Рішення від 13.11.2025 по справі 380/9719/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/9719/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2025 року

Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Ланкевича А.З., розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовною заявою, в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України щодо не розгляду скарги позивача від 26.04.2025 року на довідку військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- зобов?язати Центральну військову-лікарську комісію Збройних Сил України розглянути скаргу позивача від 26.04.2025 року на довідку військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 №13 від 26.04.2025 року та направити військовослужбовця ОСОБА_1 на повторний медичний огляд військово-лікарською комісією для проведення належного медичного огляду з урахуванням всіх хвороб та медичних обстежень позивача та винести постанову про не придатність до військової служби на підставі існуючих захворювань та діагнозів позивача з урахуванням медичних висновків, в яких вказати, які види служби та роботи протипоказані військовослужбовцю;

- визнати протиправною діяльність військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо проведення відносно позивача медичного огляду з порушеннями відповідно до Положення №402;

- зобов?язати військово-лікарську комісію ІНФОРМАЦІЯ_1 скасувати довідку військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 №13 від 26.04.2025 року відносно придатності до військової служби позивача та провести повторно медичний переогляд військово-лікарською комісією відповідно до Положення №402 з урахуванням всіх діагнозів позивача відповідно до медичних висновків.

Посилається на те, що перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_3 ). Зазначив, що 26.04.2025 року військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_4 проведено медичний огляд позивача, за результатами якого винесено постанову про визнання його придатним до військової служби. Не погоджуючись зі змістом цієї постанови, яка оформлена довідкою №2025-0426-1448-3029-0 від 26.04.2025 року, позивач у порядку п.2.4.10 глави 2 розділу І Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 року №402), оскаржив таку до Центральної військово-лікарської комісії (далі - ЦВЛК). Однак, станом на день звернення позивача до суду з даним позовом, жодних відповідей від ЦВЛК на адресу позивача не надходило. Вважаючи протиправною бездіяльність ЦВЛК щодо не розгляду скарги позивача від 01.05.2025 року, а також не погоджуючись із довідкою ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 №2025-0426-1448-3029-0 від 26.04.2025 року щодо придатності позивача до військової служби, останній звернувся до суду з даним позовом за захистом своїх прав. Просить позов задовольнити повністю.

Від відповідачів відзиви на позовну заяву не надходили. При цьому, суд враховує, що згідно ч.4 ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. А, відповідно до ч.6 ст.162 цього ж Кодексу, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Ухвалою судді від 02.06.2025 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

26.04.2025 року військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_4 проведено медичний огляд позивача, за результатами якого винесено постанову, оформлену Довідкою №2025-0426-1448-3029-0 від 26.04.2025 року.

У Довідці зазначено: «Діагноз та постанова ВЛК про причинний зв'язок захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва) - Н90 Кондуктивна та нейросенсорна втрата слуху.

Опис діагнозу: сенсоневральна приглухуватість із лівого боку.

К00 Порушення розвитку та прорізування зубів.

Опис діагнозу: знімний протез верхньої щелепи.

На підставі ст.49а, 36в графи ІI Розкладу хвороб, графи Таблиці додаткових вимог - придатний до військової служби.».

01.05.2025 року позивач звернувся до ЦВЛК зі скаргою на постанову ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка оформлена довідкою №2025-0426-1448-3029-0 від 26.04.2025 року.

Згідно трекінгового відстеження на веб-сайті «Укрпошта» (https://track.ukrposhta.ua/tracking_UA.html), відправлення №5401711907753, в якому містилась скарга позивача, вручене ЦВЛК 05.05.2025 року.

Станом на дату звернення до суду з даним позовом, на адресу позивача не надходило жодних відповідей на вищевказану скаргу від 01.05.2025 року.

Не погодившись з такою бездіяльністю ЦВЛК та постановою ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка оформлена довідкою №2025-0426-1448-3029-0 від 26.04.2025 року, про визнання позивача придатним до військової служби, останній звернувся до суду з даним позовом.

Вказані обставини та зміст спірних правовідносин підтверджені наявними у справі доказами.

Вирішуючи спір, суд застосовує наступні норми права.

Щодо позовних вимог про протиправною бездіяльність ЦВЛК щодо не розгляду скарги позивача довідку ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 , суд враховує таке.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу ст.65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Згідно з п.20 ч.1 ст.106 Конституції України передбачено, що Президент України приймає відповідно до закону рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України.

Так, Указом Президента України від 24.02.2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 року строком на 30 діб.

