Справа № 201/14282/25
Провадження № 1-кс/201/4797/2025
11 листопада 2025 року м. Дніпро
Слідчий суддя Соборного районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі Соборного районного суду міста Дніпра клопотання слідчого 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 , погоджене прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурором відділу Луганської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22024130000000428 від 02.08.2024, про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки Республіки Казахстан, громадянки України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ,
підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України,
У судовому засіданні брали участь:
прокурор ОСОБА_4 (у режимі відеоконференції),
захисник ОСОБА_6 (у режимі відеоконференції)
Слідчий звернувся до суду із клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
В обґрунтування клопотання слідчий вказав на те, що слідчим відділом 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22024130000000428 від 02.08.2024 за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України за фактом пособництва державі-агресору, що виразилось у вчиненні умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації, а також підтримки рішень держави-агресора, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
У період березня - квітня 2014 року у місті Луганськ та інших населених пунктах Луганської області розпочалася збройна агресія Російської Федерації (далі - РФ) шляхом неоголошених та прихованих вторгнень підрозділів збройних сил та інших силових відомств РФ, організації та підтримки терористичної діяльності та діяльності, направленої на окупацію Луганської області та порушення територіальної цілісності України.
В окремих містах та районах Луганської області, всупереч законодавству України, 11.05.2014 проведено незаконний референдум з питання «Про підтримку акту про державну самостійність Луганської народної республіки», за результатами якого 12.05.2014 проголошено створення незаконного псевдодержавного утворення «луганська народна республіка» (далі - «ЛНР»).
У результаті вищезазначених подій значна кількість території та населених пунктів Луганської області протягом квітня - вересня 2014 року опинилась під контролем регулярних з'єднань і підрозділів збройних сил та інших військових формувань РФ, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників на території Луганської області так званої «ЛНР».
24 лютого 2022 року РФ здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України, у зв'язку із чим розпочато ведення агресивної війни проти України та захоплення її території.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб та у подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, №341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 05.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024, № 740/2024 від 28.10.2024, № 26/2025 від 14.01.2025, № 235/2025 від 15.04.2025, № 478/2025 від 14.07.2025 із затвердженням Верховною Радою України шляхом прийняття відповідних Законів України.
Резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй «Агресія проти України» A/RES/ES-11/1 від 02.03.2022 та Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» визнано, що РФ вчинила агресію проти України, порушивши базові норми ООН, тобто є державою-агресором.
Внаслідок ведення агресивної війни з боку РФ проти України, з 07.04.2014 місто Луганськ та інші населенні пункти, які відносяться до Луганського району Луганської області, захоплено збройними силами РФ спільно з незаконними збройними формуваннями так званої «ЛНР».
Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України № 717-р від 12.06.2020 «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Луганської області», смт. Білоріченський Лутугинського району Луганської області увійшло до складу Лутугинської міської територіальної громади Луганської області.
Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 № 807-ІХ (набрала чинності 19.07.2020), в результаті адміністративно-територіальної реформи та ліквідації Лутугинського району, смт. Білоріченський увійшло до складу Лутугинської міської територіальної громади новоутвореного Луганського району Луганської області.
Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 № 376 викладено перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ відповідно до якого, територія Луганського району Луганської області у період із 07.04.2014 є тимчасово окупованою РФ територією України.
Відповідно до п. п. 6, 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» окупаційна адміністрація РФ - сукупність державних органів і структур РФ, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних РФ самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.
Тимчасово окупована РФ територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування РФ та окупаційна адміністрація РФ встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування РФ встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації РФ.
В порушення порядку, встановленого Конституцією України, на тимчасово окупованій частині Луганської області, з числа представників незаконного збройного формування так званого «ЛНР» створено органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, які узурпували виконання владних функцій, та згідно із Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» № 2268-VIII від 18.01.2018, є органами окупаційної адміністрації РФ.
Під час досудового розслідування встановлено, що на тимчасово окупованій території Луганської області, за адресою: Луганська область, Луганський район (раніше Лутугинський район), смт Білоріченський, вул. Шкільна, буд. 107, розташоване Публічне Акціонерне Товариство «Шахта «Білоріченська» код ЄДРПОУ 00176897 (далі - ПАТ «Шахта» Білоріченська»), 100 відсотків статутного капіталу якого, у розмірі 55 014 467 грн, до окупації у 2014 році частини Луганської області та у теперішній час належить українській державі в особі уповноваженого органу управління корпоративними правами - Міністерства енергетики України.
Основним видом діяльності ПАТ «Шахта» Білоріченська» є видобування кам'яного вугілля. На вказаний вид діяльності у Товариства, станом на 2014 рік був «Спеціальний дозвіл на користування надрами» від 09.07.1997 № 955, виданий Державною службою геології та надр України, із строком дії до 09.07.2017.
Після окупації у 2014 році РФ частини території Луганської області ПАТ «Шахта» Білоріченська» включено до складу так званого «Государственного унитарного предприятия Луганской Народной Республики «ЦЕНТРУГОЛЬ» (мовою оригіналу).
