Рішення від 11.11.2025 по справі 420/40852/24

Справа № 420/40852/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенніОдеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовноюзаявою Товариства з обмеженою відповідальністю «С.А.Р.М. ДЕВЕЛОПМЕНТ ЮКРЕЙН» (код ЄДРПОУ 39788064, місце знаходження: 65080,м. Одеса, вул.. Варненська, 4-Б) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370, місце знаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) та Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місце знаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 31 грудня 2024 року через підсистему Електронний суд (сформовано 30.12.2024) надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «С.А.Р.М. ДЕВЕЛОПМЕНТ ЮКРЕЙН» (код ЄДРПОУ 39788064, місце знаходження: 65080,м. Одеса, вул. Варненська, 4-Б) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370, місце знаходження: 65044, м. Одеса, вул.. Семінарська, 5) та Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місце знаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8), в якій просить:

Визнати протиправним та скасувати Рішення комісії про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11994035/39788064 від 31.10.2024 р;

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних: - податкову накладну №3 від 31.12.2023 р. датою подання її на реєстрацію.

Ухвалою від 20 січня 2025 року після усунення виявлених недоліків, позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) учасників справи в порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.

Так, зазначені позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржуване рішення, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної є протиправним, у зв'язку з чим підлягає скасуванню.

На обґрунтування вказаних тверджень представник зазначив, що ТОВ «С.А.Р.М. Девелопмент Юкрейн» укладено з Військовою частиною НОМЕР_1 (для в/ ч НОМЕР_2 ) та Квартирно - експлуатаційним відділом м. Одеси Договір №237/34 Т від 27.02.2023 р. (надалі - Договір №237/34Т), відповідно до умов якого Позивачем було передано Військовій частині НОМЕР_1 в безоплатне користування об'єкт нерухомого майна, що розташовується за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 5 274,60 кв.м. (надалі - Об'єкт нерухомого майна), на підставі Наказу №34 від 22.11.2022 р. «Про встановлення військово - квартирної повинності» та окремого доручення ІНФОРМАЦІЯ_1 №370/2/1685 від 30.03.2022 р.

Також, між ТОВ «С.А.Р.М. Девелопмент Юкрейн» та Квартирно - експлуатаційним відділом міста Одеса було укладено Договір №467 про відшкодування витрат за спожиту електричну енергію та за послуги з розподілу електричної енергії/перетікання реактивної енергії від 09.11.2023 р.

Постачання електричної енергії на об'єкт нерухомого майна за зазначеною адресою здійснюється на підставі укладеного між ТОВ «Одеська енергопостачальна компанія» (Лиманський підрозділ) та ТОВ «С.А.Р.М. Девелопмент Юкрейн» Договору№12-972-ПВЦ від 01.09.2021 р. За даним договором саме Позивачем здійснюється оплата за спожиту електричну енергію, згідно з даними показників електролічильників, на підставі отриманих рахунків від ТОВ «Одеська енергопостачальна компанія» (Лиманський підрозділ).

В подальшому, відповідно до умов укладеного між ТОВ «С.А.Р.М. ДевелопментЮкрейн» та Квартирно - експлуатаційним відділом м. Одеса Договору №467, Позивачем оформляються та підписуються відповідні акти наданих послуг з Військовою частиною НОМЕР_3 щодо кількості спожитої електричної енергії за звітний період та відповідні дані надсилаються Квартирно - експлуатаційному відділу м. Одеси. На підставі зазначених даних, відповідно, між Позивачем та Квартирно - експлуатаційним відділом м. Одеси підписуються акти наданих послуг щодо компенсації витрат з активної електроенергії та саме Квартирно - експлуатаційним відділом м. Одеси здійснюється оплата (компенсація) зазначених витрат.

За період з 01 жовтня 2023 р. по 31 грудня 2023 р. Позивачем було оформлено Акт виконаних робіт (наданих послуг) до Договору №467 від 09.11.2023 року про відшкодування витрат за спожиту електричну енергію та за послуги з розподілу електричної енергії/перетікання реактивної енергії від 31.12.2023 р. з додаванням Акту фіксації показників лічильника електричної енергії від 31.12.2023 р., підписано Військовою частиною НОМЕР_1 та передано на підписання та оплату Квартирно - експлуатаційним відділом м. Одеси в порядку та на умовах, передбачених п. 3.4. та п.3.5. Договору №467. Жодних зауважень Позивачем з боку Одеського квартирно - експлуатаційного управління за даним актом не було отримано.

