Постанова від 16.10.2025 по справі 309/2786/25

Справа№ 309/2786/25

Провадження № 1-кп/309/234/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2025 року м. Хуст

Хустський районний суд Закарпатської області

у складі: головуючого - судді ОСОБА_1

за участі: секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

представника потерпілого ОСОБА_4

обвинуваченого ОСОБА_5

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Хуст клопотання обвинуваченого ОСОБА_5 про звільнення його від кримінальної відповідальності за ст.191 ч.2, 366 ч.1 КК України у зв'язку із закінченням строків давності та закриття кримінального провадження №42024072180000038,-

ВСТАНОВИВ:

В Хустському районному суді перебуває на розгляді кримінальне провадження №42024072180000038 від 27.12.2024 за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.191 ч.2, 366 ч.1 КК України.

Згідно обвинувального акту: ОСОБА_5 в період з 05.11.2004 по даний час являється засновником, керівником та єдиним бенефіціарним власником приватного підприємства «Техно-Терм-Хуст» /юридична адреса: місто Хуст, вулиця Івана Франка, №203, ідентифікаційний код 33231537/, відповідно уповноважений здійснювати поточне планування та управління /керівництво/ діяльністю підприємства, таким чином наділений організаційно-розпорядчими функціями, а відтак, відповідно до ч.3 ст.18 КК України, є службовою особою.

01.12.2016 між виконавчим комітетом Хустської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_6 та приватним підприємством «Техно-Терм Хуст» в особі директора ОСОБА_5 , укладено договір підряду №312 від 01.12.2016 щодо виконання робіт з «Реконструкції існуючих гаражів Хустської міської ради під Центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста №27» на загальну суму 4630000грн..

04.09.2018 між виконавчим комітетом Хустської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_6 та ПП «Техно-Терм Хуст» в особі директора ОСОБА_5 , укладено договір підряду №254 від 04.09.2018 щодо виконання робіт з «Реконструкції існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста №27 «Коригування» на загальну суму 3114638грн.33коп..

На підставі договорів №347 від 16.12.2016, №93 від 25.04.2018 та №272 від 04.09.2019 «Про надання послуг на здійснення технічного нагляду за об'єктом «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27»», укладених між фізичною особою підприємцем, уповноваженим здійснювати господарську діяльність у сфері будівництва будівель, інших споруд та діяльність у сфері інжинірингу та відповідного кваліфікаційного сертифікату, серії AT №005091, від 25.12.2015 ОСОБА_7 , та виконавчим комітетом Хустської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_6 , технічний нагляд здійснював інженер ОСОБА_7 ..

У ході досудового розслідування експертом Закарпатського відділення Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз проведено будівельно-технічну експертизу по об'єкту «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27»», за результатами якої складені висновок №2008-Е від 19.06.2025, та відповідного до якого директор ПП «Техно-Терм Хуст» ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправність, караність та суспільну небезпечність своїх дій, а також настання суспільно-небезпечних наслідків, у період з жовтня 2017 року по серпень 2020 року, зловживаючи своїм службовими становищем всупереч інтересам держави, з корисливих мотивів з метою незаконного збагачення, умисно вносив завідомо неправдиві відомості до офіційних документів - Актів приймання виконаних будівельних робіт, у яких завищував кількість та факт виконання робіт з метою незаконного заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Хустської міської ради, та незаконно заволодів бюджетними коштами при наступних обставинах.

Так, ОСОБА_5 у ході поетапного виконання робіт на об'єкті будівництва «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27» 30 жовтня 2017 року, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, склав офіційний документ - акт приймання виконаних будівельних робіт №б/н за жовтень 2017 року, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо площі підлоги на 50,1 метр квадратний, в розділі «Підлоги» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» та робіт по пунктам: «улаштування стяжок цементних товщиною 20 мм.»; «додавати або виключати на кожні 5 мм. зміни товщини стяжок цементних»; «армування стяжки дротяною сіткою», в кількості 240,1 метрів квадратних, при загальній площі підлоги 2-го поверху відповідно дослідження - 190 метрів квадратних. Таким чином у вказаному акті виконаних будівельних робіт за жовтень 2017 року завищено вартість виконаних будівельних робіт на загальну суму 6364грн..

У подальшому зазначений офіційний документ з внесеними завідомо-неправдивими відомостями ОСОБА_5 надав інженеру з технічного нагляду ОСОБА_7 , який у свою чергу надав вказаний акт для підпису та затвердження замовнику робіт в особі першого заступника Хустського міського голови ОСОБА_6 , та на його підставі здійснено незаконний перерахунок коштів з державного бюджету виконавцю робіт - ПП «Техно-Терм Хуст» в сумі 6364грн..

