Справа №345/4782/25
Провадження № 2/345/2127/2025
12.11.2025 р. м.Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі судді Сухарник І.І., розглянувши в залі суду в м. Калуш в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послугу з управління (поводження) побутовими відходами, -
Представник позивача звернувся до суду з вищевказаним позовом. Позов мотивує тим, що ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» відповідно до рішення виконавчого комітету Калуської міської ради «Про визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Калуської міської територіальної громади» від 17.03.2021 року № 81 визначено виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території Калуської міської територіальної громади.
ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» були надані послуги з поводження з побутовими відходами (назва послуги була закріплена на момент виникнення правовідносин згідно ЗУ «Про відходи», втратив чинність 09.07.2023 р) усім споживачам на території м.Калуш та Калуської ОТГ, в тому числі і боржнику, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» протягом усього часу існування правових відносин із даним споживачем належним чином виконує увесь комплекс прийнятих на себе зобов'язань. Жодних претензій відповідача щодо якості наданих послуг з управління побутовими відходами (поводження з побутовими відходами) отримано не було. Натомість боржник своїх зобов'язань щодо оплати за надані нами послуги не виконує, внаслідок чого станом на 01.07.2025 р., за період з 01.03.2022 р-30.06.2025р. утворилася заборгованість з оплати за послуги з поводження (управління) побутовими відходами на загальну суму - 4208,04 грн.
У відповідності до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, домоволодіння за адресою, АДРЕСА_1 належить на праві спільної часткової власності - ОСОБА_1 в розмірі - 59/100.
В лютому 2022 року, ОСОБА_1 звернувся до ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» з усною заявою, надав свідоцтво про смерть батька - ОСОБА_2 , та повідомив про продовження нарахування на нього як власника даного домогосподарства. Тому з лютого 2022 року нарахування проводилось на 3 особи.
У відповідності до умов договору укладеного між ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» та Виконавчим комітетом КМР від 25.02.2021р. Виконавець послуги зобов'язаний укласти договори на надання послуг з поводження з побутовими відходами із споживачами (фізичними та юридичними особами) на території визначеній цим договором, відповідно до Типового договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами, наведеного у додатку 1 до правил надання послуг з поводження побутовими відходами» .
З метою реалізації вищевказаних повноважень в друкованому засобі масової інформації газеті «Вісті Калущини» №16 (800), від 30.04.2021 року на сторінках 3 та 4 було опубліковано оферту до Публічного договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами. Також публічний договір було розміщено на офіційному сайті Калуської міської ради за посиланням https://kalushcity.gov.ua/publicinfo/publichni-dogovori.
Окрім того на виконання Правил надання послуги з управління побутовими відходами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2023 №835 затверджено форму Типових договорів про надання послуги з управління побутовими відходами. Тому ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» було опубліковано 01.09.2023 року, типовий договір з управління побутовими відходами, також 01.03.2025р. на виконання рішення виконавчого комітету Калуської міської ради № 27 від 13.02.2025р. опубліковано оновлений публічний договір. Ознайомитись можна на офіційному сайті Виконавця за посиланням https://www.kalush-eco.com/storinka-spozhyvacha/publichnyi-dohovir/
Таким чином, починаючи з 01.03.2022 року між ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» та ОСОБА_1 укладено публічний договір на надання послуг з поводження з твердими побутовими відходами.
За таких обставин, споживач зобов'язаний сплачувати вартість послуг, пов'язаних з наданням послуги з поводження (управління) побутовими відходами, яке здійснює ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ», за тарифами визначеними органом місцевого самоврядування.
Внаслідок невиконання вказаного зобов'язання виникла заборгованість ОСОБА_1 перед ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ», на підставі тарифів затверджених органом місцевого самоврядування.
Всупереч вимогам нормативних актів та умов договору Боржник не проводить оплати за надані послуги, що призвело до неналежного виконання своїх зобов'язань, у зв'язку з чим станом на 01.07.2025р. за період з 01.03.2022р. по 30.06.2025р. заборгованість перед ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» становить 4139,04 грн.
