Рішення від 10.11.2025 по справі 380/17723/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2025 рокусправа № 380/17723/25

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Крутько О.В. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в якій позивач просить суд:

визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області № 134950023561 від 13.08.2025 про відмову ОСОБА_1 , переведенні з пенсії за віком відповідно Закону до України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію відповідно до Закону України “Про державну службу»;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області перевести ОСОБА_1 , на пенсію відповідно до ст. 37 Закону України “Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, пунктів 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 10.12.2015 року № 889-VIII “Про державну службу» , зарахувавши до стажу державної служби періоди роботи: на посаді секретаря виконавчого комітету Крукеницької сільської Ради народних депутатів з 26.06.1987 по 16.06.1994; на посаді секретаря Крукеницької сільської ради - з 05.07.2001 по 30.11. 2020 згідно записів у трудовій книжці від 10.08.1983 НОМЕР_1 з урахуванням Довідки про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 05.08.2025 № 195 та Довідки про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби від 05.08.2025 № 197 з дня звернення із заявою - 06.08.2025 та здійснити перерахунок та виплачувати пенсію, з урахуванням виплачених сум.

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначає, що вона 06.08.2025 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - відповідач 2) із заявою про перехід на інший вид пенсії - пенсію державного службовця відповідно до Закону України “Про державну службу». Однак, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (далі - відповідач 1) від 13.08.2025 за №134950023561 позивачка отримала відмову у перерахунку пенсії згідно Закону України “Про державну службу» Підставою відмови у призначенні пенсії державного службовця є те, що у позивачки відсутній стаж державної служби, передбачений Прикінцевими та перехідними положеннями Закону №889 посади, на яких вона працювала з 26.06.1987 не належать до посад, віднесених до категорій посад державних службовців, а на посадах осіб органів місцевого самоврядування, яким присвоєно ранг посадової особи органу місцевого самоврядування дія Закону №889 не поширюється, а тому підстав для призначення пенсії за нормами Закону №889 немає. Не погоджуючись з відмовою відповідача 1 у призначенні пенсії на підставі Закону України “Про державну службу» № 3723- XII від 16.12.1993, згідно поданої заяви від 06.08.2025р. та вважаючи її протиправною, позивачка звернулася до суду із даним позовом.

Ухвалою від 02.09.2025 призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Відповідач 1 подав відзив на позовну заяву, зазначив, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Львівській області з 28.08.2024 та отримує пенсію за віком, призначену відповідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон ). Обчислення розміру пенсії при призначенні проведено виходячи із страхового стажу 39 років 10 місяців 4 дні. Коефіцієнт страхового стажу, розрахований відповідно до статті 25 Закону, становить 0,39833. Стаж порахований по 18.08.2022. 06.08.2025 ОСОБА_1 звернулась із заявою № 1596 щодо переведення її на пенсію відповідно до Закону України “Про державну службу». Станом на момент досягнення пенсійного віку (60 років) - 27.08.2024 позивач не займала посаду державної служби , а перебувала на обліку й отримувала пенсію за віком за нормами Закону № 1058 з 28.08.2024, що підтверджується позивачем у позовній заяві та матеріалами пенсійної справи. Стаж на посадах, віднесених до відповідних категорій посад держаних службовців складає 7 років 19 днів (до 01.05.2016). Отже, необхідною умовою для наявності у осіб, які мають не менш як 10 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, права на пенсію відповідно до вищевказаної статті є досягнення такими особами певного віку та наявність страхового стажу, передбаченого абз. 1 ч. 1 ст, 28 Закону № 1058. Згідно записів трудової книжки позивачем прийнято присягу посадової особи органів місцевого самоврядування з 05.07.2001 по 30.11.2020 та працювала на посаді секретаря Крукеницької сільської ради, яка органів місцевого самоврядування належить до посад посадових осіб , а не до посад державних службовців За таких обставин, позивач не має стаж державної служби 10 років, відповідно не має права на переведення з пенсії за віком відповідно до Закону №1058 на пенсію за віком відповідно до Закону № 889 відповідно до ст. 37 Закону №3723 на підставі п. 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889, оскільки станом на 01.05.2016 позивач не займала посаду державної служби. Відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Відповідач 2 подав відзив на позовну заяву, просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Відповідач вказав, що 01.05.2016 року набув чинності Закон України “Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-УПТ (далі - Закон № 889), яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ. Згідно з пунктами 10 та 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889 передбачено право державних службовців за певних умов на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723. Основним критерієм за яким визначається можливість зарахування того чи іншого періоду роботи особи на посаді державного службовця до стажу, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723 є встановлення за займаною посадою відповідного рангу. Час роботи в органах місцевого самоврядування, в тому числі на виборних посадах, зараховується до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723 до 04 липня 2001 року, тобто на дату набрання чинності Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування». До цієї дати , відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.1994 № 239 посади працівників місцевих рад народних депутатів та їхніх виконавчих комітетів було віднесено до відповідних категорій посад державних службовців і присвоєно їм ранги державних службовців. З 04.07.2001 посади працівників місцевих рад народних депутатів та їхніх виконавчих комітетів є посадами органів місцевого самоврядування. Періоди роботи в органах місцевого самоврядування з 04.07.2001 не зарахову ються до спеціального стажу для визначення права позивачці на пенсію за нормами Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-УШ “Про державну службу».

