Справа № 195/1785/25
іменем України
13.11.2025 року
смт.Томаківка Дніпропетровської області
Суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської області Омеко М.В.,
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, місце реєстрації: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП,
30.10.2025 року о 15.57 год. за адресою: АДРЕСА_2 , гр.-н ОСОБА_1 , вчинив дрібне хуліганство, тобто, під час конфлікту висловлювався грубою нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою у відношенні до гр.-на ОСОБА_2 , окрім того, намагався пошкоди транспортний засіб останнього, порушуючи таким чином громадський порядок і спокій громадян, чим вчинив правопорушення передбачене ст.173 КУпАП.
В судове засідання гр.-н ОСОБА_1 не з'явився.
Згідно зі ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права. Рішенням Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження. В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №868166 від 05.11.2025 року гр.-на ОСОБА_1 було ознайомлено з його змістом та повідомлено про місце та час розгляду справи , що засвідчено підписом останнього.
Враховуючи положення ч.2 ст.268 КУпАП, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність особи, відносно якої складено адміністративний протокол.
Згідно ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є наступне: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Факт скоєння гр.-м ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП підтверджується наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №868166 від 05.11.2025;
- протоколом прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення або таке, що готується від 30.10.2025 року;
- письмовим поясненням гр.-на ОСОБА_2 ;
-рапортом помічника чергового ВП №3 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області Вяткіна А.Ю. про отримання 30.10.2025 заяви, яку зареєстровано ЄО №5513 від 30.10.2025 року щодо вчинення хуліганських дій гр.-м ОСОБА_3 ;
-рапортом поліцейського СРПП ВП №3 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області Овчаренка Д. від 30.10.2025;
- довідкою ПОГ СВГ ВП №3 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області Бондаренка О. від 05.11.2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності гр.-на ОСОБА_1 , на підставі постанов Томаківського районного суду Дніпропетровської області від 10.12.2024 року за ч.2 ст.173-2 КУпАП, 12.02.2025 року, 21.02.2025 року за ч.1 ст.51 КупАП, з накладенням відповідного стягнення згідно санкцій даних статей.
Таким чином, вищевказані документи є належними та допустимими доказами щодо встановлення вини гр.-на ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
При визначенні виду та міри адміністративного стягнення відповідно до ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховуються обставини вчиненого правопорушення, тяжкість скоєного, особу правопорушника.
З урахуванням обставин вчиненого правопорушення, особи порушника, суд вважає за можливе піддати її адміністративному стягненню у вигляді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 605,60 грн., які підлягають стягненню з правопорушника.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.173, 221, 283-284, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у скоєні адміністративного правопорушення за ст.173 КУпАП та застосувати до нього стягнення у вигляді адміністративного штрафу в сумі 68 (шістдесят вісім)гривень на користь держави, на рахунок отримувача: UA028999980314030542000004503, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач: ГУК у Дн-кій обл/ОТГс Томаків/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37988155, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), найменування коду класифікації доходів бюджету (адміністративні штрафи та інші санкції).
Штраф необхідно сплатити не пізніше як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 605,60 (шістсот п'ять грн. 60 коп.).
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 308 КупАП у разі несплати правопорушником штрафу в 15-денний термін з дня повідомлення про винесення вказаної постанови, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.
Постанова судді може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Томаківський районний суд.
Суддя : М.В.Омеко