Також Указом Президента України від 24.02.2022 року №69/2022 оголошено загальну мобілізацію, яка проводиться на всій території України протягом 90 діб із дня набрання чинності цим Указом.

У подальшому, Указами Президента України воєнний стан продовжувався. Станом на дату розгляду справи воєнний стан в Україні триває.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначено Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 року №2232-ХІІ (далі по тексту - Закон №2232).

Визначення військової служби міститься у ч.1 ст.2 Закону №2232 та означає державну службу особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Отже, військова служба передбачає професійну діяльність саме придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України.

Відповідно до ч.10 ст.2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та з метою якісного проведення призову громадян на строкову військову службу за станом здоров'я, прийняття громадян на військову службу за контрактом, проведення медичного огляду військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів для визначення ступеня придатності до військової служби та визначення ступеня придатності льотного складу до льотної роботи наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 року №402 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі - Положення №402; в редакції, яке діяло на момент виникнення спірних правовідносин).

Згідно з п.1.1 глави 1 розділу І цього Положення, військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

За правилами п.1.3 глави 1 розділу І Положення№402, основними завданнями військово-лікарської експертизи є, зокрема: добір громадян України, придатних за станом здоров'я до військової служби, для укомплектування Збройних Сил України.

Відповідно до п.2.1 глави 2 розділу І Положення №402, для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).

Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання штатної військово-лікарської комісії.

Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов'язкові до виконання.

Згідно п.2.2 глави 2 розділу І Положення №402, штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать: Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК); ВЛК регіону.

ЦВЛК є органом військового управління, який здійснює керівництво ВЛК регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України (підп.2.3.1 п.2.3 глави 2 розділу І Положення №402).

Відповідно до підп.2.3.3 п.2.3 глави 2 розділу І Положення №402, на ЦВЛК покладається організація військово-лікарської експертизи у Збройних Силах України, а також, зокрема, контроль за лікувально-оздоровчою роботою серед допризовників, організація медичного огляду призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, військовослужбовців, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних та резервістів (кандидатів у резервісти); розгляд заяв, пропозицій, скарг та прийом відвідувачів з питань військово-лікарської експертизи; прийняття та перегляд постанов ВЛК про ступінь придатності колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення із Збройних Сил України; проведення спільно з МОЗ України аналізу та узагальнення результатів лікувально-оздоровчої роботи серед допризовників і призовників, медичного огляду призовників та розроблення пропозицій щодо покращення цієї роботи.

ЦВЛК має право, серед іншого, розглядати, переглядати, скасовувати, відміняти, затверджувати, не затверджувати, контролювати згідно з цим Положенням постанови будь-якої ВЛК (лікарсько-льотної комісії (далі - ЛЛК)) Збройних Сил України (абз.15 підп.2.3.4 п.2.3 глави 2 розділу I Положення №402).

Рішення, постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку (підп.2.3.5 п.2.3 глави 2 розділу І Положення №402).

Суд встановив, що позивач, користуючись своїм правом, звернувся до відповідача (ЦВЛК) зі скаргою від 01.05.2025 року на постанову ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка оформлена довідкою №2025-0426-1448-3029-0 від 26.04.2025 року.

Згідно трекінгового відстеження на веб-сайті «Укрпошта» (https://track.ukrposhta.ua/tracking_UA.html), відправлення №5401711907753, в якому містилась скарга позивача, вручене ЦВЛК 05.05.2025 року.

Однак, станом на дату звернення до суду з даним позовом, від ЦВЛК на адресу позивача не надходило жодних відповідей. При цьому, доказів протилежного суду відповідачем не надано.

Суд зазначає, що відсутність належним чином оформленої постанови ЦВЛК про перегляд постанови ВЛК свідчить про те, що вона не прийняла жодного рішення з числа тих, які повинна була ухвалити за законом.

За наведеного правового регулювання та встановлених обставин справи, суд приходить висновку, що відповідач, ЦВЛК, діяла не на підставі та не у спосіб, що передбачені Положенням №402, без дотримання вимог ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, що свідчить про допущення відповідачем як суб'єктом владних повноважень протиправної бездіяльності стосовно розгляду поданої позивачем скарги.

Враховуючи викладене та зважаючи на те, що завданням адміністративного суду є контроль за легітимністю прийняття рішення (вчинення дій) суб'єктом владних повноважень, належним способом захисту порушеного права позивача буде зобов'язання відповідача розглянути скаргу позивача та прийняти за наслідками її розгляду відповідне рішення, оскільки уповноважений орган не прийняв жодного рішення з числа тих, які він повинен був ухвалити за законом.

