Рішення від 11.11.2025 по справі 380/16235/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2025 рокусправа № 380/16235/25

Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Кухар Н.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у м. Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ФРУТ ПРО» до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним і скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "ФРУТ ПРО" (81500, Львівська обл., Львівський р-н, м. Городок, вул. Артищівська, буд. 9, корпус 1, ЄДРПОУ 44920043) з позовом до Головного управління ДПС України у Львівській області (79026, м. Львів, вул. Стрийська, 35; код ЄДРПОУ: 43968090), Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053; код ЄДРПОУ: 43005393), в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС України у Львівській області від 13.02.2025 № 12503546/44920043 про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №55 від 30.11.2024 , складену Товариством з обмеженою відповідальністю "ФРУТ ПРО" датою її первинного подання платником податків на реєстрацію;

- стягнути з Відповідачів на користь Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ "ФРУТ ПРО" суму сплаченого судового збору.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну, зазначену вище. Податковим органом вказану податкову накладну прийнято, але реєстрацію зупинено. Позивач зазначає, що після подання ним письмових пояснень та додаткових документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН, відповідачем було прийнято спірне рішення про відмову у реєстрації такої податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. Окрім того, зазначає, що при винесенні оспорюваного рішення Головним управлінням ДПС у Львівській області було порушено вимоги щодо процедури його оформлення та змістового обґрунтування відмови у реєстрації. Відтак, вважає спірне рішення про відмову у реєстрації податкової накладної протиправним, тому просить суд таке скасувати.

Ухвалою судді від 11.08.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Згідно з ухвалою про відкриття спрощеного позовного провадження, відповідачам встановлено п'ятнадцятиденний строк на подання відзиву з дати отримання ухвали про відкриття провадження. Однак, станом на момент розгляду цієї справи, жодних заяв по суті справи від відповідачів на адресу суду не надходило. При цьому, суд враховує, що згідно ч.4 ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Відповідно до ч.6 ст.162 цього ж Кодексу, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Представник відповідачів подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити в задоволенні позову. Відзив обґрунтований тим, що за результатами перевірки поданої ТОВ “ФРУТ ПРО» податкової накладної №55 від 30.11.2024 реєстрація її була зупинена відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, оскільки така відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операції. У зв'язку з цим, відповідачем-1 запропоновано позивачу надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання про реєстрацію/відмову реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Проте, позивачем не було подано додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку, а тому Комісією Головного управління ДПС у Львівській області прийнято рішення від 13.02.2025 № 12503546/44920043. Покликаючись на правомірність оспорюваного рішення та наявність підстав для його прийняття представник відповідачів вважає, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними. Просить відмовити в задоволенні позову повністю.

