Ухвала від 11.11.2025 по справі 915/1616/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

11 листопада 2025 року Справа № 915/1616/25

м. Миколаїв.

Суддя Господарського суду Миколаївської області Коваль С.М.,

розглянувши матеріали позову

1. ОСОБА_1 ,

АДРЕСА_1 ;

2. ОСОБА_2 ,

АДРЕСА_2 ;

до Товариства з обмеженою відповідальністю “Інтерпромтех»,

54052, вул. Айвазовська, буд. 20, м. Миколаїв,

про зобов'язання вчинити певні дії.,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі- гр. ОСОБА_3 ) та ОСОБА_2 (далі- гр. Мімра) пред'явлено в Господарський суд Миколаївської області позов до Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) “Інтерпромтех» з такими вимогами:

“1. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю “Інтерпромтех» протягом 10 днів з дати набрання рішенням законної сили надати позивачам по справі - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 належним чином засвідчені копії наступних документів ТОВ “Інтерпромтех» за період з 31.03.2023 по період державної реєстрації виходу позивачів - 09.05.2025:

1) протокол зборів засновників товариства;

2) статут товариства та зміни до статуту;

3) протоколи загальних зборів учасників;

4) документи товариства, що регулюють діяльність органів товариства, та зміни до них;

5) рішення про виплату дивідендів, розподіл прибутку, створення або ліквідацію структурних підрозділів, затвердження/укладення договорів/угод, тощо;

6) доступ до повного комплексу документації, що відображає фінансовий, майновий, управлінський та правовий стан Товариства;

7) річну фінансову звітність в період за 2023-2024 роки;

8) документи звітності, що подаються відповідним державним органам;

9) документи, що підтверджують права товариства на майно (рухоме чи нерухоме);

10) документи бухгалтерського обліку.

2. Стягнути з відповідача на користь позивачів витрати з відшкодування судового збору.»

Позовні вимоги обґрунтовано бездіяльністю ТОВ “Інтерпромтех», а саме не наданням документів на вимогу позивачів, що суперечить п.п. 8.5.6, статуту ТОВ “Інтерпромтех» та ст. 5 Закону України “Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю», п.п. 1, 5 ч. 3 ст. 961, п. 5 ч. 1 ст. 116 Цивільного кодексу України, і є безумовною підставою для зобов'язання надати інформацію з зазначених документів.

Поданих матеріалів достатньо для прийняття позову.

Разом з тим судом враховується, що у зв'язку з військовою агресією проти України та на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (зі змінами) - продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 05 листопада 2025 року строком на 90 діб до 03 лютого 2026 року.

Ураховуючи наведене, та з метою забезпечення законних прав та інтересів сторін, повного, об'єктивного та всебічного розгляду справи, а також з метою надання можливості учасникам справи скористатись своїми процесуальними правами, дотримання принципу пропорційності, реалізації засад змагальності, враховуючи завдання господарського судочинства, і з метою запобігання загрози життю, здоров'ю та безпеці сторін в умовах воєнної агресії проти України, суд вважає за необхідне розглянути вказану справу у "розумний строк", поза межами встановленого ст.ст. 177, 194 Господарського процесуального кодексу України строку.

Керуючись ст.ст. 12, 174, 176, 177, 234, 247 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

3. Призначити підготовче засідання на 17.12.2025 о 13 год. 30 хв.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Миколаїв, вул. Олексія Вадатурського (Фалєєвська), 14.

4. Провести розгляд справи №915/1616/25 поза межами встановленого ГПК України строку у розумний строк, тривалість якого визначається з урахуванням існування в Україні воєнного стану.

5. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов, оформленого згідно вимог ст. 165 ГПК України, - п'ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

6. Встановити позивачам строк для подання відповіді на відзив, з урахуванням вимог ст. 166 ГПК України, - десять днів з моменту отримання відзиву на позов.

7. Встановити відповідачу строк для подання заперечень, з урахуванням вимог ст. 167 ГПК України, - десять днів з моменту отримання відповіді на відзив.

8. У відповідності до ст.ст. 165-167 ГПК України, до відзиву, відповіді на відзив або заперечень мають бути додані, зокрема, документи, що підтверджують надіслання (надання) таких документів та доданих до них доказів іншим учасникам справи.

Звернути увагу сторін на те, що заяви і клопотання по справі необхідно оформлювати згідно вимог ст. 170 ГПК України і надавати їх судові лише у письмовій формі та завчасно до судових засідань (підготовчих або слухання по суті).

9. Явка учасників справи в судове засідання не є обов'язковою.

10. Запропонувати учасникам справи подати клопотання про розгляд справи за відсутності представників учасників справи № 915/1616/25, за наявними у ній матеріалами, в зв'язку зі встановленням на усій території України воєнного стану.

11. Повідомити учасників справи про можливість подати процесуальні документи (заяви, клопотання, скарги, відзиви тощо), на електронну адресу суду (inbox@mk.arbitr.gov.ua), через особистий кабінет в системі "Електронний суд".

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://mk.arbitr.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя С.М. Коваль.

Попередній документ
131761866
Наступний документ
131761868
Інформація про рішення:
№ рішення: 131761867
№ справи: 915/1616/25
Дата рішення: 11.11.2025
Дата публікації: 14.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Миколаївської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (11.11.2025)
Дата надходження: 06.11.2025
Предмет позову: Зобов'язання надати документи
Розклад засідань:
17.12.2025 13:30 Господарський суд Миколаївської області