Справа № 522/22191/25
Провадження № 3/522/7635/25
Провадження № 3/522/7636/25
05 листопада 2025 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Осіік Д.В., за участі секретаря судового засідання Шухтіна М.В., прокурора Корсун А.О., особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією з доданими до нього матеріалами відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Лисичанськ, Луганської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ст.ст.172-6 ч.1 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення, (далі - КУпАП),-
ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у підпункті «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі за текстом - Закону №1700-VП) є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, примітки до статті 1726 КУпАП суб'єктом правопорушення, в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України №1700-VII, несвоєчасно, без поважних причин подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, за формою, що визначається Національним агентством.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у підпункті «в» пункту 1 частини і статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, примітки до статті І726 КУпАП суб'єктом правопорушення, в порушення вимог частини 1, абзацу 2 частини 2 статті 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України №1700-VII, несвоєчасно, без поважних причин подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік (після звільнення), за формою, що визначається Національним агентством.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаних адміністративних правопорушеннях визнав та зазначив, що з протоколами згоден.
Прокурор в судовому засіданні просила визнати винним ОСОБА_1 у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.172-6 ч.1 КУпАП так як він несвоєчасно виконав обов'язок, передбачений Законом України «Про запобігання корупції» та накласти на нього адміністративне стягнення, передбачене санкцією статті, із застосуванням ст.36 КУпАП.
Суддя, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши надані матеріали справ, суддя приходить до наступного.
Статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на прана і свободи, честь і гідність інших людей.
Незлання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції", правопорушення, пов'язане з корупцією діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисципанариу та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно Положення про Управління адміністративних послуг Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Луганської області (далі за текстом Управління Лисичанської МВЦА), затвердженого розпорядженням керівника Лисичанської МВЦА від 03.03.2021 № 04, яке втратило чинність на підставі розпорядження від 16.07.2024 № 440. Управління юридичною особою відповідно до цього Положення наділяється повноваженнями, в межах яких діє самостійно і несе відповідальність за свою діяльність відповідно до закону (п.2.1 розділ 2). Управління діє тільки на підставі і в межах повноважень і у спосіб, передбачений Конституцією, і на ряду з іншими законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про запобігання корупції», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про військово-цивільні адміністрації» (п.2.2. розділ 2). Посади працівників Управління, які мають відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультаційно дорадчих функцій, відносяться до відповідних категорій і посад в органах місцевого самоврядування відосвідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (п. 2.4. розділ 2).
Листом Лисичанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (далі за текстом - Лисичанська MBA) від 17.07.2025 № 82101-2025 вказано, що розпорядженням голови Лисичанської міської ради Луганської області від 31.01.2018 № 19-к ОСОБА_1 переведено на посаду адміністратора відділу адміністративних послуг Лисичанської міської ради Луганської області.
Згідно запису у трудовій книжці серія НОМЕР_1 від 22.06.2016 на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рішенням 49-ї сесії 7-го скликання від 30.08.2018 № 49/758 посаду адміністратора відділу адміністративних послуг перейменовано на адміністратор відділу надання адміністративних послуг управління адміністративних послуг, потім розпорядженням від .29.01.2020 № 18-к ОСОБА_1 присвоєно десятий ранг посадової особи місцевого самоврядування (арк. 6-7). Також у трудовій книжці ОСОБА_1 вказано, що розпорядженням від 03.03.2021 № 04 змінено найменування на управління адміністративних послуг Лисичанської міської військово - цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (арк. 8-9).
Згідно відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі за текстом - ITC Реєстр), ОСОБА_1 у деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 роки (після звільнення) та декларації при звільненні, зазначив місце роботи та займана посада - адміністратор відділу надання адміністративних послуг управління адміністративних послуг Лисичанської міської військово - цивільної адміністрації Луганської області, тип та категорія посади - посада в органах місцевого самоврядування, 5 (п'ята) категорія.
Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що в органах місцевого самоврядування встановлена 5 (п'ята) категорія посад (абз. 7 ст. 14): особам, які займають посади, віднесені до п'ятої категорії, може бути присвоєно 11, 10 і 9 ранг посадових осіб місцевого самоврядування (абз. 5 ч. 2 ст. 15).