Окрім цього, ОСОБА_5 у ході поетапного виконання робіт на об'єкті будівництва «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27», 27 березня 2018 року, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, склав офіційний документ - акт приймання виконаних будівельних робіт №1 за березень 2018 року, до якого вніс завідомо неправдиві відомості в розділ «Двері» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» робіт по пунктам: «заповнення дверних прорізів готовими дверними блоками площею понад 2 до 3 метри квадратні з металопластику у кам'яних стінах» площею 12,12 квадратні метри та «Блоки дверні металопластикові» в кількості 20,44 метри квадратні, хоча роботи працівниками ПП «Техно-Терм Хуст» по «заповненню дверних прорізів готовими дверними блоками площею понад 2 до 3 метри квадратні з металопластику у кам'яних стінах» площею 12,12 квадратні метри не виконувались, та відповідно матеріали у вигляді «Блоків дверних металопластикових» у кількості 12,12 метрів квадратних /з 20, 44 метрів квадратних/ не використовувались. У зв'язку з цим у вказаному акті виконаних будівельних робіт за березень 2018 року завищено вартість виконаних будівельних робіт на загальну суму 43028грн.

У подальшому зазначений офіційний документ з внесеними завідомо-неправдивими відомостями ОСОБА_5 надав інженеру з технічного нагляду ОСОБА_7 , який у свою чергу надав вказаний акт для підпису та затвердження замовнику робіт в особі першого заступника Хустського міського голови ОСОБА_6 , та на його підставі здійснено незаконний перерахунок коштів з державного бюджету виконавцю робіт - ПП «Техно-Терм Хуст» в сумі 43028грн..

Також ОСОБА_5 у ході поетапного виконання робіт на об'єкті будівництва «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27», 26 грудня 2019 року, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, склав офіційний документ - акт приймання виконаних будівельних робіт №б/н за грудень 2019 року, до якого вніс завідомо неправдиві відомості в розділ «Двері» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» - робіт по пунктам: «заповнення дверних прорізів готовими дверними блоками площею більше 3 метрів квадратних з металопластику у кам'яних стінах» площею 19,59 метрів квадратних та в пункті «Блоки дверні металопластикові» в кількості 19,59 метрів квадратних, хоча такі роботи працівниками ПП «Техно-Терм Хуст» не виконувались та матеріали не використовувались. Також у вказаний акт приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року ОСОБА_5 вніс завідомо неправдиві відомості, у вигляді завищення фактичної площі стелі на 48,0 метрів квадратних в розділі «Внутрішнє опорядження» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» робіт по пунктам: «улаштування каркасу однорівневих підвісних стель із металевих профілів» площею 249,45 метрів квадратних /частину цих робіт площею 249,45 метрів квадратних відображено раніше в акті за №1 за березень 2018 року/; «улаштування підшиви горизонтальних поверхонь підвісних стель гіпсокартоном або гіпсоволокнистими листами» площею 498,9 метрів квадратних; «високоякісне фарбування стель полівінілацетатними водоемульсійними сумішами по зібраних конструкціях підготовлених під фарбування» площею 498,9 метрів квадратних, хоча загальна площа стелі відповідно дослідження складає 450,9 метрів квадратних. У зв'язку з викладеним у вказаному акті виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року завищено вартість виконаних будівельних робіт на загальну суму 97103грн..

У подальшому зазначений офіційний документ з внесеними завідомо-неправдивими відомостями ОСОБА_5 надав інженеру з технічного нагляду ОСОБА_7 , який у свою чергу надав вказаний акт для підпису та затвердження замовнику робіт в особі першого заступника Хустського міського голови ОСОБА_6 , та на його підставі здійснено незаконний перерахунок коштів з державного бюджету виконавцю робіт - ПП «Техно-Терм Хуст» в сумі 97103грн.

Також, ОСОБА_5 у ході поетапного виконання робіт на об'єкті будівництва «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27», 19 серпня 2020 року, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, склав офіційний документ - Акт приймання виконаних будівельних робіт №б/н за серпень 2020 року, до якого вніс завідомо неправдиві відомості в розділ «Двері» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» робіт по пунктам: «заповнення дверних прорізів готовими дверними блоками площею до 2 метрів квадратних з металопластику у кам'яних стінах» площею 4,99 метрів квадратних та в пункті «Блоки дверні металопластикові» в кількості 7,14 метрів квадратних, хоча такі роботи працівниками ПП «Техно-Терм Хуст» не виконувались та матеріали не використовувались. Одночасно у вказаний акт ОСОБА_5 вніс завідомо неправдиві відомості в розділі «Зовнішнє опорядження» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» робіт по пункту «утеплення фасадів мінеральними плитами товщиною 100 мм з опорядженням декоративним розчином за технологією «Сегеzit» Укоси, ширина до 300 мм» в кількості 12,2 метрів квадратних, хоча вказані роботи взагалі з травня по серпень 2020 року не виконувались. У зв'язку з викладеним у вказаному акті виконаних будівельних робіт за серпень 2020 року завищено вартість виконаних будівельних робіт на загальну суму 34549грн..

У подальшому зазначений офіційний документ з внесеними завідомо-неправдивими відомостями ОСОБА_5 надав інженеру з технічного нагляду ОСОБА_7 , який у свою чергу надав вказаний акт для підпису та затвердження замовнику робіт, в особі першого заступника Хустського міського голови ОСОБА_6 та на його підставі здійснено незаконний перерахунок коштів з державного бюджету виконавцю робіт - ПП «Техно-Терм Хуст» в сумі 34549грн.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 в період з 05.11.2004 по даний час являється засновником, керівником та єдиним бенефіціарним власником приватного підприємства «Техно-Терм-Хуст» /юридична адреса місто Хуст, вулиця Івана Франка, №203, ідентифікаційний код 33231537/, відповідно уповноважений здійснювати поточне планування та управління /керівництво/ діяльністю підприємства, таким чином наділений організаційно-розпорядчими функціями, а відтак, відповідно до ч.3 ст.18 КК України, є службовою особою.

