Рішення від 11.11.2025 по справі 440/14739/24

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2025 року м. ПолтаваСправа № 440/14739/24

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Супруна Є.Б., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу №440/14739/24 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача: Військова частина НОМЕР_2 Міністерства оборони України, Військова частина НОМЕР_3 Міністерства оборони України, про визнання протиправними та скасування наказів, зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

09.12.2024 адвокат Антонова Віталіна Миколаївна, здійснюючи на підставі ордеру серія ВІ №1265138 від 13.12.2024 представництво інтересів ОСОБА_1 , звернулася з позовом до Військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України (надалі - в/ч НОМЕР_1 ), Генерального штабу Збройних Сил України, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати наказ начальника Генерального штабу Збройних Сил України (по особовому складу) від 08.11.2024 №1459-РС, згідно з яким солдата ОСОБА_1 призначено солдатом резерву 314 запасної роти в/ч НОМЕР_2 ;

- визнати протиправним та скасувати наказ командира в/ч НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 09.11.2024 №333 в частині, що стосується солдата ОСОБА_1 , стрільця відділення охорони, призначеного наказом начальника Генерального штабу Збройних Сил України (по особовому складу) від 08.11.2024 №1459-РС солдатом резерву 314 запасної роти в/ч НОМЕР_2 , вважати таким, що справи та посаду здав і вибув до нового місця служби 09.11.2024 виключити зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення (з продовольчого забезпечення виключити з сніданку 10.11.2024);

- поновити ОСОБА_1 на службі у складі в/ч НОМЕР_1 на посаді стрільця відділення охорони з 09.11.2024.

В якості підстави для звернення до суду заявниця вказує на обставини протиправності дій відповідачів щодо прийняття кадрових рішень відносно позивача за відсутності на те його згоди, яка є обов'язковою відповідно до вимог пункту 144 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 №1153/2008, під час переміщення військовослужбовця до іншого військового формування.

Ухвалою судді Полтавського окружного адміністративного суду від 13.12.2024 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у порядку письмового провадження). Цією ж ухвалою залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - в/ч НОМЕР_2 та в/ч НОМЕР_3 .

Ухвалою від 07.01.2025 клопотання представника в/ч НОМЕР_1 про передачу за підсудністю справи №440/14739/24 залишено без задоволення.

Ухвалою від 23.01.2025 за клопотанням адвоката Антонової В.М. суд витребував від в/ч НОМЕР_1 копії усіх контрактів про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб рядового, сержантського та старшинського складу, що були укладені між ОСОБА_1 та в/ч НОМЕР_1 , усіх додатків до цих контрактів щодо продовження їх дії, копію наказу командира в/ч НОМЕР_1 про прийняття позивача на службу та повідомлення вх.№7989 від 08.11.2024.

Ухвалою від 18.02.2025 за клопотанням адвоката Антонової В.М. суд витребував від в/ч НОМЕР_1 копію наказу командира в/ч НОМЕР_1 про прийняття позивача на службу та документальні відомості про передачу особової справи ОСОБА_1 до іншої військової частини у зв'язку з переміщенням по службі військовослужбовця, а від в/ч НОМЕР_3 - копії усіх контрактів про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб рядового, сержантського та старшинського складу, що були укладені з ОСОБА_1 , усіх додатків до цих контрактів щодо продовження їх дії.

