Постанова від 07.11.2025 по справі 149/3390/25

Справа № 149/3390/25

Провадження №3/149/1476/25

Номер рядка звіту 290

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.11.2025 року м. Хмільник

Суддя Хмільницького міськрайонного суду Робак М.В., за участі прокурора Хмільницької окружної прокуратури Атаманової Г.І., особи, стосовно якої розглядається справа ОСОБА_1 , розглянувши при повному фіксуванні технічними засобами судового розгляду матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України , про притягнення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

громадянки України, працюючої державним реєстратором (ЦНАП) Уланівської сільської ради з 2021 року, одруженої, РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,

до адміністративної відповідальності за ч. 1, ч. 2 ст.172-7 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 являючись державним ресстратором відділу надання адміністративних послуг (ЦНАП) Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області, будучи згідно пн.«в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб?єктом відповідальності за корупційні правопорушення та правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення пн. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 18.01.2024 розглянувши заяву від 16.01.2024 за реєстраційним номером 58973217 провела державну ресстрацію іншого речового права - оренди за Заявою, яка стосувалась її прямого керівника - начальника відділу надання адміністративних послуг (ЦНАП) Уланівської сільської ради ОСОБА_2 за N?71178481, не повідомила у встановленому Законом випадку (не пізніше 19.01.2024) безпосереднього керівника (роботодавця) про виникнення реального конфлікту інтересів, тобто, суперечності між її приватним інтересом, який обумовлений відносинами прямого підпорядкування та дискреційними повноваженнями на посаді державного реєстратора, що впливає на об?єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень, цим самим ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 являючись державним ресстратором відділу надання адміністративних послуг (ЦНАП) Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області, будучи згідно пн.«в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб?єктом відповідальності за корупційні правопорушення та правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення пн. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 18.01.2024 розглянувши заяву від 16.01.2024 за реєстраційним номером 58973217 провела державну ресстрацію іншого речового права - оренди за Заявою, яка стосувалась її прямого керівника - начальника відділу надання адміністративних послуг (ЦНАП) Уланівської сільської ради ОСОБА_2 за N?71178481, вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між її приватним інтересом який обумовлений відносинами прямого підпорядкування та дискреційними повноваженнями на посаді державного реєстратора, що впливає на об?єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень, цим самим ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , являючись державним реєстратором відділу надання адміністративних послуг (ЦНАП) Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області, будучи згідно пп.«в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб?єктом відповідальності за корупційні правопорушення та правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення пп. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 18.01.2024 розглянувши заяву від 16.01.2024 за реєстраційним номером 58972880 провела державну реєстрацію іншого речового права - оренди за Заявою, яка стосувалась її прямого керівника - начальника відділу надання адміністративних послуг (ЦНАП) Уланівської сільської ради ОСОБА_2 за N?71178791, не повідомила у встановленому Законом випадку (не пізніше 19.01.2024) безпосереднього керівника (роботодавця) про виникнення реального конфлікту інтересів, тобто, суперечності між її приватним інтересом, який обумовлений відносинами прямого підпорядкування та дискреційними повноваженнями на посаді державного ресстратора, що впливає об?єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень, чим скола адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 являючись державним ресстратором відділу надання адміністративних Уланівської сільської ради Хмільницького ранону послуг (ЦНАПl) Вінницької області, будучи згідно пп.«в» н. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб?єктом відповідальності за корупційні правопорушення та правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 18.01.2024 розглянувши заяву від 16.01.2024 за реєстраційним номером 58972880 провела державну реєстрацію іншого речового права - оренди за Заявою, яка стосувалась її прямого керівника - начальника відділу надання адміністративних послуг (ЦНАП) Уланівської сільської ради ОСОБА_3 за №71178791, вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між її приватним інтересом який обумовлений відносинами прямого підпорядкування та дискреційними повноваженнями на посаді державного реєстратора, що виливає на об?єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень, цим самим ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 являючись державним відділу надання адміністративних послуг (ЦНАП) Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області, будучи згідно пп.«в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб?єктом відповідальності за корупційні правопорушення та правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення пп. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 12.02.2024 розглянувши заяву від 09.02.2024 за рестраційним номером 59367688 провела державну реєстрацію іншого речового права - оренди за Заявою, яка стосувалась її прямого керівника - начальника відділу надання адміністративних послуг (ЦНАП) Уланівської сільської ради ОСОБА_2 за N?71544404, нe повідомила у встановленому Законом випадку (не пізніше 13.02.2024) безпосереднього керівника (роботодавця) про виникнення реального конфлікту інтересів, тобто, суперечності між її приватним інтересом, який обумовлений відносинами прямого підпорядкування та дискреційними повноваженнями на посаді державного реєстратора, що впливає на об?єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень, цим самим ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 являючись державним ресстратором відділу надання адміністративних послуг (ЦНАП) Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області, будучи згідно пп.«в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб?єктом відповідальності за корупційні правопорушения та правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог пункту 3 ч.1 ст 28 Закону України " «Про запобігання корупції», розглянувши заяву від 09.02.2024 за ресстраційним номером 59367688, провела державну реєстрацію іншого речового права - оренди за Заявою, яка стосувалась її прямого керівника - начальника відділу надання адміністративних послуг (ЦНАП) Уланівської сільської рали ОСОБА_4 за N?71544404, вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між її приватним інтересом який обумовлений відносинами прямого підпорядкування та дискреційними повноваженнями на посаді державного реєстратора, що виливає на об?єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень, цим самим ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172-7 КУпАП.