Представник відповідача подав до суду додаткові пояснення, у яких зазначив, що на розгляд Комісії Головного управління ДПС у Львівській області виносилось повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено ТОВ ""ФРУТ ПРО"" (ЄДРПОУ 44920043). Опис господарської операції: переробка давальницької сировини яблуко, виготовлення соку яблучного концентрованого освітленого натурального 70+-1%Brix на ТОВ "ТБ ФРУТ КАПІТАЛ" (39878629). У ході аналізу долучених документів ТОВ ""ФРУТ ПРО"" до повідомлення про надання пояснень та додаткових пояснень та/або документів до зупинених податкових накладних документів, додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також при дослідженні даних ЄРПН щодо контрагента ТОВ "ТБ ФРУТ КАПІТАЛ" встановлено: За даними ЄРПН у період з вересня до 30.11.2024 року ТОВ "ТБ ФРУТ КАПІТАЛ" придбало 3810,6 т яблук. Окрім цього до вересня 2024 року ТОВ "ТБ ФРУТ КАПІТАЛ" не здійснювало придбання яблук. Земельні ділянки відповідно до реєстру у власності чи користуванні ТОВ "ТБ ФРУТ КАПІТАЛ" з'явились лише у березні 2025 року, що виключає можливість наявності у ТОВ "ТБ ФРУТ КАПІТАЛ" власного врожаю у 2024році. Відповідно до документів ТОВ "ФРУТ ПРО" у переробку передано 6 400 т яблук, що перевищує придбання ТОВ "ТБ ФРУТ КАПІТАЛ" на 2 589,4 т. ТОВ ""ФРУТ ПРО"" надав послуг з переробки за період жовтень-листопад аж на 8 982 т яблук. Отже відсутня матеріальна база для виконання послуг. Окрім цього, відповідно до усіх актів приймання-передачі продукції переробки давальницької сировини за листопад використано 6 400 т, з яких отримано лише 1 320 т сік та вичавки. В ході аналізу технології з 6400 т яблук мало б вийти 3000 т-3500 т соку та 2500-3000 т вичавки. Таким чином, фактичний документальний вихід набагато менший , ніж має бути. Відсутність детального розрахунку вартості продукції, а саме документи не містять пояснення, як сформована кінцева ціна переробки. Відсутня калькуляція собівартості, що унеможливлює перевірку реальних витрат. Відсутні документи на списання відходів або технологічні нормативи витрат. Відсутні документи на баланс, амортизацію, технічні характеристики, що виробничі потужності дозволяють переробити значний обсяг яблук. документи про витрати на обслуговування та ремонт. На підставі аналізу документів можна зробити висновок, що операція між ТОВ «ФРУТ ПРО» та ТОВ "ТБ ФРУТ КАПІТАЛ" має ознаки непрозорої схеми, яка може бути спрямована на ухилення від оподаткування та можливе формування фіктивного податкового кредиту. Просить відмовити у задоволенні позову.

Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ФРУТ ПРО» уклало з Товариством з обмеженою відповідальністю «ТБ ФРУТ КАПІТАЛ» (замовник) договір надання послуг №30/09/24 від 30 вересня 2024 року (далі - Договір).

Відповідно до п.1.1. Договору в порядку та на умовах, визначених даним Договором, Замовник доручає Виконавцеві (Позивачу), а Виконавець зобов'язується надати Замовнику за плату послуги переробки давальницької сировини - яблуко, виготовлення соку яблучного концентрованого освітленого натурального 70+-1% Brix.

Відповідно до п.4.1. Договору вартість послуг, передбачених даним Договором, становить 2,60 грн/кг без ПДВ. 31.10.2024 року між Сторонами було укладено Додаткову угоду №1 до Договору. Відповідно до якої вартість послуг становить 2,00 грн/кг без ПДВ.

Сторонами складено акти здачі-приймання робіт (надання послуг) №№ 492 від 01.11.2024, 495 від 04.11.2024, 496 від 05.11.2024, 497 від 06.11.2024, 498 від 07.11.2024, 499 від 08.11.2024, 500 від 11.11.2024, 501 від 12.11.2024, 502 від 13.11.2024, 503 від 14.11.2024, 504 від 15.11.2024, 505 від 18.11.2024, 506 від 19.11.2024, 507 від 20.11.2024, 508 від 21.11.2024, 509 від 22.11.2024, 510 від 25.11.2024, 511 від 26.11.2024, 512 від 27.11.2024, 513 від 28.11.2024, 514 від 29.11.2024.

Відповідно до вищевказаних актів за листопад 2024 року Позивачем було надано відповідні послуги із переробки давальницької сировини (яблук) та виготовлено яблучний сік на загальну суму 15 360 000,00 грн. (в тому числі ПДВ 2 560 000,00 грн.).

За результатами господарських операцій Позивачем було сформовано податкову накладну №55 від 30.11.2024 року.

Згідно з отриманою квитанцією від 17.12.2024 року реєстрацію податкової накладної №55 від 30.11.2024 року було зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165, а саме: Обсяг постачання товару/послуги 10.32 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Запропоновано надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операцій; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг), з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивач направив до контролюючого органу повідомлення від 29.01.2025 року №1 про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №55 від 30.11.2024 року (реєстрацію якої зупинено), до якого було долучено копії документів (26 додатків), а саме:

1) Договір надання послуг №30/09/24 від 30 вересня 2024 року (Документ довільного формату №1 від 29.01.2025 року);