Між. виконавчим комітетом Хустської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_6 та приватним підприємством «Техно-Терм Хуст» в особі директора ОСОБА_5 укладено договори підряду №312 від 01.12.2016 з «Реконструкції існуючих гаражів Хустської міської ради під Центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27» на загальну суму 4630000грн., договір підряду №254 від 04.09.2018 між виконавчим комітетом Хустської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_6 та ПП «Техно-Терм Хуст» в особі директора ОСОБА_5 щодо виконання робіт з «Реконструкції існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27 «Коригування» на загальну суму 3114638грн.33коп., а також договори №347 від 16.12.2016, №93 від 25.04.2018, №272 від 04.09.2019 «Про надання послуг на здійснення технічного нагляду за об'єктом «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27»», між фізичною особою підприємцем, уповноваженим здійснювати господарську діяльність у сфері будівництва будівель, інших споруд та діяльність у сфері інжинірингу та відповідного кваліфікаційного сертифікату, серії АТ №005091, від 25.12.2015 ОСОБА_7 , та виконавчим комітетом Хустської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_6 ..

У ході виконання робіт за вказаними договорами, фінансування та розрахунки за якими проводились за рахунок коштів місцевого бюджету Хустської міської ради та державного бюджету, ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправність, караність та суспільну небезпечність своїх дій, а також настання суспільно-небезпечних наслідків, діючи в інтересах приватного підприємства «Техно-Терм Хуст», в період жовтня 2017 - серпня 2020 року, шляхом зловживання своїм службовим становищем, яке виразилось у внесенні завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів - актів приймання виконаних робіт, заволодів коштами виконавчого комітету Хустської міської ради при наступних обставинах:

Так, у ході поетапного виконання робіт на об'єкті будівництва «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27», 30 жовтня 2017 року, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, ОСОБА_5 , діючи умисно, з метою привласнення бюджетних коштів, склав офіційний документ - акт приймання виконаних будівельних робіт №б/н за жовтень 2017 року, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо площі підлоги на 50,1 метр квадратний, в розділі «Підлоги» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» та робіт по пунктам: «улаштування стяжок цементних товщиною 20 мм.»; «додавати або виключати на кожні 5 мм. зміни товщини стяжок цементних»; «армування стяжки дротяною сіткою», в кількості 240,1 метрів квадратних, при загальній площі підлоги 2-го поверху відповідно дослідження - 190 метрів квадратних. Таким чином у вказаному акті виконаних будівельних робіт за жовтень 2017 року завищено вартість виконаних будівельних робіт на загальну суму 6364грн..

У подальшому зазначений офіційний документ з внесеними завідомо- неправдивими відомостями ОСОБА_5 надав інженеру з технічного нагляду ОСОБА_7 , який у свою чергу надав вказаний акт для підпису та затвердження замовнику робіт в особі першого заступника Хустського міського голови ОСОБА_6 , та на його підставі здійснено незаконний перерахунок коштів з державного бюджету виконавцю робіт - ПП «Техно-Терм Хуст» в сумі 6364грн..

Окрім цього, ОСОБА_5 у ході поетапного виконання робіт на об'єкті будівництва «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27», 27 березня 2018 року, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, діючи умисно, з метою привласнення бюджетних коштів, склав офіційний документ - акт приймання виконаних будівельних робіт №1 за березень 2018 року, до якого вніс завідомо неправдиві відомості в розділ «Двері» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» робіт по пунктам: «заповнення дверних прорізів готовими дверними блоками площею понад 2 до 3 метри квадратні з металопластику у кам'яних стінах» площею 12,12 квадратні метри та «Блоки дверні металопластикові» в кількості 20,44 метри квадратні, хоча роботи працівниками ПП «Техно-Терм Хуст» по «заповненню дверних прорізів готовими дверними блоками площею понад 2 до 3 метри квадратні з металопластику у кам'яних стінах» площею 12,12 квадратні метри не виконувались, та відповідно матеріали у вигляді «Блоків дверних металопластикових» у кількості 12,12 метрів квадратних /з 20,44 метрів квадратних/ не використовувались. У зв'язку з цим у вказаному акті виконаних будівельних робіт за березень 2018 року завищено вартість виконаних будівельних робіт на загальну суму 43028грн..

У подальшому зазначений офіційний документ з внесеними завідомо-неправдивими відомостями ОСОБА_5 надав інженеру з технічного нагляду ОСОБА_7 , який у свою чергу надав вказаний акт для підпису та затвердження замовнику робіт в особі першого заступника Хустського міського голови ОСОБА_6 , та на його підставі здійснено незаконний перерахунок коштів з державного бюджету виконавцю робіт - ПП «Техно-Терм Хуст» в сумі 43028грн..

