13 листопада 2025 року м. Рівне №460/10155/25
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді К.М.Недашківської, розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 та Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинення певних дій.
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - Позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - Відповідач 1) та Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі - Відповідач 2), в якому Позивач просить суд: визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови в складанні розрахунку вислуги років ОСОБА_1 з урахуванням військової служби в пільговому обчисленні, а саме з врахуванням вислуги років за час участі у АТО - 02 роки 06 місяців 17 днів та за період 24.02.2022 року по 27.03.2024 року - 02 роки 01 місяць 12 днів; зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 здійснити розрахунок вислуги років ОСОБА_1 з урахуванням військової служби в пільговому обчисленні, а саме з врахуванням вислуги років за час участі у АТО - 02 роки 06 місяців 17 днів - 02 роки 06 місяців 17 днів та за період 24.02.2022 року по 27.03.2024 року - 02 роки 01 місяць 12 днів, та подати такий розрахунок до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з моменту отримання права на таку пенсію з врахуванням пільгової вислуги років.
Стислий виклад позиції Позивача.
Позивач зазначає, що Відповідачем 1 безпідставно не зараховано до загального стажу вислуги років на пільгових умовах часу участі в антитерористичній операції з 15 листопада 2014 року по 05 жовтня 2016 року один місяць за три місяці (в календарному обчисленні), та окремих періодів служби. Крім того, до загальної вислуги років в період 2022-2024 роки, яка становить 02 роки 01 місяць 12 днів. Просить Суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стислий виклад заперечень Відповідача.
Відповідачі подали відзиви на позовну заяву, в яких зазначають, що умовою для призначення пенсії за вислугу років для осіб, які звільнились зі служби після набрання чинності Постанови №119 та звернулись із заявою про призначення пенсії відповідно до Закону №2262-ХІІ, є наявність календарної вислуги років, без можливості обрахунку такої вислуги в пільговому обчисленні. Вказують, що відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
Ухвалою суду від 16.06.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до вимог частини четвертої статті 229 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на Відповідача.
Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з'ясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.
Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності Суд
ОСОБА_1 є учасником бойових дії, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1 від 22.05.2015.
Рішенням Рівненського окружного адміністративним суду у справі №460/8368/22 зобов'язано Командування ДШВ в/ч НОМЕР_2 обчислити ОСОБА_1 вислугу років з урахуванням вимог Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей», наказу Міністерства оборони України від 14 серпня 2014 року № 530 та внести зміни до Наказу командира в/ч НОМЕР_3 № 190 від 24.07.2019 року про звільнення позивача з урахуванням до календарної вислуги років (10 років 04 місяців 24 днів) на пільгових умовах часу участі в антитерористичній операції з 15 листопада 2014 року по 05 жовтня 2016 року один місяць за три місяці (в календарному обчисленні), та окремих періодів служби; зобов'язано Командування ДШВ в/ч НОМЕР_2 оформити та подати необхідні документи до органів пенсійного фонду для призначення позивачу пенсії за вислугу років, відповідно до п. «б» статті 12 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби» у зв'язку із звільненням з лав Збройних Сил України.
20 лютого 2024 року ОСОБА_1 наказом командира в/ч НОМЕР_4 №52 було виключено зі списків особового складу частини з 27 березня 2024 року для зарахування на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_2 .
У зазначеному наказі командира в/ч НОМЕР_4 №52 від 20.02.2024 року зазначено, що вислуга років у Збройних Силах України ОСОБА_1 становить: календарна 15 років, 01 місяць, 14 днів, пільгова 02 роки, 01 місяць, 12 днів.
