Постанова від 11.11.2025 по справі 280/4479/25

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2025 року м. Дніпросправа № 280/4479/25

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Семененка Я.В. (доповідач),

суддів: Добродняк І.Ю., Суховарова А.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпрі апеляційну скаргу ОСОБА_1

на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 14 липня 2025 року (суддя Лазаренко М.С.) в адміністративній справі №280/4479/25 за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив:

- визнати протиправними дії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) щодо відмови ОСОБА_1 в підготуванні та надані до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення померлого ОСОБА_2 , відповідно до чинного законодавства України;

- зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 19 листопада 2019 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України віл 11 листопада 2015 року №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 06.05.2021 (першого числа місяця, шо йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, з урахуванням поновлення пенсії за вислугу років згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб») перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 .

В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що їй 06.05.2021 призначено пенсію по втраті годувальника. Вважала, що має право на перерахунок пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення померлого чоловіка, станом на листопад 2019 року. Позивачка звернулась до відповідача з відповідною заявою про видачу довідки про розмір грошового забезпечення її померлого чоловіка - ОСОБА_2 , що враховується для перерахунку пенсії по втраті годувальника, проте відповідач протиправно відмовив їй у видачі такої.

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 14 липня 2025 року в

задоволені позову відмовлено.

Рішення суду мотивовано тим, що з 19 листопада 2019 року, у зв'язку з скасуванням у судовому порядку окремих положень постанови КМУ №103, виникло право на перерахунок пенсії у осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яким пенсію було призначено до 01.01.2016. У спірному випадку, як зазначив суд першої інстанції, пенсію позивачці призначено з 06.05.2021, тобто після 01.01.2016, що свідчить про відсутність у неї права на перерахунок пенсії. З цих підстав суд першої інстанції дійшов висновку, що скасування у судовому порядку пункту 3 Постанови №103 не спричинило виникнення підстав для перерахунку пенсії позивачки, оскільки на момент призначення їй пенсії пункт 3 Постанови № 103 вже був нечинним.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права, просить судове рішення скасувати та прийняти нове рішення, яким задовольнити позов.

Фактично позиція позивачки полягає в тому, що суд першої інстанції безпідставно прийняв до уваги дату призначення пенсії позивачки, а не померлого годувальника, який отримував пенсію відповідно до Закону №2262-ХІІ та яку було призначено в 2003 році, тобто до 01.01.2016. Позивачка зазначала, що оскільки вона отримує пенсію по втраті годувальника, то вона має право на отримання довідки про грошове забезпечення померлого годувальника, складеної станом на 19.11.2019, для перерахунку пенсії. Дата призначення пенсії позивачки, за позицією останньої, впливає лише на дату перерахунку її пенсії, а не на саме право на перерахунок пенсії.

У відзиві на апеляційну скаргу відповідач просив залишити рішення суду першої інстанції без змін як законне та обгрунтоване. Відповідач, зокрема, вказує на те, що пенсії позивачці обрахована в розмірі 30 процентів заробітку (грошового забезпечення годувальника на день його смерті ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), яке вже було перераховано та визначено в довідці Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Запорізькій області. Після цього змін у розмірі грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців не відбувалось, у зв'язку з чим вимога позивачки видати оновлену довідку про розмір грошового забезпечення є безпідставною.

Дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, правову оцінку досліджених судом доказів по справі, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про наявність підстав для задоволення апеляційної скарги з огляду на таке.

Встановлені обставини справи свідчать про те, що позивачка перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та отримує пенсію в разі втрати годувальника (чоловіка ОСОБА_2 ) відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Позивачка звернулася до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) із заявою щодо виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення за прирівняною посадою станом на листопад 2019 року, їх направлення до ГУ ПФУ в Запорізькій області.