Також ОСОБА_5 у ході поетапного виконання робіт на об'єкті будівництва «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27», 26 грудня 2019 року, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, діючи умисно, з метою привласнення бюджетних коштів, склав офіційний документ - акт приймання виконаних будівельних робіт №б/н за грудень 2019 року, до якого вніс завідомо неправдиві відомості в розділ «Двері» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» робіт по пунктам: «заповнення дверних прорізів готовими дверними блоками площею більше 3 метрів квадратних з металопластику у кам'яних стінах» площею 19,59 метрів квадратних та в пункті «Блоки дверні металопластикові» в кількості 19,59 метрів квадратних, хоча такі роботи працівниками ПП «Техно-Терм Хуст» не виконувались та матеріали не використовувались. Також у вказаний акт приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року ОСОБА_5 вніс завідомо неправдиві відомості, у вигляді завищення фактичної площі стелі на 48,0 метрів квадратних в розділі «Внутрішнє опорядження» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» робіт по пунктам: «улаштування каркасу однорівневих підвісних стель із металевих профілів» площею 249,45 метрів квадратних /частину цих робіт площею 249,45 метрів квадратних відображено раніше в акті за №1 за березень 2018 року/; «улаштування підшиви горизонтальних поверхонь підвісних стель гіпсокартоном або гіпсоволокнистими листами» площею 498,9 метрів квадратних; «високоякісне фарбування стель полівінілацетатними водоемульсійними сумішами по зібраних конструкціях підготовлених під фарбування» площею 498,9 метрів квадратних, хоча загальна площа стелі відповідно дослідження складає 450,9 метрів квадратних. У зв'язку з викладеним у вказаному акті виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року завищено вартість виконаних будівельних робіт на загальну суму 97103грн..

У подальшому зазначений офіційний документ з внесеними завідомо-неправдивими відомостями ОСОБА_5 надав інженеру з технічного нагляду ОСОБА_7 , який у свою чергу надав вказаний акт для підпису та затвердження замовнику робіт в особі першого заступника Хустського міського голови ОСОБА_6 , та на його підставі здійснено незаконний перерахунок коштів з державного бюджету виконавцю робіт - ПП «Техно-Терм Хуст» в сумі 97103грн..

Разом по об'єкту будівництва «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27», на підставі офіційних документів з завідомо-неправдивими відомостями - Актів приймання виконаних будівельних робіт №б/н за жовтень 2017 року; №1 за березень 2018 року; №б/н за грудень 2019 року та №1 за серпень 2020 року, власник ПП «Техно-Терм-Хуст» ОСОБА_5 , як службова особа, умисно, з корисливих мотивів, зловживаючи своїм службовим становищем, заволодів грошовими коштами державного бюджету в загальній сумі 181044грн.26коп., які були перераховані на рахунок ПП «Техно-Терм-Хуст» за проведення робіт, які фактично не виконувались, та спричинив державному бюджету України в особі виконавчого комітету Хустської міської ради матеріальну шкоду на вказану суму.

До початку підготовчого судового засідання обвинувачений ОСОБА_5 подав до суду клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності та закриття кримінального провадження, яке він підтримав в підготовчому судовому засіданні.

В клопотанні обвинувачений ОСОБА_5 посилається на те, що:

-він обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.191 ч.2, 366 ч.1 КК України, які, згідно ст.12 КК України, є нетяжкими злочинами;

-ці кримінальні правопорушення вчинені ним: в жовтні 2017 року, березні 2018 року, грудні 2019 року та серпні 2020 року;

-на нього поширюється дія п.3 ч.1 ст.49 КК України, згідно якого особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло п'ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини;

-відповідно до санкція ч.2 ст.191 КК України: основною мірою покарання за вчинення даного правопорушення, є покарання у вигляді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк;

-відповідно до санкція ч.1 ст.366 КК України: основною мірою покарання за вчинення даного правопорушення, є покарання у вигляді штрафу у розмірі від двох до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років;

-з часу вчинення ним кримінальних правопорушень - в жовтні 2017 року, березні 2018 року, грудні 2019 року та серпні 2020 року станом на сьогодні минуло 5 років; по даному кримінальному провадженню в розшук він не оголошувався, а тому строк давності не переривався, а отже він підлягає звільненню від кримінальної відповідальності, а кримінальне провадження - закриттю, у відповідності п.1 ч.2 ст.284 КПК України.

Представник потерпілого ОСОБА_4 в підготовчому судовому засіданні вирішення питання щодо заявленого клопотання обвинуваченого ОСОБА_5 залишив на розсуд суду.

Прокурор ОСОБА_3 в підготовчому судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання обвинуваченого ОСОБА_5 та пояснив, що, враховуючи положення, передбачені ст.12 та 49 КК України, вважає, що на сьогоднішній день по кримінальному провадженню закінчився строк давності притягнення обвинуваченого ОСОБА_5 до кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, зазначених в обвинуваченні. Крім цього, в матеріалах кримінального провадження відсутні будь-які докази про перерву у перебігу строків давності, які б унеможливлювали вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності на підставі ст.49 КК України. КПК України визначає першочерговий розгляд клопотань на час їх подання до суду. Але, прокурор, не заперечуючи проти задоволення клопотання обвинуваченого, просив стягнути з обвинуваченого ОСОБА_5 на користь держави процесуальні витрати по кримінальному провадженню за проведення судової будівельно-технічної експертизи в розмірі 91177грн.20коп..

Заслухавши думки учасників судового провадження з приводу заявленого клопотання, суд вважає, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.

