Рішення від 13.11.2025 по справі 520/54/24

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м.Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Харків

13 листопада 2025 року №520/54/24

Харківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Лариси Мар'єнко, розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін у судове засідання адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Харківській області, в якому просить суд:

- зобов'язати Головне управління ДПС у Харківській області виключити з інтегрованої картки платника податків ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) відомості щодо нарахувань ЄСВ за 2017-2020 роки та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 32410,62 грн;

- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43983495) на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 1073,60 грн;

- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43983495) на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) витрати на професійну правничу допомогу в сумі 7000,00 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що листом від 28.12.2023 відповідач безпідставно відмовив у виключенні з інтегрованої картки платника податків ОСОБА_1 відомостей щодо недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 32410,62 грн. Вважаючи такі дії відповідача протиправними, а свої права порушеними позивач звернувся до суду за їх захистом.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду відкрито спрощене позовне провадження у справі без виклику сторін у судове засідання за правилами статті 262 КАС України, запропоновано відповідачу надати відзив на позовну заяву, а позивача - відповідь на відзив.

Представник відповідача надіслав суду відзив на позовну заяву, в якому заперечував проти заявлених позовних вимог, просив відмовити у їх задоволенні, посилаючись на те, що станом на 12.01.2024 позивач має заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 32159,32 грн, нараховану за період 2017 - ІІ квартал 2020, яка в добровільному порядку не погашена, відтак у податкового органу відсутні правові підстави виключити з інтегрованої картки платника податків відомості щодо недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Також представник відповідача заперечував проти заявленої позивачем суми витрат на правову допомогу, вважаючи їх розмір завищеним та неспівмірним з предметом позову.

Позивач надіслав суду відповідь на відзив, в якому не погодився з доводами відповідача, викладеними у відзиві на позовну заяву вказуючи на їх безпідставність, просив суд позов задовольнити у повному обсязі.

У письмових запереченнях на відповідь на відзив представник відповідача додаткового навів аргументи своєї правової позиції, які просив врахувати при вирішенні справи по суті.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст.229 КАС України.

Відповідно до частини 5 статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

Позивач - ОСОБА_1 (податковий номер НОМЕР_1 ), перебувала на обліку в Головному управлінні ДПС у Харківській області з 09.11.2000 по 27.08.2020 року як фізична особа-підприємець на загальній системі оподаткування.

17.12.2023 позивач звернулась до Головного управління ДПС у Харківській області з заявою, в якій посилаючись на те, що в період з 2017 по 2020 не здійснювала підприємницьку діяльність, не подавала звітність з ЄСВ та є найманим працівником ТОВ "Уніпласт", за якого щомісячно роботодавцем сплачується ЄСВ, просила виключити з інтегрованої картки платника податків ОСОБА_1 (податковий номер НОМЕР_1 ) відомості щодо недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 32410,62 гривні.

Листом від 28.12.2023 №65472/6/20-40-24-04-11 Головне управління ДПС у Харківській області повідомило заявника про те, що згідно з даними інформаційно-комунікаційної системи "Податковий блок" ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) перебувала на обліку в ГУ ДПС (Салтівський район) з 09.11.2000 по 27.08.2020 як фізична особа підприємець на загальній системі оподаткування. Станом на 01.01.2018 ОСОБА_1 мала переплату (авансовий платіж) зі сплати єдиного внеску у сумі 251,30 гривень. Згідно з вимогами Порядку ведення органами Державної фісальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422 (далі - Порядок №422) на центральному рівні в автоматичному режимі в ІКП ОСОБА_1 за технологічним кодом платежу 7104000 відбулись нарахування зобов'язань з єдиного внеску на загальну суму 32410,62 грн, а саме за 2017 у сумі 8448,00 грн, за 2018 - 9282,72 грн, за 2019 - 11016,72 грн, за 2020 (січень - лютий, червень) - 3117,18 гривень. Станом на 25.12.2023 платник має заборгованість зі сплати єдиного внеску у сумі 32159,32 гривні. Зважаючи на викладене, ОСОБА_1 було допущено порушення вимог статті 9 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VІ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон №2464-VІ) в частині строків сплати єдиного внеску. Відповідно до пункту 2 статті 25 Закону №2464-VІ та абзацу 3 пункту 2 розділу VІ Інструкції №449 сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена в строки, встановлені Законом №2464-VІ, обчислена податковим органом у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою.

