підписом голови ВЛК та особистою печаткою лікаря, за ободистим підписом секретаря ВЛК та круглою гербовою печаткою ІНФОРМАЦІЯ_6 (09935548).

- в обов'язкових реквізитах як невірне: «Категорія обліку: військовозобов'язаний»; «Звання: солдат», «ВОС: 956647», - видалити;

- в обов'язкових реквізитах як вірне: «Категорія обліку: не військовозобов'язаний»; «Підстава зняттявиключення: визнаний ВЛК непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку військовозобов'язаних за п. 3) ч. 6 ст. 37 Закону України від 25.03.1992 № 2232-XII (ст. 64А, протокол № 41 від 30.10.2017)», «Звання: молодший лейтенант», «ВОС: 121000», - окреслити.

В обгрунтування вимог вказує, що 30.10.2017 ІНФОРМАЦІЯ_5 знятий та виключений з обліку військовозобов'язаних (ст. 64А, протокол № 41 від 30.10.2017), що у сукупності та нерозривному зв'язку підтверджується військовим квитком НОМЕР_2 від 27.08.2003 за особистим підписом військового комісара, круглою гербовою печаткою ІНФОРМАЦІЯ_6 (09935548) та, додатково, довідкою ВЛК № 2/1632 від 08.11.2023 за особистим підписом голови ВЛК та особистою печаткою лікаря, за ободистим підписом секретаря ВЛК та круглою гербовою печаткою ІНФОРМАЦІЯ_6 . З 11.02.2020 є інвалідом 3 (третьої групи) загальне захворювання, безстроково), що підтверджується довідкою до акту огляду медико-соціальною експертною комісією (серія 12 ААБ № 725825) від 11.02.2020 та пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 від 18.01.2023. До 29.04.2025 ІНФОРМАЦІЯ_8 вірні дані/відомості у Реєстр про призовників, військовозобов'язаних та резервістів в обов'язкові реквізити щодо нього («Категорія обліку: не військовозобов'язаний»; «Підстава зняттявиключення: визнаний ВЛК непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку військовозобов'язаних за п. 3) ч. 6 ст. 37 Закону України від 25.03.1992 № 2232-ХІІ (ст. 64А, протокол № 41 від 30.10.2017)», «Звання: молодший лейтенант», «ВОС: 121000»), - не вніс. 30.04.2025 у Реєстр про призовників, військовозобов'язаних та резервістів в обов'язкові реквізити щодо позивача містились дані/відомості («Категорія обліку: військовозобов'язаний»; «Звання: солдат», «ВОС: 956647») які невірні. 05.06.2025р. через АТ «УКРПОШТА» він із письмовою заявою з додатками звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_9 , що вручена 12.06.2025. 21.06.2025 на електронну адресу пошти ІНФОРМАЦІЯ_9 та інших адресатів в електронній формі та ЕЦП звернулися зі скаргою. 14.07.25р. від ІНФОРМАЦІЯ_9 отримали нереєстрований лист, що продовжив штучне утворення формальних підстав для приховання обставин щодо нього як виключеного з військового обліку умисного невнесення вірних даних/відомостей у Реєстр. Цей лист є фактичною відмовою у задоволенні його заяви від 05.06.2025. Від ІНФОРМАЦІЯ_10 отримав нереєстрований лист, яким третя особа штучно утворила формальні підстави для приховання обставин нездійснення контролю за дотриманням законодавства підконтрольним ІНФОРМАЦІЯ_8 щодо нього як виключеного з військового обліку умисного невнесення вірних даних/відомостей у Реєстр. Цей лист є фактичною відмовою у задоволенні заяви від 05.06.2025р. та скарги від 21.06.2025.

28.07.25р. вдруге на електронну адресу пошти з ЕЦП адресована скарга до ІНФОРМАЦІЯ_9 та інших адресатів.

28.07.2025р. на електронну адресу пошти з ЕЦП адресований адвокатський запит до ІНФОРМАЦІЯ_9 та інших адресатів.

30.07.2025р. від Спеціалізовної прокуратури у сфері оборони Південного регіону отримали лист про переадресування адвокатського запиту до ІНФОРМАЦІЯ_10 .