2) Додаткова угода №1 від 31.10.2024 року до Договору надання послуг №30/09/24 2 від 30 вересня 2024 року (Документ довільного формату №2 від 29.01.2025 року);

3) Картка рахунку 361 за листопад 2024 року (Документ довільного формату №3 від 29.01.2025 року);

4) Акти здачі-приймання робіт (надання послуг) №№ 492 від 01.11.2024, 495 від 04.11.2024, 496 від 05.11.2024, 497 від 06.11.2024, 498 від 07.11.2024, 499 від 08.11.2024, 500 від 11.11.2024, 501 від 12.11.2024, 502 від 13.11.2024, 503 від 14.11.2024, 504 від 15.11.2024, 505 від 18.11.2024, 506 від 19.11.2024, 507 від 20.11.2024, 508 від 21.11.2024, 509 від 22.11.2024, 510 від 25.11.2024, 511 від 26.11.2024, 512 від 27.11.2024, 513 від 28.11.2024, 514 від 29.11.2024 (Документ довільного формату №4 від 29.01.2025 року);

5) Акти приймання-передачі давальницької сировини від 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 11, 12, 13, 14, 15, 18, 19, 20, 21, 22, 25, 26, 27, 28, 29 листопада 2024 року (Документ довільного формату №5 від 29.01.2025 року);

6) Акти приймання-передачі продукції переробки давальницької сировини №№ ФРП00000200 від 04.11.2024, ФРП00000199 від 01.11.2024, ФРП00000201 від 04.11.2024, ФРП00000202 від 04.11.2024, ФРП00000204 від 06.11.2024, ФРП00000203 від 05.11.2024, ФРП00000205 від 07.11.2024, ФРП00000206 від 08.11.2024, ФРП00000207 від 11.11.2024, ФРП00000208 від 12.11.2024, ФРП00000209 від 13.11.2024, ФРП00000210 від 14.11.2024, ФРП00000211 від 15.11.2024, ФРП00000212 від 18.11.2024, ФРП00000213 від 19.11.2024, ФРП00000214 від 20.11.2024, ФРП00000215 від 21.11.2024, ФРП00000216 від 22.11.2024, ФРП00000217 від 25.11.2024, ФРП00000218 від 26.11.2024, ФРП00000219 від 27.11.2024, ФРП00000220 від 28.11.2024, ФРП00000221 від 29.11.2024 (Документ довільного формату №6 від 29.01.2025 року);

7) Звіти про використання давальницької сировини №№ ФРП00000199 від 01.11.2024, ФРП00000200 від 04.11.2024, ФРП00000201 від 04.11.2024, ФРП00000202 від 04.11.2024, ФРП00000203 від 05.11.2024, ФРП00000204 від 06.11.2024, ФРП00000205 від 07.11.2024, ФРП00000206 від 08.11.2024, ФРП00000207 від 11.11.2024, ФРП00000208 від 12.11.2024, ФРП00000209 від 13.11.2024, ФРП00000210 від 14.11.2024, ФРП00000211 від 15.11.2024, ФРП00000212 від 18.11.2024, ФРП00000213 від 19.11.2024, ФРП00000214 від 20.11.2024, ФРП00000215 від 21.11.2024, ФРП00000216 від 22.11.2024, ФРП00000217 від 25.11.2024, ФРП00000218 від 26.11.2024, ФРП00000219 від 27.11.2024, ФРП00000220 від 28.11.2024, ФРП00000221 від 29.11.2024 (Документ довільного формату №7 від 29.01.2025 року);

8) Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена №1 від 29.01.2025 року до Податкової накладної №55 від 30.11.2024 року (Документ довільного формату №8 від 29.01.2025 року);

9) Банківська виписка по рахунку за 07.11.2024 від 08.11.2024 року (Документ довільного формату №9 від 29.01.2025 року);

10) Банківська виписка по рахунку за 08.11.2024 від 11.11.2024 року (Документ довільного формату №10 від 29.01.2025 року);

11) Банківська виписка по рахунку за 29.11.2024 від 02.12.2024 року (Документ довільного формату №11 від 29.01.2025 року);

12) Банківська виписка по рахунку за 18.12.2024 від 19.12.2024 року (Документ довільного формату №12 від 29.01.2025 року);