У подальшому, згідно постанови так званого «Правительства Луганской Народной Республики» (мовою оригіналу) від 30.04.2020 № 272/20, до організаційної структури так званого «Государственного унитарного предприятия Луганской Народной Республики «Республиканская топливная компания «ВОСТОКУГОЛЬ» (мовою оригіналу) (далі-«ГУП ЛНР «РТК ВОСТОКУГОЛЬ»), яке підконтрольне так званому «Министерству топлива, энергетики и угольной промышленности Луганской Народной Республики» (мовою оригіналу), було передано виробничі підрозділи так званого «Государственного унитарного предприятия Луганской Народной Республики «ЦЕНТРУГОЛЬ» (мовою оригіналу), у тому числі і ПАТ «Шахта» Білоріченська».
27 серпня 2020 року громадянами України - мешканцями Донецької області у Міжрайонній інспекції Федеральної податкової служби № 46 по місту Москва РФ, зареєстроване «Акционерное Общество «Промышленная группа «РОДИНА» (далі «АО ПГ «РОДИНА»), ОГРН 1207700313622» (мовою оригіналу), за адресою: «121467, г. Москва, внутригородская территория города Муниципальный округ Кунцево, ул. Молдавская, д. 5» (мовою оригіналу), із статутним капіталом у розмірі 100 000 російських рублів, з основним видом діяльності - діяльність холдингових компаній.
Також встановлено, що акціонером «АО ПГ «РОДИНА» є громадянин України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Макіївка Донецької області, який в період з 24.12.2012 по 27.02.2014 обіймав посаду Міністра доходів і зборів України та внаслідок чого був знайомий з рядом службових осіб органів виконавчої влади РФ.
Відповідно до положень статуту «АО ПГ «РОДИНА» від 11.07.2022 встановлено, що «АО ПГ «РОДИНА» на момент реєстрації випускає звичайні іменні акції в бездокументальній формі. Всі звичайні акції Товариства мають однакову номінальну вартість та надають їх володільцям певні права:
- брати участь в управлінні Товариством, бути обраним в органи управління та контролю Товариства, у встановленому законодавством та статутом порядку;
- брати участь особисто чи через повноважного представника в управлінні Товариством, в голосуванні на загальних зборах акціонерів; одна акція дає право на один голос;
- отримувати інформацію про діяльність Товариства, в об'ємі, встановленим законодавством та статутом;
- отримувати дивіденди, проценти та відповідно до акцій, які їм належать, частину майна Товариства у випадку його ліквідації.
Станом на 13.05.2024 документально підтверджено, що ОСОБА_8 володіє 100% акцій «АО ПГ «РОДИНА».
На початку 2023 року (більш точний час в ході досудового розслідування встановити не вдалось), у ОСОБА_8 , уродженця Донецької області, який маючи особисті зв'язки з керівництвом т.зв «Луганской народной республики», розуміючи, що після фактичного входження вказаної республіки до складу РФ на правах суб'єкта федерації буде здійснене підпорядкування та перерозподіл майна, яке перебуває в управлінні незаконних органів влади на тимчасово окупованій території Луганської області, виник злочинний умисел, спрямований на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом підтримки, а також реалізації низки нормативно-правових актів та програм, виданих як органами РФ так і органами «ЛНР». Метою реалізації вказаних рішень є привласнення майнових комплексів, отримання дозволу (ліцензії) на користування надрами та видобуток вугільної продукції на тимчасово окупованій території Луганської області, з подальшим збутом вказаної продукції як в межах так званих ЛНР/ДНР так і на територію РФ.
Фактично, з моменту формування злочинного умислу, ОСОБА_8 очолив діяльність «АО ПГ «РОДИНА» на території окупованої Луганської області та розпочав пошук відповідних рішень та програм з метою їх реалізації.
Так, у лютому 2023 року «Министерством энергетики РФ» (мовою оригіналу) розроблено так звану «Концепцию реформы угольной отрасли Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики» (мовою оригіналу), схвалену президентом РФ, відповідної до якої, реформа спрямована на залучення інвестицій у вугільну галузь та підвищення її рентабельності, у тому числі з різними формами державної підтримки. Одним з пунктів концепції є розподіл по розвитку вугільної галузі «ЛНР», де перспективні шахти та забезпечуючі їх роботу підрозділи «ГУП ЛНР «РТК ВОСТОКУГОЛЬ», підлягають переходу в управління інвесторам. Вказана концепція знайшла своє відображення, у тому числі у т.зв. «Програме социально-экономического развития Луганской Народной Республики» (мовою оригіналу), затвердженої постановою уряду «ЛНР» від 29.04.2023 №48/23.
Указом так званого «Главы ЛНР» від 01.06.2023 «О формировании Правительства Луганской Народной Республики» (мовою оригіналу), сформоване так зване «Правительство Луганской Народной Республики», до складу якого з правом вирішального голосу входять його члени, у тому числі так званий «Министр топлива, энергетики и угольной промышленности Луганской Народной Республики» (мовою оригіналу).