В подальшому, між Позивачем, Військовою частиною НОМЕР_1 та Квартирно - експлуатаційним відділом м. Одеси було підписано Акт звірки взаємних розрахунків за період з 01.05.2023 р. по 01.01.2024 р., де Квартирно - експлуатаційним відділом м. Одеси підписано зазначений акт в підтвердження зазначеної суми боргу зі сплати (компенсації) витрат з активної та реактивної енергії за період з жовтня місяця 2023 р. по грудень місяць 2023 р.

У зв'язку з порушенням зобов'язань Квартирно - експлуатаційним відділом м. Одеси щодо строків сплати (компенсації) витрат з активної та реактивної енергії за зазначений період, Позивач вимушений був звертатися до Господарського суду Одеської області щодо стягнення з Квартирно - експлуатаційного відділу м. Одеси зазначеної суми заборгованості.

При розгляді Господарським судом Одеської області справи №916/2680/24, позовні заяви ТОВ «С.А.Р.М. ДевелопментЮкрейн» задоволені в повному обсязі, стягнуто з Одеського квартирно - експлуатаційного управління на користь ТОВ «С.А.Р.М. ДевелопментЮкрейн» суму заборгованості зі сплати (компенсації) витрат з активної та реактивної енергії за період з жовтня місяця 2023 р. по грудень місяць 2023 р. в розмірі 400 103, 73 грн., в подальшому видано Наказ від 01.10.2024 р. для виконання рішення. Сума боргу сплачена Одеським квартирно - експлуатаційним управлінням в грудні місяці 2024 р.

Таким чином, на підставі Акту виконаних робіт (наданих послуг) від 31.12.2023 р. до Договору №467 від 09.11.2023 р. про відшкодування витрат за спожиту електричну енергію та за послуги з розподілу електричної енергії/перетікання реактивної енергії, Позивачем була сформована податкова накладна №3 від 31.12.2023 року на суму 400 103,73 грн.

Реєстрацію вказаної ПН податковим органом було зупинено, та запропоновано надати додаткові пояснення.

На вимогу податкового органу, позивачем було надано пояснення та документи на підтвердження даних зазначених у поясненнях. Проте, за результатом їх розгляду контролюючим органом було прийнято рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

На думку представника, підстава, що зазначена в Рішенні не відповідає дійсності, оскільки ТОВ «С.А.Р.М. Девелопмент Юкрейн» були додані відповідні належним чином оформлені документи і це вбачається з додатків, доданих до повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено. Посилання на вказану підставу в обґрунтування прийняття рішень про відмову, за відсутності встановленого законодавством вичерпного переліку документів, та за умови не наведення комісією доказів того, що документи, подані є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації, свідчить про протиправність такого рішення.

На пропозицію суду 30.01.2025 року через канцелярію суду надійшли роздруковані копії додатків до позовної заяви поданої в електронній формі.

Через канцелярію суду 05.02.2025 рокувідГУ ДПС в Одеській області надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач проти задоволення позову заперечував та просив відмовити в задоволенні позову повністю, з огляду на таке.

Відповідно до фактичних обставин справи, ТОВ «С.А.Р.М. ДЕВЕЛОПМЕНТ ЮКРЕЙН» направило на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну № 3 від 31.12.2023, виписану на адресу ОДЕСЬКОГО КВАРТИРНОЕКСПЛУАТАЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ (код ЄДРПОУ 08038284) на загальну суму з урахуванням ПДВ 400103.73 грн.

За отриманою Квитанцією №1 від 15.01.2024 з Єдиного вікна приймання звітності Державної податкової служби України Позивачу було повідомлено, що реєстрація податкової накладної № 3 зупинена, оскільки: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 31.12.2023 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 68.20 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.8305%, "Рпоточ"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Також, даною Квитанцією №1 Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податкових накладних.

На виконання п. 11 Порядків №1165 Позивачем було подане до контролюючого органу Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено.

Разом з повідомленням № 1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 25.10.2024, Позивачем надано 13 додатків.

Однак, Комісією з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області було прийняте рішення № 11994035/39788064 від 31.10.2024 у зв'язку з тим, що документи були складені/оформлені із порушенням законодавства. Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/ послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; наявність податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій.

