Справа № 458/1205/25
3/458/577/2025
12.11.2025 м.Турка
Суддя Турківського районного суду Львівської області Волинець М.З., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип В) з персоналу ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, уродженця м. Харків, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , тимчасово непрацюючого, раніше до адміністративної відповідальності не притягався,
за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, -
23.10.2025 о 11:06 год. ОСОБА_1 вчинив спробу незаконного перетинання державного кордону з України в Республіку Польща поза пунктами пропуску через державний кордон України на напрямку 319 прикордонного знаку, на відстані 5000 м. від лінії державного кордону, територія Турківської міської ради Самбірського району Львівської області, внаслідок чого був затриманий прикордонним нарядом «Група реагування» від відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (тип В) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип В).
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 9 Закону України «Про Державний кордон України» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
Відповідно до вимог ч.2 ст.277 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення, в тому числі, передбачене ст.204-1 КУпАП розглядається судом протягом доби.
Судове засідання по справі призначено на 12.11.2025 о 16:40 год.
В судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку телефонограмою, однак на телефонний дзвінок не відповів, оператор повідомив, що абонент знаходиться поза зоною досяжності.
До матеріалів адміністративного правопорушення долучено заяву ОСОБА_1 про розгляд справи без його участі, в якій вказав, що вину визнає.
Інших клопотань або заяв до суду не надходило.
З урахуванням зазначеного, суд дійшов висновку про розгляд справи за відсутності правопорушника, оскільки участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП не є обов'язковою.
Дослідивши матеріали адміністративної справи стосовно особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, повно, всебічно й об'єктивно дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, суд встановив, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
Крім визнання вини самим ОСОБА_1 , факт адміністративного правопорушення та його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП підтверджується матеріалам справи:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 244213 від 23.10.2025;
- даними протоколу про адміністративне затримання від 23.10.2025, згідно з яким ОСОБА_1 був затриманий о 11:06 год. 23.10.2025 з метою складання протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, звільнений 23.10.2025 о 14:06 год., речі і документи не вилучались;
- довідкою щодо затримання одного громадянина України на ділянці віпс « ІНФОРМАЦІЯ_4 » впс « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 7 ПРИКЗ від 23.10.2025, з якої видно, що 23.10.2025 о 10:50 год. в рамках проведення заходів системи реагування «Заграва» за варіантом №14 «Режим» гол. с-нту Славичу надійшла інформація від місцевого жителя н.п. Дністрик - Дубовий, щодо появи невідомої особи, яка рухається в сторону державного кордону України на напрямку 319 п/зн.
О 11:20 год. від ІПС ГМО спільно з п/н НОМЕР_1 надійшла доповідь про затримання 1 гр. України (за допомогою БпЛА та службового собаки «Майк» ), - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який не зміг пояснити мету перебування в прикордонній смузі та мав намір незаконно перетнути державний кордон поза пунктами пропуску;
- схемою щодо виникнення обстановки в районі н.п. Турка віпс « ІНФОРМАЦІЯ_4 » впс « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_2 прикордонного загону від 23.10.2025;
- копією паспорта громадянина України, серії НОМЕР_3 на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , виданого Фрунзенським МВ ХМУ УМВС України в Харківській області 21.12.1999;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 23.10.2025, в яких вказав, що 16.10.2025 потягом вирушив до м. Львова, а 17.10.2025 залізничним транспортом вирушив з м. Львова до н.п. Розлуч, де в подальшому рухався в бік державного кордону (туристичний маршрут) і в с. Дністрик - Дубовий його затримали працівники ДПС України.
У матеріалах справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, міститься рапорт старшого прикордонних нарядів «Групи реагування» від відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (тип В) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип В) старшого лейтенанта ОСОБА_2 . Суд вважає, що вказаний рапорт за своїм правовим змістом не є доказом, проте є документом, яким працівник прикордонної служби інформує керівництво про законність та обґрунтованість його дій. Разом з тим, вказаний документ містить дані, які повністю узгоджуються з іншими доказами по справі та доповнюють їх.
Доказів, які б спростували наведені вище обставини суду не надано.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставинами, що пом'якшують відповідальність чи обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення, суд бере до уваги характер та обставини вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, а тому до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 ( три тисячі чотириста) грн 00 коп.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, пункту 5 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01.01.2025 прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» становить 3028 грн 00 коп., а тому з правопорушника в користь держави належить стягнути судовий збір в розмірі 605 грн 60 коп. (3028 х 0,2).
Керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 204-1, ст. 251, 283, 284 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок, який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів ГУК Львiв/Турківська тг/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294, Код банку отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Рахунок отримувача UA588999980314000542000013919, Код платежу 21081100.
Роз'яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що згідно з ст.307 КУпАП штраф ним має бути сплачений не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення адміністративного стягнення, а в разі оскарження такої постанови не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна.
У разі сплати штрафу у строки, передбачені ст.307 КУпАП, платіжний документ необхідно подати до Турківського районного суду Львівської області.
З урахуванням ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, при примусовому виконанні цієї постанови органами державної виконавчої служби з правопорушника стягнути подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір за ухвалення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення на користь держави в особі Державної судової адміністрації України за реквізитами: Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок № UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106, Призначення платежу - судовий збір (про адміністративне правопорушення) у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців, що обчислюється з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Турківський районний суд Львівської області.
Суддя Марія ВОЛИНЕЦЬ