Щодо позовних вимог про зобов'язання ЦВЛК направити позивача на повторний медичний огляд військово-лікарською комісією для проведення належного медичного огляду з урахуванням всіх хвороб та медичних обстежень та винести постанову про непридатність позивача до військової служби, то така є передчасною, адже заявлена на майбутнє. Суд зауважує, що скарга позивача, щодо якої заявлено позовні вимоги, ЦВЛК на час звернення позивача до суду розглянута не була. Спір в цій частині фактично не існує, оскільки невідомо яке рішення буде прийнято ЦВЛК за результатами розгляду цієї скарги. Тому, вказані позовні вимоги не можуть бути задоволені, оскільки судовому захисту підлягають лише порушені права.

Щодо позовних вимог про визнання протиправною діяльності ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 в частині проведення відносно позивача медичного огляду з порушеннями та зобов'язання ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 скасувати довідку №2025-0426-1448-3029-0 від 26.04.2025 року про придатність позивача до військової служби та провести повторний медичний переогляд відповідно до Положення №402 з урахуванням всіх діагнозів позивача, суд враховує наступне.

Відповідно до підп.підп.2.8.1, 2.8.2 п.2.8 глави 2 розділу І Положення №402, ВЛК ТЦК та СП створюється при районному (міському) ТЦК та СП. Для керівництва і контролю за діяльністю цих комісій при ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя створюються відповідно Кримська республіканська, обласні, Київська міська та

ІНФОРМАЦІЯ_6 має право приймати постанови відповідно до цього Положення.

Згідно п.1.1 глави 1 розділу ІІ Положення №402, медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях у мирний та воєнний час.

Медичний огляд проводиться ВЛК з метою визначення придатності, зокрема, військовослужбовців до військової служби.

Відповідно до п.1.2 глави 1 розділу ІІ Положення №402, постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі - ТДВ) (додаток 3).

Постанови ВЛК приймаються колегіально, більшістю голосів. У прийнятті постанови голова та члени ВЛК не залежні і у своїй роботі керуються цим Положенням. У разі незгоди голови або членів комісії з думкою інших членів їх окрема думка заноситься до протоколу засідання ВЛК. Члени ВЛК зобов'язані дотримуватися вимог Положення (п.20.1 глави 20 розділу ІІ Положення №402).

Згідно з п.20.2 глави 20 Розділу ІІ Положення №402, постанови ВЛК згідно з цим Положенням розглядаються, затверджуються, не затверджуються, контролюються, переглядаються, а за необхідності скасовуються або відміняються відповідною штатною ВЛК.

Постанови штатних ВЛК про ступінь придатності до військової служби можуть прийматися як за результатом проведеного медичного огляду в цих ВЛК, так і на підставі проведеного медичного огляду у позаштатних ВЛК та наданих на розгляд медичних документів.

Відповідно до п.20.3 глави 20 розділу ІІ Положення №402, при медичному огляді військовослужбовців та інших осіб ВЛК приймаються постанови такого змісту:

а) «придатний»: до військової служби за контрактом; до служби у військовому резерві; для підготовки до участі у МО; до участі у МО; до служби (роботи) у національному персоналі; […] до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони;

б) «Непридатний»: […];

в) «Потребує»: […];

г) «Тимчасово непридатний»: […];

ґ) У зв'язку з нетранспортабельністю переїзд до (вказати місцевість) ____________ протипоказаний (постанова приймається тільки щодо членів сімей військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби)).

д) Протипоказань до виходу в море на підводному човні (надводному кораблі) немає.

е) «На підставі статті ____ графи _____ Розкладу хвороб та графи _____ ТДВ «____» вихід у море на підводному човні (надводному кораблі) протипоказаний.

Згідно з п.22.5 глави 22 розділу ІІ Положення №402, свідоцтво про хворобу під час дії особливого періоду складається: на всіх військовослужбовців, визнаних непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, непридатними до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців; на військовозобов'язаних, визнаних непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.

У всіх інших випадках у особливий період постанова ВЛК оформляється довідкою ВЛК. Під час дії особливого періоду довідка на контроль у штатну ВЛК не направляється.

Спірним у цій справі є постанова ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 , оформлена довідкою №2025-0426-1448-3029-0 від 26.04.2025 року, в якій вказано, що на підставі ст.49а, 36в графи ІІ Розкладу хвороб, графи Таблиці додаткових вимог позивача визнано придатним до військової служби.

