10 листопада 2025 рокусправа № 380/13714/25
Львівський окружний адміністративний суд Сподарик Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,-
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; код ЄДРПОУ 13814885) з вимогами:
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області визнати право позивача на призначення пенсії «з відстрочкою» за 2 роки і 11 місяців (35 місяців), тобто, збільшити основний розмір пенсії на 17,5% (0,5%*35) та виплатити недоотримані кошти згідно чинного законодавства в установлений законом термін.
В обґрунтування позовних вимог вказує, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за віком з 30.11.2023 у відповідності до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Вказує, що оскільки вийшов на пенсію у віці 63 років, його понаднормовий стаж становить 3 років, що дає йому право та отримання підвищення розміру пенсії на 0,5% за кожний повний місяць такого стажу відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Втім відповідач, протиправно, на переконання позивача, не виплачує 17,5% підвищення. Наведене зумовило звернення до суду із цим позовом.
Ухвалою від 11.07.2025 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк подати відзив на позовну заяву та всі письмові докази, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідач 23.07.2025 за вх.№60250 подав відзив на позовну заяву. Зазначив, що обов'язковою умовою для призначення пенсії за нормами Закону № 1058 є наявність необхідного страхового стажу та досягнення особою визначеного законодавством пенсійного віку. Відповідно до статті 26 Закону № 1058 (зі змінами, внесеними Законом України від 03.10.2017 № 2148 - VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», які набрали чинності з 01.01.2018) особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та за наявності страхового стажу, зокрема, у випадку позивача в період з 01 січня 2020 по 31 грудня 2020 - не менше 27 років. У разі відсутності страхового стажу, передбаченого частиною першою цієї статті, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки мають особи за наявності страхового стажу, зокрема, з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - від 20 до 30 років. Відповідно до частини 1 статті 29 Закону № 1058 особі, яка набула право на пенсію за віком відповідно до цього Закону, але після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, виявила бажання працювати і одержувати пенсію з більш пізнього віку, пенсія за віком призначається з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії з підвищенням розміру пенсії за віком, обчисленого відповідно до статті 27 цього Закону на 0,5% - за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців. Отже, підвищення розміру пенсії за віком разі відстрочення виходу на пенсію застосовується, якщо особа на день досягнення пенсійного віку (60 років) мала відповідний страховий стаж, передбачений статтею 26 Закону № 1058. Тому, на дату досягнення віку 60-років ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) позивачу необхідно було мати 27 років страхового стажу. Як вже зазначалося вище, ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) з 30.11.2023 призначено пенсію за віком відповідно до Закону № 1058. Страховий стаж позивача на дату призначення пенсії становив 28 років 05 місяців 02 дні (стаж враховано по 31.10.2023). Враховуючи вищезазначене, права на підвищення розміру пенсії за віком у разі відстрочки часу її призначення відповідно до частини 1 статті 29 Закону № 1058 позивач не має, оскільки, на час досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону (60 років) особа не набула стажу, необхідного для призначення пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону 1058 (не менше 27 років в період з 01 січня 2020 по 31 грудня 2020 . Просить у задоволенні позову відмовити.
24.07.2025 за вх.№60580 від позивача надійшла відповідь на відзив на позовну заяву. Позовні вимоги вважає обґрунтованими, просить позов задовольнити.
Ухвалою суду від 10.09.2025 витребувано у відповідача додаткові докази.
Ухвалою суду від 10.09.2025 строк розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії продовжено на шістдесят днів з метою отримання додаткових доказів.
15.09.2025 за вх.№73824 від представника відповідача надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи додаткових доказів.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до наступних висновків.
Згідно матеріалів електронної пенсійної справи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з 30.11.2023 призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Страховий стаж, врахований до пенсії, становив 28 років 05 місяців 02 дні (стаж враховано по 31.10.2023).
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 26.09.2024 у справі №380/12398/24 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період його роботи в Російській Федерації з 01 січня 1992 року по 15 квітня 1996 року та здійснити перерахунок пенсії з 30 листопада 2023 року (з дати призначення) з урахуванням цього страхового стажу.
На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 26.09.2024 у справі №380/12398/24 зараховано до страхового стажу період роботи в російській федерації з 01 січня 1992 року по 15 квітня 1996 року та здійснено перерахунок пенсії з 30 листопада 2023 року (з дати призначення) з урахуванням цього страхового стажу.