Також в листі зазначено, що згідно частини 6 статті 4 Закону №2464-VІ особи, зазначені у п.п.4 і 5 ч.1 ст.5 Закону №2464-VІ, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464-VІ. при цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Вважаючи такі дії відповідача щодо відмови у виключенні з інтегрованої картки платника податків відомостей щодо недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування протиправними, а свої права порушеними, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з наступних підстав та мотивів.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України від 02.12.2010 №2755 (надалі - ПК України).

Згідно пункту 61.1 статті 61 ПК України, податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами; не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій (п.п. 21.1.1, 21.1.4 п. 21.1 ст. 21 ПК України).

Податковий контроль здійснюється, зокрема, шляхом інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів (підпункт 62.1.2 пункту 62.1 статті 62 ПК України).

З метою удосконалення оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 №5, затверджено Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок №5).

Вказаний Порядок визначає правила ведення в податкових органах оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) (пункт 1 Порядку №5).

Терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях:

інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку за визначеними параметрами, яка містить інформацію щодо облікових даних платника та призначена для хронологічного, систематичного або комбінованого накопичення, групування та узагальнення інформації з реквізитів первинних документів, оброблених засобами ІКС ДПС (податкових декларацій, звітності з єдиного внеску, податкових повідомлень-рішень, рішень податкового органу, повідомлень економічних операторів, отриманих з Електронної системи обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, про розраховану (зменшену) суму акцизного податку за сформовані (деактивовані) унікальні ідентифікатори, вимоги про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску, рішення про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу, даних Казначейства про надходження платежів тощо).

Інформація в ІКП ґрунтується на показниках первинних документів, оброблених ІКС ДПС;

інформаційно-комунікаційна система - інтегрований комплекс процесів, компонентів та засобів апаратного і програмного забезпечення для виконання цільової функції;

обліковий показник - показник, який автоматично утворюється або змінюється в ІКП у результаті застосування облікової операції до первинного показника оперативного обліку. Обліковий показник характеризує стан розрахунків платника з бюджетом та/або фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування (надміру сплачені грошові зобов'язання та суми платежів, які сплачені та будуть нараховані у наступному звітному періоді, податковий борг, нарахована / сплачена пеня, залишок заявлених та невідшкодованих сум бюджетного відшкодування, надміру сплачені суми єдиного внеску, заборгованість (недоїмка) з єдиного внеску тощо);

перекручення (викривлення) показників - неповне та/або несвоєчасне відображення показників у відповідних підсистемах інформаційної системи (пункт 2 розділу І Порядку №5).

Пунктом 3 розділу І Порядку №5 визначено, що оперативний облік платежів здійснюється податковими органами в ІКС ДПС.

Згідно пункту 1 розділу ІІ Порядку №5 метою ведення оперативного обліку і складання звітності податкових органів є забезпечення користувачів повною, достовірною та неупередженою інформацією щодо стану розрахунків платників з бюджетами та фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування для прийняття оптимальних управлінських рішень.

Для забезпечення ведення оперативного обліку податків, зборів, платежів, єдиного внеску в ІКС ДПС відкриваються ІКП за кожним кодом класифікації доходів бюджету/ технологічним кодом єдиного внеску щодо кожного платника, територіального органу ДПС, що відповідає місцю обліку платника або обліку об'єкта оподаткування, коду території територіальної громади згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 листопада 2020 року № 290 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 12 січня 2021 року № 3).

ІКП містить інформацію про первинні показники оперативного обліку, облікові операції та первинні показники оперативного обліку, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування за відповідним видом платежу та відповідною адміністративно-територіальною одиницею.

ІКП відкриваються автоматично кожному платнику в разі:

нарахування сум платежів, самостійно визначених платником (за фактом надходження податкових декларацій, розрахунків, уточнюючих розрахунків);

нарахування сум платежів, визначених територіальним органом ДПС (акт перевірки, податкове повідомлення-рішення, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, передбачених Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального", рішення про застосування штрафних санкцій з єдиного внеску, вимоги про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску);

сплати платежів за фактом надходження інформації від Казначейства про надходження сум податків, зборів, платежів, єдиного внеску;

включення платника до реєстру платників відповідного податку, які ведуться податковими органами (абзац 2 пункт 2 розділу ІІ Порядку №5).