27.12.2024 до суду від в/ч НОМЕР_1 засобами системи "Електронний суд" надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник за довіреністю Сидорчук І.В. висловив свої заперечення проти задоволення позову. Зазначив, що Військова частина НОМЕР_1 не приймала рішення про призначення позивача на посаду, а тому посилання позивача на необхідність застосування пункту 82 Положення до обставин, що склалися є необґрунтованими. Стверджує, що позивач не довів наявність підстав, визначених пунктом 112 Положення, які передбачають необхідність надання військовослужбовцем згоди на переміщення. Відповідно до наказу командира в/ч НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 09.11.2024 №333 позивача, якого наказом начальника Генерального штабу Збройних Сил України (по особовому складу) від 08.11.2024 №1459-РС призначено сержантом резерву 314 запасної роти в/ч НОМЕР_2 , а також рапорту військовослужбовця від 09.11.2024 визнано таким, що справи та посаду здав і вибув до нового місця служби. Таким чином, наказ командира в/ч НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 09.11.2024 №333, прийнятий на виконання наказу начальника Генерального штабу Збройних Сил України (по особовому складу) від 08.11.2024 №1459-РС, є похідним від нього. В/ч НОМЕР_2 не перебуває у підпорядкуванні в/ч НОМЕР_1 , у зв'язку з чим накази командира в/ч НОМЕР_1 не мають впливу на рішення командира в/ч НОМЕР_2 . Посилання позивача на те, що його переведено до іншого військового формування, суперечить статті 12 Закону України "Про Збройні Сили України". Вимоги позивача про застосування до обставин, що склались, вимог пункту 144 Положення, належно необґрунтоване, оскільки в/ч НОМЕР_4 не є "іншим військовим формуванням" з огляду на положення Закону України "Про Збройні Сили України". Окрім цього, Генеральний штаб Збройних Сил України є суб'єктом владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України. Скасування наказу в/ч НОМЕР_1 напряму залежить від скасування наказу Генерального штабу, оскільки наказ був виданий на підставі наказу Генерального штабу (а.с. 42-45).

27.12.2024 до суду від Генерального штабу Збройних Сил України засобами системи "Електронний суд" надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник також висловив свої заперечення проти задоволення позову. Свою позицію мотивує обставинами того, що в/ч НОМЕР_2 належить до Сил територіальної оборони Збройних Сил України, з огляду на що позивача було переміщено в межах Збройних Сил України, а не до іншого військового формування, як він хибно вважає. Таким чином, посилання позивача на порушення Генеральним штабом Збройних Сил України вимог пункту 144 Положення та його твердження про те, що він був переведений до іншого військового формування, є надуманими і такими, що не відповідають дійсності. Додав, що відповідно до положень пунктів 112, 257 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, військовослужбовець може бути переміщений на нове місце військової служби з однієї військової частини до іншої у випадках, визначених пунктом 82 Положення без його згоди. Позивач не навів обставин, за яких для переміщення на нове місце військової служби необхідна згода військовослужбовця відповідно до пункту 112 Положення. Крім цього, доцільність переміщення військовослужбовців, у тому числі під час дії воєнного стану в Україні, є дискреційними повноваженнями Генерального штабу Збройних Сил України. Таким чином, при виданні наказу начальника Генерального штабу Збройних Сил України (по особовому складу) від 08.11.2024 №1459-РС, відповідач діяв з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення та виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені законами України та іншими нормативно-правовими актами, що повністю узгоджується з вимогами частини другої статті 19 Конституції України (а.с. 49-51).

Треті особи правом на подання письмових пояснень по суті спору у визначений судом строк не скористалися.

Розгляд справи судом здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Бутенки Кобеляцького району Полтавської області, має статус учасника бойових дій, про що свідчить посвідчення серії НОМЕР_5 від 06.08.2018.

Згідно даних військового квитка серії НОМЕР_6 , контрактів про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб рядового, сержантського та старшинського складу від 23.07.2015, 20.07.2018, 12.07.2019, 23.07.2020, 23.07.2021 та наказів від 09.06.2021 №14-РС і від 19.07.2022 №160, ОСОБА_1 до 09.11.2024 проходив військову службу за контрактом у складі в/ч НОМЕР_1 у АДРЕСА_1 .