14 червня 2023 року у місті Луганську відбулось перше засідання так званого «Правительства ЛНР» у новому складі, де під час засідання, так званий «Председатель правительства ЛНР» повідомив, що так званим «Министром топлива, энергетики и угольной промышленности Луганской Народной Республики» (мовою оригіналу) призначено громадянина РФ ОСОБА_9 .
Указом так званого «Глави ЛНР» від 26.06.2023 затверджено так зване Положення «О Министерстве топлива, энергетики и угольной промышленности Луганской Народной Республики» (мовою оригіналу).
Відповідно до п. 1.1. вказаного так званого «Положення» «Министерство топлива, энергетики и угольной промышленности Луганской Народной Республики» (мовою оригіналу) є виконавчим органом так званої «Луганської Народної Республіки», яке проводить державну політику та здійснює функції по нормативно-правовому регулюванню, контролю (нагляду) у сфері паливно-енергетичного комплексу так званої «Луганської Народної Республіки», електроенергетики, нафтодобувної, нафтопереробної, вугільної та газової галузей, магістральних трубопроводів нафти та газу, відновлюваних джерел енергії та енергозбереження.
Пунктом 3.2.4. так званого «Положення» передбачено, що Міністр без довіреності діє від імені Міністерства у взаємовідносинах з організаціями, а також по справам в суді, арбітражному суді, укладає угоди.
Після створення відповідного міністерства та призначення міністра, ОСОБА_8 , будучи ознайомленим з «Концепцию реформы угольной отрасли Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики» та «Програмой социально-экономического развития Луганской Народной Республики» в серпні 2023 року (більш точний час встановити під час досудового розслідування не вдалось), будучи акціонером «АО ПГ «РОДИНА» та користуючись визначеними статутом повноваженнями, здійснив пошук необхідного підприємства з видобування кам'яного вугілля (шахти), розташованого на тимчасово окупованій території Луганської області, та узгодив з «ГУП ЛНР «РТК ВОСТОКУГОЛЬ» та «Міністерством палива, енергетики та вугільної промисловості ЛНР» заявку на передачу шахти 1 групи та допоміжних виробництв в оренду «АО ПГ «РОДИНА», а саме шахти «Белореченская» ПП «ШУ Луганское» (ПАТ «Шахта» Білоріченська»), що розташована на тимчасово окупованій території Луганської області, за адресою: Луганська область, Луганський район (раніше Лутугинський район), смт Білоріченський, вул. Шкільна, буд. 107.
Крім того, концепцією передбачалося, що для управління комплексом «Білоріченський» та вибудовуванні ефективних бізнес-процесів, ОСОБА_8 необхідно було здійснити реєстрацію підприємства на тимчасово окупованій території Луганської області.
З цією метою, 23 жовтня 2023 року «АО ПГ «РОДИНА» на тимчасово окупованій території Луганської області створено так зване «Общество с ограниченной ответственностью «Топливно-энергетический комплекс «Родина» (далі «ООО «ТЭК Родина»), ОГРН 1239400006955» (мовою оригіналу), яке зареєстроване за юридичною адресою: «294801, Луганская народная республика, м.о. Свердловский, г. Свердловск, ул. Энгельса, зд. 18» (мовою оригіналу) фактична: «291016, Росия, Луганская народная республика, г. Луганск, ул. Советская, д.48» (мовою оригіналу).
Основним видом діяльності вказаного так званого «ООО «ТЭК Родина» зазначено «Добыча и обогащение угля и антрацита» на який «Федеральное агенство по недропользованию (Роснедра)» (мовою оригіналу) видало «Лицензию на пользования недрами» ЛУГ 032416ТЭ від 04.04.2025 № Л060-00174 -77/02085487, у якій, крім того, зазначено дільницю надр: «угольные пласты на поле шахты «Белореченская», Лутугинский район Луганской народной республики» (мовою оригіналу) із строком закінчення користування надрами - 31.12.2033.
Засновниками так званого «ООО «ТЭК Родина» є: «АО ПГ «РОДИНА» із внеском до статутного капіталу у розмірі 106,2 млн. російських рублів (99.9991%) та громадянка України ОСОБА_10 із внеском 1 000 російських рублів (0.00094%).
Надалі ОСОБА_8 , усвідомлюючи, що одноосібно не зможе реалізувати зазначений вище злочинний умисел, вирішив залучити до своєї злочинної діяльності уродженця міста Макіївка Донецької області, громадянина України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , запропонувавши йому обійняти посаду генерального директора «АО ПГ «РОДИНА» та укласти від імені вказаного акціонерного товариства договір про оренду майна шахти «Белореченская» ПП «ШУ Луганское» (ПАТ «Шахта» Білоріченська»), розташованої на тимчасово окупованій території Луганської області, та в подальшому, укласти додаткову угоду про передачу майнового комплексу в управління ООО «ТЭК Родина», на що останній надав свою згоду.
У свою чергу ОСОБА_8 здійснював загальне керівництво діяльністю співучасника та координував його дії.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_7 розуміли, що здійснити вказану діяльність вони зможуть лише у взаємодії з державою - агресором, її незаконними органами влади та окупаційною адміністрацією так званої «ЛНР».