Абзацами першим-третім пункту 3 розділу ІІ Порядку №5 визначено, що територіальні органи ДПС формують відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів та відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за формами, визначеними Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09 грудня 2011 року №1588, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 року за №1562/20300 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22 квітня 2014 року №462) (далі - Порядок №1588), та Порядком обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24 листопада 2014 року №1162, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03 грудня 2014 року за №1553/26330 (далі - Порядок №1162), та проводять заходи, пов'язані з ліквідацією або реорганізацією платників податків.

ІКП за основним та неосновним місцем обліку закривається структурним підрозділом, що здійснює облік платежів, не пізніше наступного робочого дня після отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) про припинення шляхом ліквідації юридичної особи або проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця з урахуванням умов, визначених у цьому пункті.

Структурний підрозділ, що здійснює облік платежів, закриває ІКП у територіальному органі ДПС за неосновним місцем обліку в разі відсутності об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням, на відповідній території та після виконання структурними підрозділами, які здійснюють адміністрування платежів, контрольно-перевірочні заходи, погашення боргу, адміністративне та судове оскарження, відповідних процедур щодо підтвердження повноти розрахунків за платежами, контроль за справлянням яких здійснюють податкові органи.

Системний аналіз вищевикладених норм свідчить про те, що відображенню в інформаційній системі підлягають будь-яких рух сум податків чи єдиного внеску (сплата, нарахування, недоїмка). При цьому, працівники податкового органу можуть виключати з ІКП суми донарахувань та змінювати стан рішень контролюючого органу, якими визначено вказані суми зобов'язань при наявності для цього певних підстав.

Судом з матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 станом на 12.01.2024 має заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (КБК 71040000) у сумі 32159,32 грн, яка складається з проведених автоматичних нарахувань проведених на виконання вимог Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, а саме:

- за 2017 рік - фізичній особі підприємцю - у сумі 8196,70 грн (3200*22%*12 міс.) проведені 09.02.2018 року по кінцевому терміну сплати;

- за 1 квартал 2018 - фізичній особі підприємцю - у сумі 2457,18 грн (3723*22%*3 міс.) проведені 19.04.2018 року по кінцевому терміну сплати;

- за 2 квартал 2018 - фізичній особі підприємцю - у сумі 2457,18 грн (3723*22%*3 міс.) проведені 19.07.2018 року по кінцевому терміну сплати;

- за 3 квартал 2018 - фізичній особі підприємцю - у сумі 2457,18 грн (3723*22%*3 міс.) проведені 19.10.2018 року по кінцевому терміну сплати;

- за 4 квартал 2018 - фізичній особі підприємцю - у сумі 2457,18 грн (3723*22%*3 міс.) проведені 21.01.2019 року по кінцевому терміну сплати;

- за 1 квартал 2019 - фізичній особі підприємцю - у сумі 2754,18 грн (3723*22%*3 міс.) проведені 19.04.2019 року по кінцевому терміну сплати

- за 2 квартал 2019 - фізичній особі підприємцю - у сумі 2754,18 грн (3723*22%*3 міс.) проведені 19.07.2019 року по кінцевому терміну сплати;

- за 3 квартал 2019 - фізичній особі підприємцю - у сумі 2754,18 грн (3723*22%*3 міс.) проведені 21.10.2019 року по кінцевому терміну сплати;

- за 4 квартал 2019 - фізичній особі підприємцю - у сумі 2754,18 грн (3723*22%*3 міс.) проведені 20.01.2020 року по кінцевому терміну сплати;

- за 1 квартал 2020 - фізичній особі підприємцю - у сумі 2078,12 грн (4723*22%*2 міс.) проведені 21.04.2020 року по кінцевому терміну сплати;

- за 2 квартал 2020 - фізичній особі підприємцю - у сумі 1039,06 грн (4723*22%*1 міс.) проведені 20.07.2020 року по кінцевому терміну сплати.

Представник відповідача у відзиві на позовну заяву пояснив, що у зв'язку з наявністю заборгованості по єдиному внеску по ОСОБА_1 , ГУ ДПС у автоматичному режимі сформовані наступні вимоги про сплату боргу (недоїмки): від 29.11.2018 №Ф-139022-17 на суму 15568,24 грн; від 19.02.2019 №Ф-139022-17 на суму 18025,42 грн; від 15.05.2019 №Ф-139022-17 на суму 20779,60 грн; від 21.08.2019 №Ф-139022-17 на суму 23533,78 грн; від 14.11.2019 №Ф-139022-17 на суму 26287,98 грн; від 24.02.2020 №Ф-139022-17 на суму 29042,14 гривень.