У зв'язку з цим представник позивача просить суд стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 4139,04 грн. за надані послуги з поводження (управління) побутовими відходами, а також судовий збір в розмірі 3028,00 грн.
Ухвалою Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 02.09.2025 відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали подати відзив на позов з доказами на підтвердження обставин, що підтверджують заперечення проти позову.
У строк, встановлений в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідачем не надано відзиву на позов без поважних причин, тобто своїм правом подати відзив на позовну заяву останній не скористався, хоча ухвалу про відкриття провадження відповідачу направлено поштою, а тому суд вирішує спір за наявними матеріалами справи, відповідно до вимог ч. 8 ст. 178 ЦПК України.
Суд ухвалює рішення у заочному порядку, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, всебічно, повно, об'єктивно та безсторонньо оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст.5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами.
Відповідно до положень статті 35-1 Закону України «Про відходи» (діяв на момент виникнення правовідносин, втратив чинність 09.07.2023), власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 31 Закону України «Про управління відходами» (набрав чинності 09.07.2023р.) утворювачі побутових відходів зобов'язані: «укладати договори з виконавцем послуги з управління побутовими відходами та вносити у встановленому порядку плату за послугу з управління побутовими відходами».
Згідно п.1. ч.2 ст. 7 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов'язаний «укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом».
Відповідно до ч.5 ст. 13 Закону України« Про житлово-комунальні послуги».
«…Публічні договори приєднання про надання комунальних послуг з власниками індивідуальних (садибних) житлових будинків вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги такий власник не вчинив дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги. При цьому розміщується повідомлення про місце опублікування тексту договору у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг.»
Положення п.6 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначають, що індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об'єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.
Відповідно до частини 3 статті 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», дієздатні особи, які проживають та/або зареєстровані у житлі споживача, користуються нарівні зі споживачем усіма житлово-комунальними послугами та несуть солідарну відповідальність за зобов'язаннями з оплати житлово-комунальних послуг.
Відповідно до статті 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно із частиною першою статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ч.1 ст. 903 ЦК України).
За змістом статті 633 ЦК України Публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов'язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв'язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги. Підприємець не має права надавати переваги одному споживачеві перед іншим щодо укладення публічного договору, якщо інше не встановлено законом. Підприємець не має права відмовитися від укладення публічного договору за наявності у нього можливостей надання споживачеві відповідних товарів (робіт, послуг). У разі необґрунтованої відмови підприємця від укладення публічного договору він має відшкодувати збитки, завдані споживачеві такою відмовою. Актами цивільного законодавства можуть бути встановлені правила, обов'язкові для сторін при укладенні і виконанні публічного договору.
Згідно з частинами першою, другою статті 641 ЦК України пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття. Пропозицією укласти договір є, зокрема, документи (інформація), розміщені у відкритому доступі в мережі Інтернет, які містять істотні умови договору і пропозицію укласти договір на зазначених умовах з кожним, хто звернеться, незалежно від наявності в таких документах (інформації) електронного підпису. Реклама або інші пропозиції, адресовані невизначеному колу осіб, є запрошенням робити пропозиції укласти договір, якщо інше не вказано у рекламі або інших пропозиціях.
Відповідно до статті 642 ЦК України відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною. Якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом. Особа, яка прийняла пропозицію, може відкликати свою відповідь про її прийняття, повідомивши про це особу, яка зробила пропозицію укласти договір, до моменту або в момент одержання нею відповіді про прийняття пропозиції.
Акцептом визнається відповідь особи, якій адресована оферта, про її прийняття. Акцепт повинен бути повним і беззастережним. Мовчання за загальним правилом не є акцептом, якщо інше не випливає із закону, звичаю ділового обороту або з колишніх ділових відносин сторін.