Наказом начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 08.11.2024 №1459-РС відповідно до пунктів 82, 83 та 257 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України та розпорядження Головнокомандувача Збройних Сил України від 26.10.2024 №21653дск нижчепойменованих осіб рядового, сержантського і старшинського складу НОМЕР_7 військового госпіталю (на 200 ліжок) Військово-медичного клінічного центру Північного регіону (на 475 ліжок) Медичних сил Збройних Сил України звільнено із займаних посадах і призначено до 314 запасної роти НОМЕР_8 окремої бригади Територіальної оборони Регіонального управління сил Територіальної оборони " ІНФОРМАЦІЯ_2 " сил Територіальної оборони Збройних Сил України, де під пунктом 72 значиться молодший сержант ОСОБА_1 , стрілець відділення охорони в/ч НОМЕР_1 - сержант резерву 314 запасної роти в/ч НОМЕР_2 .

На підставі наказу Генерального штабу Збройних Сил України від 08.11.2024 №1459-РС командиром в/ч НОМЕР_1 видано наказ від 09.11.2024 №333 (по стройовій частині), яким молодшого сержанта ОСОБА_1 , стрільця відділення охорони, наказано вважати таким, що справи та посаду здав і вибув до нового місця служби, 09.11.2024 виключити зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення (з продовольчого забезпечення виключити з 10.11.2024).

09.11.2024 за підписом позивача на ім'я командира відділення охорони в/ч НОМЕР_1 подано рапорт, в якому ОСОБА_1 доповів про те, що справи та посаду стрільця відділення охорони в/ч НОМЕР_1 він здав з 09.11.2024.

26.11.2024 адвокат позивача звернулася до відповідачів з адвокатськими запитами з приводу отримання примірників документів, що стосуються прийняття відносно ОСОБА_1 кадрових рішень по переміщенню його на службу до в/ч НОМЕР_2 .

Поряд з цим, 26.11.2024 позивач направив до в/ч НОМЕР_1 заяву про надання інформації та копій документів, яку мотивував тим, що жодного рапорту-згоди на переміщення його до іншої військової частини він не писав.

Відповідей на адвокатські запити, як і на заяву позивача, останній не отримав.

Як повідомляє позивач у позовній заяві, з 30.11.2024 і по теперішній час він, як військовослужбовець в/ч НОМЕР_3 , перебуває на лікуванні у госпіталі у м. Запоріжжя.

Позивач, не погоджуючись із правомірністю наказів начальника Генерального штабу Збройних Сил України (по особовому складу) від 08.11.2024 №1459-РС та командира В/Ч НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 09.11.2024 №333 в частині, що стосується переміщення позивача до іншої військової частини без його згоди, звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне нормативно-правове регулювання.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України від 25.03.1992 № 2232-XII "Про військовий обов'язок і військову службу" (надалі - Закон №2232-ХІІ у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону №2232-ХІІ, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Частиною 3 статті 1 Закону №2232-ХІІ передбачено, що військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" Президент України своїм Указом від 10.12.2008 №1153/2008 затвердив Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (надалі - Положення №1153/2008 в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), яким визначається порядок проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України та регулюються питання, пов'язані з виконанням громадянами військового обов'язку в запасі.

Питання, пов'язані з переміщенням військовослужбовців, врегульовані пунктами 110 - 114 Положення №1153/2008.

Так, згідно з приписами пункту 110 Положення №1153/2008, переміщення військовослужбовців здійснюється в разі, коли звільнення їх із посад або призначення на інші посади належить до номенклатури призначення різних посадових осіб.

Переміщення осіб рядового складу, сержантського та старшинського складу за наявності обґрунтованих підстав з урахуванням висновків атестування, рекомендацій їх безпосередніх і прямих начальників на підставі клопотань командирів (начальників), які порушили питання про переміщення, здійснюється:

між з'єднаннями, військовими частинами, оперативними командуваннями - наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні з'єднання, військові частини та оперативні командування;

між видами Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані начальникам структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України, - наказом Головнокомандувача Збройних Сил України. У період дії - воєнного стану таке переміщення здійснюється наказом начальника Генерального штабу Збройних Сил України;

між військовими частинами видів, родів військ (сил) Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані Міністерству оборони України, - наказом керівника служби персоналу Міністерства оборони України.