До тепер від відповідача та третьої особи за вдруге адресованою скаргою мотивоване рішення та адвокатським запит запитувані інформація та копії документів у сукупності не отримали. Таким чином, Відповідач - листом фактично відмовив у задоволенні його заяви від 05.06.2025. Після наших звернень актуалізацію відомостей цього Реєстру не забезпечив.

Ухвалою від 19.08.2025 року позов залишено без руху та позивачу наданий 10-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.

Ухвалою від 27.08.2025 року продовжено строк для усунення недоліків.

Ухвалою суду від 02.09.2025 року відкрити позовне провадження та вирішено, що справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Також ухвалою відмовлено позивачу у задоволенні клопотання про розгляд справи у порядку спрощеного провадження з викликом сторін.

Відповідач надав до суду відзив у якому вимоги не визнає та вказує, що постановою Кабміну від 16.05.2024 №559 передбачено, що, у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви. Звертає увагу, що засоби електронного кабінету передбачають проведення обов'язкової електронної ідентифікації та автентифікації користувачів. Однак, обраний заявником спосіб звернення - у паперовій формі за допомогою засобів поштового зв'язку, не дозволяє ідентифікувати заявника, а також, оглянути оригінали документів, що допускає ситуацію внесення в Реєстр недостовірних даних.

Вважає, що дане звернення до суду є передчасним, оскільки, Позивачу необхідно, спочатку, прибути до ІНФОРМАЦІЯ_9 , надав оригінали документів, а Відповідач розгляне звернення у встановлений строк.

Від представника третьої особи до суду надійшли пояснення у яких з посиланням на Порядок ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений наказом Міністерства оборони України від 28.03.2022 року № 94 (далі - Порядок № 94) зазначає, що отримання призовником, військовозобов'язаним та резервістом інформації про своє включення (не включення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, здійснюється після особистого звернення та письмового запиту (в якому вказується прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), місце проживання (місце перебування) і реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає запит) до органу ведення Реєстру або в електронному вигляді через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері цифровізації. (п. 12 розділу ІІІ Порядку № 94). Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов'язаного одну із таких постанов: "Придатний до військової служби"; "Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)"; "Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

Таким чином, довідка військово-лікарської комісії № 2/1632 від 08.11.2023 року, надана позивачем до суду, була дійсною протягом шести місяців з дати її видачі, тобто до 08.05.2024 року.

Крім того, як вбачається з додатку 4 до Положення №402 (у редакції, чинній на час видачі довідки військово-лікарської комісії №2/1632 від 08.11.2023 року) яким затверджена форма довідки військово-лікарської комісії, у такій довідці в обов'язковому порядку зазначається інформація щодо військового звання голови та секретаря ВЛК, проставляються їх підписи та довідка повинна містити відтиск печатки ВЛК, що проте надана позивачем довідка не містить.

Крім того, відповідно до п. 3.8 Положення №402 у редакції, чинній на дату звернення позивача, постанови ВЛК ТЦК та СП щодо військовозобов'язаних приймаються згідно з главою 20 цього розділу. Постанова ВЛК ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов'язаного до військової служби, прийнята в облікових цілях в мирний час, дійсна протягом п'яти років з дня закінчення медичного огляду. Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов'язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду.

Під час дії особливого періоду постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про непридатність до військової служби військовозобов'язаних оформлюються свідоцтвами про хворобу (додаток 11 до цього Положення) у трьох примірниках, які не пізніше десятиденного строку з дня закінчення медичного огляду та перевірки ВЛК обласних (Київського та Севастопольського міських) ТЦК та СП, направляються на затвердження до штатних ВЛК згідно адміністративно-територіальної зони відповідальності за проведення військово-лікарської експертизи. Інші постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП, на особливий період оформлюються довідкою військово-лікарської комісії (додаток 4 до цього Положення) у трьох примірниках. Отже, на час звернення позивача із зверненням щодо виключення його з військового обліку документом, який підтверджує непридатність військовослужбовця є свідоцтво про хворобу, затвердженими штатними ВЛК.