Мовчання можна вважати акцептом лише тоді, коли це прямо передбачено договором або законом.
Разом з тим, згідно зі статтею 205 ЦК України визначено, що правочин може вчинятися усно або в письмовій (електронній) формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків. У випадках, встановлених договором або законом, воля сторони до вчинення правочину може виражатися її мовчанням.
Виходячи з тлумачення пункту 2 статті 205 ЦК України пункту 2 статті 642 ЦК України, можна зробити висновок, що укладення договору шляхом вчинення виключно конклюдентних дій або мовчання можливе, якщо для певного договору не передбачена обов'язкова письмова форма або якщо таке укладення договору передбачено законом.
Таким чином, договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами є укладеним з моменту, коли споживач акцептував пропозицію офертанта повністю та без застережень або у вигляді конклюдентних дій прийняв оферту, або за умови передбачення у договорі або законі не висловив заперечень проти договору (мовчання).
Послуга з управління побутовими відходами є видом житлово-комунальних послуг, що надаються мешканцям певної адміністративно-територіальної одиниці і на ці правовідносини розповсюджується Закон України «Про житлово-комунальні послуги».
Цим законом зокрема, передбачено, що споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору; оплачувати житлово-комунальні послуги у строки встановлені договором законом.
Такі положення Закону України «Про житлово-комунальні послуги» свідчать про обов'язковість договору щодо житлово-комунальних послуг для споживача та не можливість споживача відмовитись від укладання договору (за виключенням у випадках встановлених законом та у порядку встановленому законом), зокрема договору з надання послуги з управління побутовими відходами. За таких обставин, прийняття оферти виконавця даної послуги може бути у вигляді мовчання.
Системне тлумачення вказаних норм свідчить, що на фізичних осіб покладено законодавчий обов'язок укласти договір та вносити плату за користування послугами поводження (управління) побутовими відходами; а тому у випадку відсутності прийняття оферти шляхом погодження на укладання договору про надання послуг з поводження (управління) з побутовими відходами або конклюдентних дій, які свідчать про прийняття пропозиції, таке прийняття може бути також у вигляді мовчання.
Вказана позиція знайшла своє відображення в у постанові Верховного Суду від 22 лютого 2018 року справа № 641/2634/16-ц, провадження № 61-4824св18.
Виконавця послуг з вивезення побутових відходів визначає орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Виконавець послуг з вивезення побутових відходів укладає договори про надання послуг з поводження з побутовими відходами із споживачами.
Тобто через специфіку житлово-комунальних послуг, пов'язаних із вивезенням побутових відходів, та з метою відверненням негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини на території України, законодавцем покладено на фізичних осіб обов'язок укласти договір та вносити плату за послугу.
Вказані висновки відповідають висновкам, які викладені у постанові Верховного Суду у складі Об'єднаної палати Касаційного цивільного суду від 11.11.2019 у справі №646/834/17.
Для виникнення правовідносин з поводження з побутовими відходами на підставі публічної оферти не потрібно інших доказів ніж публікація публічного договору та відсутність заперечень з іншої сторони.
Згідно п.5 ч.2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов'язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/ тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Розрахунок плати за послугу з поводження (управління) побутовими відходами проводиться в залежності від кількості зареєстрованих в домогосподарстві осіб.
Відповідно до п.27 Правил надання послуг з управління побутовими відходами затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08 серпня 2023 р. №835 норма обсяг надання послуги з управління побутовими відходами розраховується на підставі норм споживання послуги з управління побутовими відходами, затверджених органом місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку.
Судом встановлено, що ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» відповідно до рішення виконавчого комітету Калуської міської ради «Про визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Калуської міської територіальної громади» від 17.03.2021 року № 81 визначено виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території Калуської міської територіальної громади (а.с.31).
ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» були надані послуги з поводження з побутовими відходами (назва послуги була закріплена на момент виникнення правовідносин згідно ЗУ «Про відходи», втратив чинність 09.07.2023 р), усім споживачам на території м.Калуш та Калуської ОТГ, в тому числі і боржнику, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» протягом усього часу існування правових відносин із даним споживачем виконує увесь комплекс прийнятих на себе зобов'язань. Претензій відповідача щодо якості наданих послуг з управління побутовими відходами (поводження з побутовими відходами) позивачем отримано не було.
У відповідності до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, домоволодіння за адресою, АДРЕСА_1 належить на праві спільної часткової власності - ОСОБА_1 в розмірі - 59/100 (а.с.21).
В лютому 2022 року ОСОБА_1 надав ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» свідоцтво про смерть батька - ОСОБА_2 , та повідомив про продовження нарахування на нього як власника даного домогосподарства. Тому з лютого 2022 року нарахування проводилось на 3 особи (а.с.23-25).
Крім того, у відповідності до умов договору укладеного між ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» та Виконавчим комітетом КМР від 25.02.2021р. Виконавець послуги зобов'язаний укласти договори на надання послуг з поводження з побутовими відходами із споживачами (фізичними та юридичними особами) на території визначеній цим договором, відповідно до Типового договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами, наведеного у додатку 1 до правил надання послуг з поводження побутовими відходами».
З метою реалізації вищевказаних повноважень в друкованому засобі масової інформації газеті «Вісті Калущини» №16 (800), від 30.04.2021 року на сторінках 3 та 4 було опубліковано оферту до Публічного договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами (а.с.9-10, 56-57).
Також публічний договір було розміщено на офіційному сайті Калуської міської ради за посиланням https://kalushcity.gov.ua/publicinfo/publichni-dogovori.
Окрім того на виконання Правил надання послуги з управління побутовими відходами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2023 №835 затверджено форму Типових договорів про надання послуги з управління побутовими відходами. Тому ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» було опубліковано 01.09.2023 року, типовий договір з управління побутовими відходами, також 01.03.2025р. на виконання рішення виконавчого комітету Калуської міської ради № 27 від 13.02.2025р. опубліковано оновлений публічний договір. Ознайомитись можна на офіційному сайті Виконавця за посиланням https://www.kalush-eco.com/storinka-spozhyvacha/publichnyi-dohovir/ (а.с. 11, 12-15, 16-20).
Оскільки, протягом 30 днів з дня опублікування ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ», у засобах масової інформації проекту договору, відповідач не повідомляв про свою відмову укласти Договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами, чи про свою незгоду із умовами опублікованого договору у письмовому вигляді, а тому вважається, що пропозиція щодо укладення договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами прийнята, положення якого відповідають типовому договору.
Таким чином, починаючи з 01.03.2022 року між ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» та ОСОБА_1 укладено публічний договір на надання послуг з поводження з твердими побутовими відходами.
За таких обставин, споживач зобов'язаний сплачувати вартість послуг, пов'язаних з наданням послуги з поводження (управління) побутовими відходами, яке здійснює ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ», за тарифами визначеними органом місцевого самоврядування.
Норми надання послуг з вивезення побутових відходів у Калуській міській об'єднаній територіальній громаді для мешканців затверджені рішенням Виконавчого комітету Калуської міської ради від 01.12.2020р. № 270 (а.с.32-33).
Тарифи розроблялися у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2006р. №1010 «Про затвердження порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів» (а.с.34).
Згідно з рішенням Виконавчого комітету Калуської міської ради від 20.04.2021р. № 110 «Про затвердження тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами на території Калуської міської територіальної громади» затверджено тариф - 23,00 грн. з одного мешканця житлового будинку індивідуальної забудови (будинки приватного сектору) в місяць (а.с.34-37).
Згідно з рішенням Виконавчого комітету Калуської міської ради від 29.03.2022р. №54 «Про коригування тарифів на послугу з поводження з побутовими відходами на території Калуської міської територіальної громади» тариф на послуги з поводження з побутовими відходами для мешканців житлових будинків становить - 22,71 грн з одного мешканця житлового будинку індивідуальної забудови (будинки приватного сектору) в місяць (а.с.38-41).