Також, представник зазначає, що відповідно до п. 3 Листа Державної реєстраційної служби України від 07.02.2013 № 43-06-15-13: «Посвідчення документа керівником підприємства, установи, організації здійснюється відповідно до вимог Національного стандарту України «Вимоги до оформлювання документів «ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55. Так, завіряти документи слід із зазначенням назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує документ, її ініціалів та прізвища, засвідченою печатко, на кожному аркуші документу. А отже, акти прийняття-передачі товарної продукції надані Позивачем - завірені неналежним чином.

Отже, документи, які були подані на розгляд комісії є сумнівними та ймовірно складені із порушенням чинного законодавства.

Також, 05.02.2025 року від Головного управління надійшло клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.

Ухвалою від 11 листопада 2025 року відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача щодо розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Через канцелярію суду 10.02.2025 року від представника позивача надійшла відповідь на відзив.

Заперечення на відповідь на відзив до суду не надходили.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.

ТОВ «С.А.Р.М. Девелопмент Юкрейн» зареєстровано 12.05.2015 року, основний вид економічної діяльності: 55.20 Діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання.

Судом встановлено, що між ТОВ «С.А.Р.М. Девелопмент Юкрейн» (сторона1), Військовою частиною НОМЕР_1 (сторона 2) та Квартирно - експлуатаційним відділом м. Одеси (сторона3) укладено договір №237/34 Т від 27.02.2023 р, відповідно до умов якого Позивачем було передано Військовій частині НОМЕР_1 в безоплатне користування об'єкт нерухомого майна, що розташовується за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 5 274,60 кв.м., на підставі Наказу №34 від 22.11.2022 р. «Про встановлення військово - квартирної повинності» та окремого доручення ІНФОРМАЦІЯ_1 №370/2/1685 від 30.03.2022 р.

Також, 09.11.2023 року між ТОВ «С.А.Р.М. Девелопмент Юкрейн» (балансоутримувач, сторона2), Квартирно-експлуатаційним відділом міста Одеса (платник, сторона 1) та Військовою частиною НОМЕР_1 (споживач, сторона 3) було укладено Договір №467 про відшкодування витрат за спожиту електричну енергію та за послуги з розподілу електричної енергії/перетікання реактивної енергії, відповідно до умов якого сторона 2 забезпечує постачання електричної енергії, що використовується стороною3, а сторона 1 відшкодовує витрати, понесені стороною 2 з оплати електричної енергії, яка була спожита стороною 3, за встановленими тарифами в терміни, передбачені даним договором. (п. 1.1 договору)

Облік та розрахунки за спожиту електричну енергію здійснюються за показниками приладів обліку (лічильника) або розрахунку. (п.3.1 договору)

Судом встановлено, що за період з 01 жовтня 2023 р. по 31 грудня 2023 р. Позивачем було оформлено Акт виконаних робіт (наданих послуг) до Договору №467 на суму 400103,73 грн, з додаванням Акту фіксації показників лічильника електричної енергії від 31.12.2023 року, підписаний Військовою частиною НОМЕР_1 та переданий на підписання та оплату Квартирно-експлуатаційним відділом м. Одеси в порядку та на умовах, передбачених п. 3.4. та п.3.5. Договору №467.

Як зазначив у позові представник позивача, жодних зауважень Позивачем з боку Одеського квартирно-експлуатаційного управління за даним актом не було отримано.

Судом встановлено між усіма сторонами договору було підписано Акт звірки взаємних розрахунків за період з 01.05.2023 р. по 01.01.2024 р., з якого вбачається, що наявний підпис представник Квартирно-експлуатаційним відділом міста Одеса підтверджує визнання наявності боргу зі сплати и (компенсації) витрат з активної та реактивної енергії за період з жовтня місяця 2023 р. по грудень місяць 2023 р.

Судом встановлено, що у зв'язку з порушенням зобов'язань з боку Квартирно-експлуатаційного відділу м. Одеси щодо строків сплати (компенсації) витрат з активної та реактивної енергії за зазначений період, Позивач звернувся до Господарського суду Одеської області щодо стягнення суми заборгованості.

За результатами розгляду вказаної справи, Господарським судом Одеської області в межах справи №916/2680/24 було прийнято наказ про примусове виконання рішення.

Сума боргу сплачена Одеським квартирно-експлуатаційним управлінням, про що свідчить платіжна інструкція № 13/12/2024 від 21.12.2024 року.

Так, судом встановлено, що за фактом надання послуг, позивачем було сформовано та направлено на реєстрацію ПН №3 від 31.12.2023 р на суму 400 103,73 грн.