Водночас, зважаючи на те, що позивачем надано довідку військово-лікарської комісії №2/1632 від 08.11.2023 року, яка є недійсною, оскільки на час звернення позивача за виключенням з військового обліку документом, який би підтвердив наявність підстав для такого виключення є затверджене штатною ВЛК свідоцтво про хворобу, яке позивачем до суду не надано, так само як не надано доказів направлення відповідачу, відтак відсутня протиправна бездіяльність.

Дослідивши заяви по суті справи, та інші письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному і об'єктивному дослідженні, проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 1981р.н. згідно військового квітка серія НОМЕР_2 від 27.08.2003 року наказом Міністра оборони України №186 від 19.06.2003 року присвоєне військове звання молодший лейтенант. Та згідно п.13 наказом ІНФОРМАЦІЯ_11 №17 від 10.04.2008 року позиівача присвоєне військове звання -лейтенант.

Згідно запису у п.19 військового квітка позивач виключений з військового обліку за станом здоров'я за ст.64"а", про що у графі 20 військового квітка також зроблена відмітка 30.10.2027 року з посиланням на протокол №41 від 30.10.2017 року та стоїть печатка та підпис посадової особи ІНФОРМАЦІЯ_6 , яка зробила запис.

Згідно довідки до акту огляду МСЕК серії 12 ААБ №725825 від 11.02.2020 року ОСОБА_1 встановлена третя група інвалідності загальне захворювання, безстроково.

Позивач в 2023 році отримав у ІНФОРМАЦІЯ_12 Довідку військово-лікарської комісії від 08.11.2023 року вих.№ 2/1632 про те, що лейтенант ОСОБА_1 30.10.2017 року пройшов медичний огляд ВЛК та на підставі ст.64А графа ІІІ Розкладу хвороб непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку. На довідці стоїть печатка та ПІБ та підписи посадових осіб.

26.05.2025 року позивач отримав інформацію проте, що у військово-обліковому документі Резерв+, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 наявна наступна інформація: військовозобов'язаний; звання -солдат, будівельних робіт, робітник підсобний ІНФОРМАЦІЯ_13 ; дата уточнення даних 21.05.2024.

05.06.2025 року засобами поштового зв'язку Укрпошта №6501501119130 він направив до ІНФОРМАЦІЯ_3 заяву від 02.06.2025 року (а.с.18) у якій просив внести відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення його з військового обліку на підставі ст.64А наказу МОУ до якої додав копію військового квітка, Військово-обліковий документ Резерв + , копію паспорта, копію довідки ВЛК, копію довідки до акту огляду МСЕК , копію пенсійного посвідчення.

Згідно даних сайту Укрпошта (трекінг) поштове відправлення №6501501119130 вручено 12.06.2025 року відповідачу.

17.06.2025 року відповідач надав відповідь вих.№11509 у якій вказав, що до заяви від 02.06.2025 року, яку згідно опису вкладення було надіслано адвокатом Михайловим О.М., не додано документів на підтвердження повноважень направляти заяви в інтересах ОСОБА_2 , в межах Закону України «Про звернення громадян».

Відповідно до частини 8 статті 5 Закону № 393/96-ВР звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.

Ураховуючи вищевикладене, повідомляю, що заява не підлягає розгляду, оскільки оформлена з порушенням вимог Закону України «Про звернення громадян».

Позивач не погодився з бездіяльністю відповідача щодо зняття з військового обліку та звернувся до суду з позовом.

Джерела права та висновки суду.

Правовою основою військового обов'язку і військової служби є Конституція України, Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу», Закон України "Про оборону України", "Про Збройні Сили України", "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію", інші закони України, а також прийняті відповідно до них укази Президента України та інші нормативно-правові акти щодо забезпечення обороноздатності держави, виконання військового обов'язку, проходження військової служби, служби у військовому резерві та статусу військовослужбовців, а також міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Приписами п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України визначено, що Президент України приймає відповідно до закону рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022, який неодноразово продовжувався та діє станом на теперішній час.

Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 р. № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію.