Поряд з тим, суд звертає увагу позивача, що Положення №402 не передбачає право особи, що проходила медичний огляд, оскаржувати постанови позаштатних ВЛК у судовому порядку. В той же час, у разі непогодження із постановами позаштатних ВЛК, особа має право звернутися до ВЛК вищого рівня із скаргою на дії чи рішення ВЛК. Водночас ВЛК регіону мають право скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК та направляти військових на контрольний медичний огляд, а також за їх рішенням може бути проведений повторний або контрольний медичний огляд. Оскарженню у судовому порядку підлягають тільки постанови ВЛК регіонів та постанови ЦВЛК.

Як уже встановлено судом, позивач звернувся зі скаргою до ЦВЛК, в якій просив скасувати рішення ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 від 26.04.2015 року щодо визначення ступеня придатності позивача до військової служби, однак така станом на момент вирішення цієї справи так і не розглянута.

Беручи до уваги те, що перевірка рішень позаштатних ВЛК (якою в даному випадку є ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_7 ) на предмет того, чи дотримані всі умови та критерії, передбачені Положенням №402, при проведенні медичного огляду особи належить до функцій ВЛК регіону чи ЦВЛК, а остаточного рішення, яке підлягає судовому оскарженню, з приводу придатності позивача до військової служби ВЛК регіону чи ЦВЛК не приймали, суд дійшов висновку, що вказані позовні вимоги є передчасними, що є підставою для відмови у задоволенні позову в цій частині.

Аналогічний правовий висновок викладено у постановах Верховного Суду від 26.02.2025 року у справі №600/3273/22-а та Восьмого апеляційного адміністративного суду від 31.10.2024 року у справі №500/1831/24.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що у межах адміністративного процесу суд не вправі надавати оцінку діям лікарів ВЛК при застосуванні ними відповідних методів огляду позивача, дослідження медичної документації, визначенні діагнозів та відповідності їх конкретній статті Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби та встановлення причинного зв'язку захворювання, оскільки це потребує спеціальних знань у сфері медицини.

Питання визначення причинного зв'язку захворювання за результатами медичного обстеження є дискреційними повноваженнями ВЛК, а тому суд не вправі перебирати на себе повноваження цього органу.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 12.06.2020 року у справі №810/5009/18.

При виборі і застосуванні норм права до спірних правовідносин, суд також враховує висновок Верховного Суду, викладений у постанові від 12.02.2021 року у справі №820/5570/16, згідно з яким «…Розглядаючи по суті спори у справах щодо оскарження рішень ВЛК, суд вправі перевірити законність висновку ВЛК лише в межах дотримання процедури прийняття цього висновку. Однак суд не може здійснювати власну оцінку підставності прийняття певного висновку, оскільки, як попередньо зазначалося, суди не є спеціалізованими установами в медичній сфері і тому оцінка підставності висновку ВЛК виходить за межі необхідного дослідження в контексті застосування норм матеріального права».

З урахуванням досліджених судом фактичних даних в контексті вищенаведених норм, суд приходить висновку, що відповідачем, ІНФОРМАЦІЯ_3 , в межах спірних правовідносин не було вчинено протиправних дій, а тому його поведінка не призвела до порушення прав та законних інтересів позивача.

Будь-яких інших обставин, які б вимагали детальної відповіді або спростування, сторонами у позовній заяві та відзиві на неї не зазначено та з матеріалів справи не встановлено.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. А, згідно ч.1 ст.90 цього ж Кодексу, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню частково.

Щодо судового збору, то такий позивачем не сплачувався, оскільки відповідно до п.12 ст.5 Закону України «Про судовий збір» останній звільнений від його сплати.

Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України щодо нездійснення, у встановленому законом порядку, розгляду скарги ОСОБА_1 від 01.05.2025 року на висновок військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , оформлений довідкою №2025-0426-1448-3029-0 від 26.04.2025 року.

Зобов'язати Центральну військово-лікарську комісію Збройних Сил України (місцезнаходження: вул.Госпітальна, 16, м.Київ, 01133; код ЄДРПОУ: 08356178) розглянути скаргу ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) від 01.05.2025 року на висновок військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , оформлений довідкою №2025-0426-1448-3029-0 від 26.04.2025 року, з прийняттям постанови відповідно до підпунктів 2.3.3, 2.3.4 пункту 2.3 глави 2 розділу І Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 року №402.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ланкевич А.З.