Листом від 29.04.2025 № 31/29/31/Є-1737-2025-2139-2025 відповідач повідомив, що у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 21.02.2018 № 103 перерахунку підлягали пенсії осіб, яким пенсія призначена до березня 2018 року, та які перебували в списках Пенсійного фонду України. Рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18 (набрало законної сили 05.03.2019) та від 14.05.2019 у справі № 826/12704/18 (набрало законної сили 19.11.2019) не містять зобов'язань щодо видачі нових довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, а також не змінюють діючий алгоритм їх видачі. Враховуючи те, що з 06.05.2021 заявнику була призначена пенсія в разі втрати годувальника згідно Закону № 2262-ХІІ та перерахунок пенсії відповідно до Постанови № 103 в березні 2018 року не проводився, крім того, з територіального органу Пенсійного фонду України список про необхідність оформлення довідки про розмір грошового забезпечення померлого годувальника на ім'я позивачки до уповноваженого органу не надходив, тому підстави для виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року відсутні.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо відмови позивачу у складанні та наданні довідки про розмір грошового забезпечення пенсії, станом на 19.11.2019, позивачка звернулася до суду з позовом.

За наслідками перегляду справи суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити таке.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9.04.1992р. №2262-ХІІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців, є положення частини третьої статті 43 та частини четвертої статті 63 Закону № 2262-XII.

Так, згідно з ч.3 ст.43 Закону №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно зі статтею 36 Закону №2262-ХІІ пенсії в разі втрати годувальника призначаються в таких розмірах: а) членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час, а саме батькам (одному з батьків), дружині (чоловікові), іншому непрацездатному члену сім'ї загиблого (померлого) годувальника, якщо право на пенсію має один непрацездатний член сім'ї, - у розмірі 70 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї; якщо право на пенсію мають два і більше непрацездатних членів сім'ї (крім батьків, дружини (чоловіка) - у розмірі 50 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї. У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків; б) сім'ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби, - 30 процентів заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї.

Як вбачається із матеріалів справи та правильно встановлено судом першої інстанції, позивачка перебуває на обліку у ГУ ПФУ в Запорізькій області та з 06.05.2021 отримує пенсію по втраті годувальника на підставі Закону №2262-ХІІ, що підтверджується протоколом за пенсійною справою позивачки.

Таким чином, позивачка має право на отримання пенсії по втраті годувальника з урахуванням відповідного грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника.

29.12.2015р. набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII, яким ст.63 Закону №2262-XII доповнено частиною третьою, у відповідності до якої перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Відповідно до ч.4 ст.63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно із ч.2 та 3 ст.51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

11 листопада 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №988, яка набрала чинності 02 грудня 2015 року та якою затверджено схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10.

Відповідно до статті 94 Закону України "Про Національну поліцію", Постанови №988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260 затверджено Порядок та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок №260).

Пунктом 3 Порядку №260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Порядком №260 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4 Порядку №260); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5 Порядку №260); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6 Порядку №260); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7 Порядку №260); надбавка за почесне звання "заслужений" (пункт 8 Порядку №260); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9 Порядку №260); доплата за вчене звання (пункт 10 Порядку №260); доплата за службу в нічний час (пункт 11 Порядку №260).

Отже, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

У свою чергу, пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою КМУ від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45) (зі змінами, внесеними Постановою №103) передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацами першим та другим пункту 5 Порядку №45 (зі змінами) передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Постановою №103 доповнено Порядок №45 додатком 3, який визначає форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції). За змістом цієї довідки грошове забезпечення передбачає: посадовий оклад, підвищення посадового окладу, надбавка за стаж служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за почесне звання заслужений чи народний, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, інші надбавки, які мають постійний характер та визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції (Офіційний вісник України, 2015 рік, № 96, ст. 3281), премія.

При цьому у Додатку 2 до Порядку №45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою №103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Таким чином, Порядком №45 (в редакції постанови КМУ №103) передбачено перерахунок особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) пенсії з 1 січня 2016 року. При цьому, постановою КМУ №103 передбачено, що такий перерахунок здійснюється виходячи з таких видів грошового забезпечення як: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років, без урахування щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.

Рішенням від 12.12.2018 року у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Рішенням від 14.05.2019 року у справі №826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019 року, Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправним та скасував пункт 3 Постанови №103.

Після скасування в судовому порядку положень постанови КМУ №103, якими визначався новий порядок перерахунку раніше призначених пенсій, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, але без урахування всі видів грошового забезпечення військовослужбовців, що передбачені Законом № 2262-XII, з 19 листопада 2019 року виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №988, та відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ.

