Справа № 157/1783/25
Провадження №3/157/859/25
11 листопада 2025 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , не працевлаштований, постановою Рівненського міського суду Рівненської області від 06 червня 2025 року підданий адміністративному стягненню за ч. 1 ст. 130 КпАП України у виді штрафу у розмірі 17 000 грн з позбавленням права керування транпортними засобами на строк 1 рік, постановою поліцейського серії ЕНА № 5663324 від 06 вересня 2025 року підданий адміністративному стягненню за ч. 4 ст. 126 КпАП України у виді штрафу у розмірі 20 400 гривень,
за ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КпАП України),
ОСОБА_1 , який 06 вересня 2025 року був підданий адміністративному стягненню за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 126 КпАП України, 27 вересня 2024 року о 10 год 22 хв у с. Раків Ліс по вул. Ветеранів повторно керував транспортним засобом марки «Opel Astra», номерний знак НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керування транспортним засобом, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КпАП України.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою про вручення повістки про виклик до суду, причину неявки не повідомив і заяву про відкладення розгляду справи не подав.
З урахуванням вищезазначеного, доходжу висновку про можливість розгляду справи у відсутності ОСОБА_1 .
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КпАП України, підтверджується доданими до протоколу про адміністративне правопорушення доказами.
Частиною 5 ст. 126 КпАП України встановлено адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Згідно з копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії ЕНА № 5663324 від 06 вересня 2025 року, до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , поліцейським Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_2 було застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 20 400 гривень за ч. 4 ст. 126 КпАП України, а саме за те, що він 06 вересня 2025 року о 20 год 23 хв у с. Бузаки по вул. Зарічна керував транспортним засобом марки «Opel Astra», номерний знак НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керувати транспортними засобами, чим порушив п. 2.1 «а» Правил дорожнього руху.
З долученого до протоколу про адміністративне правопорушення відеозапису вбачається, що 27 вересня 2024 року ОСОБА_1 керував автомобілем та був зупинений працівниками поліції, останній пояснив, що рухався автомобілем на ринок та назад до дому, а також вказав, що декілька днів тому поліцейським уже було накладено на нього штраф за керування транспортним засобом як на особу, яку позбавлено права керування транспортними засобами.
Таким чином, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КпАП України, доведена, а тому вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 2 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 років та без вилучення транспортного засобу, який згідно з матеріалами справи належить ОСОБА_3 .
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» зі ОСОБА_1 у дохід держави належить стягнути судовий збір у розмірі 605 гривень 60 копійок.
Керуючись ст. ст. 33, 40-1, ч. 5 ст. 126, п. 1 ч. 1 ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 років.
На підставі частини другої статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати ОСОБА_1 штрафу протягом 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, постанову про накладення штрафу надіслати для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем його проживання.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу - 81600 (вісімдесят одну тисячу шістсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Камінь-Каширський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: О.В. Антонюк