24 січня 2024 року ОСОБА_7 було призначено генеральним директором «АО ПГ «РОДИНА».
Відповідно до положень статуту «АО ПГ «РОДИНА» від 11.07.2022 генеральний директор «АО ПГ «РОДИНА» є одноосібним виконавчим органом, до компетенції якого відносяться всі питання керівництва поточною діяльністю Товариства, за виключенням питань, віднесених до компетенції загальних зборів акціонерів та ради директорів.
Генеральний директор без довіреності діє від імені Товариства, у тому числі:
- забезпечує виконання рішень загальних зборів акціонерів та ради директорів;
- розпоряджається майном Товариства в обсягах, встановлених статутом та законодавством, погоджує з радою директорів свої дії, направлені на відчуження майна, виплату коштів, вартість/розмір яких перевищує 25000000 російських рублів;
- відкриває в банках розрахункові, валютні та інші рахунки Товариства, укладає договори та інші угоди.
З метою реалізації вказаного спільного із ОСОБА_8 злочинного умислу, громадянин України ОСОБА_7 , займаючи посаду генерального директора «АО ПГ «РОДИНА», діючи за попередньою змовою із ОСОБА_8 , 27 січня 2024 року перебуваючи у місті Москва РФ, на «Международной выставке - форуме «Россия» (мовою оригіналу), підписав із громадянином РФ ОСОБА_11 , який обіймав посаду так званого «Министра топлива, энергетики и угольной промышленности Луганской Народной Республики» (мовою оригіналу) договір про передачу в оренду «АО ПГ «РОДИНА» майна підприємства з видобування кам'яного вугілля шахти «Белореченская» ПП «ШУ Луганское» (ПАТ «Шахта» Білоріченська»), розташованої на тимчасово окупованій території Луганської області.
В свою чергу ОСОБА_8 , будучи присутнім під час підписання вищевказаного договору, користуючись повноваженнями акціонера «АО ПГ «РОДИНА» контролював порядок підписання вищевказаного договору, взаємодіяв з представниками органів влади РФ та ЛНР, зокрема з Міністром енергетики РФ ОСОБА_12 , віце-прем'єр міністром РФ ОСОБА_13 та іншими невстановленими в ході досудового розслідування особами.
Зазначений договір передбачав оренду майна підприємства із видобутку кам'яного вугілля шахти «Белореченская» ПП «ШУ Луганское» (ПАТ «Шахта» Білоріченська») із мінімальним терміном оренди п'ять років, з правом викупу орендатором шахти у приватну власність через три роки.
Фактично своїми діями ОСОБА_7 та ОСОБА_8 підтримали державу - агресора та почали процес реалізації концепції реформи вугільної галузі на тимчасово окупованій території Луганської області, та шляхом реалізації рішень держави-агресора та її окупаційної адміністрації завдали шкоду Україні, яка виразилася в незаконному видобутку корисних копалин та привласненні майнового комплексу ПАТ «Шахта» Білоріченська», яка до моменту окупації території Луганської області була одним з найбільших підприємств вугледобувної галузі України.
У подальшому ОСОБА_7 , діючи на виконання раніше обумовленого із ОСОБА_8 злочинного плану, в лютому 2024 року (більш точний час встановити під час досудового розслідування не вдалось), перебуваючи на території шахти «Белореченская» ПП «ШУ Луганское» (ПАТ «Шахта» Білоріченська») спільно з Міністром палива, енергетики та вугільної промисловості «ЛНР» ОСОБА_14 , провели зустріч з колективом шахти, в ході якої розповіли про плани та перспективи підприємства, а також відповіли на питання працівників, щодо організації робочого процесу під керівництвом нового орендаря.
27 лютого 2024 року ОСОБА_8 , як акціонер «АО ПГ «РОДИНА» відвідав розташовану на тимчасово окупованій території Луганської області орендовану вказаним товариством шахту «Белореченская» ПП «ШУ Луганское» (ПАТ «Шахта» Білоріченська»), де зустрівся із колективом шахти та повідомив про заплановані інвестиції, видобуток і реалізацію вугільної продукції. В ході проведення вказаної зустрічі ОСОБА_8 повідомив, що з метою реалізації «реформи вугільної галузі ЛНР» «АО ПГ «РОДИНА» розробила план, за яким буде здійснюватися розвиток вугільних підприємств, які взяті акціонерним товариством в оренду.
29 березня 2024 року, після підписання договору оренди шахти «Белореченская» ПП «ШУ Луганское» (ПАТ «Шахта» Білоріченська»), «АО ПГ «РОДИНА», отримало ліцензію «Федерального агенства по недропользованию (Роснедра) (мовою оригіналу) на користування надрами (розвиток та видобуток корисних копалин) на вугільні пласти поля ПАТ «Шахта» Білоріченська».
Згідно інформації, розміщеної на веб-сайті під назвою «АО «Промышленная группа «Родина» (мовою оригіналу) від 27.01.2025, об'єм видобутку вугілля на ПАТ «Шахта» «Білоріченська» склав 262,31 тис тон рядового вугілля.
