Cправа № 337/4107/25
Провадження № 2/337/2272/2025
про витребування доказів
12 листопада 2025 року м. Запоріжжя
Хортицький районний суд м. Запоріжжя у складі судді Завгороднього Є.В., розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Українські фінансові операції» про витребування доказів у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Українські фінансові операції» до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Українські фінансові операції» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості за кредитним договором, укладеним 28.04.2024 між ОСОБА_1 та ТОВ «Лінеура Україна».
Ухвалою суду від 11.09.2025 провадження у справі було відкрито в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Від позивача надійшло клопотання про витребування доказів, а саме, про витребування у АТ «Універсал банк» відомостей щодо емісії на ім'я ОСОБА_1 платіжної картки, а також підтвердження факту отримання кредитних коштів на банківську картку відповідача.
Вивчивши матеріали справи, клопотання про витребування доказів, суддя дійшов таких висновків.
Згідно з ч. 1, 3 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, що становить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Згідно з ч. 1 ст. 258 ЦПК України судовими рішеннями є 1) ухвали; 2) рішення; 3) постанови; 4) судові накази.
Клопотання позивача відповідають вимогам ч.ч. 1, 2 ст. 84 ЦПК України та підставам заявлених позовних вимог, відтак, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотань.
Керуючись ст.ст. 12-13, 76, 81, 83-84, 95, 260 ЦПК України, суд, -
Клопотання позивача - задовольнити.
Витребувати від АТ «Універсал банк» (код ЄДРПОУ 21133352, місцезнаходження: 04080, м. Київ, вулиця Оленівська, б. 23):
- інформацію про приналежність ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) картки (маска картки № НОМЕР_2 );
- підтвердження факту зарахування коштів в період з 28.04.2024 до 30.04.2024 на вказану платіжну картку у сумі 14 000,00 грн (двома окремими платежами на 10 000,00 та 4 000,00 грн) за ініціативою товариства з обмеженою відповідальністю «Лінеура Україна» (код ЄДРПОУ 42753492) через платіжного провайдера (платіжну систему) ТОВ «Універсальні платіжні рішення».
Витребувані докази направити безпосередньо до суду протягом 5 днів з дня вручення ухвали.
Роз'яснити особі, у якої знаходиться доказ, положення ч.ч. 6-9 ст. 84 ЦПК України:
- Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
- Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
- У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
- Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Євген ЗАВГОРОДНІЙ