Відповідно до квитанції № 9371434904 від 15.01.2024 року реєстрацію вказаної ПН зупинено, з підстав того, що «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 31.12.2023 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 68,20 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.,8305%, "Рпоточ"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

На пропозицію податкового органу позивачем булонадано повідомлення №1 від 25.10.2024 року про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

До вказаного повідомлення було надано: 13 додатків, серед яких і змістовні пояснення стосовно реальності здійснення господарської операції.

В графі пояснення зазначено: на підставі акту виконаних робіт та акту звірки, була виписана податкова накладна. Це відшкодування комунальних послуг на об'єкті оренди. Згідно отриманих від ООЕК та ДТЕК рахунків, орендар на підприємство компенсує комунальні послуги, а підприємство на разі сплачує електричну енергію до ДТЕК та ООЕК. Всі підтверджуючі документи прикладаємо. Просимо розблокувати податкову накладну.

Проте, 31.10.2024року відповідачем за результатами розгляду наявних документів прийняло рішення № 11994035/39788064про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Підставою для відмови у реєстрації якої вказано: надання платником податків копій документів складених з порушенням законодавства.

Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

Не врахування пояснень та додатних документів на підтвердження реального здійснення господарської операції, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Судом також досліджено всі надані до податкового органу первинні документи серед яких: копії договорів, актів, рахунків та інші.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню повністю, з огляду на таке.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено).

Аналізуючи правомірність прийняття оскаржуваного рішення, що є змістом правовідносин у цій справі, відповідно до приписів ст. 2 КАС України, суд виходить із такого.

Спірні правовідносини врегульовано нормами Податкового кодексу України.

Згідно з пп. «а», «б» п. 185.1 ст. 185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Пунктом 187.1 статті 187 ПК України встановлено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п. 188.1 ст. 188 ПК України).

Пунктом 201.10 ст. 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до п.п.14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Пунктом 201.16 статті 201 ПК України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі - Порядок № 1246) (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 341) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2245-VIII Кабінету Міністрів України доручено до 1 березня 2018 року визначити порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити перегляд та приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

З 01.02.2020 року діє Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. №1165 (далі - Порядок № 1165), якийвизначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.

Згідно з п. 3 Порядку №1165 податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, складеної на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку, за винятком розрахунку коригування, визначеного підпунктом 7 цього пункту), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації).

Відповідно до п. 5, п.6 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).

Відповідно до п. 10, п. 11 Порядку №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Так, судом встановлено, що в порядку встановленого податковим законодавством за фактом надання послуг, позивачем було сформовано та направлено на реєстрацію ПН №3 від 31.12.2023 р на суму 400 103,73 грн.

Відповідно до квитанції № 9371434904 від 15.01.2024 року реєстрацію вказаної ПН зупинено, з підстав того, що «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 31.12.2023 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 68,20 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.,8305%, "Рпоточ"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

У Додатку 3 до Порядку № 1165 встановлено Критерії ризиковості здійснення операцій.

Пунктом 1 зазначених Критеріїв визначено такі критерії ризиковості здійснення операцій: «Відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС».

Таким чином, у разі зупинення реєстрації податкової накладної на підставі пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, контролюючий орган має витребувати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов'язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітити платнику податків у своїх поясненнях.

Отже, реєстрація податкової накладної поданої позивачем зупинена з пропозицією надання додаткових документів, перелік яких визначено формально без визначення конкретних обставин, які необхідно підтвердити вказаними документами та висвітлити у наданих до вказаних документів поясненнях.

Можливість виконання платником податків обов'язку надати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного переліку цих документів. Хоча перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, визначено Порядком № 520, конкретний перелік таких документів може залежати, зокрема, від змісту операції з постачання, суб'єктного складу її учасників, їх податкової поведінки.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначено наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520, яким затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520).

Пунктом 2 Порядку № 520 визначено, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку № 520, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі. Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

Разом із тим, пунктом 5 Порядку № 520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, серед яких:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

При цьому, письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (пункти 6, 7 Порядку № 520).

Згідно з вимогами пунктів 9, 10 та 11 Порядку № 520, письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. Комісія регіонального рівня приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Підставами для прийняття комісією регіонального рівня рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Судом встановлено, що на пропозицію податкового органу позивачем було надано повідомлення №1 від 25.10.2024 року про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

До вказаного повідомлення було надано: 13 додатків, серед яких і змістовні пояснення стосовно реальності здійснення господарської операції.