Так, ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.191 ч.2, 366 ч.1 КК України.

Згідно обвинувального акту: ОСОБА_5 в період з 05.11.2004 по даний час являється засновником, керівником та єдиним бенефіціарним власником приватного підприємства «Техно-Терм-Хуст» /юридична адреса: місто Хуст, вулиця Івана Франка, №203, ідентифікаційний код 33231537/, відповідно уповноважений здійснювати поточне планування та управління /керівництво/ діяльністю підприємства, таким чином наділений організаційно-розпорядчими функціями, а відтак, відповідно до ч.3 ст.18 КК України, є службовою особою.

01.12.2016 між виконавчим комітетом Хустської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_6 та приватним підприємством «Техно-Терм Хуст» в особі директора ОСОБА_5 , укладено договір підряду №312 від 01.12.2016 щодо виконання робіт з «Реконструкції існуючих гаражів Хустської міської ради під Центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста №27» на загальну суму 4630000грн..

04.09.2018 між виконавчим комітетом Хустської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_6 та ПП «Техно-Терм Хуст» в особі директора ОСОБА_5 , укладено договір підряду №254 від 04.09.2018 щодо виконання робіт з «Реконструкції існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста №27 «Коригування» на загальну суму 3114638грн.33коп..

На підставі договорів №347 від 16.12.2016, №93 від 25.04.2018 та №272 від 04.09.2019 «Про надання послуг на здійснення технічного нагляду за об'єктом «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27»», укладених між фізичною особою підприємцем, уповноваженим здійснювати господарську діяльність у сфері будівництва будівель, інших споруд та діяльність у сфері інжинірингу та відповідного кваліфікаційного сертифікату, серії AT №005091, від 25.12.2015 ОСОБА_7 , та виконавчим комітетом Хустської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_6 , технічний нагляд здійснював інженер ОСОБА_7 ..

У ході досудового розслідування експертом Закарпатського відділення Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз проведено будівельно-технічну експертизу по об'єкту «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27»», за результатами якої складені висновок №2008-Е від 19.06.2025, та відповідного до якого директор ПП «Техно-Терм Хуст» ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправність, караність та суспільну небезпечність своїх дій, а також настання суспільно-небезпечних наслідків, у період з жовтня 2017 року по серпень 2020 року, зловживаючи своїм службовими становищем всупереч інтересам держави, з корисливих мотивів з метою незаконного збагачення, умисно вносив завідомо неправдиві відомості до офіційних документів - Актів приймання виконаних будівельних робіт, у яких завищував кількість та факт виконання робіт з метою незаконного заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Хустської міської ради, та незаконно заволодів бюджетними коштами при наступних обставинах.

Так, ОСОБА_5 у ході поетапного виконання робіт на об'єкті будівництва «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27» 30 жовтня 2017 року, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, склав офіційний документ - акт приймання виконаних будівельних робіт №б/н за жовтень 2017 року, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо площі підлоги на 50,1 метр квадратний, в розділі «Підлоги» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» та робіт по пунктам: «улаштування стяжок цементних товщиною 20 мм.»; «додавати або виключати на кожні 5 мм. зміни товщини стяжок цементних»; «армування стяжки дротяною сіткою», в кількості 240,1 метрів квадратних, при загальній площі підлоги 2-го поверху відповідно дослідження - 190 метрів квадратних. Таким чином у вказаному акті виконаних будівельних робіт за жовтень 2017 року завищено вартість виконаних будівельних робіт на загальну суму 6364грн..

У подальшому зазначений офіційний документ з внесеними завідомо-неправдивими відомостями ОСОБА_5 надав інженеру з технічного нагляду ОСОБА_7 , який у свою чергу надав вказаний акт для підпису та затвердження замовнику робіт в особі першого заступника Хустського міського голови ОСОБА_6 , та на його підставі здійснено незаконний перерахунок коштів з державного бюджету виконавцю робіт - ПП «Техно-Терм Хуст» в сумі 6364грн..

Окрім цього, ОСОБА_5 у ході поетапного виконання робіт на об'єкті будівництва «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27», 27 березня 2018 року, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, склав офіційний документ - акт приймання виконаних будівельних робіт №1 за березень 2018 року, до якого вніс завідомо неправдиві відомості в розділ «Двері» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» робіт по пунктам: «заповнення дверних прорізів готовими дверними блоками площею понад 2 до 3 метри квадратні з металопластику у кам'яних стінах» площею 12,12 квадратні метри та «Блоки дверні металопластикові» в кількості 20,44 метри квадратні, хоча роботи працівниками ПП «Техно-Терм Хуст» по «заповненню дверних прорізів готовими дверними блоками площею понад 2 до 3 метри квадратні з металопластику у кам'яних стінах» площею 12,12 квадратні метри не виконувались, та відповідно матеріали у вигляді «Блоків дверних металопластикових» у кількості 12,12 метрів квадратних /з 20, 44 метрів квадратних/ не використовувались. У зв'язку з цим у вказаному акті виконаних будівельних робіт за березень 2018 року завищено вартість виконаних будівельних робіт на загальну суму 43028грн.

