з питань зупинення провадження у справі
12 листопада 2025 року м. Житомир справа № 240/22952/25
категорія 106030200
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панкеєвої В.А., розглянувши у письмовому провадженні клопотання відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до військової частини НОМЕР_1 , в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ командира військової частини НОМЕР_1 (з основної діяльності) від 27.08.2025 № 215 "Про завершення службового розслідування" щодо притягнення ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності у вигляді суворої догани.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 22.10.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
07.11.2025 представником військової частини НОМЕР_1 подано до суду клопотання про зупинення провадження у даній справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 591/9266/25.
Клопотання мотивоване тим, що згідно наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з основної діяльності) від 27.08.2025 № 215 "Про результати службового розслідування" ОСОБА_1 за порушення вимог статей 11, 12, 13, 49, 26, 241 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, абзацу 7 статті 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, притягнуто до дисциплінарної відповідальності та накладено дисциплінарне стягнення "СУВОРА ДОГАНА". Також у відповідності до п.5 розділу XVI та п.15 розділу XXXIV наказу Міністра оборони України від 07.06.2018 № 260 "Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам" ОСОБА_1 не виплачено преміювання та додаткову винагороду за серпень місяць 2025 року відповідно. За результатами службового розслідування встановлено, що позивач 02.08.2025 близько 23:50 був зупинений працівниками патрульної поліції під час руху на автомобілі Mitsubishi L200 в/н НОМЕР_2 у АДРЕСА_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, поведінка що не відповідає обстановці, внаслідок чого складений протокол про адміністративне правопорушення 03.08.2025 о 00:17 хв. серії ЕПР1 № 410641 за ч.1 ст.130 КУпАП. Разом з тим, зазначений протокол серії ЕПР1 № 410641 від 03.08.2025 працівниками поліції було направлено до Зарічного районного суду м.Суми. Враховуючи наведене, представник відповідача вважає, що розгляд даної справи неможливий до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 591/9266/25 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Вирішуючи подане представником відповідача клопотання, суд враховує таке.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Отже, суд зобов'язаний зупинити провадження у справі лише в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в такій справі. При цьому, не є об'єктивною неможливістю розгляду адміністративної справи випадки, за яких зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Суд звертає увагу, що адміністративна та дисциплінарна відповідальність є різними, окремими і самостійними видами відповідальності військовослужбовця. Порядок і підстави притягнення військовослужбовця до конкретного виду юридичної відповідальності здійснюється за окремими процедурами, урегульованими різними нормативно-правовими актами.
Відтак, суд у цій справі не вбачає об'єктивної неможливості вирішення даного спору, оскільки розгляд справи в Зарічному районному суді м.Суми щодо притягнення позивача до адміністративної відповідальності не створює перешкод для надання судом оцінки оскаржуваного наказу, якими до ОСОБА_1 застосована дисциплінарна відповідальність у вигляді суворої догани.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для зупинення провадження в даній адміністративній справі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 236, 243, 256, 262, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України суд
ухвалив:
У задоволенні клопотання представника військової частини НОМЕР_1 про зупинення провадження у справі, відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.А. Панкеєва