Справа № 727/14459/25
Провадження № 2-а/727/288/25
про відкриття провадження в адміністративній справі
14 листопада 2025 року м.Чернівці
Суддя Шевченківського районного суду м.Чернівців Дубець О.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ) про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення,
До Шевченківського районного суду м. Чернівців надійшла позовна заява ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови № 5476 по справі про адміністративне правопорушення за частиною 3 статті 210 КУпАП від 11 липня 2025 року, винесеної начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 підполковником ОСОБА_2 . Позивач в позові також просить суд поновити пропущений строк звернення до суду.
Відповідно до статей 19, 20, 22, 26 КАС України справа відноситься до предметної юрисдикції місцевих загальних судів як адміністративних судів, її слід розглядати у порядку адміністративного судочинства, справа територіально підсудна Шевченківському районному суду м. Чернівців, який буде розглядає її як суд першої інстанції.
Позовна заява за змістом і формою відповідає вимогам статей 160-161 КАС України.
У позовній заяві позивач заявив клопотання про поновлення строку для подання адміністративного позову, мотивуючи це тим, що лише 30 жовтня 2025 року, у зв'язку з арештом банківських рахунків, йому стало відомо через представника ІНФОРМАЦІЯ_2 про ініціювання державної виконавчою службою відкриття виконавчого провадження №79461620 щодо примусового стягнення коштів у вигляді штрафу, накладеного за вчинення адміністративного правопорушення; водночас позивач зазначив, що йому не було відомо про існування постанови ІНФОРМАЦІЯ_2 №5476 від 11 липня 2025 року, а про наявність цього рішення він довідався лише 04 листоапада 2025 року. З урахуванням наведеного вважає, що наявні підстави для поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з даним позовом.
Згідно з частиною 1 статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини 2 статті 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Відповідно до частин 1, 2 статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
За особливостями розгляду адміністративних справ даної категорії, перебіг строку на звернення до адміністративного суду щодо оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію становить десять днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови).
Встановлення строків звернення до суду з відповідними позовними заявами законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків.
Поважними причинами визнаються лише ті обставини, які були чи об'єктивно є непереборними, тобто не залежать від волевиявлення особи, що звернулась з адміністративним позовом, пов'язані з дійсно істотними обставинами, перешкодами чи труднощами, що унеможливили своєчасне звернення до суду. Такі обставини мають бути підтверджені відповідними та належними доказами.
Оцінивши доводи позивача та подані ним докази вважаю, що зазначені ним причини пропуску строку на звернення до суду є поважними, оскільки позивачу стало відомо про оскаржену постанову тільки 04 листопада 2025 року, а з позовом звернувся 13 листопада 2025 року, тобто в межах десятиденного строку. Відтак доходжу висновку про наявність підстав для задоволення заяви позивача про поновлення строку звернення до адміністративного суду та поновлення такого строку.
Будь-яких інших заяв та клопотань позивачем разом із позовною заявою не заявлялось.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви та відмови у відкритті провадження у справі відповідно до статті 169-170 КАС України судом не встановлено.
Підстав для об'єднання в одне провадження декількох справ або роз'єднання позовних вимоги у відповідно до статті 172 КАС України судом не встановлено.
Відповідно до положень статей 12, 257, 286 КАС України справи незначної складності та інші справи, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи підлягають розгляду в порядку спрощеного провадження.
За змістом статті 286 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
З урахуванням зазначеного та на підставі статей 12, 171, 257, 260, 263 КАС України дану позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи про дату, час та місце розгляду справи, визначивши строк для подання відповідачем відзиву на позов.
Керуючись приписами статей 12, 122, 123, 171, 257, 260, 263 КАС України, суд
Визнати поважними причини пропуску ОСОБА_1 строку звернення до адміністративного суду з позовом та поновити пропущений строк на звернення до адміністративного суду.
Прийняти адміністративний позов до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням позивача, відповідача та інших учасників справи про дату, час і місце розгляду справи.
Призначити по адміністративній справі судове засідання на 24 листопада 2025 року на 12:00 год. в приміщенні Шевченківського районного суду м. Чернівців за адресою: м.Чернівці, вул.Кафедральна, 4, кабінет №16.
Запропонувати відповідачу з урахуванням особливостей розгляду справ даної категорії, визначених статтею 286 КАС України, у п'ятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття спрощеного провадження у справі подати до суду відзив на адміністративний позов разом з усіма доказами, що обґрунтовують доводи, які в ньому наведені або заяву про визнання позову.
Копія відзиву з доданими до нього документами повинна бути надіслана іншому учаснику справи одночасно з надісланням відзиву до суду.
Роз'яснити учасникам справи, що заявами по суті справи є позовна заява та відзив на позовну заяву (відзив).
Роз'яснити відповідачу, що подання відзиву на позовну заяву (відзиву) є його правом. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: ln.cv.court.gov.ua
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Дубець О.С.