13) Банківська виписка по рахунку за 19.12.2024 від 20.12.2024 року (Документ довільного формату №13 від 29.01.2025 року);

14) Договір поставки № 01/08П/24 від 01.08.2024 року між ТОВ «ВЕСТВУД 3 ЕНЕРДЖІ» та ТОВ «ФРУТ ПРО» (Документ довільного формату №14 від 29.01.2025 року); 15) Видаткові накладні №№ 292 від 24.10.2024, 191 від 15.10.2024, 192 від 14.10.2024 та товарно-транспортні накладні (Документ довільного формату №15 від 29.01.2025 року); 16) Договір купівлі-продажу № 0107-1 від 01.07.2024 року між ТОВ «ФРУТ ПРО» та PGD Sp.z.o.o. (Документ довільного формату №16 від 29.01.2025 року);

17) Валютно-митна декларація № 24UA209170073255U5 від 05.09.2024 року (Документ довільного формату №17 від 29.01.2025 року);

18) Валютно-митна декларація № 24UA209170073283U0 від 05.09.2024 року (Документ довільного формату №18 від 29.01.2025 року);

19) Договір оренди №32 від 01.08.2024 року між ТОВ «ФРУТ ПРО ІНВЕСТ» та ТОВ «ФРУТ ПРО» (Документ довільного формату №19 від 29.01.2025 року);

20) Додаток №2 від 31.08.2024 року до Договору оренди №32 від 01.08.2024 року (Документ довільного формату №20 від 29.01.2025 року);

21) Додаткова угода №1 від 01.10.2024 року до Договору оренди №32 від 01.08.2024 року (Документ довільного формату №21 від 29.01.2025 року);

22) Додаткова угода №3 від 01.11.2024 року до Договору оренди №32 від 01.08.2024 року (Документ довільного формату №22 від 29.01.2025 року);

23) Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 149 від 30.11.2024 року із реєстром виробничого обладнання (Документ довільного формату №23 від 29.01.2025 року); 24) Договір оренди №13 від 01.05.2024 року між ТОВ «ФРУТ ПРО ІНВЕСТ» та ТОВ «ФРУТ ПРО» (Документ довільного формату №24 від 29.01.2025 року);

25) Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 165 від 30.11.2024 року (Документ довільного формату №25 від 29.01.2025 року);

26) Банківська виписка за період 08.11.2-24 - 10.11.2024 року (Документ довільного формату №26 від 29.01.2025 року).

Відповідачем скеровано Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 04.02.2025 р. №12456026/44920043. У вказаному Повідомленні зазначено, що у зв'язку з необхідністю подання додаткових пояснень та/або документів для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних запропоновано надати такі додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, а саме: 4 копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, а саме: - первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунків-фактур / інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, зокрема: первинних документів щодо: постачання/придбання товарів/послу; - розрахункових документів та /або банківських виписок з особових рахунків.

Позивач направив до контролюючого органу Повідомлення від 07.02.2025 року №3 про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, до якого було долучено копії документів, а саме:

1) Договір надання послуг №30/09/24 від 30 вересня 2024 року (Документ довільного формату №1 від 10.02.2025 року);

2) Додаткова угода №1 від 31.10.2024 року до Договору надання послуг №30/09/24 від 30 вересня 2024 року (Документ довільного формату №2 від 10.02.2025 року);

3) Акти здачі-приймання робіт (надання послуг) №№ 492 від 01.11.2024, 495 від 04.11.2024, 496 від 05.11.2024, 497 від 06.11.2024, 498 від 07.11.2024, 499 від 08.11.2024, 500 від 11.11.2024, 501 від 12.11.2024, 502 від 13.11.2024, 503 від 14.11.2024, 504 від 15.11.2024, 505 від 18.11.2024, 506 від 19.11.2024, 507 від 20.11.2024, 508 від 21.11.2024, 509 від 22.11.2024, 510 від 25.11.2024, 511 від 26.11.2024, 512 від 27.11.2024, 513 від 28.11.2024, 514 від 29.11.2024 (Документ довільного формату №3 від 10.02.2025 року);