В графі пояснення зазначено: на підставі акту виконаних робіт та акту звірки, була виписана податкова накладна. Це відшкодування комунальних послуг на об'єкті оренди. Згідно отриманих від ООЕК та ДТЕК рахунків, орендар на підприємство компенсує комунальні послуги, а підприємство на разі сплачує електричну енергію до ДТЕК та ООЕК. Всі підтверджуючі документи прикладаємо. Просимо розблокувати податкову накладну.

Таким чином, у контролюючого органу були наявні достатні документи для спростування сумнівів щодо ризиковості здійснення операції, а наданих контролюючому органу документів та письмових пояснень було достатньо для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Проте, 31.10.2024 року відповідачем за результатами розгляду наявних документів прийняло рішення № 11994035/39788064 про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Підставою для відмови у реєстрації якої вказано: надання платником податків копій документів складених з порушенням законодавства.

Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

Оцінивши надані сторонами докази та виходячи із вищенаведених норм права, суд доходить висновку, що відповідачем прийнято оскаржуване рішення помилково, з огляду на таке.

Так, судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що основний вид господарської діяльності підприємства: 55.20 Діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання.

Судом встановлено, що 09.11.2023 року між ТОВ «С.А.Р.М. ДевелопментЮкрейн»(балансоутримувач, сторона2), Квартирно-експлуатаційним відділом міста Одеса (платник, сторона 1) та Військовою частиною НОМЕР_1 (споживач, сторона 3) було укладено Договір №467 про відшкодування витрат за спожиту електричну енергію та за послуги з розподілу електричної енергії/перетікання реактивної енергії, відповідно до умов якого сторона 2 забезпечує постачання електричної енергії, що використовується стороною3, а сторона 1 відшкодовує витрати, понесені стороною 2 з оплати електричної енергії, яка була спожита стороною 3, за встановленими тарифами в терміни, передбачені даним договором. (п. 1.1 договору)

Облік та розрахунки за спожиту електричну енергію здійснюються за показниками приладів обліку (лічильника) або розрахунку. (п.3.1 договору)

Судом встановлено, що за період з 01 жовтня 2023 р. по 31 грудня 2023 р. Позивачем було оформлено Акт виконаних робіт (наданих послуг) до Договору №467 на суму 400103,73 грн, з додаванням Акту фіксації показників лічильника електричної енергії від 31.12.2023 року, підписаний Військовою частиною НОМЕР_1 та переданий на підписання та оплату Квартирно-експлуатаційним відділом м. Одеси в порядку та на умовах, передбачених п. 3.4. та п.3.5. Договору №467.

Так, судом встановлено, що за фактом надання послуг, позивачем було сформовано та направлено на реєстрацію ПН №3 від 31.12.2023 р на суму 400 103,73 грн.

Крім того, судом встановлено між усіма сторонами договору було підписано Акт звірки взаємних розрахунків за період з 01.05.2023 р. по 01.01.2024 р., з якого вбачається, що наявний підпис представник Квартирно-експлуатаційним відділом міста Одеса підтверджує визнання наявності боргу зі сплати и (компенсації) витрат з активної та реактивної енергії за період з жовтня місяця 2023 р. по грудень місяць 2023 р.

Судом встановлено, що у зв'язку з порушенням зобов'язань з боку Квартирно-експлуатаційного відділу м. Одеси щодо строків сплати (компенсації) витрат з активної та реактивної енергії за зазначений період, Позивач звернувся до Господарського суду Одеської області щодо стягнення суми заборгованості.

За результатами розгляду вказаної справи, Господарським судом Одеської області в межах справи №916/2680/24 було прийнято наказ про примусове виконання рішення.

Сума боргу сплачена Одеським квартирно-експлуатаційним управлінням, про що свідчить платіжна інструкція № 13/12/2024 від 21.12.2024 року.

Крім того, матеріалами справи підтверджується, що позивачем до податкового органу надавались додаткові пояснення разом з повідомленням, в яких представник детальніше розкрив суть господарської діяльності підприємства та зокрема спірної господарської операції та надав докази на підтвердження реальності спірної операції, а саме: копії договорів, рахунків та актів.

До даних пояснень було додано повний перелік документів, необхідних та достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Аналіз наданих копій первинних документів надає можливість встановити послідовність дій позивача щодо можливості надання такого виду послуг.