Статтею 13 Закону України «Про адміністративні послуги» передбачено, що адміністратор - це посадова особа органу, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг, яка надає адміністративні послуги або організовує їх надання шляхом взаємодії з суб'єктами надання адміністративних послуг (абз. 1 ч. 1). Адміністратор має особисту печатку (штамп) із зазначенням його прізвища, власного імені, по батькові або порядкового номера печатки (штампа) та найменування центру надання адміністративних послуг (ч. 3).
Таким чином, враховуючи Закон України «Про військово-цивільні адміністрації», Закон України «Про адміністративні послуги». Положення про Управління, затвердженого розпорядженням керівника Лисичанської МВЦА від 03.03.2021 № 04, інші нормативно-правові документи, які регулюють роботу Управління, Регламент роботи Управління, в тому числі посадові (функціональні) обов'язки ОСОБА_1 та присвоєний йому десятий ранг посадової особи місцевого самоврядування (розпорядження від 29.01.2020 № 18-к), ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді адміністратора відділу надання адміністративних послуг управлінні адміністративних послуг Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області є посадовою особою місцевого самоврядування та відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VІІ, є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону.
Розпорядженням начальника Лисичанської MBA від 21.07.2022 № 65 «Про деякі питання роботи структурних підрозділів Лисичанської міської військової адміністрації на період воєнного стану», у зв'язку з відсутністю організаційних та технічних умов для виконання посадових обов'язків працівниками ОСОБА_2 , оголошено простій, у тому числі, працівникам управління адміністративних послуг, зокрема і ОСОБА_1 . Потім розпорядженням начальника Лисичанської MBA від 25.07.2023 № 105-к «Про припинення простою та запровадження дистанційної роботи ОСОБА_1 » з 01.08.2023 для ОСОБА_1 припинено простій та запроваджено режим дистанційної роботи, починаючи з 01.08.2023 до закінчення чи скасування воєнного стану.
Також листом з ОСОБА_2 від 17.07.2025 № 82101-2025 зазначено, що за інформацією відділу кадрового забезпечення, при призначені на посаду ОСОБА_1 був обізнаний про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування» і «Про запобігання корупції» щодо прийняття на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби, а також про обов'язок подання ним декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, під особистий підпис, попередження було долучено до особистої справи (відсутній доступ до особових справ працівників через тимчасову окупацію м. Лисичанська), що підтверджується поясненням ОСОБА_1 від 04.08.2025.
Згідно відомостей, які вказані у публічній частині ITC Реєстр ОСОБА_1 подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 та 2023 роки в установлений Законом строк, що також вказує на обізнаність ОСОБА_1 з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
В подальшому, розпорядженням начальника Лисичанської MBA від 29.05.2024 № 168-к «Про звільнення ОСОБА_1 » з посади адміністратора відділу надання адміністративних послуг управління адміністративних послуг Лисичанської міської військово - цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, з 03 червня 2024 року, за власним бажанням звільнено ОСОБА_1 , відповідно до ст. 38 КЗпП України.
Таким чином, ОСОБА_1 є особою, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
У відповідності до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в-ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
У пункті 15 частини 1 статті 11 Закону № 1700-VI вказано, що Національне агентство надає рекомендаційні роз'яснення, методичну та консультаційну допомогу, зокрема, щодо застосування положень цього Закону та прийнятих на його виконання нормативно - правових актів.
Статтею 12 Закону № 1700-VI передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти (п. 5 ч. 1); нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно - правових актів (абз.1 ч. 9), рекомендаційні роз'яснення, методичні рекомендації Національного агентства загального характеру розміщуються на офіційному веб-сайті Національного агентства не пізніше наступного робочого дня після їх затвердження (абз. 6 ч. 9).
Так, відповідно до п.п. 2 п. 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 23.07.2021 № 449/21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.07.2021 за № 987/36609 (наказ набрав чинності з 01.12.2021), декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.