4) Акти приймання-передачі продукції переробки давальницької сировини №№ ФРП00000200 від 04.11.2024, ФРП00000199 від 01.11.2024, ФРП00000201 від 04.11.2024, ФРП00000202 від 04.11.2024, ФРП00000204 від 06.11.2024, ФРП00000203 від 05.11.2024, ФРП00000205 від 07.11.2024, ФРП00000206 від 08.11.2024, ФРП00000207 від 11.11.2024, ФРП00000208 від 12.11.2024, ФРП00000209 від 13.11.2024, ФРП00000210 від 14.11.2024, ФРП00000211 від 15.11.2024, ФРП00000212 від 18.11.2024, ФРП00000213 від 19.11.2024, ФРП00000214 від 20.11.2024, ФРП00000215 від 21.11.2024, ФРП00000216 від 22.11.2024, ФРП00000217 від 25.11.2024, ФРП00000218 від 26.11.2024, ФРП00000219 від 27.11.2024, ФРП00000220 від 28.11.2024, ФРП00000221 від 29.11.2024 (Документ довільного формату №4 від 10.02.2025 року);

5) Акти приймання-передачі давальницької сировини від 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 11, 12, 13, 14, 15, 18, 19, 20, 21, 22, 25, 26, 27, 28, 29 листопада 2024 року (Документ довільного формату №5 від 10.02.2025 року);

6) Звіти про використання давальницької сировини №№ ФРП00000199 від 01.11.2024, ФРП00000200 від 04.11.2024, ФРП00000201 від 04.11.2024, ФРП00000202 від 04.11.2024, ФРП00000203 від 05.11.2024, ФРП00000204 від 06.11.2024, ФРП00000205 від 07.11.2024, ФРП00000206 від 08.11.2024, ФРП00000207 від 11.11.2024, ФРП00000208 від 12.11.2024, ФРП00000209 від 13.11.2024, ФРП00000210 від 14.11.2024, ФРП00000211 від 15.11.2024, ФРП00000212 від 18.11.2024, ФРП00000213 від 19.11.2024, ФРП00000214 від 20.11.2024, ФРП00000215 від 21.11.2024, ФРП00000216 від 22.11.2024, ФРП00000217 від 25.11.2024, ФРП00000218 від 26.11.2024, ФРП00000219 від 27.11.2024, ФРП00000220 від 28.11.2024, ФРП00000221 від 29.11.2024 (Документ довільного формату №6 від 10.02.2025 року);

7) Оборотно-сальдова відомість по рахунку 0221 за листопад 2021 року (Документ довільного формату №7 від 10.02.2025 року);

8) Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена №3 від 07.02.2025 року до Податкової накладної №55 від 30.11.2024 року (Документ довільного формату №8 від 5 10.02.2025 року);

9) Дозвіл на спеціальне водокористування від 12.10.2023 року № 210/ЛВ/49д-23 (Документ довільного формату №9 від 10.02.2025 року);

10) Рішення про державну реєстрацію потужностей оператора ринку від 22.02.2024 року (Документ довільного формату №10 від 10.02.2025 року);

11) Договір про постачання електричної енергії споживачу № 71/2024-Е від 01.08.2024 року (Документ довільного формату №11 від 10.02.2025 року);

12) Акт від 30.11.2024 року № 1504924111 купівлі-продажу електричної енергії на ТОВ «ФРУТ ПРО» від ТОВ «ТЕК» у листопаді 2024 року (Документ довільного формату №12 від 10.02.2025 року);

13) Договір № 4101200142 споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії АТ Укрзалізниця» від 06.09.2024 року (Документ довільного формату №13 від 10.02.2025 року);

14) Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії № 0522100 від 20.08.2024 року (Документ довільного формату №14 від 10.02.2025 року);

15) Акт приймання-передачі про надання послуги з розподілу електричної енергії від 30.11.2024 року (Документ довільного формату №15 від 10.02.2025 року);

16) Договір оренди № 0108/2024-4 від 01.08.2024 року між ТОВ «ГАЛІНДАСТРІ» та ТОВ «ФРУТ ПРО» (Документ довільного формату №16 від 10.02.2025 року);

17) Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) №70 від 30.11.2024 року (Документ довільного формату №17 від 10.02.2025 року);

18) Банківська виписка по рахунку від 17.01.2025 від 20.01.2025 року (Документ довільного формату №18 від 10.02.2025 року).

