Справа № 361/3560/23 провадження № 2-о/361/271/25
20.10.2025
«20» жовтня 2025 року м.Бровари Київської області
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Василишин В.О., перевіривши заяву ОСОБА_1 про продовження строку дії судового рішення від 05 вересня 2023 року постановленого у справі № 361/3560/23 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Виконавчий комітет Зазимської сільської ради Броварського району Київської області про призначення опікуна над недієздатною особою,
У жовтні 2025 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про продовження строку дії судового рішення від 05 вересня 2023 року у справі № 361/3560/23.
Згідно з вимогами частин сьомої та дев'ятої статті 300 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п'ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті.
Суд зобов'язаний розглянути клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною до закінчення строку його дії в порядку, встановленому статтею 299 цього Кодексу.
Згідно з частиною першою статті 299 ЦПК України, справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування. З урахуванням стану здоров'я особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її участь у розгляді справи може відбуватися у режимі відеоконференції з психіатричного чи іншого лікувального закладу, в якому перебуває така особа, про що суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Подане клопотання про продовження строку дії рішення суду про визнання фізичної особи недієздатною відповідає вимогам статті 300 ЦПК України, подане в межах встановлених строків, тому суд вважає за доцільне прийняти дане клопотання та призначити його до розгляду в судовому засіданні.
Статтю 293 ЦПК України доповнено частиною п'ятою згідно з Законом № 3022-ІХ від 10 квітня 2023 року.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.
Згідно з частиною п'ятою статті 293 ЦПК України у випадках, встановлених пунктами 1, 9, 10 частини другої цієї статті, розгляд справ проводиться судом за обов'язковою участю адвоката особи, стосовно якої розглядається справа. У разі якщо особа не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги.
Рішення суду про доручення призначити адвоката негайно, але не пізніше двох робочих днів, надсилається відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правничої допомоги, для виконання.
Відповідно до пункту 2 частини другої статті 13 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» безоплатна вторинна правнича допомога включає здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.
Пунктом 24 частини першої статті 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» визначено, що право на безоплатну вторинну правничу допомогу згідно із цим Законом та іншими законами мають особи, стосовно яких суд розглядає справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною; поновлення цивільної дієздатності недієздатних фізичних осіб та фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, звільнення від повноважень опікунів чи піклувальників таких осіб, - на правничі послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, протягом розгляду справи в суді.
З метою забезпечення прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо якої розглядається справа, на безоплатну правничу допомогу, суд вважає за необхідне залучити адвоката через відповідний суб'єкт надання безоплатної вторинної правничої допомоги - Північному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги.
На підставі викладеного, керуючись статтями 260, 299, 300 ЦПК України,
Прийняти до провадження заяву ОСОБА_1 про продовження строку дії судового рішення від 05 вересня 2023 року постановленого у справі № 361/3560/23 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Виконавчий комітет Зазимської сільської ради Броварського району Київської області про призначення опікуна над недієздатною особою.
Призначити судове засіданні по даній справі на 19 листопада 2025 року о 16 год. 00 хв.
Доручити Північному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги (місцезнаходження: місто Київ, вулиця Єреванська, будинок 32) призначити адвоката для здійснення за призначенням представництва прав та інтересів ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 та забезпечити прибуття призначеного адвоката до Броварського міськрайонного суду Київської області для участі в судовому розгляді справи, що відбудеться о 16 год. 00 хв. 19 листопада 2025 року у приміщенні Броварського міськрайонного суду Київської області за адресою: Київська область, місто Бровари, вулиця Грушевського Михайла, будинок № 2.
Копію ухвали негайно направити до Північного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги - для виконання.
У судове засідання викликати заявника, заінтересовану особу.
Веб-адреса сторінки суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію стосовно справи, що розглядається, - https://court.gov.ua/sud1007/.
Копію ухвали надіслати учасникам справи. Одночасно з копією ухвали учасникам справи надіслати копію заяви з копіями доданих до неї документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.О.Василишин