Крім того, ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , розуміючи що не зможуть постійно перебувати на території тимчасово окупованого Лутугинського району Луганської області та зважаючи що для реалізації одного з пункту концепції було створене «ООО «ТЭК Родина» вирішили залучити до своєї протиправної діяльності мешканку м. Макіївка Донецької області ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яку 10.04.2024 призначено генеральним директором ООО «ТЭК Родина».
В свою чергу ОСОБА_5 , будучи обізнаною про злочинний умисел ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , надала свою згоду на вчинення дій направлених на реалізацію «Концепции реформы угольной отрасли Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики» чим підтримала державу- агресора шляхом реалізації її рішень та рішень окупаційної адміністрації.
ОСОБА_8 та ОСОБА_7 на ОСОБА_5 , як на генерального директора «ООО «ТЭК Родина» покладено відповідні обов'язки та визначені повноваження, зокрема:
- керувати поточною діяльністю Товариства;
- забезпечувати реалізацію стратегічних цілей Товариства;
- представляти інтереси Товариства у взаємовідносинах з державними органами, юридичними та фізичними особами, а також в судах усіх інстанцій;
- укладати договори, угоди, контракти від імені Товариства без довіреності, якщо інше не передбачено статутом Товариства або рішенням загальних зборів учасників;
- організовувати ведення бухгалтерського обліку та подання встановленої звітності відповідно до вимог законодавства;
- забезпечувати своєчасну сплату податків, зборів, страхових внесків та інших обов'язкових платежів;
- контролювати ефективне використання майна, ресурсів та фінансів Товариства;
- забезпечувати дотримання статуту, внутрішніх регламентів, політик та інших локальних нормативних актів Товариства;
- здійснювати діяльність у межах повноважень, встановлених законодавством РФ та ЛНР, статутом Товариства, а також рішеннями загальних зборів учасників.
У подальшому ОСОБА_5 , будучи генеральним директором «ООО «ТЭК Родина», діючи на виконання раніше обумовленого із ОСОБА_8 та ОСОБА_7 злочинного плану, в травні 2024 року (більш точний час встановити під час досудового розслідування не вдалось), перебуваючи на території шахти «Белореченская» ПП «ШУ Луганское» (ПАТ «Шахта» Білоріченська») спільно з Міністром палива, енергетики та вугільної промисловості «ЛНР» ОСОБА_14 провели зустріч з колективом шахти та надали інтерв'ю, в ході якого розповіли про плани та перспективи підприємства, а також зазначили, що вже отримали перше вугілля добуте на території шахти «Белореченская» ПП «ШУ Луганское» (ПАТ «Шахта» Білоріченська»), також в рамках проекту планується інвестувати в вище зазначену шахту більше 3 000 000 000 російських рублів.
16 грудня 2024 року ОСОБА_8 , як акціонер «АО ПГ «РОДИНА» спільно з генеральним директором «ООО «ТЭК Родина» ОСОБА_5 , провели зустріч на території шахти «Белореченская» ПП «ШУ Луганское» (ПАТ «Шахта» Білоріченська») на якій були присутні Міністр палива, енергетики та вугільної промисловості «ЛНР» ОСОБА_15 та голова Лутугинського муніципального округу ЛНР ОСОБА_16 , в ході якої обговорили плани та перспективи розвитку підприємства.
Крім того, у зв'язку з тим, що «ООО «ТЭК Родина» фактично створене з метою реалізації одного з пунктів концепції, після призначення ОСОБА_5 та налагодження господарської діяльності вказаного товариства, виникла необхідність у підписанні додаткової тристоронньої згоди щодо передачі обов'язків за договором від 27.01.2024 від «АО ПГ «РОДИНА» до «ООО «ТЭК Родина».
Так, постановою т.зв. «Правительства Луганской народной республики» №50/25 від 04.04.2025, затверджено форму згоди до договору оренди від 27.01.2024 №01/24 та наділено т.зв. «Министерство топлива, энергетики и угольной промышленности Луганской Народной Республики» повноваженнями щодо укладання відповідної згоди, а відповідного міністра на її підписанння.
З метою реалізації спільного умислу ОСОБА_7 , будучи генеральним директором «АО ПГ «РОДИНА» та ОСОБА_5 будучи генеральним директором «ООО «ТЭК Родина», діючи за попередньою змовою із ОСОБА_8 в квітні 2025 року, підписали тристоронню згоду до договору оренди від 27.01.2024 №01/24 з т.зв. «Министерством топлива, энергетики и угольной промышленности Луганской Народной Республики» (мовою оригіналу) в особі міністра ОСОБА_17 .
Таким чином ОСОБА_7 та ОСОБА_5 своїми діями реалізували рішення держави-агресора та її окупаційної адміністрації, зокрема реалізували «Концепцию реформы угольной отрасли Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики» та постанову т.зв. «Правительства Луганской народной республики» №50/25 від 04.04.2025
Згідно до умов згоди «АО ПГ «РОДИНА» генеральним директором якого є ОСОБА_7 передає, а ООО «ТЭК Родина» генеральним директором якого є ОСОБА_5 приймає обов'язки по договору оренди, який передбачає оренду майна підприємства із видобутку кам'яного вугілля шахти «Белореченская» ПП «ШУ Луганское» (ПАТ «Шахта» Білоріченська»).