В той же час, у квитанції зазначено посилання на відповідність Критеріїв, визначених в п. 1 та наведено загальний перелік документів, які може надати позивач, разом з цим конкретно не визначено документів, які слід надати позивачу для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Водночас можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання на реєстрацію податкової накладної напряму залежить від чіткого формулювання фіскальним органом позиції про те, під який саме критерій ризиковості платника податку та/або критерій ризиковості здійснення операцій підпадає платник податку, якому відповідає платник податку, що прямо впливає на можливість надання платником податку в подальшому відповідних документів, перелік яких міститься у вичерпному переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРНП.

Суд відхиляє доводи представника відповідача викладені у відзиві, з підстав того, що у випадку неконкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної, а у подальшому в рішенні про відмову у реєстрації ПН, платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів.

Стосовно доводів представника відповідача, що відповідно до п. 3 Листа Державної реєстраційної служби України від 07.02.2013 № 43-06-15-13: «Посвідчення документа керівником підприємства, установи, організації здійснюється відповідно до вимог Національного стандарту України «Вимоги до оформлювання документів «ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55. Так, завіряти документи слід із зазначенням назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує документ, її ініціалів та прізвища, засвідченою печаткою, на кожному аркуші документу. А отже, акти прийняття-передачі товарної продукції надані Позивачем - завірені неналежним чином, відхиляються судом, адже наявність певних недоліків в оформленні первинних документів не вливають не реальність здійснення відповідної операції, враховуючи, що оплата за надані послуги боржником вже була здійснена.

Таким чином, зупинення податкової накладної, виписаної позивачем не відповідає умовам критеріїв ризиковості платника податку та/або критерій ризиковості здійснення операцій та контролюючим органом, порушено вимоги Порядку № 1165.

Відповідно до ч. п. 25, 26, 27 Порядку № 1165 комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном. Комісія контролюючого органу в своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України, Податкового кодексу України та законів, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Порядком.

Згідно з п. 44 Порядку № 1165 комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.

Згідно з додатку до Порядку № 520 в рішенні про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних обов'язково зазначаються конкретні документи.

Так, як вбачається з матеріалів справи в оскаржуваному рішенні, податковим органом було зазначено підставою для відмови у реєстрації податкової накладної «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства».

В графі «податкова інформація» (зазначити конкретні документи) оскаржуваного рішення, вказано: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

Аналізуючи зазначену, як підставу для відмови у реєстрації поданої податкової накладної в ЄРПН, суд зазначає, що контролюючим органом не наведено конкретних документів, які саме складені чи сформовані позивачем з порушенням норм законодавства, а лише узагальнено зазначено перелік можливих документів.

Таким чином, суд доходить висновку, що матеріали справи не містять належних і достатніх доказів спростування відповідачами тверджень позивача, наведення відповідних мотивів прийняття спірного рішення та неврахування наданих позивачем документів, а відтак, підтверджень правомірності рішення податкового органу, у зв'язку з чим, таке рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в ЄРПН є протиправним та підлягає скасуванню.

Стосовно позовних вимог про зобов'язання Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 3від 31.12.2023року, суд зазначає таке.

Приписами пункту 20 Порядку № 1246 передбачено, що у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

В даному випадку, зобов'язання відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подані позивачем податкові накладні є дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, та належним способом захисту порушеного права, а тому суд доходить висновку, що вказані позовні вимоги є правомірними та належать задоволенню повністю.

Відповідно до ч.1,3ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що відповідачі, заперечуючи проти позову не довели, з посиланням на відповідні докази, правомірності своїх рішень, а тому позовні вимоги належать задоволенню повністю.

Враховуючи, що позов задоволено у повному обсязі сплачений судовий збір підлягає поверненню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління на користь позивача в розмірі 3028,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «С.А.Р.М. ДЕВЕЛОПМЕНТ ЮКРЕЙН» (код ЄДРПОУ 39788064, місце знаходження: 65080,м. Одеса, вул.. Варненська, 4-Б) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370, місце знаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) та Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місце знаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,- задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування № 11994035/39788064 від 31.10.2024 року про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8) зареєструвати податкову накладну № 3 від 31.12.2023, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «С.А.Р.М. ДЕВЕЛОПМЕНТ ЮКРЕЙН» (код ЄДРПОУ 39788064, місце знаходження: 65080,м. Одеса, вул.. Варненська, 4-Б) в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її подання.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ ВП 44069166, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) сплачений судовий збір на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «С.А.Р.М. ДЕВЕЛОПМЕНТ ЮКРЕЙН» (код ЄДРПОУ 39788064, місце знаходження: 65080,м. Одеса, вул.. Варненська, 4-Б) в розмірі 3028,00 грн (три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок).

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя Л.Р. Юхтенко