Справа № 947/37278/25
Провадження № 1-кс/947/17478/25
13.11.2025 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання детектива Підрозділу Територіального управління БЕБ в Одеській області ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження № 72025161020000032 від 22.09.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,
До Київського районного суду м. Одеси звернувся детектив Підрозділу Територіального управління БЕБ в Одеській області ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Встановлено, що підрозділом детективів Територіального управління БЕБ в Одеській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні № 72025161020000032 від 22.09.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Так, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про те, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) у 2024 - 2025 роках, діючи умисно, шляхом документального оформлення придбання товарів/послуг без їх фактичного здійснення від підприємств з ознаками ризиковості, умисно ухилились від сплати податків у особливо великих розмірах.
Підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань став аналітичний продукт Бюро економічної безпеки України від 05.09.2025 № 9.3/3.3.3/6036-25 щодо дослідження фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).
Згідно висновків аналітичного продукту від 05.09.2025 № 9.3/3.3.3/6036-25, вбачається порушення:
- п. 44.1 ст. 44, п. 185.1 ст. 185, п. 187.1. ст. 187, п. 200.1, п. 200.4, п. 200.7, п. 200.8 ст. 200 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу, Закону України № 996, що призвело до заниження податку на додану вартість у сумі 42 925 595,86 грн., а саме:
?ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) - 15 213 326,76 грн;
?ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у сумі 11 477 270,48 грн;
?ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) у сумі 16 234 998,62 грн.
- пп. 44.1, п. 44.2 ст. 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу та завищено значення показника у рядку 2050 Звіту про фінансові результати «Собівартість реалізованої продукції (товарів, робiт, послуг)», що призвело до заниження податку на прибуток у сумі 110 119 374 грн, а саме:
?ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) - 35 524 419 грн;
?ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) - 30 930 517 грн;
?ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) - 43 664 438 грн.
Так, за результатами проведеного дослідження, встановлено ризик формування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) ризикового податкового кредиту із перевезення товарів в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) на загальну суму 429 919 168,80 грн (в т.ч. ПДВ 42 925 595,86 грн).
Враховуючи наведене, з матеріалів кримінального провадження слідує, що у порушення п. 44.1 ст. 44, п. 185.1 ст. 185, п. 187.1. ст. 187, п. 200.1, п. 200.4, п. 200.7, п. 200.8 ст. 200 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу, Закону № 996, шляхом документального оформлення послуг перевезення вантажу від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) на загальну суму 257 553 575,16 грн, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) безпідставно сформували податковий кредит, що призвело до заниження податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті до Державного бюджету у сумі 42 925 595,86 грн., в тому числі: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період з січня 2024 року по березень 2025 року у сумі 15 213 326,76 грн; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за період з січня 2024 року по березень 2025 року у сумі 11 477 270,48 грн, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) за період з січня 2024 року по березень 2025 року у сумі 16 234 998,62 грн.
Також, за результатами дослідження отриманої від банківських установ інформації щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) встановлено перерахування коштів із призначеннями платежів «Оплата за послуги перевезення вантажу» та «Сплата за продукти харчування згідно договору» в адресу компанії з ознаками ризиковості на загальну суму 197 357 872,34 грн, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) у сумі 150 236 048,16 грн, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) у сумі 39 121 824,18 грн та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) у сумі 8 000 000,00 грн.
Також, встановлено перерахування коштів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) із призначеннями платежів «Оплата за послуги перевезення вантажу» та «Сплата за продукти харчування згідно договору» в адресу компаній з ознаками ризиковості на загальну суму 171 836 208,67 грн, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) у сумі 117 526 750,56 грн, 159 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) у сумі 17 002 022,11 грн, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) у сумі 15 000 000,00 грн, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) у сумі 10 200 000,00 грн, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_8 ) у сумі 8 107436,00 грн та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ) у сумі 4 000 000,00 грн.
Крім того, встановлено перерахування коштів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) в адресу компанії з ознаками ризиковості на загальну суму 242 580 220,08 грн, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) у сумі 162 156 370,08 грн ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) у сумі 26 488 400,00 грн ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) у сумі 20 000 000,00 грн, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) у сумі 12 900 000,00 грн та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) у сумі 10 000 000,00 грн.
