Справа № 274/7735/25
Провадження №1-в/0274/1101/25
12.11.2025 м. Бердичів
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі: головуючого-судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області провадження за поданням начальника ДУ «Райківська виправна колонія (№ 73)» про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Маркове Костянтинівського району Донецької області, громадянина України, без місця реєстрації, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, -
06.11.2025 до Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області надійшло подання начальника ДУ «Райківська виправна колонія (№ 73)» про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_3 на підставі п. «е» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», оскільки засуджений звільняється умовно-достроково на підставі ст. 81-1 КК України. Просить встановити щодо засудженого наступні обмеження: заборону перебування поза межами місця дислокації військової частини, з якою укладено контракт та місця перебування визначені безпосереднім командиром; заборону виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі дислокації військової частини та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром, без дозволу командира військової частини, з яким укладено контракт.
Представник адміністрації виправної колонії та засуджений про дату, час та місце розгляду подання повідомлені, в судове засідання не з'явились. В матеріалах справи наявна заява засудженого, в якій він просить розглянути питання щодо встановлення адміністративного нагляду без його присутності. Суд не визнає явки засудженого та представника адміністрації виправної колонії в судове засідання обов'язковою, а тому вважає можливим розглянути провадження у їх відсутності.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали подання, суд доходить до такого висновку.
Згідно з ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до ст. 2 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «е» ст. 3 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб звільнених умовно-достроково від відбування покарання на підставі, визначеній статтею 81-1 Кримінального кодексу України. Адміністративний нагляд стосовно цих осіб здійснюється виключно в порядку, визначеному статтею 7-1 цього Закону.
Статтею 7-1 Закону передбачено, що адміністративний нагляд за особами, звільненими з установ виконання покарань на підставі, визначеній статтею 81-1 КК України, здійснюється командиром військової частини, в якій особа проходить військову службу. Особи, стосовно яких встановлено адміністративний нагляд, беруться у військовій частині на окремий облік.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 засуджений 12.12.2024 Шевченківським районним судом м. Києва за ч. 2 ст. 121 КК України до покарання у вигляді 7 (семи) років 6 (шести) місяців позбавлення волі. До набрання вироком законної сили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою залишено без змін. Строк відбування покарання ухвалено рахувати з дати затримання і перебування під вартою, а саме з 13.09.2024, зараховано у строк відбування покарання строк попереднього ув'язнення із розрахунку один день попереднього ув'язнення за один день позбавлення волі.
Початок строку відбування покарання: 13.09.2024; кінець строку: 13.03.2032.
Ухвалою Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 06.11.2025 засудженого ОСОБА_3 звільнено умовно-достроково від відбування основного покарання у виді позбавлення волі, призначеного вироком Шевченківського районного суду м. Києва від 12.12.2024 на строк 6 років 4 місяці 7 днів, для проходження військової служби за контрактом.
Проаналізувавши встановлені обставини, суд приходить висновку про необхідність встановлення адміністративного нагляду, оскільки засуджений звільняється умовно-достроково від відбування покарання на підставі, визначеній ст. 81-1 КК України, і відповідно до вимог п. «е» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у цьому випадку встановлення такого нагляду є обов'язковим.
Керуючись статтями 3 п. «е», 7-1, 10 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду особам, звільненим з місць позбавлення волі», статтями 9 ч. 6, 372, 539 КПК України, суд
Подання задовольнити.
Встановити щодо ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, застосувавши обмеження у виді:
- заборони перебування поза межами місця дислокації військової частини, в якій особа проходить військову службу, та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром;
- заборони виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі місця дислокації військової частини та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром, без дозволу командира військової частини, в якій особа проходить військову службу.
Адміністративний нагляд за умовно-достроково звільненим ОСОБА_3 здійснюється командиром військової частини, в якій він проходить військову службу.
Про взяття у військовій частині на окремий облік ОСОБА_3 повідомити Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Бердичівський міськрайонний суд протягом 7 днів з дня оголошення, а засудженим - в той же строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя: ОСОБА_1