З 08 листопада 2024 року ОСОБА_1 було призначено пенсію за вислугу років з врахуванням п. «б» ст.12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
27 лютого 2025 року на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області було направлено адвокатський запит щодо надання інформації чи міститься в матеріалах пенсійної справи рішення Рівненського окружного адміністративного суду №460/8368/22 від 16.12.2022 року, чи враховано рішення Рівненського окружного адміністративного суду №460/8368/22 від 16.12.2022 року щодо зарахування до календарної вислуги років (10 років 04 місяців 24 днів) на пільгових умовах часу участі в антитерористичній операції з 15 листопада 2014 року по 05 жовтня 2016 року один місяць за три місяці (в календарному обчисленні), та окремих періодів служби; якщо не нараховується, то чому таке нарахування та доплата не здійснюється; яка вислуга років врахована ОСОБА_1 для виплати пенсії та прохання надати загальний розрахунок пенсії за вислугу років, що призначена ОСОБА_1 .
07 березня 2025 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області було повідомлено, що в поданні ІНФОРМАЦІЯ_3 обумовлено розрахунок вислуги років ОСОБА_1 «вислуга років для призначення пенсії станом на 27 березня 2024 року складає 37 років 07 місяців 06 днів, у тому числі страховий стаж для призначення пенсії складає 25 років 0 місяців 09 днів та календарна вислуга років - 12 років 06 місяців 27 днів».
16 квітня 2025 року до ІНФОРМАЦІЯ_1 було направлено адвокатський запит щодо надання інформації чому при виготовленні розрахунку №746 загального страхового стажу (в календарному обчисленні) на пенсію за вислугу років штаб-сержанту ОСОБА_1 не було враховано рішення Рівненського окружного адміністративного суду №460/8368/22 від 16.12.2022 року щодо зарахування до календарної вислуги років (10 років 04 місяців 24 днів) на пільгових умовах часу участі в антитерористичній операції з 15 листопада 2014 року по 05 жовтня 2016 року один місяць за три місяці (в календарному обчисленні), та окремих періодів служби; чи можливо здійснити перерахунок загального страхового стажу (в календарному обчисленні) на пенсію за вислугу років штаб-сержанту ОСОБА_1 з врахуванням рішення Рівненського окружного адміністративного суду №460/8368/22 від 16.12.2022 року щодо зарахування до календарної вислуги років (10 років 04 місяців 24 днів) на пільгових умовах часу участі в антитерористичній операції з 15 листопада 2014 року по 05 жовтня 2016 року один місяць за три місяці (в календарному обчисленні), та окремих періодів служби.
16 травня 2025 року було отримано відповідь на адвокатський запит, згідно якої КСВ ЗСУ повідомило, що відповідно до вимог пункту «б» ст.12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б»-«д» статті 1-2 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше 12 календарних років 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України. Крім того, відповідно до пункту 2.3. Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 №530, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2014 року за №1294/26071, при обчисленні вислуги років для призначення пенсій окремі періоди служби військовослужбовців зараховуються на пільгових умовах крім пенсій, які призначаються з урахуванням страхового стажу та ураховуючи те, що громадянин ОСОБА_1 має право на пенсію згідно п. «б» ст.12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», підстав для складання розрахунку вислуги років на пенсію з урахуванням військової служби в пільговому обчисленні не вбачається. Разом з тим, рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 16.12.2022 року у справі №460/8368/22 не зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_1 до складання розрахунку вислуги років на пенсію ОСОБА_1 з урахуванням військової служби в пільговому обчисленні.
Не погоджуючись із такою бездіяльністю Відповідачів, Позивач звернувся із даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у даній справі є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ) (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до пункту а частини 1 статті 12 Закону № 2262-XII пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах б-д, ж статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби, зокрема, з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.
Згідно пункту б частини 1 статті 12 Закону № 2262-XII особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах б-д статті 1-2 цього Закону, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині 3 статті 5 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України.
Водночас, частиною 1 статті 17 Закону №2262-ХІІ визначено вичерпний перелік видів служби та періодів часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах б-д статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом. До календарної вислуги років зараховується також період, зазначений у частині 2 статті 17 цього Закону.
Згідно частини 4 статті 17 Закону № 2262-ХІІ при призначенні пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, враховуються тільки повні роки вислуги років або страхового стажу без округлення фактичного розміру вислуги років чи страхового стажу в бік збільшення.
Разом з цим, статтею 17-1 Закону № 2262-ХІІ визначено, що порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 (далі - Порядок №393).
Пунктом 1 Порядку №393 встановлено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони, особам, зазначеним у пункті «ж» статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховується, зокрема, військова служба в Збройних Силах.
Згідно пп. «а» п. 3 Порядку №393 до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абз.1 п.1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах:
один місяць служби за три місяці, зокрема:
час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції;
час проходження служби, протягом якого особа брала участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.
Відтак, положення усіх зазначених вище нормативно-правових актів не ставлять в залежність набуття права на пенсію за вислугою років від наявності відповідної кількості виключно календарної вислуги та не встановлюють те, що вислугу років у пільговому обрахуванні не можуть зараховувати до вислуги років для призначення особі відповідної пенсії.
Верховний Суд у постанові від 03.03.2021 року у справі №805/3923/18-а дійшов до висновку, що основним актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу, є Закон №2262-XII.
Пільгове обчислення періоду проходження військової служби є похідним від визначальної підстави і може визначатись іншими підзаконними нормативно-правовими актами, зокрема, Постановою №393. Можливість пільгового обчислення вказаного періоду пов'язується, насамперед, зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті виконання відповідної роботи, яка визначена у законодавчому порядку.
Також, Верховний Суд у постанові від 14.04.2021 року у справі №480/4241/18 дійшов висновку про те, що передбачена Порядком №393 можливість пільгового зарахування окремих видів служби спрямована на реалізацію Закону №2262-ХІІ і положенням цього Закону не суперечить.
Суд зазначає про те, що спірним питання в даній справі є те, що при призначенні пенсії Позивача не було враховано у пільговому обчисленні вислугу років за час участі у АТО - 02 роки 06 місяців 17 днів та за період з 15.02.2022 року по 27.03.2024 року - 02 роки 01 місяць 12 днів.
Верховний Суд у постановах від 27 березня 2018 року у справі №295/6301/17, від 10 липня 2019 року у справі № 1840/3347/18, від 22 серпня 2019 року у справі №295/7220/16-а, від 30 вересня 2019 року у справі №360/1432/19 та від 27 березня 2020 року у справі №569/727/17, від 23 червня 2020 року у справі №750/10827/16-а, від 20 січня 2021 року у справі №620/509/19 викладав висновок про те, що задля отримання права на призначення пенсії обов'язковою умовою є наявність саме календарної вислуги років у мінімально визначеному законом розмірі. До цієї вислуги зарахування стажу роботи у пільговому обчисленні законом не передбачено.
Водночас Верховний Суд у складі суддів об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду у постанові від 03 березня 2021 року у справі № 805/3923/18-а відступив від правових висновків, викладених, зокрема, у постановах Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 19 вересня 2018 року у справі №725/1959/17, від 27 березня 2018 року у справі № 295/6301/17 і з метою приведення судової практики до єдиного тлумачення та застосування норм Закону № 2262 у частині призначення пенсії за вислугу років, зробив висновок про те, що основним актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу є Закон № 2262.
Пільгове обчислення періоду проходження військової служби є похідним від визначальної підстави і може визначатись іншими підзаконними нормативно-правовими актами, зокрема, Постановою №393. Можливість пільгового обчислення вказаного періоду пов'язується, насамперед, зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті виконання відповідної роботи, яка визначена у законодавчому порядку.
Вказана позиція була також підтримана у постанові Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 14 квітня 2021 року у справі № 480/4241/18.
Пунктом 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 року № 135/13402 встановлено, що заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).
Згідно з пунктом 12 вказаного Порядку, уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи. Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії. У разі, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково в строки, визначені пунктом 6 цього Порядку.
Таким чином, враховуючи, що чинним законодавством на відповідача покладено обов'язок підготувати і направити документи для призначення пенсії, який відповідачем належним чином не виконано, отже, відповідача має бути зобов'язано підготувати належні документи, з урахуванням вказаної вислуги років позивача у пільговому обчисленні та зобов'язано відповідача направити вказані документи на адресу відповідного органу Пенсійного фонду.