У подальшому зазначений офіційний документ з внесеними завідомо-неправдивими відомостями ОСОБА_5 надав інженеру з технічного нагляду ОСОБА_7 , який у свою чергу надав вказаний акт для підпису та затвердження замовнику робіт в особі першого заступника Хустського міського голови ОСОБА_6 , та на його підставі здійснено незаконний перерахунок коштів з державного бюджету виконавцю робіт - ПП «Техно-Терм Хуст» в сумі 43028грн..

Також ОСОБА_5 у ході поетапного виконання робіт на об'єкті будівництва «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27», 26 грудня 2019 року, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, склав офіційний документ - акт приймання виконаних будівельних робіт №б/н за грудень 2019 року, до якого вніс завідомо неправдиві відомості в розділ «Двері» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» - робіт по пунктам: «заповнення дверних прорізів готовими дверними блоками площею більше 3 метрів квадратних з металопластику у кам'яних стінах» площею 19,59 метрів квадратних та в пункті «Блоки дверні металопластикові» в кількості 19,59 метрів квадратних, хоча такі роботи працівниками ПП «Техно-Терм Хуст» не виконувались та матеріали не використовувались. Також у вказаний акт приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року ОСОБА_5 вніс завідомо неправдиві відомості, у вигляді завищення фактичної площі стелі на 48,0 метрів квадратних в розділі «Внутрішнє опорядження» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» робіт по пунктам: «улаштування каркасу однорівневих підвісних стель із металевих профілів» площею 249,45 метрів квадратних /частину цих робіт площею 249,45 метрів квадратних відображено раніше в акті за №1 за березень 2018 року/; «улаштування підшиви горизонтальних поверхонь підвісних стель гіпсокартоном або гіпсоволокнистими листами» площею 498,9 метрів квадратних; «високоякісне фарбування стель полівінілацетатними водоемульсійними сумішами по зібраних конструкціях підготовлених під фарбування» площею 498,9 метрів квадратних, хоча загальна площа стелі відповідно дослідження складає 450,9 метрів квадратних. У зв'язку з викладеним у вказаному акті виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року завищено вартість виконаних будівельних робіт на загальну суму 97103грн..

У подальшому зазначений офіційний документ з внесеними завідомо-неправдивими відомостями ОСОБА_5 надав інженеру з технічного нагляду ОСОБА_7 , який у свою чергу надав вказаний акт для підпису та затвердження замовнику робіт в особі першого заступника Хустського міського голови ОСОБА_6 , та на його підставі здійснено незаконний перерахунок коштів з державного бюджету виконавцю робіт - ПП «Техно-Терм Хуст» в сумі 97103грн.

Також, ОСОБА_5 у ході поетапного виконання робіт на об'єкті будівництва «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27», 19 серпня 2020 року, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, склав офіційний документ - Акт приймання виконаних будівельних робіт №б/н за серпень 2020 року, до якого вніс завідомо неправдиві відомості в розділ «Двері» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» робіт по пунктам: «заповнення дверних прорізів готовими дверними блоками площею до 2 метрів квадратних з металопластику у кам'яних стінах» площею 4,99 метрів квадратних та в пункті «Блоки дверні металопластикові» в кількості 7,14 метрів квадратних, хоча такі роботи працівниками ПП «Техно-Терм Хуст» не виконувались та матеріали не використовувались. Одночасно у вказаний акт ОСОБА_5 вніс завідомо неправдиві відомості в розділі «Зовнішнє опорядження» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» робіт по пункту «утеплення фасадів мінеральними плитами товщиною 100 мм з опорядженням декоративним розчином за технологією «Сегеzit» Укоси, ширина до 300 мм» в кількості 12,2 метрів квадратних, хоча вказані роботи взагалі з травня по серпень 2020 року не виконувались. У зв'язку з викладеним у вказаному акті виконаних будівельних робіт за серпень 2020 року завищено вартість виконаних будівельних робіт на загальну суму 34549грн..

У подальшому зазначений офіційний документ з внесеними завідомо-неправдивими відомостями ОСОБА_5 надав інженеру з технічного нагляду ОСОБА_7 , який у свою чергу надав вказаний акт для підпису та затвердження замовнику робіт, в особі першого заступника Хустського міського голови ОСОБА_6 та на його підставі здійснено незаконний перерахунок коштів з державного бюджету виконавцю робіт - ПП «Техно-Терм Хуст» в сумі 34549грн.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 в період з 05.11.2004 по даний час являється засновником, керівником та єдиним бенефіціарним власником приватного підприємства «Техно-Терм-Хуст» /юридична адреса місто Хуст, вулиця Івана Франка, №203, ідентифікаційний код 33231537/, відповідно уповноважений здійснювати поточне планування та управління /керівництво/ діяльністю підприємства, таким чином наділений організаційно-розпорядчими функціями, а відтак, відповідно до ч.3 ст.18 КК України, є службовою особою.