Роз'ясненням Національного агентства щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) № 4 від 13.1.1.2023 (далі за текстом - роз'яснення № 4 від 13.1 1.2023) зазначено, що днем припинення діяльності с останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у тому числі перебування на посадах, зазначених, зокрема, у п. 1 ч. 1 ст. З Закону № 1700-VI. Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня. наступного за днем припинення діяльності (запитання 1 розділ 1 роз'яснення №4 від 13.1 1.2023).
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності, тобто по 03.07.2024 (включно).
Відповідно до відомостей, які вказані у ІТС Реєстр ОСОБА_1 подав декларацію при звільненні лише 11.04.2025 року о 14 годині 44 хвилин, тобто несвоєчасно.
Крім тоого, абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини першої статті 3. зобов'язані до 1 квітня наступного року після припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
У пункті 15 частини 1 статті 11 Закону № 1700-VI вказано, що Національне агентство надає рекомендаційні роз'яснения, методичну та консультаційну допомогу, зокрема, шодо застосувания положень цього Закону та прийнятих на його виконання нормативно правових актів.Статтею 12 Закону № 1700-V1 передбачено, то Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти (п. 5 ч. 1): нормативно-правові акти Наніонального агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно правових актів (абз. 1 ч. 9), рекомендаційні роз'яснения, методичні рекомендації Національного агентства загального характеру розміщуються на офіційному веб-сайті Національного агентства не пізніше наступного робочого дня після їх затвердження (абл. 6 ч. 9).
Так, відповідно до п.п. 1 п. 2 розділу 11 Порядку заповнения та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядувания, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 ка № 1965/41021 (наказ набрав чинності з 11.10.2024), щорічна декларація декларація, яка подасться відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинения діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подасться декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Роз'ясненням Національного агентства щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) № 4 від 13.11.2023 (далі за текстом роз'яснення № 4 від 13.11.2023) зазначено, що щорічна декларація декларація, яка подасться відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Обов'язок подати щорічну декларацію виникає у суб'єкта декларування, зокрема, наступного року після припинення діяльності, яка передбачає обов'язок подання декларацій, або перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності (щорічна декларація (після звільнення)) (запитання 1 розділ 1 розіяснення № 4 від 13.11.2023).
Таким чином, ОСОБА_1 , припинивши у 2024 році діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язаний був наступного року після припинення такої діяльності подати декларацію особи. уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та минулий рік до 01.04.2025.
Відповідно до відомостей, які вказані у ІТС Реєстр ОСОБА_1 подав щорічну декларацію, за 2024 рік (після звільнення) лише 11.04.2025 року о 14 годині 49 хвилин, тобто несвоєчасно.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією за ст.ст.172-6 ч.1 КУпАП, підтверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст. 251 КУпАП, належними та допустимими у справі доказами, доданими до матеріалів справи, а саме:
- Протоколом про адміністративне правопорушення №31 від 29.09.2025 року;
- Протоколом про адміністративне правопорушення №32 від 29.09.2025 року;
- Письмовими пояснення ОСОБА_1 ;
- Завіреною копією паспорту, довідки про реєстрацію місця проживання, довідки ВПО та трудової книжки на ім'я ОСОБА_1 ;
- Завіреною копією супровідного листа з ДСР НПУ № 27054/02-2025 від 07.07.2025 року стосовно ОСОБА_1 ;
- Копією листа Національного агентства від 02.07.2025 № 47-06/57687-25 з додатками стосовно ОСОБА_1 ;
- Послідовністю дій користувача ОСОБА_1 ;
- Завіреною копією запиту до Лисичанської MBA стосовно ОСОБА_1 ;
- Супровідним листом з Лисичанської MBA від 17.07.2025 № 82101-2025 стосовно ОСОБА_1 ;
- Завіреною копією розпорядження начальника Лисичанської MBA від 21.07.2022 № 65 «Про деякі питання роботи структурних підрозділів ОСОБА_2 на період воєнного стану» стосовно ОСОБА_1 ;
- Завіреною копією розпорядження начальника Лисичанської MBA від 25.07.2023 № 105-к «Про припинення простою та запровадження дистанційної роботи ОСОБА_1 »;
- Завіреною копією розпорядження від 29.05.2024 № 168-к «Про звільнення ОСОБА_1 »;
