"13" листопада 2025 р. Єдиний унікальний номер судової справи: 150/527/25
Номер провадження: 3/150/313/25
13 листопада 2025 року с. Мазурівка
Суддя Чернівецького районного суду Вінницької області Суперсон С.П., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які складено СРПП Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
На розгляд суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 362151, відповідно до якого 15 червня 2025 року о 00 годині 49 хвилини, по вул. Перемоги в с. Борівка Могилів-Подільського району Вінницької області ОСОБА_1 керував мотоблоком Кентавр, б/н, з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини, порушення мови та нестійка хода), від проходження огляду на стан сп'яніння відмовився, що було зафіксовано на технічний засіб (нагрудний відеореєстратор № 798578, 798570). Вказаними діями ОСОБА_1 допустив порушення п. 2.5 ПДР, за що передбачено відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 будучи про час та місце розгляду справи повідомленим у встановленому законом порядку, в судові засідання за невідомих причин не з'являється.
Дослідивши та оцінивши в сукупності матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган /посадова особа/ встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зі змісту наведеної правової норми слідує, що вказані дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показанням технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
В ході судового розгляду було досліджено наступні письмові докази:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 362151, відповідно до якого 15 червня 2025 року о 00 годині 49 хвилини, по вул. Перемоги в с. Борівка Могилів-Подільського району Вінницької області ОСОБА_1 керував мотоблоком Кентавр, б/н, з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини, порушення мови та нестійка хода), від проходження огляду на стан сп'яніння відмовився, що було зафіксовано на технічний засіб (нагрудний відеореєстратор № 798578, 798570); направлення водія з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння; акт огляду на стан сп'яніння; диск з відеозаписом подій, які інкримінуються ОСОБА_1 .
За таких обставин судом було встановлено, що ОСОБА_1 допустив порушення п. 2.5 Правил дорожнього руху, який встановлює, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
В свою чергу, диспозицією ч. 1 статті 130 КУпАП встановлено відповідальність, зокрема за відмову водія від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння.
За наведених обставин, в судовому засіданні доведено винуватість ОСОБА_1 у порушенні п. 2.5 ПДР чим вчинено інкриміноване йому правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП (відмова особи, яка керує транспортним засобом від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння).
Призначаючи ОСОБА_1 покарання суд враховує наступне.
Судом було встановлено, що ОСОБА_1 вперше скоїв адміністративне правопорушення. Обставин, які обтяжують та пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 в ході судового розгляду не встановлено.
При накладені адміністративного стягнення за ч. 1 ст. 130 КУпАП суддя враховує, що керування транспортним засобом в стані сп'яніння є небезпечним і досить поширеним правопорушенням, а накладення стягнення за адміністративне правопорушення передбачене статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення застосовується з метою запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами та має важливе значення для забезпечення безпеки дорожнього руху й експлуатації транспорту, захисту життя та здоров'я людей, майнових прав фізичних і юридичних осіб.
У рішенні по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29 червня 2007 року Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями, їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Отож, враховуючи особу правопорушника, його матеріальний стан, суддя вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 покарання у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Крім цього, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір та порядок сплати якого встановлюється Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 221, 279, 280, 283, 284, 285 КУпАП, суддя,-
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить суму 17 000,00 /сімнадцять тисяч/ гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 (один) рік.
Штраф підлягає стягненню за наступними реквізитами:
отримувач - ГУК у Він. обл./смт. Чернівці 21081100; код отримувача (ЄДРПОУ) -37979858;
банк отримувача - Казначейство України; номер рахунку (IBAN) - UA138999980314060542000002902; код класифікації доходів бюджету - 21081100- адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ) в дохід держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить суму 605,60 грн., що підлягає стягненню за наступними реквізитами: отримувач- ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Особа вважається позбавленою права керування транспортним засобом після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права.
Після закінчення строку позбавлення права керування транспортним засобом посвідчення водія повертається в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Дана постанова може бути оскаржена згідно статей 287-289 КУпАП особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Вінницького апеляційного суду.
В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк може бути поновлено органом, правомочним розглядати дану справу.
Головуючий суддя С.П. СУПЕРСОН