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд зазначає наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за віком, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 2020 року.

06.08.2025 року позивачка звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою щодо переведення її на пенсію державного службовця.

За принципом екстериторіальності заява була направлена до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 28.02.2025 року №134550010229 відмовлено у перерахунку пенсії позивачки - згідно Закону України “Про державну службу». За результатами аналізу матеріалів ЕПС встановлено, що стажу роботи, що дає право на обчислення пенсії державного службовця підлягає зарахування періоду: з 16.06.1994 по 04.07.2001 на посаді секретаря Крукеницької сільської ради (прийнято присягу державного службовця, присвоєно 11 ранг державного службовця), що становить 7 років 19 днів. Не підлягає зарахуванню період роботи: з 05.07.2001 по 30.11.2020 на посаді секретаря Крукеницької сільської ради, оскільки дані посади належать до посад посадових осіб органів місцевого самоврядування, що підтверджено записами в трудовій книжці про прийняття присяги посадової особи місцевого самоврядування та присвоєння 9-го рангу. Оскільки заявниця на дату звільнення (30.11.2020) працювала на посаді, які відносяться до посад осіб місцевого самоврядування, а не на посаді, віднесеної до категорій посад державних службовців, довідка згідно Додатку 4 видана безпідставно.

Вважаючи оскаржуване рішення протиправним, позивачка звернулась до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

У відповідності до статті 1 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від № 2493-III 07.06.2001 служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

Посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету (ст. 2 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від № 2493-III 07.06.2001) .

Згідно з ст. 3 вказаного Закону посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Відповідно до ч. 7 ст. 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від № 2493-III 07.06.2001 (в редакції від 01.05.2016) пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Пенсійне забезпечення державних службовців до 01.05.2016 було врегульованим Законом України "Про державну службу" № 3723-XIIвід 16.12.1993.

З 01.05.2016 набрав чинності Закон України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015. Згідно Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015втратив чинність Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993р. № 3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Пунктом 10 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015встановлено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до положень п. 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015 для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015передбачено, що за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XIIвід 16.12.1993, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XIIвід 16.12.1993після 1 травня 2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1статті 37 вказаного Закону та Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Отже, після 1 травня 2016 року (дата набрання чинності Законом України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XIIвід 16.12.1993лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015 та мають передбачені частиною 1 статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XIIвід 16.12.1993вік і страховий стаж.

Аналогічні правові позиції викладені в постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019 по справі № 822/524/18 та у постанові Верховного Суду від 26.06.2018 по справі № 676/4235/17.

Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XIIвід 16.12.1993(у редакції на час набрання чинності Законом України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015) на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

У відповідності до ч. 2 ст. 46 Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015 до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" № 2493-III від 07.06.2001.

Таким чином, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", входить до стажу державної служби.

Згідно записів трудової книжки, ОСОБА_1 з 26.06.1987 до 20.11.2020 займала посади державного службовця та посади в органах місцевого самоврядування, віднесені до відповідних категорій посад державної служби:

- 16.06.1994 присвоєно 11 ранг державної служби;

- 27.07.1994 обрана секретарем виконкому Крукеницької сільської ради;

- 27.07.1994 прийнято присягу державного службовця;

- 14.04.1998 обрана секретарем Крукеницької сільської ради;

- 14.04.1998 прийнято присягу державного службовця;

- 02.03.2005 просвоєно 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування;

- 20.11.2020 звільнена з посади секретаря ради у зв'язку з закінченням строку повноважень.

Посади і органи, час роботи в яких зараховуються до стажу державної служби визначався Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 283 від 03.05.1994(втратив чинність 01.05.2016).

Відповідно до п. 2 вказаного Порядку до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Крім того, згідно п. 4 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 229 від 25.03.2016 до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

Пунктом 6 Порядку № 229 встановлено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015 обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.

Відповідно до пункту 8розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Тобто, обчислення стажу державної служби за періоди роботи до 01.05.2016 (до набрання чинності Законом України "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015) здійснюється згідно Порядку обчислення стажу державної служби, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283.

