11 листопада 2025 р. № 400/4287/24
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брагар В. С., розглянувши звіт Головного управління ДФС у Миколаївській області в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідачаГоловне управління ДФС у Миколаївській області, вул. Героїв Рятувальників, 6,м. Миколаїв,54005,
проСт. 382 судовий контроль,
Судом розглядалася адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Миколаївській області, у якому заявлено позовні вимоги: визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Рішенням від 27.06.2024 р. позов задоволено, зокрема зобов'язано Головне управління ДФС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код 39394277) підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області оновлені довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) станом на 29 січня 2020 року, на 01 січня 2021 року, на 01 січня 2022 року, на 01 січня 2023 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ, положень постанови Кабінету Міністрів України “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704 із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2020 року (2 102 грн.), 01 січня 2021 року (2 270 грн.), 01 січня 2022 року (2 481 грн.), на 01 січня 2023 року (2 684 грн.) на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками до постанови Кабінету Міністрів України “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704, для проведення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії з 01.02.2020 р., 01.02.2021 р., 01.02.2022 р., 01.02.2023 р..
29.08.2024 року позивач звернувся до суду із заявою про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 27.06.2024 р.
В обґрунтування своєї заяви позивач зазначив, що на виконання рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 27.06.2024 р. відповідач видав довідки про його грошове забезпечення станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022 та 01.01.2023. Проте, на переконання позивача, всупереч судовому рішенню додаткові види грошового забезпечення (надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за особливості проходження служби та премія) зазначено в розмірі 0 (нуль) гривень
Ухвалою суду від 20.09.2024 встановлено Головному управлінню ДФС в Миколаївській області строк подання звіту про виконання у повному обсязі рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 27.06.2024 року по справі №400/4287/24 протягом 30 днів з моменту набрання законної сили цією ухвалою суду, шляхом зазначення у довідках про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 додаткових видів грошового забезпечення та премії у розмірах передбачених відповідно до посади з якої позивача було звільнено (станом на січень 2020, 2021, 2022, 2023) або посадою прирівняною до цієї посади.
Ухвалами від 06.11.2024 року та від 31.10.2025 року суд повторно встановлював новий строк для подання Головним управлінням ДФС у Миколаївській області звіту про виконання судового рішення або доказів неможливості виконати рішення.
У звіті від 30.04.2025 відповідач стверджує, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премія у січні 2020 року та січні 2021 року за відповідною або аналогічною посадою, з якої звільнився позивач, не нараховувались. Водночас з січня 2022 року будь-які нарахування по заробітній платі, у тому числі додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, є відсутніми у зв'язку зі звільненням всіх посадових осіб Головного управління ДФС у Миколаївській області та відсутністю фактичної чисельності працівників станом на 31.12.2021.
Як вбачається зі звіту суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення, Головним управління ДФС у Миколаївській області виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області довідки від 29.04.2025 №36, 37, 38, 39 про грошове забезпечення позивача для перерахунку пенсії станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023, із зазначенням таких додаткових видів грошового забезпечення: надбавка за вислугу років 40 %, надбавка за службу в умовах режимних обмежень вказана 15%, надбавка за особливості проходження служби 0% та премїі 0%.
Але, як встановлено судом на виконання рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 23.12.2020 року по справі №400/3156/21 Головним управлінням ДФС України в Миколаївській області було видано позивачу нову довідку від 13.04.2020 року №17/14-97-08-35 станом на 01.08.2020 року про грошове забезпечення за відповідною посадою до грошового забезпечення позивача входила - надбавка за особливості проходження служби (50%) 6909, 00 грн. та премія (25,0988%) 2123,36 грн.
Отже, видані ГУ ДФС у Миколаївській області від 29.04.2025 року не містять інформації про нарахування позивачу вказаних додаткових видів грошового забезпечення, а саме надбавки за особливості проходження служби та премії.
Вказані обставини, на думку суду, свідчать про невиконання рішення суду, недобросовісність у діях суб'єкта владних повноважень, ухилення останнього від виконання рішення суду.
Відповідно до ч.1 ст.382-3 КАС України, за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу.
Відповідно до ч.5 ст.382-3 КАС України, суд за клопотанням суб'єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб'єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Відповідно до ч.11 ст.382-3 КАС України, якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб'єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.
Таким чином, оскільки рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 27.06.2024 по справі №400/4287/24 виконано не в повному обсязі, суд вважає за необхідне встановити новий строк для подання звіту.
Керуючись статтями 243, 248, 382, 382-1, 382-2, 382-3 КАС України, суд, -
1. У прийнятті звіту Головного управління ДФС у Миколаївській області від 30.04.2025 про виконання рішення суду від 27.06.2024 року у справі №400/4782/24- відмовити.
2. Встановити новий строк для подачі звіту про виконання рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 27.06.2024 року у справі №400/4782/24 та зобов'язати Головне управління ДФС у Миколаївській області подати до суду звіти про виконання судового рішення протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвалою про встановлення нового строку для подання звіту.
3. В задоволенні клопотання про накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень у справі № 400/4287/24 відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею в порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання) в порядку, визначеному ст.ст. 295-297 КАС України.
Суддя В. С. Брагар