Постанова від 12.11.2025 по справі 732/1805/25

Справа № 732/1805/25

Провадження № 3/732/1125/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.11.2025 року м. Городня

Суддя Городнянського районного суду Чернігівської області Карпинська Н.М., за участі секретаря Берези Є.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Городня в об'єднаному провадженні справи, які надійшли з відділення поліції № 3 Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП, ч. 1 ст. 130 КупАП

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,-

ВСТАНОВИВ:

25.10.2025 о 12 год 24 хв у м. Городня по вул. Шевченка, 35-Г водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2103 д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота та від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився у встановленому законом порядку за допомогою спеціального технічного приладу.

25.10.2025 ОСОБА_1 порушив вимоги п 2.5 Правил дорожнього руху України, та вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КупАП.

У подальшому 26.10.2025 о 13 год 42 хв у м. Городня по вул. Захисників України, 22 водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2103 д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння за згодою водія проводився у встановленому законом порядку із застосуванням спеціального технічного приладу Драгер, що підтверджується тестом 1320 від 26.10.2025 року. Результат огляду - 0,68 проміле. При цьому ОСОБА_1 26.10.2025 о 13 годині 42 хвилини у м. Городня по вул. Захисників України, 22, керував автомобілем ВАЗ 2103 д.н.з. НОМЕР_1 повторно без посвідчення водія, тобто не маючи права керування таким транспортним засобом.

26.10.2025 ОСОБА_1 порушив вимоги п 2.9 а, 2.1 а Правил дорожнього раху України, та вчинив правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 126 КУпАП, ч. 1 ст. 130 КупАП.

ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Згідно п. 2.1 а Правил дорожнього руху України, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

Зі змісту п. 2.5 ПДР слідує, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно п. 2.9 а Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Обставини справи підтверджуються протоколами про адміністративні правопорушення, які є офіційними документами, які підтверджують факт вчинення протиправних дій та є джерелом доказів.

Об'єктивно доведено, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за сукупністю вчиненого за ч. 1 ст. 130 КУпАП, ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, його сімейний та майновий стан, ступінь його вини і вважає за необхідне, з урахуванням ст. 36 КУпАП, накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п'ять років та без оплатного вилученням транспортного засобу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 27, 36, ст. 268, ст. 283, п. 1 ч. 1 ст. 284, ст. 294, ст. 308 КУпАП, суд,-, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним та притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126, ч. 1 ст. 130 КУпАП і накласти адміністративне стягнення за правилами, викладеними у ч. 2 ст. 36 КУпАП у межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто ч. 5 ст. 126 КУпАП у виді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на п'ять років та без оплатного вилученням транспортного засобу.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок) (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/р: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 81600 гривень.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови до Чернігівського апеляційного суду через Городнянський районний суд Чернігівської області шляхом подачі апеляційної скарги.

Суддя Карпинська Н.М.

Попередній документ
131796066
Наступний документ
131796068
Інформація про рішення:
№ рішення: 131796067
№ справи: 732/1805/25
Дата рішення: 12.11.2025
Дата публікації: 17.11.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Городнянський районний суд Чернігівської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (04.12.2025)
Дата надходження: 28.10.2025
Предмет позову: керував т/з без права на керування
Розклад засідань:
12.11.2025 14:15 Городнянський районний суд Чернігівської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
КАРПИНСЬКА НАТАЛЯ МИХАЙЛІВНА
суддя-доповідач:
КАРПИНСЬКА НАТАЛЯ МИХАЙЛІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Тіторович Володимир Васильович