Постанова від 17.10.2025 по справі 761/25683/25

Справа № 761/25683/25

Провадження № 3/761/5335/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Хардіна О.П., за участю: прокурора Дяченко В., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,

за ч.1 статті 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Так, проведеною перевіркою Київським міським управління департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України встановлено, що колишній респіраторник гірничорятувального відділення групи гірничорятувальних робіт частини спеціалізованих рятувальних робіт Спеціалізованого державно-рятувального загону ГУ ДСНС України у м. Києві, сержант служби цивільного захисту ОСОБА_1 , як суб?єкт декларування, несвоєчасно, без поважних причин, 01 квітня 2025 року, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2024 рік, чим порушив вимоги абзацу 2 частини 2 ст. 45 та 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУПАП.

Крім того, проведеною перевіркою Київським міським управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України встановлено, що колишній респіраторник гірничорятувального відділення групи гірничорятувальних робіт частини спеціалізованих рятувальних робіт Спеціалізованого державно-рятувального загону ГУ ДСНС України у м. Києві, сержант служби цивільного захисту ОСОБА_1 , як суб?єкт декларування, несвоєчасно, без поважних причин, 11 червня 2025 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільнення, чим порушив вимоги абзацу 1 частини 2 ст. 45 та 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 17.10.2025 року матеріали справ про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 об'єднані в одне провадження.

Уважають своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, підтвердив обставини викладені у протоколі.

Прокурор вважає доведеним несвоєчасне подання суб'єктом декларування ОСОБА_1 , несвоєчасно, без поважних причин, 01 квітня 2025 року, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2024 рік, та несвоєчасно, без поважних причин, 11 червня 2025 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільнення, що є підставою для визнання останньої винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та просив накласти на неї адміністративне стягнення у межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши письмові матеріали справи, висновок прокурора, судом встановлене таке.

01 листопада 2022 року наказом ГУ ДСНС України у місті Києві N? 14 (по особовому складу) ОСОБА_1 , призначено на посаду респіраторник гірничорятувального відділення групи гірничорятувальних робіт частини спеціалізованих рятувальних робіт Спеціалізованого державно-рятувального загону ГУ ДСНС України у м. Києві

03 лютого 2023 року ОСОБА_1 підписав контракт N? 74/23 про проходження служби цивільного захисту на посаді респіраторник гірничорятувального відділення групи гірничорятувальних робіт частини спеціалізованих рятувальних робіт Спеціалізованого державно-рятувального загону ГУ ДСНС України у м. Києві.

07 серпня 2023 року наказом ГУ ДСНС України у місті Києві N? 781 (по особовому складу), ОСОБА_1 , присвоєно чергове спеціальне звання сержант служби цивільного захисту.

20 березня 2024 року наказом ГУ ДСНС України у м. Києві N? 264 (по особовому складу) сержанта цивільного захисту ОСОБА_1 звільнено зі служби та виключено з кадрів ДСНС України, за підпунктом 9, пункту 176 (за згодою сторін), 20.03.2024 року.

ОСОБА_1 вручено пам?ятку при звільненні із служби цивільного захисту (роботи) в ДСНС України, під підпис. У пам?ятці роз?яснено вимоги фінансового контролю, які визначенні статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов?язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

У своїй діяльності, працівники ДСНС керуються постановою КМУ від 16.12.2015 N? 1052 «Про затвердження Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій».

Так, у відповідності до п. 2 цього Положення, ДСНС у своїй діяльності, керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства. У пп. 1 п. 5 Положення вказано, що ДСНС, з метою організації своєї діяльності, забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, здійснення заходів щодо запобігання корупції і контроль за їх реалізацією в апараті ДСНС, її територіальних органах, на підприємствах, в установах, організаціях, що належать до сфери її управління.

Згідно п.п. «д», п. 1, ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», респіраторник гірничорятувального відділення групи гірничокрятувальних робіт частини спеціалізованих рятувальних робіт Спеціалізованого державно-рятувального загону ГУ ДСНС України у м. Києві сержант служби цивільного захисту ОСОБА_1 , є суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов?язаного з корупцією.

Отже, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом декларування, має в обов?язковому, визначеному законом порядку подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно, до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"'" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду.

Декларація при звільненні не подається у таких випадках:

- особа, яка припинила здійснення діяльності на одній посаді, продовжує здійснювати діяльність на іншій посаді;

- особа, яка припинила здійснення діяльності, упродовж 30 днів з дня припинення діяльності знову розпочала здійснення діяльності.

Втрата статусу суб?єкта декларування у зв?язку із внесенням змін до закону або статусу юридичної особи публічного права не вважається припиненням діяльності та не зобов?язує особу подавати декларацію будь-якого виду.

Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (01.01.2024 - 20.03.2024), подана ОСОБА_1 о 14 годині

29 хвилині 11 червня 2025 року (яка є у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції - https://public.nazk.gov.ua/documents/38506985-7e4c-4597-b1b6-a8d8cb571f3e), тоді коли останній повинен був подати вказану декларацію до 23 години 59 хвилини 19 квітня 2025 року включно, тобто вказана декларація подана несвоєчасно.

Так, ОСОБА_1 , серед причин, які стали йому на заваді в поданні декларації у визначений строк, вказує, що забув про необхідності подання декларації при звільненні.

Подання декларації до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб?єкту декларування на адресу його електронної пошти, зазначену в персональному електронному кабінеті, та до персонального електронного кабінету суб?єкта декларування.

Згідно листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.03.2017 року № 93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб?єктами декларування документів до Реєстру.

Декларація після звільнення за 2024 рік, подана ОСОБА_1 о 18 годині 24 хвилині 01 квітня 2025 року (яка є у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції - https://public.nazk.gov.ua/documents/a940e25c-e360-4cce-bfe6-d0dbc3d5607a), тоді коли останній повинен був подати вказану декларацію до 23 години 59 хвилини 31 березня 2025 року включно, тобто вказана декларація подана несвоєчасно.

Так, ОСОБА_1 , серед причин, які стали йому на заваді в поданні декларації у визначений строк, вказує, що забув про необхідності подання декларації після звільнення.

Таким чином, оцінивши надані докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 своїми діями, які виразилися у несвоєчасному, без поважних причин, 01 квітня 2025 року, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2024 рік, та несвоєчасно, без поважних причин, 11 червня 2025 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільнення, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , судом враховуються конкретні обставини справи, характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, майновий стан останнього, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню на користь держави судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33-36, 284, ч.1 ст.172-6 КУпАП, ст.1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 2-7 Розділу ХІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Відповідно до вимог ст.ст. 307-308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, а у разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Суддя О.П. Хардіна