За результатом розгляду поданих Позивачем документів комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області прийняла рішення від 13.02.2025 року №12503546/44920043 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У рішенні значиться, що рішення про відмову в реєстрації податкової накладної прийнято у зв'язку з ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отримання повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

Не погоджуючись з наведеним позивач звернувся до суду з цим позовом.

Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що на переконання позивача, вищезгадане рішення про відмову у реєстрації податкової накладної прийнято за формальних підстав, без належного пояснення, які саме документи згідно з вичерпним переліком слід надати для перевірки і які були б достатні для прийняття відповідачем 1 рішення про реєстрацію такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв'язку із цим останній вважає свої права порушеними та такими, що потребують захисту, тому звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 ПК на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 ПК при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, права та обов'язки їх членів, визначає “Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (далі - Порядок №1165).

Відповідно до пункту 5 Порядку № 1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризикованості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризикованості здійснення операцій (додаток 3).

Згідно з пунктом 7 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризикованості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

При цьому, Критерії ризикованості здійснення операцій визначені в додатку 3 до Порядку №1165.

Так, пунктом 1 Критеріїв передбачено відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, у таблиці даних платника податку на додану вартість як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 рази, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 року у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Критерій, зазначений у пункті 8 додатку 1 до Порядку № 1165 свідчить про те, що у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Відповідно до пункту 10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Згідно з пунктом 11 Порядку № 1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризикованості платника податку та/або ризикованості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає “Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за №1245/34216; далі - Порядок №520).

Відповідно до пункту 2 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Згідно з пунктом 3 Порядку №520 комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

Пунктом 4 Порядку №520 передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Відповідно до пункту 5 Порядку №520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Згідно з пунктом 6 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Відповідно до пункту 9 Порядку 520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та / або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг», “Про електронні довірчі послуги» та “Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261).

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту.

Пунктом 10 Порядку №520 встановлено, що комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Відповідно до пункту 44 Порядку № 1165 комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

У контексті викладеного суд звертає увагу на те, що Верховний Суд неодноразово, зокрема у постановах від 12 листопада 2019 року у справі №816/2183/18, від 18 лютого 2020 року у справі №360/1776/19, від 27 квітня 2020 року у справі №360/1050/19, від 18 червня 2020 року у справі №824/245/19-а, наголошував на тому, що здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинно підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу. Приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарської операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарської операції може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України. У свою чергу, при реєстрації податкової накладної фактично проводиться моніторинг операції чи платника податків лише за зовнішніми (формальними) критеріями.

Суд також звертає увагу на постанову Верховного Суду від 13 березня 2023 року у справі №240/12029/21, де Верховний Суд не відступав від указаних вище висновків, але зазначив, що у разі якщо первинні документи, подані платником податків після зупинення реєстрації податкової накладної, суперечать змісту спірної господарської операції, такі обставини є підставою для відмови у реєстрації податкової накладної. У зазначеній справі судами було встановлено, що згідно з наданих первинних документів позивачем виконувались роботи з вирощування врожаю кукурудзи та соняшнику, а відповідно до податкової накладної - виконувались роботи з вирощування врожаю сої. На думку судів у зазначеній справі, виявлені помилки і неточності у поданих документах, що свідчать про те, що платник податку не має право реєструвати податкову накладну за фактом виконання робіт, які взагалі не зазначені у первинних документах.

З урахуванням зазначеного, можна зробити висновок, що контролюючий орган, виконуючи повноваження щодо моніторингу податкових накладних, має аналізувати первинні документи у взаємозв'язку з відомостями податкової накладної та іншими джерелами (державними реєстрами, електронними документами) лише за зовнішніми (формальними, очевидними) критеріями.