Між. виконавчим комітетом Хустської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_6 та приватним підприємством «Техно-Терм Хуст» в особі директора ОСОБА_5 укладено договори підряду №312 від 01.12.2016 з «Реконструкції існуючих гаражів Хустської міської ради під Центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27» на загальну суму 4630000грн., договір підряду №254 від 04.09.2018 між виконавчим комітетом Хустської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_6 та ПП «Техно-Терм Хуст» в особі директора ОСОБА_5 щодо виконання робіт з «Реконструкції існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27 «Коригування» на загальну суму 3114638грн.33коп., а також договори №347 від 16.12.2016, №93 від 25.04.2018, №272 від 04.09.2019 «Про надання послуг на здійснення технічного нагляду за об'єктом «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27»», між фізичною особою підприємцем, уповноваженим здійснювати господарську діяльність у сфері будівництва будівель, інших споруд та діяльність у сфері інжинірингу та відповідного кваліфікаційного сертифікату, серії АТ №005091, від 25.12.2015 ОСОБА_7 , та виконавчим комітетом Хустської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_6 ..

У ході виконання робіт за вказаними договорами, фінансування та розрахунки за якими проводились за рахунок коштів місцевого бюджету Хустської міської ради та державного бюджету, ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправність, караність та суспільну небезпечність своїх дій, а також настання суспільно-небезпечних наслідків, діючи в інтересах приватного підприємства «Техно-Терм Хуст», в період жовтня 2017 - серпня 2020 року, шляхом зловживання своїм службовим становищем, яке виразилось у внесенні завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів - актів приймання виконаних робіт, заволодів коштами виконавчого комітету Хустської міської ради при наступних обставинах:

Так, у ході поетапного виконання робіт на об'єкті будівництва «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27», 30 жовтня 2017 року, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, ОСОБА_5 , діючи умисно, з метою привласнення бюджетних коштів, склав офіційний документ - акт приймання виконаних будівельних робіт №б/н за жовтень 2017 року, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо площі підлоги на 50,1 метр квадратний, в розділі «Підлоги» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» та робіт по пунктам: «улаштування стяжок цементних товщиною 20 мм.»; «додавати або виключати на кожні 5 мм. зміни товщини стяжок цементних»; «армування стяжки дротяною сіткою», в кількості 240,1 метрів квадратних, при загальній площі підлоги 2-го поверху відповідно дослідження - 190 метрів квадратних. Таким чином у вказаному акті виконаних будівельних робіт за жовтень 2017 року завищено вартість виконаних будівельних робіт на загальну суму 6364грн..

У подальшому зазначений офіційний документ з внесеними завідомо- неправдивими відомостями ОСОБА_5 надав інженеру з технічного нагляду ОСОБА_7 , який у свою чергу надав вказаний акт для підпису та затвердження замовнику робіт в особі першого заступника Хустського міського голови ОСОБА_6 , та на його підставі здійснено незаконний перерахунок коштів з державного бюджету виконавцю робіт - ПП «Техно-Терм Хуст» в сумі 6364грн..

Окрім цього, ОСОБА_5 у ході поетапного виконання робіт на об'єкті будівництва «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27», 27 березня 2018 року, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, діючи умисно, з метою привласнення бюджетних коштів, склав офіційний документ - акт приймання виконаних будівельних робіт №1 за березень 2018 року, до якого вніс завідомо неправдиві відомості в розділ «Двері» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» робіт по пунктам: «заповнення дверних прорізів готовими дверними блоками площею понад 2 до 3 метри квадратні з металопластику у кам'яних стінах» площею 12,12 квадратні метри та «Блоки дверні металопластикові» в кількості 20,44 метри квадратні, хоча роботи працівниками ПП «Техно-Терм Хуст» по «заповненню дверних прорізів готовими дверними блоками площею понад 2 до 3 метри квадратні з металопластику у кам'яних стінах» площею 12,12 квадратні метри не виконувались, та відповідно матеріали у вигляді «Блоків дверних металопластикових» у кількості 12,12 метрів квадратних /з 20,44 метрів квадратних/ не використовувались. У зв'язку з цим у вказаному акті виконаних будівельних робіт за березень 2018 року завищено вартість виконаних будівельних робіт на загальну суму 43028грн..

У подальшому зазначений офіційний документ з внесеними завідомо-неправдивими відомостями ОСОБА_5 надав інженеру з технічного нагляду ОСОБА_7 , який у свою чергу надав вказаний акт для підпису та затвердження замовнику робіт в особі першого заступника Хустського міського голови ОСОБА_6 , та на його підставі здійснено незаконний перерахунок коштів з державного бюджету виконавцю робіт - ПП «Техно-Терм Хуст» в сумі 43028грн..

Також ОСОБА_5 у ході поетапного виконання робіт на об'єкті будівництва «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27», 26 грудня 2019 року, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, діючи умисно, з метою привласнення бюджетних коштів, склав офіційний документ - акт приймання виконаних будівельних робіт №б/н за грудень 2019 року, до якого вніс завідомо неправдиві відомості в розділ «Двері» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» робіт по пунктам: «заповнення дверних прорізів готовими дверними блоками площею більше 3 метрів квадратних з металопластику у кам'яних стінах» площею 19,59 метрів квадратних та в пункті «Блоки дверні металопластикові» в кількості 19,59 метрів квадратних, хоча такі роботи працівниками ПП «Техно-Терм Хуст» не виконувались та матеріали не використовувались. Також у вказаний акт приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року ОСОБА_5 вніс завідомо неправдиві відомості, у вигляді завищення фактичної площі стелі на 48,0 метрів квадратних в розділі «Внутрішнє опорядження» в частині виконання ПП «Техно-Терм Хуст» робіт по пунктам: «улаштування каркасу однорівневих підвісних стель із металевих профілів» площею 249,45 метрів квадратних /частину цих робіт площею 249,45 метрів квадратних відображено раніше в акті за №1 за березень 2018 року/; «улаштування підшиви горизонтальних поверхонь підвісних стель гіпсокартоном або гіпсоволокнистими листами» площею 498,9 метрів квадратних; «високоякісне фарбування стель полівінілацетатними водоемульсійними сумішами по зібраних конструкціях підготовлених під фарбування» площею 498,9 метрів квадратних, хоча загальна площа стелі відповідно дослідження складає 450,9 метрів квадратних. У зв'язку з викладеним у вказаному акті виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року завищено вартість виконаних будівельних робіт на загальну суму 97103грн..