Отже, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яким пенсію було призначено до 01.01.2016 мали право на отримання довідок для перерахунку пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення, визначених Постановою №988 та Порядком №260, з огляду на виникнення права на перерахунок пенсії.

Як зазначено вище, позивачка отримує пенсію по втраті годувальника, а тому має право на отримання довідки про грошове забезпечення померлого годувальника , складеної станом на 19.11.2019р..

При цьому, суд апеляційної інстанції вважає безпідставним висновок суду першої інстанції про неможливість виготовлення оновленої довідки про розмір грошового забезпечення померлого годувальника для перерахунку пенсії станом на 19.11.2019р. з підстав призначення позивачці пенсії лише з 06.05.2021, оскільки вказаний факт (дата призначення пенсії позивачці) впливає лише на дату перерахунку спірної пенсії.

Вказана обставина жодним чином не впливає на обов'язок відповідача скласти та подати до пенсійного органу оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 19.11.2019р. на ім'я померлого годувальника, на підставі якої позивачка набула право на перерахунок пенсії по втраті годувальника.

Відмова у виготовленні та направленні до пенсійного органу вказаної довідки порушує право позивачки на отримання пенсії по втраті годувальника у належному розмірі, з врахуванням основних і додаткових складових грошового забезпечення її померлого чоловіка.

Стосовно посилань відповідача на те, що пенсії позивачці обрахована в розмірі 30 процентів заробітку (грошового забезпечення годувальника на день його смерті ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), яке вже було перераховано та визначено в довідці Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Запорізькій області, у зв'язку з чим відсутні підстави для видачі позивачці нової оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити таке.

Так, відповідачем долучено до матеріалів справи Довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 за підписом заступника Голови Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Запорізькій області. Виходячи із розміру грошового забезпечення, яке зазначено у вказаній довідці, пенсійним органом розраховано пенсію по втраті годувальника, що підтверджено протоколом з пенсійної справи.

В той же час, дослідженням вказаної довідки встановлено, що її видано 23.03.2018, тобто в той час, коли були чинні положення постанови КМУ №103, які в подальшому скасовані в судовому порядку, про що зазначено вище. В самій довідці зазначено, що розмір грошового забезпечення визначений з урахуванням положень постанови КМУ №103 та за нормами чинними на січень 2016 року.

Тобто, вказана довідка про розмір грошового забезпечення, на підставі якої визначено розмір пенсії позивачки по втраті годувальника, не відображає дійсного грошового забезпечення за прирівняною посадою, яку обіймав померлий годувальник, після скасування в судовому порядку окремих положень постанови КМУ №103 (з 19.11.2019).

З цих підстав суд апеляційної інстанції вважає безпідставним посилання відповідача на Довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 за підписом заступника Голови Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Запорізькій області.

Підсумовуючи вищевикладене, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про наявність у позивачки права на отримання довідки про розмір грошового забезпечення померлого годувальника, станом на 19.11.2019р. для перерахунку пенсії по втраті годувальника.

З цих підстав суд апеляційної інстанції вважає за необхідне апеляційну скаргу задовольнити, рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нову постанову про задоволення позову.

З огляду на задоволення позову на користь позивачки підлягає стягненню судовий збір за подання позову - 1211,20грн., за подання апеляційної скарги 1816,80грн., а всього 3028,0грн.

На підставі викладеного, керуючись п.2 ч.1 ст.315, ст.ст.317, 321, 322, 325 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.

Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 14 липня 2025 року в адміністративній справі №280/4479/25 - скасувати та ухвалити нову постанову про задоволення позову.

Визнати протиправними дії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) щодо відмови ОСОБА_1 в підготуванні та надані до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення померлого ОСОБА_2 , відповідно до чинного законодавства України;

Зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 19 листопада 2019 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України віл 11 листопада 2015 року №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 06.05.2021 перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 .

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 3028,0грн.

Постанова набирає законної сили з дати прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку у випадках та строки, які визначені ст.ст.328, 329 КАС України.

Постанова складена у повному обсязі 11.11.2025

Головуючий - суддя Я.В. Семененко

суддя І.Ю. Добродняк

суддя А.В. Суховаров