Відповідно до пункту 112 Положення №1153/2008, військовослужбовець може бути переміщений на нове місце військової служби з однієї військової частини до іншої у випадках, визначених пунктом 82 цього Положення, а також якщо з урахуванням вчиненого правопорушення військовослужбовець, якому призначено покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців, не може бути залишений на посаді, пов'язаній із керівництвом підлеглими особами.

Зазначене переміщення здійснюється без згоди військовослужбовця, крім таких випадків:

неможливість проходження військовослужбовцем військової служби у місцевості, до якої його переміщують, відповідно до висновку (постанови) військово-лікарської комісії;

неможливість проживання членів сім'ї військовослужбовця за станом здоров'я в місцевості, до якої його переміщують, відповідно до документів, які це підтверджують;

потреба у догляді за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) або особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім'ї військовослужбовця, відповідно до документів, які це підтверджують.

Військовослужбовець, який проходить військову службу за призовом, переміщується у зв'язку із службовою необхідністю та за станом здоров'я на нове місце військової служби без його згоди.

Особливості проходження військової служби та виконання військового обов'язку в запасі в особливий період визначає розділ XIV Положення №1153/2008 (пункти 251 - 263).

Відповідно до абзацу 2 пункту 257 Положення №1153/2008, для доукомплектування Збройних Сил України в особливий період просування військовослужбовців по службі здійснюється без дотримання вимог пунктів 85, 87 цього Положення, а призначення військовослужбовців на рівнозначні та нижчі посади здійснюється без згоди військовослужбовців, за винятком випадків, визначених пунктом 112 цього Положення.

Як свідчать встановлені судом обставини цієї справи, позивач до 09.11.2024 проходив службу у складі в/ч НОМЕР_1 за контрактом на посаді стрільця відділення охорони.

Наказом начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 08.11.2024 №1459-РС відповідно до пунктів 82, 83 та 257 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України та розпорядження Головнокомандувача Збройних Сил України від 26.10.2024 №21653дск, крім інших, позивача було звільнено із займаних посадах і призначено до 314 запасної роти НОМЕР_8 окремої бригади Територіальної оборони Регіонального управління сил Територіальної оборони " ІНФОРМАЦІЯ_2 " сил Територіальної оборони Збройних Сил України.

Підставою видання вищезазначеного наказу була відомість відібраних військовослужбовців, що сплановані для переміщення, який надійшов від ІНФОРМАЦІЯ_3 від 28.10.2024.

На підставі наказу Генерального штабу Збройних Сил України від 08.11.2024 №1459-РС командиром в/ч НОМЕР_1 було видано наказ від 09.11.2024 №333 (по стройовій частині), яким молодшого сержанта ОСОБА_1 вважати таким, що справи та посаду здав і вибув до нового місця служби, 09.11.2024 виключити зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення.

У позовній заяві позивач заперечує факт надання ним до в/ч НОМЕР_1 рапорту-згоди на переміщення і наполягає на обставинах порушення при його переміщенні положень пункту 144 Положення №1153/2008.

Приписами пункту 144 Положення №1153/2008 передбачено, що у разі потреби у військовослужбовцях для заміщення вакантних посад в інших військових формуваннях керівники цих військових формувань письмово повідомляють Міністерство оборони України про основні характеристики військових посад та професійні, освітні і кваліфікаційні вимоги до військовослужбовців для зайняття зазначених посад.

Добір військовослужбовців для направлення до інших військових формувань здійснюється разом з Міністерством оборони України на підставі запитів керівників відповідних військових формувань.

Направлення військовослужбовців зі Збройних Сил України до інших військових формувань з виключенням зі списків особового складу Збройних Сил України здійснюється за їх згодою та оформляється:

на осіб офіцерського складу - наказами Міністра оборони України;

на осіб рядового складу, сержантського і старшинського складу - наказами Головнокомандувача Збройних Сил України, наказами керівника служби персоналу Міністерства оборони України. У період дії воєнного стану таке направлення оформляється наказами начальника Генерального штабу Збройних Сил України, наказами керівника служби персоналу Міністерства оборони України.