Частина 9 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначає, що щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:

допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;

призовники - особи, приписані до призовних дільниць;

військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;

військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;

резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

Відповідно до ч.10 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані:

прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів;

проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у Службі зовнішньої розвідки України - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України;

проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі;

виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Стаття 33 «Про військовий обов'язок і військову службу» визначає загальні правила військового обліку , згідно яких військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Загальне керівництво роботою, пов'язаною з організацією та веденням військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, контроль за станом цієї роботи в центральних та місцевих органах виконавчої влади, інших державних органах (крім Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України), органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від підпорядкування і форми власності здійснює Генеральний штаб Збройних Сил України. Військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.

Військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно ч.13 ст.2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які приписуються до призовних дільниць, направляються для підготовки до військової служби, особи, які призиваються або приймаються на військову службу, приймаються на службу у військовому резерві, та військовозобов'язані, призначені для комплектування посад за відповідними військово-обліковими спеціальностями та іншими спеціальностями в Службі безпеки України під час проведення мобілізації, проходять обов'язковий медичний огляд. Порядок проходження медичного огляду затверджується відповідно Міністерством оборони України, центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями, Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.

Згідно статті 18-1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» під час дії воєнного стану призовні комісії утворюються для розгляду питань щодо:

організації та проведення медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку призовників та досягли 27-річного віку, взяття їх на військовий облік військовозобов'язаних або виключення з військового обліку;

направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або прийняття рішення про відмову в такому направленні.

Відповідно до ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» взяттю на військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни України:

2) на військовий облік військовозобов'язаних:

звільнені з військової служби в запас;

які припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу";

військовозобов'язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання;

звільнені зі служби поліцейські, особи начальницького та рядового складу Міністерства внутрішніх справ України, Державного бюро розслідувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (крім осіб, прийнятих на службу цивільного захисту у порядку, визначеному Кодексом цивільного захисту України, до проходження строкової військової служби), Державної кримінально-виконавчої служби України, співробітники Служби судової охорони, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України;

які набули громадянства України і згідно з цим Законом підлягають взяттю на облік військовозобов'язаних;

зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України;

які відповідно до статті 18 цього Закону звільнені від призову на строкову військову службу;

які досягли 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників;

які звільнені зі служби у військовому резерві та не досягли граничного віку перебування у запасі;

Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни України, які:

1) призвані чи прийняті на військову службу;

2) проходять військову службу (навчання) у вищих військових закладах освіти і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;

3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.

Приписами абз. 3 ч.1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (в редакції станом на 02.06.2025 року) визначено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані: визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

У військовому квітку позивача НОМЕР_2 міститься запис - З 30.10.2017 р. виключений з військового обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_6 за ст.64 "а" з посиланням на протокол ВЛК №41 від 30.10.2017р., що відповідає даним Довідки ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_14 від 08.11.2023 року.

Також згідно довідки МСЕК серії 12 ААБ №225825 від 11.02.2020 року позивачу встановлена 3-я група інвалідності безстроково.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 затверджено Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі Порядок № 559).

Згідно п. 1 Порядку № 559 військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов'язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України Про військовий обов'язок і військову службу та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа.

Відповідно до п. 2 Порядку № 559 військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється): в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного веб порталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації); у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559. Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

Положеннями п. 3 Порядку № 559 визначено, що відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів. У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, він вважається недійсним (крім військово-облікових документів військовозобов'язаних та резервістів СБУ, розвідувальних органів). Відповідність відомостей, зазначених у військово-обліковому документі на бланку, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, перевіряється через: електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відділ (орган СБУ, розвідувальний орган).

Згідно п. 4 Порядку № 559 у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін: у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку; в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку. Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Таким чином позивач при подачи заяви 02.06.2025 року до відповідача про внесення до Реєстру даних про виключення з військового обліку виконував приписи п.4. Порядку №559.

Положеннями пункту 1 частини 1 статті 2 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16 березня 2017 року № 1951-VIII із змінами (далі Закон № 1951-VIII) визначено, що основними завданнями Реєстру є: 1) ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України; 2) інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; 3) інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку.