При цьому Верховний Суд не відходить від усталеної позиції, що податковий орган під час вирішення питання про реєстрацію податкової накладної чи відмову у її реєстрації не має права здійснювати аналіз господарської операцій платника податків на предмет її реальності (нереальності) та не повинен надавати оцінку, серед іншого, наявності основних засобів, складських приміщень, трудових ресурсів тощо у платника податків.

Така оцінка може надаватись контролюючим органом виключно у межах проведення відповідної документальної перевірки платника податків.

У квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних відсутня інформація, які саме документи необхідно було надати позивачу до контролюючого органу для реєстрації спірної податкової накладної, що фактично ставить платника податку у стан невизначеності у питанні документального спростування існуючих на думку відповідача ризиків.

Таким чином, як вже йшлося вище, з метою розблокування спірних податкових накладних позивач подав у Головне управління ДПС у Львівській області повідомлення та долучив всі первинні документи, які свідчать про вчинення господарськоі операції.

В подальшому Комісією було надіслано позивачу повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному pеєстpi податкових накладних.

Позивачу було запропоновано подати копії: первинних документів щодо придбання товарів, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН.

Суд звертає увагу, що дана вимога була виконана позивачем, шляхом надання додаткових пояснень та документів.

Підсумовуючи викладене, розглядаючи питання достатності поданих документів, відповідач не обґрунтував, які саме документи складені з порушенням законодавства та які відомості, зазначені у поданих позивачем документах, прямо та очевидно суперечать відомостям, що зазначені у податкових накладних.

В даному випадку, позивач надав контролюючому органу копії документів, які передбачені Порядком №520. Такі документи відповідають пункту 5 Порядку №520, а відповідачем під час відмови у реєстрації податкових накладних не зазначено який саме конкретно документ не подано.

Таким чином, первинні документи, які позивачем долучені до пояснення, засвідчують факт здійснення позивачем господарської операції з його контрагентом, у зв'язку з чим посилання податкового органу на ненадання платником податку копій документів для підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних є безпідставними.

Зважаючи на наявність передбачених законодавством первинних документів, які свідчать про проведення господарських операцій між позивачем та його контрагентом, а також те, що такі документи були надані контролюючому органу, суд дійшов висновку, що в контролюючого органу були відсутні правові підстави для відмови позивачу в реєстрації спірної податкової накладної.

Відтак, з урахуванням невідповідності спірного рішення про відмову в реєстрації податкової накладної вимогам обґрунтованості та вмотивованості, таке рішення підлягає скасуванню.

Щодо обрання ефективного способу захисту прав позивача суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог п.п.201.1, 201.10 ст.201 ПК України від 02.12.2010 №2755-VI, реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов'язків платника податків.

У той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в ЄРПН є іншим.

Згідно з нормами п.п.19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (надалі по тексту - Порядок №1246), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДПС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунку коригування, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС України.

Як вже встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, надані позивачем документи складені з дотриманням вимог законодавства були достатніми для реєстрації спірної податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З огляду на наведені обставини справи, належним та ефективним способом захисту порушених прав позивача є не тільки скасування протиправного рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, але і зобов'язання відповідача 2 зареєструвати в ЄРПН податкову накладну позивача датою її подання на реєстрацію.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Всупереч наведеним вимогам відповідачем 1, як суб'єктом владних повноважень, не доведено правомірності винесення оскаржуваного рішення про відмову у реєстрації досліджуваної податкової накладної.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Щодо судового збору, то згідно ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України такий відшкодовується позивачу в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.6-10, 14, 72-77, 90, 132, 159, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС України у Львівській області від 13.02.2025 № 12503546/44920043 про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №55 від 30.11.2024 , складену Товариством з обмеженою відповідальністю "ФРУТ ПРО" датою її первинного подання платником податків на реєстрацію.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Львівській області (місцезнаходження: вул.Стрийська, 35, м.Львів, 79003; код ЄДРПОУ ВП: 43968090) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ФРУТ ПРО» (місцезнаходження: вул. Артищівська, 9/1, м. Городок, Львівська область, 81500; код ЄДРПОУ: 44920043) судовий збір у сумі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн. 40 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяКухар Наталія Андріївна