про відкриття провадження в адміністративній справі
11 листопада 2025 року Київ № 320/60240/24
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву Державної податкової служби в Івано-Франківській області до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернулося Головне управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (місцезнаходження: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, буд. № 20) з позовом до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (місцезнаходження: м. Київ, вул. Городецького, буд. № 13), в якому просить:
- скасувати рішення відповідача заступника директора Департаменту - начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про результати розгляду скарги ГУ ДПС в Івано-Франківській області від 13.11.2024 № 14399/5/09-19-13-04-09;
- скасувати Повідомлення про повернення виконавчого документа стягувану без прийняття до виконання від 24.10.2024 № 76375850/20.1/3,
- зобов'язати відповідача вчинити дії, спрямовані на відновлення прав (позивача) заявника щодо примусового виконання виконавчого листа виданого Івано-Франківським окружним адміністративним судом від 14.07.2021 у справі № 300/3520/20.
Ухвалою суду від 01.04.2025 позовну заяву Державної податкової служби в Івано-Франківській області залишено без руху, зазначено недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення та встановлено строк для усунення недоліків позовної заяви. Позивач усунув недоліки позовної заяви у встановлений строк.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, і подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Відповідно до положень статей 12, 257, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін з урахуванням особливостей провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби.
Згідно з частиною четвертою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративному суду надано право пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи.
Частиною третьою статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
З огляду на наявні матеріали справи, для об'єктивного, повного і всебічного розгляду справи, суд дійшов висновку про необхідність витребування доказів від відповідача.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 12, 80, 121, 171, 243, 248, 256, 257, 259-262, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження.
Призначити судове засідання на 18 листопада 2025 року о 15 год. Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 1-й під'їзд, 6-й поверх).
Викликати для участі у судовому засіданні учасників справи (їх представників).
Запропонувати відповідачу до дати судового засідання подати до суду відзив на позовну заяву. Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частин третьої, четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Попередити відповідача, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Витребувати від відповідача:
- належним чином засвідчену копію скарги ГУ ДПС в Івано-Франківській області від 13.11.2024 № 14399/5/09-19-13-04-09 з усіма доданими до неї документами;
- належним чином засвідчену копію рішення, яке позивач просить скасувати;
- письмове пояснення з приводу фактичних обставин та юридичних підстав, покладених в основу прийняття оскаржуваного рішення, а також належним чином засвідчені копії усіх документів, що стали підставою для його прийняття.
Попередити відповідача, що у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені статтями 147, 149 Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз'яснити учасникам справи, що згідно із частиною дев'ятою статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України, копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала набирає законної сили з дати її підписання суддею та не оскаржується.
Суддя Басай О.В.