Відповідно до статті 3 Закону № 1951-VIII основними засадами ведення Реєстру є: 1) обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 3) захищеність Реєстру та внесених до нього відомостей - держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу та зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного чи програмного забезпечення, а також гарантує дотримання законодавства щодо захисту персональних даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, наявних у Реєстрі. Оформлення документів військового обліку громадян України здійснюється з використанням засобів Реєстру.

Відповідно до ч.1 ст. 9 Закону № 1951-VIII призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право: 1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; 2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (не включення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.

Згідно ст. 5 Закону № 1951-VIII, органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України (ч.8). Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних (ч.9).

В ч. 4 ст.14 Закону № 1951-VIII зазначено, що надання громадянам України інформації відповідно до статті 9 цього Закону здійснюється згідно з Порядком ведення Реєстру, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та/або шляхом електронної інформаційної взаємодії через інформаційні (інформаційно-комунікаційні) системи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері цифровізації, відповідно до законодавства про електронну інформаційну взаємодію.

Відповідно до п.1, п.3, п.9 та п. 11 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 р. № 154 (далі Положення № 154) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються зокрема і районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. При цьому територія відповідальність районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки визначена відповідно до адміністративно-територіального устрою України.

Наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008 року затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України

Згідно п.1.1 Наказу №402 ( в редакції станом на 30.10.2017р.) військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Згідно п.20.3 Наказу №402 при медичному огляді військовослужбовців та інших контингентів ВЛК приймаються постанови такого змісту:

а) "Придатний": до військової служби;

до військової служби за контрактом;

до військової служби у військовому резерві;

для підготовки до участі у ММО;

до участі у ММО;

до служби (роботи) у миротворчому персоналі;

до навчання у ВВНЗ ______ (вказати назву ВВНЗ);

до служби на підводних човнах, на надводних кораблях, у морській піхоті, високомобільних десантних військах, спеціальних спорудах, підрозділах спеціального призначення;

до підводного водіння танків;

до роботи з ДІВ, КРП, джерелами ЕМП, ЛВ, мікроорганізмами I-II груп патогенності;

до навчання в учбовій частині за спеціальністю водолаза, водолаза-глибоководника, акванавта;

до служби водолазом на глибині до _____ метрів, водолазом-глибоководником на глибині до ____ метрів, акванавтом на глибині до ____ метрів;

до навчання (служби) за спеціальністю ... (вказати спеціальність. Постанова приймається щодо військовослужбовців, які відбираються для навчання, проходження військової служби за окремими військовими спеціальностями, вказаними у ТДВ).

б) "Непридатний":

до військової служби з виключенням з військового обліку;

до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час (На воєнний час приймається постанова: "Обмежено придатний до військової служби");

до військової служби за контрактом; та інше.

Третя особа в своїх поясненнях посилається на Порядок ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений наказом Міністерства оборони України від 28.03.2022 року № 94, проте як вона сама зазначає Порядок втратив чинність 22.08.2024 року на підставі Наказу Міністерства оборони № 478 від 16.07.2024, а тому не застосовується в правовідносинах, які виникли 02.06.2025 року.

Щодо зауважень третьої особи, що згідно п.3.8 Положення №402 постанова ВЛК при ТЦК та СП про придатність військовозобов'язаного до військової служби, прийнята у мирний час під час визначення призначення військовозобов'язаного на особливий період та включення його до складу військових команд для комплектування військових частин (установ), дійсна протягом п'яти років з дня закінчення медичного огляду, а постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про придатність військовозобов'язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період та/або під час дії правового режиму воєнного стану дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду, то суд зауважує, що у позивача довідка про непридатність для військової служби, а тому цей пункт не розповсюджується на позивача.

Щодо зауважень про ненаданняпозивачем разом із заявою Свідоцтва про хворобу, то суд враховує наступне.

Згідно п.п.2.1 п.2 Положення №402 ( в редакції станом на 2017 рік) для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі). Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця.

Згідно п.п.22.1 п.22 Положення №402 ( в редакції станом на 2017 рік) дані про тих, хто пройшов медичний огляд (прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, військове звання, військова частина, місяць та рік призову на військову службу тощо), діагноз та постанова ВЛК про ступінь придатності до військової служби та про причинний зв'язок записуються в Книгу протоколів засідань ВЛК (ЛЛК).