Вимога про сплату боргу (недоїмки) на суму 32159,32 грн в ІКС "Податковий блок" у автоматичному режимі до формування не пропонувалась.

Суд зазначає, що податкові вимоги від 29.11.2018 №Ф-139022-17 на суму 15568,24 грн; від 19.02.2019 №Ф-139022-17 на суму 18025,42 грн; від 15.05.2019 №Ф-139022-17 на суму 20779,60 грн; від 21.08.2019 №Ф-139022-17 на суму 23533,78 грн; від 14.11.2019 №Ф-139022-17 на суму 26287,98 грн; від 24.02.2020 №Ф-139022-17 на суму 29042,14 гривень чинні, податковим органом не відкликані, позивачем до суду не оскаржені.

Поряд з тим судом встановлено, що позивач не погоджуючись з нарахованою сумою єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування звернулась до суду з позовом, в якому, з поміж іншого просила скасувати податкову вимогу Головного управління ДПС у Харківській області про сплату боргу (недоїмки) з ЄСВ у розмірі 32159,32 грн (як підставу нарахування зобов'язань з єдиного внеску за період 2017-2020 роки).

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 27.08.2021 у справі №520/974/21 задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України про визнання протиправною та скасування вимоги, скасування податкових повідомлень-рішень.

Визнано протиправною та скасовано вимогу Головного управління ДПС у Харківській області про сплату боргу (недоїмки) з ЄСВ у розмірі 32159,32 грн.

Скасовано податкові повідомлення-рішення: №0011567-5706-2031 від 07.02.2019 року в сумі 40547,19 грн; №0011568-5706-2031 від 07.02.2019 року в сумі 41470,50 грн; №0007122-5706-2031 від 29.01.2020 року в сумі 45448,14 грн; №0007123-5706-2031 від 29.01.2020 року в сумі 46483,05 грн; №0071360-5706-2031 від 23.07.2020 року в сумі 822,08 грн; №0071361-5706-2031 від 23.07.2020 року в сумі 8112,31 грн; №0071359-5706-2031 від 23.07.2020 року в сумі 66350,70 грн.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 18.02.2022, рішення Харківського окружного адміністративного суду від 27.08.2021 по справі № 520/974/21 - скасовано в частині задоволення позовних вимог ОСОБА_1 про скасування вимоги Головного управління ДПС у Харківській області про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 32159,32 грн. Прийнято постанову, якою відмовлено в задоволенні цієї частині позовних вимог ОСОБА_1 . В іншій частині рішення Харківського окружного адміністративного суду від 27.08.2021 по справі № 520/974/21 залишено без змін.

Відповідно до частини четвертої статті 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Суд не бере до уваги доводи представника позивача про те, що судові рішення в адміністративній справі №520/974/21 не стосуються предмета даного спору, оскільки, формування податкової вимоги про стягнення з платника сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є однією з підстав відображення податковим органом відомостей в інтегрованій картці платника податків.

Враховуючи те, що за позивачем обліковується заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску у розмірі 32159,32 гривень, підстави для нарахування якої (податкові вимоги) не скасовані та не відкликані в законодавчовизначеному порядку, а позивачем доказів самостійної сплати суду не надано, суд приходить до висновку про правомірність відображення відповідачем інформації про наявність такої заборгованості в інтегрованій картці платника податку.

Приписами ч.1 та ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Зважаючи на встановлені у справі обставини, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що відповідачем доведено наданими у справі доказами правомірність вчинених ним дій, відтак відмовляє у задоволенні позову.

Згідно частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки суд відмовив у задоволенні позову, розподіл судових витрат зі сплати судового збору та на правничу допомогу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача не здійснюється.

Керуючись ст.ст.19, 139, 229, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул.Пушкінська, буд.46, м.Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495) про зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 з 24 лютого 2022 року був введений воєнний стан на території України, у зв'язку з бойовими діями на території м.Харків та Харківської області, повний текст рішення складено 13 листопада 2025 року.

Суддя Лариса МАР'ЄНКО