Справа № 598/2287/25
провадження № 1-кс/598/308/2025
іменем України
"13" листопада 2025 р. слідчий суддя Збаразького районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора Збаразького відділу Теребовлянської окружної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, внесене у кримінальному провадженні №12025211090000174 від 16 жовтня 2025 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 301 КК України,
Згідно клопотання, в провадженні СВ ВП №4 Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025211090000174 від 16 жовтня 2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 301 КК України.
15 жовтня 2025 року надійшов рапорт інспектора сектору «Служба освітньої безпеки» Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 , про те, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителька АДРЕСА_1 , через мобільний застосунок «Telegram» здійснила розповсюдження творів порнографічного характеру.
За даним фактом 16 жовтня 2025 року внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025211090000174 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 301 КК України, тобто ввезення в Україну творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру з метою збуту чи розповсюдження або їх виготовлення, зберігання, перевезення чи інше переміщення з тією самою метою, або їх збут чи розповсюдження, а також примушування до участі в їх створенні.
Враховуючи викладене, в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 і з метою запобігання подальшого розповсюдження нею протиправного контенту із ознаками порнографічного характеру, а також для виявлення, фіксації, та подальшого вилучення комп'ютерної техніки, носіїв інформації (вінчестерів), мобільних та планшетних пристроїв за допомогою, яких завантажувались та розповсюджувались твори порнографічного характеру, карток пам'яті, USB - накопичувачі, пристроїв аудіо, фото, та кіно зйомки, а також чорнових записів, записників, фотографій, відеофайлів, які містять ознаки порнографії.
07 листопада 2025 року на підставі ухвали слідчого судді Збаразького районного суду в Тернопільській області проведено санкціонований обшук за місцем проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 і під час якого ОСОБА_5 , добровільно надала належні їй мобільний телефон «iPhone 12 ProMax» із серійним номером НОМЕР_1 з сім карткою НОМЕР_2 та планшетний пристрій «iPadPro» із серійним номером DLXV708СНР53.
Вказані об'єкти вилучені відповідно до вимог ст. 236 КПК України оскільки при проведенні обшуку дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу.
У відповідності до вимог п.1 ч.2 ст.167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей, тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди.
Так, згідно вимог ч.2 ст.168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Згідно вимог КПК України є підстави вважати, що виявленні та вилученні під час обшуку, 07 листопада 2025 року речі можуть бути предметом вчинення кримінального правопорушення, зберігати на собі сліди кримінального правопорушення та є речовими доказами у даному кримінальному провадженні, які мають суттєве значення для досудового розслідування для доведення чи спростування вини можливо причетної особи.
У відповідності до вимог п.1 ч.2 ст.167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей, тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди.
Так, згідно вимог ч.2 ст.168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Окрім цього, згідно вимог п. 1 ч. 9 ст. 100 КПК України є підстави вважати, що виявлене та вилучене майно є предметом (засобами) вчинення кримінального правопорушення та зберегли на собі його сліди, а також може бути використано як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.
Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів (п.1 ч.2 ст.170 КПК України).
Відповідно до ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Таким чином, з метою повного та неупередженого розслідування кримінального провадження та встановлення всіх обставин кримінального правопорушення необхідно накласти арешт на вилучені під час огляду місця події об'єкти, оскільки вони є речовими доказами та зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, а тому прокурор звернувся до слідчого судді із даним клопотанням.
Прокурор в судове засідання не з'явився, однак просить розгляд клопотання проводити без його участі.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити, наклавши арешт на речі вилучені 07 листопада 2025 року під час санкціонованого обшуку, а саме: мобільний телефон «iPhone 12 ProMax» із серійним номером НОМЕР_1 з сім карткою НОМЕР_2 та планшетний пристрій «iPadPro» із серійним номером НОМЕР_3 , що належать ОСОБА_5 , оскільки вони є речовими доказами та зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.167, 170-173 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на речі вилучені 07 листопада 2025 року під час санкціонованого обшуку, а саме: мобільний телефон «iPhone 12 ProMax» із серійним номером НОМЕР_1 з сім карткою НОМЕР_2 та планшетний пристрій «iPadPro» із серійним номером НОМЕР_3 , що належать ОСОБА_5 .
Дозволити зберігання вказаних в камері зберігання та обліку речових доказів ВП №4 Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області, м. Збараж вул. Б. Хмельницького буд. 24.
Ухвала може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду Тернопільської області протягом п'яти днів з дня її постановлення.
Слідчий суддя ОСОБА_6