Після проведеного перерахунку з 30.11.2023 згідно рішення суду страховий стаж склав 32 років 00 місяців 03 днів (стаж враховано по 31.10.2023), коефіцієнт страхового стажу становив - 0,32000.
Згідно поданих документів та заяви від 15.05.2024 № 4665 проведено перерахунок пенсії, а саме, враховано до страхового стажу період здійснення підприємницької діяльності за 1998- 1999 роки.
Відтак, розмір пенсії обчислено з урахуванням страхового стажу роботи 32 роки 08 місяців 17 днів (стаж враховано по 31.10.2023), коефіцієнт стажу - 0,32667 та із середньомісячної заробітної плати - 31416,93 грн. (12236,71 грн. х 1,0345 х 2,48181, де 12236,71 грн. середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 3 календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за 2020-2022 роки) за період роботи з 01.10.2003 по 31.10.2023 згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу, коефіцієнт заробітку - 2,48181.
Розмір пенсійної виплати станом на 01.07.2025 становить 10362,97 грн., а саме: 10262,97 грн. - розмір пенсії згідно із ст. 27 (31416,93 грн. х 0,32667); 100,00 грн надбавка 100 грн на індексації 01.03.2024.
28.04.2025 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою в якій просив провести перерахунок пенсії з моменту її призначення, тобто з 30.11.2023, збільшити розмір основної пенсії на 0,5% - за кожний повний місяць страхового стажу.
Листом від 09.05.2025 за №9782-10034/С-53/8-1300/25 повідомлено позивача, що ГУ ПФУ у Львівській області на виконання рішення суду від 26.09.2024 у справі №380/12398/24 було здійснено перерахунок з 30.11.2023 в розмірі 9718,14 грн. Доплата буде здійснена в найближчий виплатний період.
19.05.2025 позивач звернувся до відповідача із заявою в якій просив провести перерахунок і збільшити розмір основної пенсії на 0,5% за кожний повний понаднормово відпрацьований місяць (35 місяців).
Листом від 02.06.2025 №11272-11552/С-52/8-1300/25 повідомлено позивача, що права на підвищення розміру пенсії за віком у разі відстрочки часу її призначення відповідно до ч. 1 ст. 29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» немає, оскільки на час досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону (60 років) позивач не набув стажу необхідного для призначення пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Вважаючи у зв'язку з цим свої права порушені, позивач звернувся з вказаним позовом до суду.
При вирішенні спору, суд виходить з такого.
Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі Закон №1058-IV) визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Положеннями частини першої статті 9 Закону № 1058-IV встановлено, що відповідно до цього Закону за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Умови призначення пенсії визначено ст. 26 Закону №1058-IV.
Частиною 1 ст. 26 Закону №1058-IV передбачено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.
Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу:
з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року - не менше 25 років;
з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - не менше 26 років;
з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років;
з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - не менше 28 років;
з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - не менше 29 років;
з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - не менше 30 років;
з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року;
з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - не менше 32 років;
з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - не менше 33 років;
з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - не менше 34 років;
починаючи з 1 січня 2028 року - не менше 35 років.
Частинами 1-2 статті 29 Закону №1058-IV передбачено, що особі, яка набула право на пенсію за віком відповідно до цього Закону, але після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, виявила бажання працювати і одержувати пенсію з більш пізнього віку, пенсія за віком призначається з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії з підвищенням розміру пенсії за віком, обчисленого відповідно до статті 27 цього Закону, на такий відсоток:
на 0,5% - за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців;
на 0,75% - за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців.
Підвищення розміру пенсії відповідно до частини першої цієї статті не встановлюється за неповний місяць страхового стажу, а також у разі призначення за нормами цього Закону пенсії особам, яким раніше призначалася пенсія іншого виду, за іншими законами України або в іншій державі.
За змістом вказаної норми підвищення розміру пенсії за віком визначене законодавцем як заохочувальний захід щодо осіб, які, отримавши право на призначення пенсії, виявили бажання працювати та одержувати пенсію з більш пізнього віку, тобто фактично відтермінували реалізацію права виходу на пенсію.