Крім того, після підписання вищевказаної згоди ОСОБА_7 та ОСОБА_5 підписали відповідний «Акт ПРИЕМА-ПЕРЕДАЧИ», який в свою чергу затверджений «Министром топлива, энергетики и угольной промышленности ЛНР».
29 серпня 2025 року ОСОБА_5 , як генеральний директор ООО «ТЭК Родина» відвідала розташовану на тимчасово окупованій території Луганської області шахту «Белореченская» ПП «ШУ Луганское» (ПАТ «Шахта» Білоріченська»), де виступила зі зверненням до колективу шахти з вітальними словами до Дня шахтера.
У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , тобто на території, яка віднесена до тимчасово окупованої Російською Федерацією території України.
Крім того, відповідно до інформації, розміщеної на офіційному сайті АТ «Укрпошта» за посиланням https://www.ukrposhta.ua/ua/news/57016-robota-ukrposhti-na-teritorijah-de-vedutsja-vonni-bojovi-dii-abo-jaki-perebuvajut-u-timchasovij-okupacii-otochenni-blokuvanni, в умовах правового режиму воєнного стану, введеного у країні відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №64/2022 (зі змінами), затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, тимчасово не працюють ВПЗ у тих населених пунктах, де відбуваються бойові дії та обстріли, ВПЗ, які зруйновані внаслідок цього, та ВПЗ, що розташовані на території, що тимчасово окупована ворогом.
Виявленими публікаціями в мережі інтернет та в ході допиту свідків підтверджено факт перебування ОСОБА_5 на тимчасово окупованій території Луганської області.
Таким чином є достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території Луганської області.
Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:
- повідомленням ГВ ЗНД 3 управління ГУСБУ в Донецькій та Луганській областях про виявлене кримінальне правопорушення;
- протоколами оглядів від 26.05.2025, 23.05.2025, 05.06.2025, 14.08.2025, 20.08.2025, 25.08.2025, 01.09.2025, 02.09.2025 Інтернет-ресурсів, відповідно до яких виявлено та зафіксовано в мережі Інтернет відомості про вчинення ОСОБА_5 дій спрямованих на допомогу державі - агресору (пособництво), та окупаційній адміністрації держави -агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації, а також підтримки рішень держави-агресора, вчиненими за попередньою змовою групою осіб та перебування останньої на тимчасово окупованій території Луганської області;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_18 який підтвердив вчинення ОСОБА_5 дій спрямованих на допомогу державі - агресору (пособництво), та окупаційній адміністрації держави -агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації, а також підтримки рішень держави-агресора, вчиненими за попередньою змовою групою осіб та перебування останньої на тимчасово окупованій території Луганської області;
- протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками за участю свідка ОСОБА_18 який впізнав на пред'явлених фотознімках ОСОБА_5 серед інших осіб;
- протоколом огляду Інтернет-ресурсів за участю свідка ОСОБА_18 який впізнав на публікації підозрювану ОСОБА_5 ;
- іншими матеріалами досудового розслідування.
У ході досудового розслідування встановлені ризики, передбачені пунктами 1, 2, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Про наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст.177 КПК України, а саме ризик переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду свідчать такі обставини:
- тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_5 в разі визнання її винною у кримінальному правопорушенні, в якому вона підозрюється. Санкція ч. 1 ст. 111-2 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої;
- перебування підозрюваної ОСОБА_5 на тимчасово окупованій території (Луганської області) з початку військової агресії рф та оголошення воєнного стану (тобто, з 24.02.2022) по теперішній час, відсутність інформації про її в'їзд на підконтрольну органам державної влади України територію;
- спосіб вчинення злочину (допомагає державі - агресору (пособництво), та окупаційній адміністрації держави -агресора умисно, під час воєнного стану, що має негативні наслідки для всієї територіальної громади та України в цілому, знаходиться на тимчасово окупованій території, співпрацюючи з окупаційною адміністрацією, що з великою часткою ймовірності спонукатиме його до втечі у разі обрання більш м'якого запобіжного заходу).
Про наявність ризику, передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме, ризик того, що підозрювана ОСОБА_5 знищить, сховає або спотворить будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, свідчить наявність у неї доступу до відповідних документів (накази, розпорядження, посадова чи службова інструкція, інша документація, у тому числі, кадрова - щодо її призначення на посаду генерального директора ООО «ТЭК «РОДИНА» (мовою оригіналу)).
Перебування підозрюваної ОСОБА_5 поряд з вказаними документами та об'єктами з одночасною відсутністю доступу до них органу досудового розслідування, свідчить про наявність у підозрюваної можливості знищити чи сховати вказані докази.
