Номер провадження 3/754/4396/25
Справа №754/18304/25
Іменем України
13 листопада 2025 року Суддя Деснянського районного суду м. Києва Скляренко У.В., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з батальйону патрульної поліції в місті Бориспіль департаменту патрульної поліції у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №485018, 16.10.2025 о 13год. 00 хв. в м. Києві по вул. Радосинська, 46, водій ОСОБА_1 , керував автомобілем «Ford» д.н.з. НОМЕР_1 , не був уважним, не стежив за дорожньою обстановкою не дотримався безпечної дистанції та скоїв зіткнення з автомобілем Toyota д.н.з НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2 , який рухався попереду, чим порушив п. 2.3.б, п. 13.1 ПДР України та вчинив правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 зазначив, що не оскаржує вчиненого адміністративного правопорушення, але вказав на невідповідність номеру автомобілю «Ford», а саме вказав, що номерний знак автомобіля яким він керував - НОМЕР_3 , в протоколі зазначено інший номерний знак.
Відповідно до вимог ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису та інше, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Встановлені правила допустимості і відповідності доказів є гарантом їх достовірності та істинності.
При цьому, з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, докази повинні оцінюватися за внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Стаття 278 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. ст. 256 КУпАП протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року Про практику застосування судами Українизаконодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього рухута експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушенняна транспорті» (зі змінами та доповненнями) визнано правильноюпрактику тих суддів, які вмотивованими постановами повертаютьпротоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержаннявимог КУпАП. відповідному правоохоронному органу для належногооформлення.
Без проведення додаткової перевірки виключається можливість розгляду адміністративного матеріалу, та встановлення дійсного номерного знаку автомобіля неможливо встановити істині обставини вчиненого адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 124, 283, 284 КУпАП, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції у м. Києві- для проведення додаткової перевірки.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: У.В. Скляренко