Позивач досягнув пенсійного віку 60 років ІНФОРМАЦІЯ_1 . Станом на момент досягнення пенсійного віку його стаж перевищував 27 років, що було необхідним для призначення пенсії по віку відповідно до ст. 26 Закону №1058-IV.
Втім, позивач продовжував працювати та звернувся із заявою про призначення пенсії 03.11.2023, досягнувши віку 62 років.
Пенсію позивачу призначено з 30.11.2023. Під час призначення позивачу пенсії до його страхового стажу не зараховано період роботи у російській федерації, що не заперечується сторонами.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 26.09.2024 у справі №380/12398/24 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період його роботи в Російській Федерації з 01 січня 1992 року по 15 квітня 1996 року та здійснити перерахунок пенсії з 30 листопада 2023 року (з дати призначення) з урахуванням цього страхового стажу.
На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 26.09.2024 у справі №380/12398/24 зараховано до страхового стажу період роботи в російській федерації з 01 січня 1992 року по 15 квітня 1996 року та здійснено перерахунок пенсії з 30 листопада 2023 року (з дати призначення) з урахуванням цього страхового стажу.
Оскільки при призначенні пенсії до страхового стажу позивача не зараховано періоду з 01 січня 1992 року по 15 квітня 1996 року; який зарахований рішенням суду і страховий стаж позивача становив 32 роки 08 місяців 17 днів, що дає право позивачу на підвищення відповідно до ч. 1 ст. 29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Також суд звертає увагу, що статтею 44 Закону №1058-IV встановлено порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, відповідно до якого заява про призначення (перерахунок) пенсії або про її відстрочення та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Частиною 5 статті 45 Закону № 1058-IV визначено, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Відповідно до частини 1 статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійною фонду або до уповноваженою ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Частиною 4 статті 45 Закону № 1058-IV встановлено, що перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мапи місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Частина 5 статті 45 Закону №1058-IV передбачає, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійною фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку), поновлення пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок №22-1).
Відповідно до пункту 4.1 Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3). Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.
Пунктом 4.3 Порядку № 22-1 визначено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Таким чином, аналізуючи вищенаведені норми чинного законодавства, які регулюють пенсійні правовідносини, суд дійшов висновку, що передбачено два альтернативні варіанти рішень, які можуть бути прийняті органами Пенсійного фонду за результатами розгляду заяви про призначення (переведення, перерахунку) пенсії: про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Тобто, у разі звернення особи до пенсійного органу із заявою про призначення (перерахунок, переведення) пенсії, останній зобов'язаний розглянути подану заяву та прийняти відповідне рішення.
Однак, у даному випадку Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області всупереч вищенаведеним нормам законодавства не прийняло жодного рішення за результатами розгляду заяви позивача від 19.05.2025 про перерахунок пенсії, а лише надіслало позивачу лист від 02.06.2025 №11272-11552/С-52/8-1300/25.
Отже, відповідач діяв протиправно, надаючи відповідь листом на заяву позивача, без постановлення рішення за результатом розгляду цього питання.
З огляду на встановлені обставини справи, наведені норми законодавства, вимоги позивача, суд дійшов до висновку, що належним способом захисту, необхідним для поновлення порушеного прав позивача, є зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву від 19.05.2025 та прийняти відповідне рішення, з урахуванням висновків суду. Тобто право позивача що визначено частинами 1-2 статті 29 Закону №1058-IV а саме, особі, яка набула право на пенсію за віком відповідно до цього Закону, але після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, виявила бажання працювати і одержувати пенсію з більш пізнього віку, пенсія за віком призначається з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії з підвищенням розміру пенсії за віком, обчисленого відповідно до статті 27 цього Закону, на 0,5% за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців. Так як такий стаж наявний був у позивача на момент призначення пенсії і позивач продовжував працювати і при наявності стажу звернувся за призначенням пенсії пізніше.
Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими частково, а тому позов підлягає частковому задоволенню.
Судові витрати розподілити відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст. ст. 72-79, 90, 139, 241-246, 250, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; код ЄДРПОУ 13814885) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не перерахунку та невиплати ОСОБА_1 передбаченого ч. 1 ст. 29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV підвищення розміру пенсії за більш пізній вихід на пенсію за віком у розмірі 0,5% за кожний повний місяць страхового стажу.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 19.05.2025 та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн 20 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з для складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295-297 КАС України.
Суддя Сподарик Наталія Іванівна