Про наявність ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме, незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, свідчить те, що підозрювана ОСОБА_5 , займаючи керівну посаду та здійснюючи повноваження директора щодо інших працівників ООО «ТЭК «РОДИНА» (мовою оригіналу), які є свідкам її протиправних дій, особисто має можливість незаконно впливати на таких свідків.
Про наявність ризику, передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме продовжити кримінальне правопорушення, у якому вона підозрюється, або вчинити інше кримінальне правопорушення свідчить те, що підозрювана ОСОБА_5 продовжує добровільно допомогати державі - агресору (пособництво), та окупаційній адміністрації держави - агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації, а також підтримки рішень держави-агресора.
Під час досудового розслідування слідчим встановлені та забрані достатні докази вважати, що підозрювана ОСОБА_5 перебуває саме на тимчасово окупованій території Луганської області.
Той факт, що підозрювана ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України, підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами а саме:
- відомостями з Державної прикордонної служби України щодо перетину державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованою територією України, громадянкою України ОСОБА_5 не виявлено;
- протоколами оглядів від 20.08.2025, 05.06.2025, 14.08.2025, 02.09.2025, 01.09.2025 Інтернет-ресурсів, відповідно до яких виявлено та зафіксовано в мережі Інтернет відомості про перебування підозрюваної ОСОБА_5 на тимчасово окупованій території Луганської області;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_18 який підтвердив перебування підозрюваної ОСОБА_5 на тимчасово окупованій території Луганської області.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав та просив обрати підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Захисник у судовому засіданні просив винести рішення на розсуд суду.
Заслухавши доводи прокурора та захисника, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про таке.
Встановлено, що слідчим відділом 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22024130000000428 від 02.08.2024 за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України за фактом пособництва державі-агресору, що виразилось у вчиненні умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації, а також підтримки рішень держави-агресора, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
Згідно ч. 6 ст. 193 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України однією з підстав для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, захопленням Луганського району Луганської області, та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що підозрювана ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» №214 (8139) від 21.10.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістка про виклик підозрюваної ОСОБА_5 на 12 годину 00 хвилин 25.10.2025, 26.10.2025 та 27.10.2025 за зазначеною в повістці адресою, для отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України у кримінальному провадженні № 22024130000000428 від 02.08.2024, допиту як підозрюваної, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій у зазначеному кримінальному провадженні.
Жодного разу у призначений час громадянка України ОСОБА_5 у призначене місце не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
Так 28.10.2025 стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України та у зв'язку з неявкою останньої за викликом до слідчого слідчого відділу 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях і неможливості їй безпосереднього вручення письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, в газеті «Урядовий кур'єр» № 219 (8144) від 28.10.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та 28.10.2025 на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, а також повістка про виклик підозрюваної ОСОБА_5 об 12 год. 00 хв. на 01.11.2025, 02.11.2025, 03.11.2025 за зазначеною в повістці адресою органу досудового розслідування для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному № 22024130000000428 від 02.08.2024 для вручення письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, допиту в якості підозрюваного та виконанні слідчих, процесуальних дій в рамках досудового розслідування вказаного кримінального провадження.
Жодного разу у призначений час підозрювана ОСОБА_5 у призначене місце не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
Таким чином, 28.10.2025 у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , набула статусу підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1ст. 111-2 КК України, у пособництві державі-агресору, а саме у вчиненні умисних дій, спрямованих на допомогу державі - агресору (пособництво), та окупаційній адміністрації держави -агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації, а також підтримки рішень держави-агресора, вчиненими за попередньою змовою групою осіб.
Постановою слідчого від 04.11.2025 у зв'язку із переховуванням від органу досудового розслідування, на підставі ст. 281 КПК України підозрювану ОСОБА_5 оголошено в розшук.
Згідно зі ст. 8 КПК України кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Оскільки чинне законодавство не розкриває поняття обґрунтованої підозри, враховуючи ст. 8, 9 КПК України, слід керуватися позиціями Європейського суду з прав людини. З точки зору практики ЄСПЛ обґрунтованість підозри - це певний стандарт доказування, який означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі "Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства" від 30 серпня 1990 року, п. 32, Series A, N 182). При чому факти, які викликали підозру, не обов'язково мають бути одного рівня з тими, які необхідні для того, щоб не лише обґрунтувати засудження, а й пред'явити обвинувачення, що є наступною стадією в процесі розслідування кримінальної справи (рішення у справі "Murray v.United Kingdom", 14310/88, 28.10.94, п. 55).
Уявлення про "обґрунтовану підозру" має ґрунтуватися поміж інших факторів, на двох ключових критеріях: суб'єктивному та об'єктивному.
Перший критерій означає, що підозра має бути добросовісною, тобто особа, яка оголосила про підозру, має щиро підозрювати особу у вчиненні такого кримінального правопорушення, другий - що об'єктивно існують дані про скоєне кримінальне правопорушення і причетність особи до вчинення правопорушення. Такими даними можуть бути дії самого підозрюваного, наявні документи, речові докази, показання очевидців тощо.
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення ОСОБА_5 повністю підтверджується зібраними у ході досудового розслідування належними та допустимими доказами у їх сукупності, зокрема: протоколами допитів свідків, протоколами оглядів публікацій на сторінках Інтернет (Берклійський Протокол), іншими документами, здобутими у ході досудового розслідування кримінального провадження.
Стороною обвинувачення дотримано вимогу розумної підозри, оскільки наявні на цей час докази у кримінальному провадженні свідчать про об'єктивний зв'язок підозрюваного із вчиненням кримінального правопорушення, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому провадженні з метою дотримання імперативних завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України.
При цьому суд звертає увагу, що для повідомлення про підозру не потрібна така ж ступінь доведення як для визнання особи винною, достатньо щоб у стороннього спостерігача склалось враження, що злочин було вчинено і підозрювана особа причетна до його вчинення. Такого ступеню доведення у цій справі було досягнуто.
Згідно ч 2 ст. 177 КПК України другою підставою для застосування запобіжного заходу є наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Слідчий суддя вважає доведеними вказані ризики, передбачені пунктами 1, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Про наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст.177 КПК України, а саме ризик переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду свідчать такі обставини:
- тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_5 в разі визнання її винною у кримінальному правопорушенні, в якому вона підозрюється. Санкція ч. 1 ст. 111-2 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої;
- неприбуття на виклик до слідчого шість разів, у тому числі тричі у статусі підозрюваної та не повідомлення слідчому та прокурору про причини та неможливість прибуття на виклик, що свідчить про те, що підозрювана на цей час вже переховується від органу досудового розслідування.
Про наявність ризику, передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, або вчинити інше кримінальне правопорушення проти основ національної безпеки України свідчить те, що ОСОБА_5 на теперішній час перебуває на території України, яка перебуває під контролем окупаційної адміністрації, підозрюється у активній співпраці з представниками держави агресора та фактично своїми діями підтверджує намір продовжити кримінальне правопорушення, у якому вона підозрюється, що надає їй можливість скоїти інше кримінальне правопорушення за відсутності контролю з боку влади України.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 цього Закону адміністративна межа між тимчасово окупованою територією та іншою територією України визначається Кабінетом Міністрів України.
Той факт, що підозрювана ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України підтверджується вищезазначеними доказами, зібраними під час досудового розслідування.
З огляду на те, що у судовому засіданні знайшли своє підтвердження ті обставини, що ОСОБА_5 набула статусу підозрюваного у кримінальному провадженні, підозра є обґрунтованою, доведення органом досудового розслідування наявності ризиків, передбачених статтею 177 КПК України, а також факт того, що сукупність доказів у своєму зв'язку вказують слідчому судді на достатність підстав вважати, що підозрювана перебуває на тимчасово окупованій території України, слідчим суддею встановлено достатні підстави для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу за відсутності підозрюваної, відповідно до приписів ч. 6 ст. 193 КПК України.
Відповідно до ч. 6 ст. 176 КПК України під час дії воєнного стану до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених статтями 109-114-2, 258-258-5, 260, 261, 437-442 Кримінального кодексу України, за наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, застосовується запобіжний захід, визначений пунктом 5 частини першої цієї статті.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 176 КПК України запобіжним заходом є тримання під вартою.
У зв'язку з тим, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, яке входить до вищевказаного переліку, підозра є обґрунтованою, доведення органом досудового розслідування наявності ризиків, передбачених статтею 177 КПК України, до неї може бути застосований виключно запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Згідно з абз. 7 ч. 4 ст. 183 КПК України, при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, розмір застави не визначається.
Згідно з абз. 8 ч. 4 ст. 183 КПК України, під час дії воєнного стану слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні щодо злочину, передбаченого статтями 109-114-2, 258-258-5, 260, 261, 402-405, 407, 408, 429, 437-442 Кримінального кодексу України.
Оскільки ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, яке входить до переліку, перебуває на тимчасово окупованій території України, розмір застави слідчий суддя не визначає.
Згідно ч. 4 ст. 197 КПК України, у разі постановлення слідчим суддею, судом ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого на підставі ч. 6 статті 193 цього Кодексу строк дії такої ухвали не зазначається.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 177, 178, 183, 193, 194, 197, 369-372, 376, 395, 615 КПК України, суд
Клопотання слідчого 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 , погоджене прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурором відділу Луганської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22024130000000428 від 02.08.2024, про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, - задовольнити.
Обрати ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваній у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, без визначення розміру застави.
Роз'яснити, що згідно з положеннями ч. 6 ст.193 КПК України, після затримання особи і не пізніше як через сорок вісім годин з часу доставки її до місця кримінального провадження слідчий суддя, за участю підозрюваного, розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
Відповідно до ч.4 ст.197 КПК України строк дії такої ухвали не зазначається.
Ухвала щодо обрання запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Контроль за виконанням ухвали доручити прокурору ОСОБА_4 .
Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення, а особою, що тримається під вартою - протягом того ж строку з моменту отримання нею її копії.
Повний текст ухвали суду складений і оголошений о 10:10 годині 12.11.2025 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1