Таким чином, в даному випадку до застосування підлягають норми Порядку № 283, а саме пункту 2 вказаного порядку - до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування передбачених статтею 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" та на посадах керівних працівників і спеціалістів виконавчих комітетів місцевих рад, їх управлінь, самостійних відділів, інших структурних підрозділів.

Отже, доводи Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про те, що стаж роботи на посадах в органах місцевого самоврядування не може бути зарахований до стажу державного службовця, який дає право на призначення пенсії державного службовця, є безпідставними.

Таким чином, посади, які займала позивачка з 26.06.1987 відповідно до статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", пункту 2 Порядку № 283 входить до переліку посад, які зараховуються до стажу державної служби.

Позивачка з 26.06.1987 безперервно до 01.05.2016 займала посади державного службовця та посади в органах місцевого самоврядування, віднесені до відповідної категорії посад державної служби, а також відповідно до пункту 8 Прикінцевих положень Закону України "Про державну службу" №889-VIII мають бути зараховані до стажу державної служби за період роботи до набрання чинності Закону України "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015.

Разом з цим, як зазначалося судом вище, обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року після 1 травня 2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1статті 37 цього Закону і Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VІІІ від 10 грудня 2015 року, а саме щодо віку, страхового стажу та стажу державної служби.

У випадку позивачки такими умовами є: досягнення 62 років; наявність 10 років стажу державної служби станом на 01.05.2016; наявність загального страхового стажу 38 років 07 місяців 13 днів.

Доводи відповідача про те, що станом на 01.05.2016 у позивача відсутній необхідний для переведення на інший вид пенсії стаж - 20 років державної служби є помилковими, оскільки відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ від 16.12.1993та пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VІІІ від 10.12.2015 право на призначення пенсії мають державні службовці, які на день набрання чинності Закону України "Про державну службу" № 889-VІІІ від 10.12.2015 займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців.

Таким чином, відмова відповідача у переведенні позивача на пенсію державного службовця, відповідно до Закону України “Про державну службу» є протиправною.

Підсумовуючи наведене, суд зазначає про те, що право позивачки на переведення на пенсію державного службовця, відповідно до Закону України "Про державну службу" виникло 06.08.2025 - дату звернення з заявою про перехід на таку пенсію.

Стосовно періоду роботи, який позивачка просить зарахувати до стажу державної служби, суд зазначає наступне. Позивачка вказує період з 05.07.2001 по 30.11.2020. Проте, позивачку 20.11.2020 звільнено з посади секретаря ради у зв'язку із закінченням строку повноважень, що підтверджується трудовою книжкою серії НОМЕР_1 від 10.08.1983 та випливає із позовної заяви. Суд дійшов висновку, що позивачка помилково зазначила дату 30.11.2020 та мала на увазі 20.11.2020.

За таких обставин, наявні підстави для визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області №134950023561 від 13.08.2025 про відмову позивачці у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України від “Про державну службу», зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зарахувати до стажу державної служби період роботи: на посаді секретаря виконавчого комітету Крукеницької сільської ради народних депутатів з 26.06.1987 по 16.06.1994, на посаді секретаря Крукеницької сільської ради з 05.07.2001 по 20.11.2020 та перевести її з пенсії згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" згідно поданої заяви від 06.08.2025 та доданих до неї довідок про заробітну плату для призначення пенсії державного службовця № 195 від 05.08.2025, № 197 від 05.08.2025, виданих Шегинівською сільською радою Яворівського району Львівської області.

Частиною 1 ст. 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову повністю.

Сплачений позивачкою судовий збір у розмірі 1211,20 грн. підлягає стягненню на користь позивачки з Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області за рахунок його бюджетних асигнувань.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 13.08.2025 №134950023561 про відмову у переведення ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу роботи , який дає право на призначення пенсії державного службовця , відповідно до ст.37 Закону України “Про державну службу» від 16.12.1993 р. №3723 XII , Закону України “Про державну службу» від 10.12.2015 р. №889-VІІІ період роботи: на посаді секретаря виконавчого комітету Крукеницької сільської ради народних депутатів з 26.06.1987 по 16.06.1994, на посаді секретаря Крукеницької сільської ради з 05.07.2001 по 20.11.2020

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області перевести з 06.08.2025 ОСОБА_1 з пенсії по віку відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" згідно поданої заяви від 06.08.2025 та доданих до неї довідок про заробітну плату для призначення пенсії державного службовця № 195 від 05.08.2025, № 197 від 05.08.2025, виданих Шегинівською сільською радою Яворівського району Львівської області.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (адреса: 25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а, ЄДРПОУ: 20632802) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 ) судовий збір на суму 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду. У випадку розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

СуддяКрутько Олена Василівна