- Завіреною копією запиту до НАЗК стосовно ОСОБА_1 ;
- Завіреною копією листа Національного агентства від 06.08.2025 № 47-06/67139- 25 стосовно ОСОБА_1 ;
- Послідовністю дій користувача ОСОБА_1 ;
- Рапортом про долучення матеріалів від 13.08.2025;
- Скриншотом з Єдиного державного реєстру декларацій стосовно ОСОБА_1 ;
- Копією декларації при звільненні ОСОБА_1 від 1 і .04.2025;
- Копією листа Луганської обласної прокуратури від 04.09.2025 № 22-550вих-25 стосовно ОСОБА_1 ;
- Письмовими поясненнями ОСОБА_3 ;
- Копією Положення про Управління адміністративних послуг Лисичанської МВЦА;
- Копією розпорядження керівника ОСОБА_2 від 16.07.2024 № 440;
- Копією Положення про Управління адміністративних послуг ОСОБА_2 ;
- Копією розпорядження керівника Лисичанської МВ1 |А від. 20.10.2021 № 1173;
- Копією Регламенту роботи Управління адміністративних послуг Лисичанської МВЦА;
- Завіреною копією листа НАЗК від 07.08.2024 № 47-07/57672-24 щодо роботи ІТС Реєстру;
- Завіреною копією листа НАЗК від 26.04.2021 № 47-09/27771/21 щодо дати виявлення адміністративного правопорушення з додатком;
- Завіреною копією витягу положення про УСР в Луганській області ДСР НП України;
- Рапортом стосовно ОСОБА_1 про складання протоколу;
- Рапортом стосовно ОСОБА_1 щодо ознайомлення з протоколом;
- Завіреною копією супровідного листа до ОСОБА_1 від 29.09.2025;
- Формою-107 та фіскальним чеком від 29.09.2025 стосовно ОСОБА_1 .
Таким чином, суд доходить до висновку, що своїми неправомірними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ст.ст.172-6 ч.1 КУпАП, за кваліфікуючими ознаками - несвоєчасне подання без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави за період, не охоплений раніше поданими деклараціями та за 2024 рік (після звільнення).
Згідно ч. 2 ст. 7 та ст. 245, ст. 280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. Суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 , адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ст.ст.172-6 ч.1 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.
Постанова суду, згідно ст. 283 КУпАП, має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, на достатніх і незаперечних доказах.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст.ст. 34, 35 КУпАП обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлені.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Отже, виходячи з положень зазначеної статті, одночасний розгляд кількох протоколів про адміністративні правопорушення відносно однієї і тієї ж особи одним і тим же органом (посадовою особою) необхідно здійснювати в межах одного провадження, а тому з метою всебічного та об'єктивного їх розгляду, суддя вважає за необхідне об'єднати їх в одне провадження.
Отже, враховуючи характер адміністративних правопорушень, обставини справи, дані про особу правопорушника, ступінь його вини, вважаю необхідним визначити ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП, яке за своїм видом і розміром буде справедливими, відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі порушника та ступеню її вини, необхідним і достатнім для її виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так й іншими особами, а саме у виді штрафу, із застосуванням вимог ст.36 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у зв'язку з винесенням постанови про накладання адміністративного стягнення, на порушника покладається обов'язок сплати судового збору, згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605 гривень 60 копійок /шістсот п'ять/ гривень 60 копійок на користь держави.
Керуючись ст.ст. 7,9,10,33,36,221,251,252, 268,279,280,283,284 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», -
Обєднати матеріали проваджень у справах про адміністративні правопорушення, за ст.ст.172-6 ч.1 КУпАП стосовно ОСОБА_1 №3/522/7635/25, №3/522/7636/25, в одне провадження під загальним номером справи № 522/22191/25, провадження № 3/522/7635/25.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ст.ст.172-6 ч.1 КУпАП та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення із застосуванням ст.36 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень, 60 коп. Отримувач коштів ГУК в Одеській області /Приморський район/ 22030101 ЄДРПОУ отримувача - 37607526, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача - UА268999980313111206000015758, код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови-не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту прокурора без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП України у разі несплати штрафу у строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя: