Провадження № 2/734/1230/25 Справа № 734/3790/25
іменем України
13 листопада 2025 року селище Козелець
Козелецький районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді - Бузунко О. А.,
за участю секретаря судового засідання - Шапки О. О.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
До Козелецького районного суду Чернігівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Ухвалою судді Козелецького районного суду Чернігівської області від 03 вересня 2025 року провадження у зазначеній справі було відкрито та призначено в порядку спрощеного провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно з ч. 13 ст. 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто, після відкриття провадження в справі (відповідно до повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть).
Таким чином, правовідносини, які склались між сторонами в зв'язку із розірванням шлюбу, не допускають правонаступництво, оскільки нерозривно пов'язані з особою відповідача, який помер.
За таких обставин суд вважає, що на підставі п. 7 ч. 1 ст. 255 ЦПК України провадження у вказаній справі підлягає закриттю, оскільки настала смерть відповідача, а спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Керуючись ст.ст. 255-256, 260-261, 352-355 ЦПК України, суд
Закрити провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Роз'яснити позивачу, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Ухвала складена 13 листопада 2025 року.
Суддя Олена БУЗУНКО