Відповідно до пп. а п. 3 вказаного Порядку до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за три місяці, зокрема, час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.
Отже, законодавством чітко визначено, що таким категоріям осіб, як позивач, до вислуги років для призначення пенсій зараховується на пільгових умовах один місяць служби за три місяці, зокрема, час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.
Проте, відповідно до розрахунку час служби позивача в пільговому обчисленні (без урахування календарної вислуги) не зараховано.
Відповідно до абзацу 1 п. 12 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.
Проте, як було встановлено судом, під час підготовки відповідних документів щодо стажу Позивача, який враховується для призначення пенсії, які було направлено Відповідачем 1 органу Пенсійного фонду, протиправно, не було враховано у пільговому обчисленні вислугу років Позивача за час участі у АТО - 02 роки 06 місяців 17 днів та за період з 15.02.2022 по 27.0.2024- 02 роки 01 місяць 12 днів.
Що підтверджується розрахунком №746 загального страхового стажу (в календарному обчисленні) на пенсію за вислугу років.
З урахуванням наведеного, суд дійшов переконання про відсутність правових підстав для відмови Позивачу в частині зарахування пільгової вислуги років до календарної вислуги років у загальній кількості 04 роки 07 місяців 29 днів.
Ураховуючи, що чинним законодавством на Відповідача 1 покладено обов'язок підготувати і направити документи для призначення пенсії, який Відповідачем 1 належним чином не виконано, з метою належного відновлення порушеного права Позивача на врахування вказаної вислуги років, Відповідач 1 має оформити належним чином відповідні документи та зарахувати вказану вислугу років у пільговому обчисленні, а також направити ці документи до органів Пенсійного фонду.
Щодо позовної вимоги зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з моменту отримання права на таку пенсію з врахуванням пільгової вислуги років, суд зазначає таке.
Суд зазначає, що кожна особа має право на захист свого права у разі його порушення, невизнання чи оспорювання у сфері цивільних, господарських, публічно-правових відносин та за наявності неврегульованих питань.
Порушення права означає необґрунтовану заборону на його реалізацію або встановлення перешкод у його реалізації, або значне обмеження можливостей його реалізації тощо.
Відповідно до частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Оскільки, відсутній розрахунок в пільговому обчисленні проходження військової служби, тому немає підстав вважати, що право на отримання пенсії з врахуванням пільгової вислуги Позивача були порушені.
Із системного аналізу вказаних норм випливає, що суд захищає лише порушені, невизнані або оспорювані права, свободи та інтереси учасників адміністративних правовідносин, а не можливість їх порушення в майбутньому.
Згідно з частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на Відповідача.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню частково.
Питання щодо розподілу судових витрат у порядку статті 139 КАС України не підлягає вирішенню, оскільки Позивач звільнений від сплати судового збору.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 та Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинення певних дій - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови в складанні розрахунку вислуги років ОСОБА_1 з урахуванням військової служби в пільговому обчисленні, а саме з врахуванням вислуги років за час участі у АТО - 02 роки 06 місяців 17 днів та за період 24.02.2022 року по 27.03.2024 року - 02 роки 01 місяць 12 днів.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 здійснити розрахунок вислуги років ОСОБА_1 з урахуванням військової служби в пільговому обчисленні, а саме з врахуванням вислуги років за час участі у АТО - 02 роки 06 місяців 17 днів - 02 роки 06 місяців 17 днів та за період 24.02.2022 по 27.03.2024 - 02 роки 01 місяць 12 днів, та подати такий розрахунок до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений 13 листопада 2025 року
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_5 )
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Олександра Борисенка, буд. 7,м. Рівне,Рівненська обл.,33028, ЄДРПОУ/РНОКПП 21084076) Відповідач - Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України (вул. Дегтярівська, буд.19,м. Київ,04119, ЄДРПОУ/РНОКПП 22991037)
Суддя К.М. Недашківська