У подальшому зазначений офіційний документ з внесеними завідомо-неправдивими відомостями ОСОБА_5 надав інженеру з технічного нагляду ОСОБА_7 , який у свою чергу надав вказаний акт для підпису та затвердження замовнику робіт в особі першого заступника Хустського міського голови ОСОБА_6 , та на його підставі здійснено незаконний перерахунок коштів з державного бюджету виконавцю робіт - ПП «Техно-Терм Хуст» в сумі 97103грн..

Разом по об'єкту будівництва «Реконструкція існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста, №27», на підставі офіційних документів з завідомо-неправдивими відомостями - Актів приймання виконаних будівельних робіт №б/н за жовтень 2017 року; №1 за березень 2018 року; №б/н за грудень 2019 року та №1 за серпень 2020 року, власник ПП «Техно-Терм-Хуст» ОСОБА_5 , як службова особа, умисно, з корисливих мотивів, зловживаючи своїм службовим становищем, заволодів грошовими коштами державного бюджету в загальній сумі 181044грн.26коп., які були перераховані на рахунок ПП «Техно-Терм-Хуст» за проведення робіт, які фактично не виконувались, та спричинив державному бюджету України в особі виконавчого комітету Хустської міської ради матеріальну шкоду на вказану суму.

З часу вчинення ОСОБА_5 кримінальних правопорушень /нетяжких злочинів/ минуло понад п'яти років, на час розгляду кримінального провадження в суді закінчився строк давності, визначений п.3 ч.1 ст.49 КК України, після спливу якого настають наслідки, що передбачають звільнення обвинуваченої особи від кримінальної відповідальності, а саме ОСОБА_5 , про що заявив обвинувачений, розуміючи обставини та наслідки такого звільнення від кримінальної відповідальності.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.284 КПК України: кримінальне провадження закривається судом у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Відповідно до ч.3 ст.288 КПК України: суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Відповідно до ст.44 КК України: особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом, здійснюються виключно судом. Порядок звільнення від кримінальної відповідальності встановлюється законом.

В п.3 ч.1 ст.49 КК України зазначено: особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло п'ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини.

Кримінальні правопорушення, у вчиненні яких обвинувачується ОСОБА_5 за ст.191 ч.2, 366 ч.1 КК України, відповідно до ст.12 КК України є нетяжкими злочинами, за які передбачені основні покарання:

-за ст.191 ч.2 КК України - у виді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк;

-за ст.366 ч.1 КК України: у виді штрафу у розмірі від двох до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років.

На підставі вищевикладеного суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень /нетяжких злочинів/, передбачених ст.191 ч.2, 366 ч.1 КК України, у зв'язку із закінченням строків давності та закрити дане кримінальне провадження.

Процесуальні витрати за проведення судово-будівельної експертизи №2008-Е від 19.06.2025 не підлягають стягненню з ОСОБА_5 , а відносяться на рахунок держави /Правова позиція: Постанова Об'єднаної палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 12.09.2022 /справа №203/241/17, провадження №51-4251кмо21//.

Керуючись ст.12, 44, 49, 191 ч.2, 366 ч.1 КК України, ст.284 ч.2 п.1, 314, 369-372, 395 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання обвинуваченого ОСОБА_5 про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності та закриття кримінального провадження, - задовольнити.

Звільнити ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності за ст.191 ч.2, 366 ч.1 КК України, на підставі п.3 ч.1 ст.49 КК України, у зв'язку із закінченням строків давності, а кримінальне провадження №42024072180000038 від 27.12.2024, - закрити на підставі п.1 ч.2 ст.284 КПК України, у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Процесуальні витрати по кримінальному провадженню за проведення судової будівельно-технічної експертизи, яка проведена експертами Закарпатського відділення Львівського НДІСЕ /№2008-Е від 19.06.2025/ в розмірі 91177грн.20коп., - віднести на рахунок держави.

Речові докази по справі: оригінали документів, вилучені 30.04.2025 на підставі ухвали слідчого судді Хустського районного суду ОСОБА_8 від 14.04.2025, які стосуються виконання робіт з реконструкції існуючих гаражів Хустської міської ради під центр надання адміністративних послуг на 25 робочих місць в місті Хуст, по вулиці 900-річчя Хуста №27, які зберігаються при матеріалах кримінального провадження №42024072180000038 від 27.12.2024, - залишити при матеріалах кримінального провадження №42024072180000038 від 27.12.2024.

Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського Апеляційного суду через Хустський районний суд протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя Хустського

районного суду: ОСОБА_1