В судовому засіданні свою вину у вчиненні вказаних правопорушень ОСОБА_1 визнала, щиро розкаялася. Пояснила, що з заявою звернувся ОСОБА_5 , тому вона вважала, що може здійснити реєстрацію. Не врахувала, що інша сторона договору є її безпосереднім керівником.

Прокурор Атаманова Г. І. в судовому засіданні зазначила, що відповідно до обставин вказаних у протоколах, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, просила притягнути її до адміністративної відповідальності та, з урахуванням ст. 36 КУпАП, зважаючи на визнання вини ОСОБА_1 та її каяття, застосувати мінімальну міру покарання, передбаченого санкцією ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Крім того прокурор надала суду висновок щодо наявностфі у діях державного реєстратора відділу надання адміністративних послуг (ЦНАП) Уланівської сільської ради Вінницької області ОСОБА_1 ознак адміністративних правопорушень. пов"язаних з корупцією, за ч. 1,2 ст. 172-7 КУпАП.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачені ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, що, крім визнання вини самою ОСОБА_1 , підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення № 683, 684, 685, 686, 687, 688 від 09.10.2025 року, , договорами оренди земельних ділянок №1 від 16.01.2024,№ 2 від 16.01.2025 року та № 3 від 07.02.2024, відповіддю Уланівської сільської ради на запит начальника Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області з додатками, в тому числі розпорядження про переведення ОСОБА_1 на посаду державного реєстратора, її посадовою інструкцією, копіями особових справ ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , розпорядженням про про призначення ОСОБА_3 на посаду начальника відділу надання адміністративних послуг Уланівської сільської ради та його посадовою інструкцією, попередженням про обмеження пов"язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби, підписані власноручно ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , рішенням про створення Центру надання адміністративних послуг, Положенням про нього, заявами про державну реєстрацію прав, рішеннями прийнятими ОСОБА_1 про державну реєстрацію прав від 18.01.2024, 12.02.2024, а також Витягами з Державного реєстру речових прав від 18.01.2024 та 12.02.2024 відповідно до яких ОСОБА_1 було зареєстровано право оренди щодо трьох земельних ділянок за договорами оренди від 16.01.2025 та 07.02.2024 стороною яких є ОСОБА_3 ..

Враховуючи особу правопорушника, те, що ОСОБА_1 визнала вину, щиро розкаялася у вчиненому, її майновий стан, стан здоров'я, характер вчиненого правопорушення, суддя, з урахуванням положень ст. 36 КУпАП, вважає необхідним накласти на неї адміністративне стягнення з метою запобігання вчиненню нових правопорушень у вигляді штрафу.

Відповідно до пункту 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з особи на яку накладено адміністративне стягнення, стягується судовий збір в розмірі 605,60 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33-36, 172-7, 250, 283-284, 294 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та накласти на неї з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 200 (двісті) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок судового збору на користь держави.

Згідно із ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Хмільницький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Марина РОБАК