У разі потреби підготовки фахівців за напрямами чи спеціальностями, за якими підготовка у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України не проводиться, особи офіцерського складу можуть направлятись наказами Міністра оборони України на навчання до вищих військових навчальних закладів інших військових формувань без виключення із списків особового складу Збройних Сил України.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, в Україні введено воєнний стан, який триває і дотепер.

Указом Президента України від 24.02.2022 №69/2022 "Про загальну мобілізацію", затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2105-IX, оголошено проведення загальної мобілізації.

Згідно зі статтею 65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Відповідно до частини 2 статті 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про оборону України", військове формування - створена відповідно до законодавства України сукупність військових з'єднань і частин та органів управління ними, які комплектуються військовослужбовцями і призначені для оборони України, захисту її суверенітету, державної незалежності і національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій.

До військових формувань, серед іншого, належать Збройні Сили України (стаття 1 Закону України "Про Збройні Сили України"), Національна гвардія України (стаття 1 Закону України “Про Національну гвардію України»), Державна спеціальна служба транспорту (стаття 1 Закону України "Про Державну спеціальну службу транспорту").

Відповідно до статті 3 Закону України "Про Збройні Сили України", Збройні Сили України мають таку загальну структуру: Генеральний штаб Збройних Сил України; Командування об'єднаних сил Збройних Сил України; види Збройних Сил України - Сухопутні війська, Повітряні Сили, Військово-Морські Сили; окремі роди сил Збройних Сил України - Сили спеціальних операцій, Сили безпілотних систем, Сили територіальної оборони, Сили логістики, Сили підтримки, Медичні сили; окремі роди військ Збройних Сил України - Десантно-штурмові війська, Війська зв'язку та кібербезпеки; органи військового управління, з'єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, що не належать до видів та окремих родів військ (сил) Збройних Сил України.

Організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з'єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій.

Згідно зі статтею 12 Закону України "Про оборону України", участь в обороні держави разом із Збройними Силами України беруть у межах своїх повноважень інші військові формування, утворені відповідно до законів України, Державна спеціальна служба транспорту, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, а також відповідні правоохоронні органи.

Тож оскільки в/ч НОМЕР_2 належить до Сил територіальної оборони Збройних Сил України, твердження відповідачів про те, що позивача було переміщено в межах Збройних Сил України, а не до іншого військового формування, суд визнає обґрунтованим, з огляду на що посилання позивача на порушення Генеральним штабом Збройних Сил України вимог пункту 144 Положення №1153/2008, внаслідок чого його було переведено до іншого військового формування, суд визнає безпідставними.

За встановлених судом обставин відсутність згоди позивача не може бути перешкодою для його переміщення, оскільки таке переміщення здійснювалося в особливий період, що звільняє командування від обов'язку дотримання вимог пункту 112 Положення в частині отримання згоди військовослужбовця на переміщення до нового місця військової служби.

За таких обставин суд доходить висновку про те, що відповідачі при винесені оскаржуваних наказів діяли на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з огляду на що суд визнає позов необґрунтованим, у зв'язку з чим залишає його без задоволення у повному обсязі.

Позивач судових витрат не поніс, від сплати судового збору звільнений як особа зі статусом учасника бойових дій, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 у справі №440/14739/24 - залишити без задоволення.

Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_9 ; АДРЕСА_2 ).

Відповідач: Військова частина НОМЕР_1 Міністерства оборони України (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ; АДРЕСА_3 ).

Відповідач: Генеральний штаб Збройних Сил України (код ЄДРПОУ 22991050; проспект Повітряних Сил, 6, м. Київ, 03168).

Третя особа: Військова частина НОМЕР_2 Міністерства оборони України (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ; АДРЕСА_4 ).

Третя особа: Військова частина НОМЕР_3 Міністерства оборони України ( АДРЕСА_5 ).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду впродовж тридцяти днів з моменту його підписання.

Суддя Є.Б. Супрун