Справа № 392/1458/25
Провадження № 3/392/718/25
Справа № 392/1459/25
Провадження № 3/392/719/25
Справа № 392/1460/25
Провадження № 3/392/720/25
Справа № 392/1461/25
Провадження № 3/392/721/25
20 жовтня 2025 року м. Мала Виска
Суддя Маловисківського районного суду Кіровоградської області Кавун Т.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за чч. 1, 5 ст. 121, чч. 1, 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
24.07.2025 о 11 годині 13 хвилин по вул. Європейській, 48, м. Мала Виска Новоукраїнського району Кіровоградської області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ЗАЗ», реєстраційний номер НОМЕР_3 , на лобовому склу якого було нанесено покриття, яке обмежує оглядовість з місця водія і погіршує його прозорість, чим порушив п. 31.4.7 ПДР України, тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 121 КУпАП.
Крім того, 24.07.2025 о 11 годині 13 хвилин по вул. Європейській, 48, м. Мала Виска Новоукраїнського району Кіровоградської області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ЗАЗ», реєстраційний номер НОМЕР_3 , при цьому не будучи пристебнутий паском безпеки передбаченим конструкцією транспортного засобу, чим порушив п. 2.3 (в) ПДР України, тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 121 КУпАП.
Крім того, 24.07.2025 о 11 годині 13 хвилин по вул. Європейській, 48, м. Мала Виска Новоукраїнського району Кіровоградської області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ЗАЗ», реєстраційний номер НОМЕР_3 , без чинного страхового поліса обов'язкового страхового цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, чим порушив п. 2.1 (Ґ) ПДР України, тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 126 КУпАП.
Крім того, 24.07.2025 о 11 годині 13 хвилин по вул. Європейській, 48, м. Мала Виска Новоукраїнського району Кіровоградської області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ЗАЗ», реєстраційний номер НОМЕР_3 , не мав посвідчення водія на право керування транспортними засобами, чим порушив п. 2.1 (а) ПДР України, тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 126 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 повідомив про обставини викладені в протоколах про адміністративні правопорушення, вину визнав, просив застосувати до нього адміністративне стягнення у виді попередження.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень за чч. 1, 5 ст. 121, чч. 1, 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення серії ЕПР1 № 401015 від 24.07.2025, серії ЕПР1 № 401023 від 24.07.2025, серії ЕПР1 № 401317 від 24.07.2025, серії ЕПР1 № 401008 від 24.07.2025; відібраними письмовими поясненнями; письмовим зобов'язанням від 24.07.2025; довідками інспектора з адміністративної практики сектору взаємодії з громадянами Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області; рапортами інспектора ВП № 1 (м. Мала Виска) Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області; відеозаписом місця події.
Відповідно до п. 31.4.7 (в) ПДР України, встановлення на скло додаткові предмети або нанесено покриття, які обмежують оглядовість з місця водія, і погіршують його прозорість.
Відповідно до п. 2.1 (а) ПДР України, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Відповідно до п. 2.3 (в) ПДР України, для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний: на автомобілях, обладнаних засобами пасивної безпеки (підголовники, ремені безпеки), користуватися ними та не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки. Дозволяється не пристібатися в населених пунктах водіям і пасажирам з інвалідністю, фізіологічні особливості яких унеможливлюють користування ременями безпеки, водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів; (пункт змінено 11.11.2020).
Відповідно до п. 2.1 (ґ) водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі: чинний страховий поліс (договір) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (на електронному або паперовому носії), відомості про який підтверджуються інформацією, що міститься в Єдиній централізованій базі даних щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, або страховий сертифікат "Зелена картка" (на електронному або паперовому носії), виданий іноземним страховиком відповідно до правил міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка".
Відповідно до ч. 1 ст. 121 КУпАП, керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, - тягне за собою накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ч. 5 ст. 121 КУпАП, порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами - тягне за собою накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ч. 1 ст. 126 КУпАП, керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред'явила у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в посвідченні водія відповідної категорії, реєстраційному документі на транспортний засіб, а також полісі (договорі) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), або не пред'явила електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов'язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, а також інших документів, передбачених законодавством, - тягне за собою накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ч. 2 ст. 126 КУпАП, керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, - тягне за собою накладення адміністративного стягнення.
Положеннями статті 36 КУпАП визначено, що при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Згідно із ст. 13 КУпАП, до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу. У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 121-127, частинами першою, другою і третьою статті 130, статтею 139, частиною другою статті 156, статтями 173, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Статтею 24-1 КУпАП передбачено, що за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу: 1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; 2) попередження; 3) догана або сувора догана; 4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Враховуючи обставини скоєних правопорушень та те, що ОСОБА_1 на момент вчинення адміністративних правопорушень був неповнолітньою особою, вважаю за можливе застосувати відносно нього заходи впливу у виді попередження.
Керуючись статтями 13, 24-1, чч. 1, 5 ст. 121, чч. 1, 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративних правопорушення, передбачених чч. 1, 5 ст. 121, чч. 1, 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення і застосувати, на підставі 24-1 КУпАП, відносно нього захід впливу у виді попередження.
Постанову може бути оскаржено протягом 10 днів з моменту її винесення.
Суддя Т.В. Кавун