Крім того, діагноз та постанови ВЛК записуються:

в) на військовозобов'язаних, резервістів - у Картку амбулаторного обстеження та медичного огляду, а зміст постанови комісії, крім того, - у військовий квиток та облікову картку. На офіцерів запасу, визнаних ВЛК непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, а також на військовозобов'язаних, резервістів, які знаходяться на зборах та визнані непридатними до подальшого проходження зборів, складається Свідоцтво про хворобу;

Відповідно до пп.22.2 п.22 Положення №402 книга протоколів засідань військово-лікарської комісії ведеться у всіх ВЛК секретарями цих комісій. Протоколи засідань ВЛК підписуються головою, членами комісії (не менше двох), які брали участь у засіданні, та секретарем комісії у день засідання комісії.

Один примірник Свідоцтва про хворобу (довідки ВЛК) зберігається як додаток до книги протоколів. У книгу протоколів, у додатковий примірник експертного документа та в історію хвороби записується дата та зміст постанови штатної ВЛК.

22.3. Постанови ВЛК, які не підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, оформляються в день медичного огляду і видаються на руки особі, що пройшла медичний огляд, або в установленому порядку направляються у військову частину. Свідоцтво про хворобу (довідка ВЛК) з постановою, які підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, направляються на затвердження (контроль) не пізніше 5-денного терміну після медичного огляду. Свідоцтво про хворобу, довідка ВЛК із затвердженою постановою не пізніше ніж через два дні після їх затвердження та одержання із штатної ВЛК висилаються командиру військової частини, у якій проходить службу військовослужбовець, що пройшов медичний огляд, або начальнику, який направив його на медичний огляд, або видаються на руки представникам військових частин за наявності у них підтверджуючих документів.

22.4. Свідоцтво про хворобу в мирний час складається:

на офіцерів запасу, визнаних обмежено придатними до військової служби;

непридатними до військової служби у мирний час, обмежено придатними у воєнний час або непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку (за наявності наказу Міністра оборони України про прийняття їх на військову службу, але ще не відправлених до військових частин);

на військовозобов'язаних, резервістів, призваних на збори і визнаних непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку; непридатними до військової служби в мирний час, обмежено придатними у воєнний час; обмежено придатними до військової служби та непридатними для подальшого проходження зборів;

У всіх інших випадках у мирний час постанова ВЛК оформляється довідкою ВЛК.

З аналізу вищенаведених правових норм суд доходить висновку, що позивач як офіцер запасу визнаний непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку в 2017 року за відсутності даних про наказ Міністра оборони України про прийняття його на військову службу, але ще не відправленого до військової частини, повинен був задокументований довідкою ВЛК, а не свідоцтвом про хворобу, а тому суд також відхиляє даний аргумент як необгрунтований.

Відповідно до п.п.22.14. п.22 Положення №402 у разі втрати свідоцтва про хворобу (довідки), за запитом військового комісара, органів соціального забезпечення населення, правоохоронних установ, командира військової частини або кадрових органів у перші п'ять років після проходження ВЛК госпітальною (гарнізонною) ВЛК, за узгодженням із штатною ВЛК, видається дублікат або копія вказаних документів в одному примірнику.

Якщо з моменту медичного огляду пройшло більше п'яти років, копію свідоцтва про хворобу (довідки ВЛК) видає відповідний архів Міністерства оборони України.

Та відповідачем не прийнято до уваги, що довідка ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_14 від 08.11.2023 року вих.№2/1632 видна не про проходження позивачем в 2023 році медичного огляду, а про те, що 30.10.2017 року позивач пройшов медичний огляд та був визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку.

Суд зазначає, що відповідач не спростував відповідно до ст.77 КАС України належними доказами (журналом протоколів та карткою амбулаторного обстеження та медичного огляду) інформацію, щодо наявності/ відсутності даних у протоколі ВЛК №41 від 30.10.2017 року про огляд позивача про придатність/непридатність позивача до військової служби, тоді як запис у військовому квітку про виключення з військового обліку посилається на нього, а тому суд доходить висновку, що відповідач вчинив бездіяльність щодо невнесення до Реєстру оновлену інформацію щодо виключення позивача з військового обліку.

