Справа № 602/1067/25
Провадження № 3/602/432/2025
"12" листопада 2025 р. м. Ланівці
Суддя Лановецького районного суду Тернопільської області Холява Л.І., розглянувши матеріали, які надійшли відділення поліції № 1 (м.Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України,-
за ч.3 ст.130 КУпАП,
До провадження Лановецького районного суду Тернопільської області надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 3 ст. 130 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 497256 від 29 жовтня 2025 року вбачається, що 29 жовтня 2025 року о 11 годині 46 хвилин ОСОБА_2 по вул. Центральна, 12 в с. Вишгородок Кременецького району Тернопільської області керував автомобілем FORD Fusion н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння, зі згоди водія, у встановленому законом порядку проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Alcotest 6820 ARLН 0912, результат огляду становить 0.30 ‰. Від проходження огляду в медичному закладі КНП Лановецька ЦРЛ відмовився. Від керування транспортним засобом водій відсторонений, чим порушив п. 2.9 а Правил дорожнього руху.
Відповідно до ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення. Суддя не має право самостійно збирати докази без надання відповідного клопотання, особою яка притягається до адміністративної відповідальності.
Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного сп'яніння та оформлення результатів такого огляду визначена Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09 листопада 2015 року № 1452/735 (далі Інструкція). Відповідно до п. 2, 6 розділу І Інструкції огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану. Огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Відповідно до п. 1, 3, 4 розділу ІІ Інструкції за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп'яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції.
Відповідно до ст. 3 ч. 1 п. 5 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (далі Закону) сферою законодавчо регульованої метрології є визначені цим Законом види діяльності, щодо яких з метою забезпечення єдності вимірювань та простежуваності здійснюється державне регулювання стосовно вимірювань, одиниць вимірювання та засобів вимірювальної техніки. До сфери законодавчо регульованої метрології належить такий вид діяльності, як контроль безпеки дорожнього руху та технічного стану транспортних засобів. Відповідно до ст. 16 ч. 1, 2 Закону оцінка відповідності законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки вимогам технічних регламентів проводиться у разі, коли це передбачено відповідними технічними регламентами. Оцінку відповідності законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки вимогам технічних регламентів проводять виробники цих засобів, призначені органи з оцінки відповідності та інші суб'єкти, визначені у відповідних технічних регламентах або передбачених ними процедурах оцінки відповідності. Порядок проведення оцінки відповідності законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки встановлюється технічними регламентами та іншими нормативно-правовими актами. Сертифікат перевірки типу засобу вимірювальної техніки є документом, який засвідчує, що тип засобу вимірювальної техніки затверджено. Відповідно до ст. 17 ч. 1 Закону законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.
Відповідно до п. 5 розділу Х Закону сертифікати відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженому типу, видані в установленому порядку до набрання чинності цим Законом, чинні протягом визначеного в них строку дії.
Відповідно до п. 13 Переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці затверджених Постановою Кабінету міністрів України № 374 від 4 червня 2015 року періодичній повірці підлягають вимірювачі вмісту алкоголю в крові та повітрі, що видихається.
Дослідивши вказаний адміністративний матеріал, вважаю, що зміст протоколу про адміністративне правопорушення серія ЕПР1 № 497256 від 29 жовтня 2025 року не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, оскільки в матеріалах справи вбачаються розбіжності у серії газоаналізатора Alcotest 6820, яким проводився огляд на стан алкогольного сп'яніння ОСОБА_2 , а саме: в протоколі про адміністративне правопорушення серія ЕПР1 № 497256 від 29 жовтня 2025 року та акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів вказано серію ARLН, а в долученому свідоцтві про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки - ARРJ.
Зазначені недоліки не дають можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу та накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення.
За таких обставин вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ст. ч.3 ст.130 КУпАП слід негайно направити до відділення поліції № 1 (м.Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області для належного дооформлення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.245, 256, 278 КУпАП, суддя,
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст.130 КУпАП направити в відділення поліції № 1 (м.Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області на дооформлення.
Суддя: Л. І. Холява