Ухвала від 13.11.2025 по справі 609/1010/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 609/1010/25

2/609/590/2025

13 листопада 2025 року суддя Шумського районного суду Тернопільської області Ковтунович О.В. розглянувши заяву представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ ПОЛІССЯ» - адвоката, Берегуляк Оксани Вікторівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду,-

ВСТАНОВИВ:

Шумським районним судом Тернопільської області розглядається цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗАХІДНА АГРОВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ ПОЛІССЯ» про визнання відсутнім права оренди та визнання укладеною додаткової угоди про поновлення договору оренди землі.

12 листопада 2025 року через систему «Електронний суд» надійшла заява представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ ПОЛІССЯ» - адвоката, Берегуляк Оксани Вікторівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в підсистемі ЄСІТС, яке зумовлено: загальновідомою складною безпековою ситуацію в країні, положеннями статті 3 Конституції України про те, що людина, її життя, здоров'я, безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, значною відстанню між містами Шумськ та Тернопіль (місцезнаходження адвоката відповідача) та наданням можливості належним чином забезпечити представництво інтересів ТОВ «Контінентал Фармерз Полісся» у даній справі.

Дослідивши матеріали суд приходить до наступного висновку.

За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.

У відповідності до ч.1, ч.2 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Відповідно до ч.3, 4 ст. 212 ЦПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

За вказаних обставин, беручи до уваги те, що представник відповідача не має можливості прибути особисто на судове засідання, з метою дотримання розумних строків розгляду цивільної справи № 609/1010/25, враховуючи наявну технічну можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню та вважає за можливе провести судове засідання у режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів.

Керуючись ст.ст. 13, 212, 260 Цивільного процесуального кодексу України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Заяву представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ ПОЛІССЯ» - адвоката, Берегуляк Оксани Вікторівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задоволити.

Підготовче судове засідання у цивільній справі № 609/1010/25 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗАХІДНА АГРОВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ ПОЛІССЯ» про визнання відсутнім права оренди та визнання укладеною додаткової угоди про поновлення договору оренди землі призначене на 10 год. 00 хв. 26 листопада 2025 року та усі наступні судові засідання проводити за участю представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ ПОЛІССЯ» - адвоката, Берегуляк Оксани Вікторівни в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та за допомогою системи відеоконференцзв'язку в підсистемі ЄСІТС.

Про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів повідомити адвоката, Берегуляк Оксану Вікторівну.

Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Олег КОВТУНОВИЧ

Попередній документ
131767002
Наступний документ
131767004
Інформація про рішення:
№ рішення: 131767003
№ справи: 609/1010/25
Дата рішення: 13.11.2025
Дата публікації: 17.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Шумський районний суд Тернопільської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; оренди
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (22.12.2025)
Дата надходження: 16.10.2025
Предмет позову: про визнання відсутнім права оренди та визнання укладеною додаткової угоди про поновлення договору оренди землі
Розклад засідань:
26.11.2025 10:00 Шумський районний суд Тернопільської області
22.12.2025 10:40 Шумський районний суд Тернопільської області
20.01.2026 09:40 Шумський районний суд Тернопільської області