Враховуючи вищевикладене вбачається, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) в порушення пп. 44.1, п. 44.2 ст. 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу, шляхом документального оформлення придбання товарів/послуг без їх фактичного здійснення від підприємств з ознаками ризиковості, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) на загальну суму 611 774 301,09 грн, завищено значення показника у рядку 2050 Звіту про фінансові результати «Собівартість реалізованої продукції (товарів, робiт, послуг)», що призвело до заниження податку на прибуток у сумі 110 119 374 грн, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) - 35 524 419 грн (197 357 872 * 18%); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) - 30 930 517 грн (171 836 208 * 18%); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) - 43 664 438 грн (242 580 220 * 18 %).
З урахуванням вищевикладеного, вбачається наявність підстав вважати, що дії службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за період 2024 - 2025 років призвели до фактичного ненадходження до бюджету податку на додану вартість, податку на прибуток на загальну суму 153 044 970 грн.
Відповідно матеріалів кримінального провадження, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (стара назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ») (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), директором та засновником якого є ОСОБА_4 (директор, засновник та/або бенефіціарний власник 100 підприємств на території України), у період 2024-2025 років здійснено формування податкового кредиту з ПДВ в адресу ряду підприємств на загальну суму понад 44 млн грн. (обсяг постачання транспортних послуг понад 264 млн грн).
Так, згідно відомостей за формою 20-ОПП, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) відображено оренду 52 малотоннажних транспортних засобів у період 2023-2025 років.
Згідно відомостей, наявних у Єдиному реєстрі податкових накладних, за період 2024-2025 років в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » жодним підприємством не виписувались податкові накладні щодо надання в оренду, користування або найм будь-яких транспортних засобів, послуг із їх розміщення (стоянки), технічного обслуговування.
При цьому, в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » зареєстровано податкові накладні щодо постачання автомобільних шин за розміром (радіусом), що не відповідають автомобілям, які внесено до форми 20-ОПП, придбання їх у кількості 5400 шт, що не відповідає ймовірним потребам для експлуатації 52 транспортних засобів, та у подальшому іншим суб'єктам господарювання дані товари не реалізовувались, що свідчить про ймовірне формування незаконного податкового кредиту з податку на додану вартість для подальшого його використання з метою надання податкової вигоди третім особам.
Крім того, в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » зареєстровано податкові накладні щодо постачання 2715 автомобільних акумуляторів, моторної оливи об'ємом понад 10 тонн, інших запчастин та комплектуючих, які не могли бути використані у власній господарській діяльності підприємства, та у подальшому іншим суб'єктам господарювання дані товари не реалізовувались, що також свідчить про ймовірну діяльність підприємства, направлену на надання податкової вигоди третім особам.
Разом з тим, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) при реєстрації податкових накладних в адресу контрагентів подано до контролюючих органів пояснення, відповідно яких підприємство використовує автостоянку, розташовану у Київському районі м. Одеса, а транспортні засоби орендовано у ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), згідно договору оренди автотранспорту, укладеного у 2023 році. Підтверджуючі документи (технічні паспорти, інші) про наявність у користуванні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) зазначених транспортних засобів - не надавались.
Так, у ході досудового розслідування підлягають встановленню обставини фактичного використання транспортних засобів, за які звітувало ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) за формою 20-ОПП, місцеперебування даних транспортних засобів станом на теперішній час.
У зв'язку з викладеним, існує необхідність в отриманні відомостей, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_12 , щодо місця, дати та часу фіксації у системах спостереження за транспортними засобами «Гарпун», «Гепард» та інших, адміністратором яких є ІНФОРМАЦІЯ_12 , або доступ до яких має ІНФОРМАЦІЯ_12 , за період з 01 січня 2023 року по 07 листопада 2025 року, транспортних засобів, за які звітувало ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ).
Разом з тим, від ІНФОРМАЦІЯ_12 отримано відповідь про те, що запитувана інформація надається з підстав, зазначених у Інструкції з формування та ведення інформаційної підсистеми «Гарпун» інформаційно-комунікаційної системи « ІНФОРМАЦІЯ_13 », затвердженої відомчим наказом, а також за ухвалою слідчого судді, суду.
Так, вказані відомості щодо руху транспортних засобів, за які звітувало ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) за формою 20-ОПП, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_12 . Отримання даної інформації дозволить здійснити подальше дослідження первинної документації підприємств, які відобразили отримання транспортних послуг від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), на предмет фактичного місця перебування транспортних засобів та місць/маршрутів, відображених у первинній документації.
На підставі вище викладеного, в ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_12 .
Відомості в зазначених вище документах можливо використати як доказ, оскільки вони містять фактичні данні, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлять наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
В судове засідання детектив не з'явився, разом з тим детективом до клопотання було долучено заяву, в якій він просив розгляд клопотання проводити за його відсутності.
Вказані документи знаходяться у володінні уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_12 та є можливість безповоротно їх змінити або знищити. З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації вважаю, що розгляд клопотання необхідно проводити без виклику осіб, у володінні яких знаходиться ця інформація.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного переконання.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до приписів ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Враховуючи, що отримати зазначені у клопотанні документи без застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до документів не можливо, оскільки вони містять інформацію важливу для кримінального провадження та для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках кримінального провадження, зокрема для підтвердження події кримінального правопорушення та можливої причетності до його вчинення конкретних осіб, слідчий суддя приходить до переконання, що шляхом надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів може бути виконане завдання, для виконання якого сторона обвинувачення звертається з клопотанням, а потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи фізичних та юридичних осіб, про який йдеться в клопотанні.
На підставі вищевикладеного, враховуючи правове обґрунтування клопотання сторони обвинувачення, ту обставину, що документи мають значення для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування зазначеного кримінального провадження, самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках даного кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання про необхідність задоволення клопотання сторони обвинувачення.
Керуючись ст.ст. 159, 163-166 КПК України,
Клопотання детектива Підрозділу Територіального управління БЕБ в Одеській області ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати групі прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 72025161020000032 від 22.09.2025, а саме: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , детективам Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ в Одеській області ОСОБА_3 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , іншим співробітникам Бюро економічної безпеки України за дорученням, постановою детектива, тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, та розпорядження про їх вилучення у Управління інформаційно-аналітичної підтримки ГУНП в Одеській області, а саме відомостей щодо місця (назви, координат пристроїв фіксації), дати та часу фіксації у системах спостереження за транспортними засобами «Гарпун», «Гепард» та інших, адміністратором яких є Управління інформаційно-аналітичної підтримки ГУНП в Одеській області, або доступ до яких має ІНФОРМАЦІЯ_12 , у тому числі фото/відеозаписів із камер відео спостереження, за період з 01 січня 2023 року по 10 листопада 2025 року, транспортних засобів з наступними державними номерними знаками:
Порядковий номерРеєстраційний номер транспортного засобу
1BH9134EA
2BH1785CO
3BH8403HH
4BH8366HH
5BH5083AA
6BH8354HH
7BH8361HH
8BH8358HH
9BH8365HH
10BH9902HE
11BH8356HH
12BH8359HH
13BH8364HH
14BH8351HH
15BH2560HH
16BH8035EA
17BH4823ET
18BH8363HH
19BH7105CK
20BH7945EO
21BH7915AI
22BH5264AP
23BH8603CB
24BH5259CM
2532677OB
26BH5812AA
27BH5083AA
28BH4456AT
29BH8890BE
30ВЕ8225AA
31BH2170OA
32АМ9195AM
33BH6010CO
34BH9372MT
35BH4386EM
36BH2175EM
37BH3551IB
38BH9075EH
39ВЕ0091AO
40BH0289EI
41АЕ3741EB
42АЕ0420IP
43СВ0678AX
44BH7916AI
45BH9483CP
46BH5071HB
47АВ8054AC
48ВЕ3457AK
49BH0523KK
50BH2109CE
51BH9017EA
52BH9902HE
Визначити строк дії ухвали про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю два місяці з дня постановлення ухвали.
Попередити уповноважених осіб Управління інформаційно-аналітичної підтримки ГУНП в Одеській області, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили після її постановлення.
Слідчий суддя ОСОБА_1