Щодо зауважень третьої особи з посиланням на п.3.8 Положення №402 про те, що довідка ВЛК №2/1632 від 08.11.2023 року була дійсна протягом 6-ти місяців з дати її видачі тобто до 08.05.2024 року, то суд заважує, що це стосується довідок у яких зазначені статті Розкладу хвороб, які передбачають індивідуальне визначення придатності до військової служби, тоді як у позивача зазначено п.64 А Розкладу хвороб, який не підпадає під цю категорію, на відмінність пунктів 64Б та 64В, за якими придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально, а тому суд відхиляє даний аргумент як помилковий.

Щодо зауважень про не прибуття позивача особисто із заявою до відповідача, то суд враховує наступне.

Відповідно до ч.11 ст.38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" призовники, військовозобов'язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи, посади зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.

Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487.

Згідно з п.п.8 п.1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (додаток 2 до Порядку №1487) призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів", а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Таким чином, з аналізу наведених вище правових норм суд доходить висновку, що військовозобов'язані повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку про зміну персональних даних та надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

У той же час, обов'язок "особисто повідомити" та "особисто прибути" не є тотожним у спірних правовідносинах. При цьому, відповідачем не ставиться під сумнів, що заява позивача 02.06.2025 р. були направлені ним особисто, а не через представника, а тому суд вважає вказану вимогу відповідача безпідставною, та відхиляє її.

Також суд враховує, що згідно записів військового квітка позивача останнє присвоєне йому військове звання -«лейтенант», а тому суд це враховує, та вважає помилкою адвоката зазначення у позовних вимогах внести запис про його звання як «молодший лейтенант».

Відповідно до ч.2 ст.9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

При обранні способу відновлення порушеного права позивача, суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права ст.1 Протоколу № 1 до Європейської Конвенції з прав людини, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

Рішенням Конституційного Суду України у справі № 3-рп/2003р від 30.01.2003 року визначено, що правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах.

Відтак, з метою ефективного захисту порушених прав позивача, суд вважає необхідним задовольнити позовну заяву шляхом: визнання протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_3 з не актуалізації - не внесенні вірних даних (інформації/відомостей) в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) про зняття та виключений з обліку військовозобов'язаних (ст. 64А, протокол № 41 від 30.10.2017);

зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_7 виключити з військового обліку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , на підставі 64 «а», графи ІІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (Додаток №2) до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України затвердженого 14.08.2008 наказом Міністра оборони України №402 з внесенням запису про виключення з військового обліку військовозобов'язаних ОСОБА_1 до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_7 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів в обов'язкових реквізитах щодо ОСОБА_1 як вірне: «Звання: лейтенант», «ВОС: 121000».

Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За вказаних обставин, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, які підлягають задоволенню.

Зважаючи на те, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню, то відповідно до ст.137 КАС України з відповідача на користь позивача підлягаю сума сплаченого ним при подачи позову судового збору у сумі 968,96грн.

Керуючись статтями 2, 6-11, 241-246 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_3 з не актуалізації - не внесенні вірних даних (інформації/відомостей) в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) про зняття та виключений з обліку військовозобов'язаних (ст. 64А, протокол № 41 від 30.10.2017).

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_16 виключити з військового обліку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , на підставі 64 «а», графи ІІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (Додаток №2) до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України затвердженого 14.08.2008 наказом Міністра оборони України №402 з внесенням запису про виключення з військового обліку військовозобов'язаних ОСОБА_1 до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_16 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів в обов'язкових реквізитах щодо ОСОБА_1 як вірне: «Звання: лейтенант», «ВОС: 121000».

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору у сумі 968,96грн.

Рішення набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) рнокпп НОМЕР_1 .

Відповідач ІНФОРМАЦІЯ_16 АДРЕСА_2 ) код ЄДРПОУ НОМЕР_3

Третя особа- ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 ) код ЄДРПОУ НОМЕР_4 .

Суддя Е.А.Іванов