Рішення від 11.11.2025 по справі 140/7412/25

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2025 року ЛуцькСправа № 140/7412/25

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Ксензюка А.Я.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Грілвуд» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Грілвуд» звернулося з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0123970707 від 17.04.2025 (Форма «С») на суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) та/або пені в частині 100 172,60 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ГУ ДПС у Волинській області було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТзОВ «ГРІЛВУД», за результатами якої було складено акт №6914/07-07/45319572 від 11.03.2025.

Згідно даного акту, перевіркою встановлено порушення пункту 2 статті 13 Закону України «Про валюту і валютні операції» №2473-VIII від 21.06.2018 та пункту14-2 постанови Правління НБУ «Про банківської системи в період запровадження воєнного стану» №18 від 24.02.2022, а саме порушення граничних термінів в частині ненадходження валютної виручки по контракту №36/2024 від 27.06.2024, укладеного ТзОВ «ГРІЛВУД» з нерезидентом OZEN SP z O.O. по експортних операціях від 05.08.2024, 06.08.2024, 22.08.2024 та 23.08.2024, що підлягають валютному нагляду та на підставі вказаного акту винесено податкове повідомлення-рішення №0123970707 від 17.04.2025.

На думку відповідача порушення полягає у тому, що OZEN SP z O.O. не було здійснено оплату за поставлений товар у граничний термін.

Позивач стверджує, що ним було 27.06.2024 укладено контракт №36/2024 з іноземною фірмою OZEN SP O.O. На виконання умов якого позивачем було експортовано товар - вугілля деревне неагломероване на загальну суму 68 860 Євро.

Фірма OZEN SP O.O. на виконання умов контракту здійснила оплату за отриманий товар на загальну суму 9 792 Євро, що підтверджуються платіжною інструкцією в іноземній валюті №03МТ240823558203 від 26.08.2024.

ТзОВ «ГРІЛВУД» з метою недопущення порушення вимог валютного законодавства подало в Окружний суд у м. Шецині позов до компанії OZEN SP z O.O. щодо стягнення заборгованості в сумі 59 068 Євро.

Таким чином позивач вважає, що оскільки ним подано позов в суд, тому відсутні правові підстави для застосування до нього пені на підставі частини сьомої статті 13 Закону України «Про валюту і валютні операції», а прийняте ГУ ДПС у Волинській області податкове повідомлення-рішення №0123970707 від 17.04.2025 вважає незаконним та просить його скасувати.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 07.07.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та постановлено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

У відзиві на позовну заяву від 11.07.2025 представник відповідача пред'явлені позовні вимоги заперечила, мотивуючи тим, що на підставі наказу від 24.02.2025 №650-п було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТзОВ «ГРІЛВУД» з питань дотримання вимог валютного законодавства при здійсненні зовнішньоекономічних операцій.

Зазначеною перевіркою встановлено порушення пункту 2 статті 13 Закону України від 21.06.2018 №2473-VIII «Про валюту і валютні операції» та пункту14-2 постанови Правління НБУ від 07.07.2022 №142 «Про внесення змін до постанови Правління НБУ від 24.02.2022 №18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану», щодо порушення граничних термінів в частині ненадходження валютної виручки по контракту №36/2024 від 27.06.2024, укладеного ТзОВ «ГРІЛВУД» з нерезидентом OZEN SP O.O. по експортних операціях від 05.08.2024, 06.08.2024, 22.08.2024 та 23.08.2024, що підлягають валютному нагляду.

За результатами перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 17.04.2025 №0123970707 форми «С», яким нарахована пеня в розмірі 122 264,66 грн.

Представник відповідача вказує, що ТзОВ «ГРІЛВУД» до перевірки було надано копію позовної заяви в Окружний суд у Шецині, відділ VIII Господарський проти Нерезидента, датованої 25.01.2025. Проте, документи, які засвідчують прийняття до розгляду судом позову про стягнення з нерезидента заборгованості чи прийняття до провадження уповноваженим органом відповідної країни документа про стягнення такої заборгованості в позасудовому (досудовому) примусовому порядку надано не було.

Крім того, позивачу також не видавався висновок центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики на продовження встановлених законодавством термінів розрахунків в іноземній валюті.

Також, представник відповідача зазначає, що в ході перевірки позивачем не представлено сертифікату для засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) відповідно до законодавства України.

У зв'язку з наведеними обставинами представник відповідача просила у задоволенні позову відмовити повністю.

Представник позивача у відповіді на відзив підтримав позовні вимоги та просив задовольнити.

Інших заяв по суті справи від учасників справи до суду не надходило. Сторони скористались своїм правом щодо подачі заяв по суті справи.

Дослідивши письмові докази, письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить наступних висновків.

Судом встановлено, що ГУ ДПС у Волинській області на підставі наказу підставі наказу від 24.02.2025 №650-п та направлення від 25.02.2025 №962 проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТзОВ «ГРІЛВУД» з питань дотримання вимог валютного законодавства при здійсненні зовнішньоекономічних операцій. Перевірка проводилась з 26.02.2025 по 04.03.2025 за період з 27.06.2024 по 26.02.2025.

В ході перевірки було встановлено, що ТзОВ «ГРІЛВУД» укладено імпортний контракт №36/2024 від 27.06.2024 з нерезидентом компанією OZEN SP z O.O.

На виконання умов імпортного контракту №36/2024 від 27.06.2024 у періоді з 27.06.2024 по 26.02.2024 позивачем було експортовано товар, а саме: вугілля деревне неагломероване на загальну суму 68860 євро.

Компанією OZEN SP z O.O. платіжною інструкцією в іноземній валюті №03МТ240823558203 від 26.08.2024 здійснило часткову оплату за товар в сумі 9 792 євро.

За даними перевірки станом на 26.02.2025 по зазначеному контракту рахується прострочена заборгованість в сумі 59068 євро/2 586 540,46 грн, що відповідає даним бухгалтерського обліку ТзОВ «ГРІЛВУД».

За результатами перевірки складно Акт про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТзОВ «ГРІЛВУД» від 11.03.2025 №6914/07-07/45319572.

Перевіркою встановлено порушення пункт 2 статті 13 Закону України від 21.06.2018 року №2473-VIII «Про валюту і валютні операції» та пункт 14-2 постанови Правління НБУ від 07.07.2022 №142 «Про внесення змін до постанови Правління НБУ від 24.02.2022 №18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» в частині ненадходження валютної виручки по контракту №36/2024 від 27.06.2024, укладеного ТзОВ «ГРІЛВУД» з нерезидентом OZEN SP z O.O. по експортних операціях від 05.08.2024, 06.08.2024, 22.08.2024 та 23.08.2024, що підлягають валютному нагляду, що стало підставою для винесення податкового повідомлення-рішення №0123970707 від 17.04.2025 (форма «С») на суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) та/або пені в частині 100 172,60 грн.

Разом з тим з матеріалів справи встановлено, що ТзОВ «ГРІЛВУД» звернувся в Окружний суд у Шецині, відділ VIII Господарський проти Нерезидента 25 січня 2025 року позовною заявою про стягнення з компанії OZEN SP z O.O. заборгованості в сумі 59 068 євро.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України (далі- ПК України).

Відповідно до пп.14.1.39 п.14.1 ст.14 ПК України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов'язання та/або інше зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.

Згідно із пп.14.1.265 п.14.1 ст.14 ПК України, штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з осіб, що вчинили податкове правопорушення або порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

За приписами пп.14.1.162 п.14.1 ст.14 ПК України, пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов'язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та порядку, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Підпунктом 19-1.1.4 пункту 19-1.1 статті 19-1 ПК України встановлено, що на контролюючі органи покладено функцію зі здійснення контролю за встановленими законом строками проведення розрахунків в іноземній валюті.

Контролюючі органи, визначені пп.41.1.1 п.41.1 ст.41 цього Кодексу, мають право, зокрема проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення (пп.20.1.4 п.20.1 ст.20 ПК України).

Відповідно до норм п.п.54.3.3. п.54.3. ст.54 ПК України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені, у тому числі за порушення, у сфері зовнішньоекономічної діяльності; є контролюючий орган.

Правові засади здійснення валютних операцій, валютного регулювання та валютного нагляду, права та обов'язки суб'єктів валютних операцій і уповноважених установ та встановлює відповідальність за порушення ними валютного законодавства врегульовано Законом України «Про валюту і валютні операції» від 21.06.2018 №2473-VІІI (далі - Закон №2473-VІІI).

Метою цього Закону є забезпечення єдиної державної політики у сфері валютних операцій та вільного здійснення валютних операцій на території України.

Відповідно до статті 1 Закону №2473-VIII, Національний банк України має право встановлювати граничні строки розрахунку за операціями з експорту та імпорту товарів.

Згідно з частиною другою статті 13 Закону №2473-VIII, у разі встановлення Національним банком України граничного строку розрахунків за операціями резидентів з експорту товарів грошові кошти підлягають зарахуванню на рахунки резидентів у банках України у строки, зазначені в договорах, але не пізніше строку та в обсязі, встановлених Національним банком України. Строк виплати заборгованості обчислюється з дня митного оформлення продукції, що експортується, а в разі експорту робіт, послуг, прав інтелектуальної власності та (або) інших немайнових прав - з дня оформлення у письмовій формі (у паперовому або електронному вигляді) акта, рахунка (інвойсу) або іншого документа, що засвідчує їх надання.

Частиною третьою статті 13 Закону №2473-VIII передбачено, що у разі встановлення Національним банком України граничного строку розрахунків за операціями резидентів з імпорту товарів їх поставка має здійснюватися у строки, зазначені в договорах, але не пізніше встановленого Національним банком України граничного строку розрахунків з дня здійснення авансового платежу (попередньої оплати).

Згідно з пунктом 21 та пунктом 23 розділу ІІ Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого постановою Правління Національного банку України №5 від 02.01.2019, граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів становлять 365 календарних днів.

Розрахунки за операціями резидентів з експорту та імпорту товарів здійснюються не пізніше строку, визначеного пунктом 21 розділу II цього Положення, з урахуванням вимог пункту 22 розділу II цього Положення, у повному обсязі, з урахуванням вимог пункту 22 розділу II цього Положення стосовно операцій з експорту, імпорту товарів у незначній сумі (уключаючи незавершені розрахунки за операцією). Грошові кошти від нерезидента за операціями резидента з експорту товарів підлягають зарахуванню на рахунок резидента в Україні в банку.

Підпунктом 1 пункту 7 Інструкції про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, затвердженої постановою Правління Національного Банку України від 02.01.2019 №7 (далі -Інструкція) встановлено, що банк розпочинає відлік установлених Національним банком граничних строків розрахунків з дати оформлення МД типу ЕК-10 Експорт, ЕК-11 реекспорт на продукцію, що експортується (якщо продукція згідно із законодавством України належать митному оформленню), або підписання акту або іншого документа, що засвідчує поставку нерезиденту товару відповідно до умов експортного договору (якщо товар згідно із законодавством України не підлягає митному оформленню), -за операціями з експорту товарів. Банк для здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів самостійно визначає систему заходів (уключаючи фіксацію цих операцій з дотриманням принципів актуальності, достовірності та інформативності) (пункт 8 Інструкції).

Згідно з підпунктом 2 пункту 9 Інструкції, банк завершує здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків у разі експорту товару після зарахування на поточний рахунок резидента в банку грошових коштів, що надійшли від нерезидента за товар (уключаючи кошти, переказані резидентом із власного рахунку, відкритого за кордоном, якщо розрахунки за експорт товару здійснювалися через рахунок резидента, відкритий за кордоном, та резидентом подано документи іноземного банку, які підтверджують зарахування коштів від нерезидента за товар), або від банку (резидента або нерезидента) за документарним акредитивом, відкритим на користь резидента за операцією з експорту товару, або в порядку, визначеному пунктом 16-2 розділу IV цієї Інструкції.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про національний банк України» з метою забезпечення надійності та стабільності функціонування банківської системи. Правління Національного банку України прийнято постанову від 24.02.2022 №18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» (далі - постанова НБУ №18).

Пунктом 14-2 постанови №18 встановлено, що граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів становлять 180 календарних днів та застосовуються до операцій, здійснених з 05.04.2022.

Згідно пункту 14-4 постанови № 18 розрахунки за операціями резидентів з експорту та імпорту товарів здійснюються не пізніше строку, визначеного в пункті 14-2 цієї постанови, з урахуванням вимог пункту 14-3 цієї постанови в повному обсязі, з урахуванням вимог пункту 14-3 цієї постанови стосовно операцій з експорту, імпорту товарів у незначній сумі (уключаючи незавершені розрахунки за операцією). Грошові кошти від нерезидента за операціями резидента з експорту товарів підлягають зарахуванню на рахунок резидента в банку в Україні.

Відповідно до частиною п'ятою статті 13 Закону № 2473-VIII, порушення резидентами строку розрахунків, встановленого згідно із цією статтею, тягне за собою нарахування пені за кожний день прострочення в розмірі 0,3 відсотка суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару) у національній валюті (у разі здійснення розрахунків за зовнішньоекономічним договором (контрактом) у національній валюті) або в іноземній валюті, перерахованій у національну валюту за курсом Національного банку України, встановленим на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару).

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, за результатами перевірки стягує у встановленому законом порядку з резидентів пеню, передбачену частиною п'ятою цієї статті (частина восьма статті 13 Закону №2473-VIII).

Отже, з вищенаведених норм чинного законодавства, встановлено, що при встановленні порушення граничних строків розрахунків за операціями із експорту товарів - 365 календарних днів, а в умовах запровадження воєнного стану, за операціями із експорту товарів, здійснених, починаючи з 05 квітня 2022 року - 180 календарних днів, контролюючий орган має право на нарахування пені за кожний день прострочення в розмірі 0,3 відсотка суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару) у національній валюті (у разі здійснення розрахунків за зовнішньоекономічним договором (контрактом) у національній валюті) або в іноземній валюті, перерахованій у національну валюту за курсом Національного банку України, встановленим на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару).

Тобто, у період, охоплений перевіркою (з 27.06.2024 по 26.02.2025), граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів передбачені у статті 13 Закону №2473-VIII, згідно з пунктом 14-2 постанови Правління НБУ від 24 лютого 2022 року №18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» (зі змінами та доповненнями) і становлять 180 календарних днів.

Судом встановлено, що між ТзОВ «ГРІЛВУД» (продавець) та компанією OZEN SP z O.O. (покупець) 27.06.2024 укладено зовнішньоекономічний контракт №36/2024.

Відповідно до пункту 1.1. контракту продавець продає, а покупець купує деревне вугілля, в асортименті та на умовах, визначених в даному контракті і/або в додатках, специфікаціях до даного контракту, які є невід'ємною частиною даного договору.

Пунктом 6.1. контракту передбачено, що платіж за товар, поставлений по даному контракту, здійснюється покупцем у відповідності рахунків-фактур, які виставлені продавцем, в розмірі 100% оплати терміном до 14 днів після поставки товару, визначеного у відповідності з вимогами покупця, зазначених в додатках і/або в специфікаціях до даного контракту.

На виконання умов контракту №36/2024 від 27.06.2024 у періоді з 27.06.2024 по 26.02.2024 позивачем було експортовано товар, а саме: вугілля деревне неагломероване на загальну суму 68860 євро.

Компанією OZEN SP z O.O. 26.08.2024 здійснило часткову оплату за товар в сумі 9 792 євро (платіжна інструкція в іноземній валюті №03МТ240823558203 від 26.08.2024).

Відтак, надходження грошових коштів від нерезидента без порушення граничних термінів не надійшли.

Таким чином, згідно акту перевірки від 11.03.2025 №6914/07-07/45319572 та відповідних розрахунків за контрактом №36/2024 від 27.06.2024 станом на 26.02.2025 (кінець періоду перевірки) у позивача обліковувалась заборгованість на загальну суму 59 068 євро.

Суд зазначає, що згідно з Законом № 2473-VIII, підставою для не нарахування (зупинення нарахування) пені є лише: звернення резидента із позовом до суду, міжнародного комерційного арбітражу про стягнення з нерезидента заборгованості, що виникла внаслідок недотримання строку, передбаченого зовнішньоекономічним договором (контрактом), або до уповноваженого органу відповідної країни про стягнення такої заборгованості з боржника-нерезидента; дія форс-мажорних обставин (за наявності відповідної довідки уповноваженої організації (органу) країни розташування сторони зовнішньоекономічного договору (контракту) або третьої країни відповідно до умов цього договору (контракту); висновок про подовження строків розрахунків, виданий центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері економічного розвитку.

Проте, позивачем до суду не надано довідки (сертифікату) Торгово - промислової палати України про наявність форс - мажорних обставин, як і не надано відповідного висновку про продовження строків розрахунків.

Крім того, позивач наголошує, що ТзОВ «ГРІЛВУД» звернулося в Окружний суд у Шецині, відділ VIII Господарський проти Нерезидента 25 січня 2025 року позовною заявою про стягнення з компанії OZEN SP z O.O. заборгованості в сумі 59 068 євро.

Однак, суд повністю погоджується з доводами представника ГУ ДПС у Волинській області, викладеними у відзиві на позовну заяву, що позивачем під час перевірки не було надано доказів прийняття до розгляду судом позову про стягнення з нерезидента OZEN SP z O.O. заборгованості за контрактом №36/2024 від 27.06.2024, укладеним із ТзОВ «ГРІЛВУД».

Матеріалами справи підтверджено та не спростовано позивачем факту допущення порушення встановлених законодавством строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

З огляду на вказане, за встановленого факту доведеності вчинення платником податків податкового правопорушення, рішення про застосування фінансових санкцій за вказані порушення є обґрунтованим та таким, що підлягає до виконання.

Відповідно до частини першої, другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Позивачем у ході судового розгляду не надано належних та достатніх доказів, які спростовували б висновки відповідача щодо порушення вимог законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Крім того, представником позивача не заперечено, що в нерезидента OZEN SP z O.O. наявна заборгованість перед ТзОВ «ГРІЛВУД» в сумі 59 068 євро.

З урахуванням зазначеного, відповідачем правомірно нараховано позивачу в оскаржуваному податковому повідомленні-рішенні штрафні фінансові санкції за порушення строків розрахунків за зовнішньоекономічним контрактом у розмірі 122 264,66 грн.

На підставі вищенаведеного суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову.

Відповідно до вимог статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Оскільки суд відмовляє у задоволенні позову, то судові витрати не підлягають відшкодуванню позивачу.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України. Закону України «Про валюту і валютні операції», суд

ВИРІШИВ:

В задоволені адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Грілвуд» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «ГРІЛВУД» (45006, Волинська область, Ковельський район, місто Ковель, вулиця Володимирська, будинок 156, код ЄДРПОУ 45319572).

Відповідач: Головне управління ДПС у Волинській області (43027, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, будинок 4, код ЄДРПОУ 44106679).

Суддя А.Я. Ксензюк