Відповідно до рішення Виконавчого комітету Калуської міської ради від 12.07.2022р. № 142 «Про встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами на території Калуської міської територіальної громади»,тариф на послугу з поводження побутовими відходами для мешканців житлового будинку становить - 33,56 грн. з одного мешканця в місяць. Рішення опубліковано в газеті «Вікна» 15 липня 2022р. №20 (1027) (а.с.42-45).
Відповідно до рішення Виконавчого комітету Калуської міської ради від 13.02.2025р. № 27 «Про встановлення тарифів на послугу з управління побутовими відходами та на операції збирання і перевезення побутових відходів товариству з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» на 2025 рік, тариф на послугу з управління побутовими відходами на 1 людину,становить - 55,55 грн на людину в місяць (а.с.46-50).
Критерієм якості надання послуг є дотримання виконавцем графіку вивезення відходів. Графік вивезення твердих побутових відходів узгоджено між виконавцем послуги і органом місцевого самоврядування, затверджений рішенням виконавчого комітету Калуської міської ради від 27.07.2021р. №222 «Про погодження графіку вивезення побутових відходів ТзОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» з території Калуської міської територіальної громади на 2021 рік» та рішенням виконавчого комітету Калуської міської ради від 27.09.2022р. №213 «Про погодження графіка вивезення побутових відходів ТОВ «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» з території Калуської міської територіальної громади» (а.с.51-54).
Розрахунок плати за послугу з управління побутовими відходами проводиться в залежності від кількості зареєстрованих в домогосподарстві осіб.
Отримана знеособлена відповідь Управління «Центр надання адміністративних послуг» від 21.08.2025 засвідчила що до 24.01.2022 за адресою АДРЕСА_1 , було фактично зареєстровано 4 особи, а з 24.01.2022 відповідно - 3 особи (а.с.22).
До позовної заяви долучено розрахунок заборгованості за послугу з управління (поводження) побутовими відходами за адресою АДРЕСА_1 , власник - ОСОБА_1 за період з березня 2022 по червень 2025 року (а.с.29).
З даного розрахунку вбачається, що нарахування за послугу з управління (поводження) побутовими відходами було проведено на 3 осіб у відповідності з затвердженими тарифами.
Таким чином, судом встановлено, що боржник своїх зобов'язань щодо оплати за надані нами послуги, не виконує, внаслідок чого станом на 01.07.2025, з березня 2022 по червень 2025 року утворилася заборгованість з оплати за послуги з поводження (управління) побутовими відходами на загальну суму - 4208,04 грн (а.с.29).
11 жовтня 2023 р., Боржнику направлялось досудове попередження вих.№607 про повернення боргу за надану житлово-комунальну послугу із вказаною сумою заборгованості та про наслідки її несплати в зазначені терміни, однак борг оплачено не було (а.с.27-28).
Оцінивши досліджені докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості слід задовольнити та стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по оплаті за послуги з управління (поводження) побутовими відходами в розмірі 4139,04 грн за період з березня 2022 року по червень 2025 року.
Відповідно ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, з відповідача на користь позивача необхідно стягнути сплачений при подачі позову судовий збір в сумі 3028,00 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 76, 80, 81, 89, 141, 247, 259, 264, 265, 268, 274-279 ЦПК України, суд -
позов товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послугу з управління (поводження) побутовими відходами - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» (ЄДРПОУ 40112783, місцезнаходження: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Тичини, 1) заборгованість в розмірі 4139,04 грн за надані послуги з поводження (управління) побутовими відходами за період з березня 2022 року по червень 2025 року.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ» 3028,00 грн. судового збору.
За письмовою заявою відповідача заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Інші учасники справи (в тому числі і позивач), а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заяви про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя: