Єдиний унікальний номер 332/5410/25
Провадження № 3/317/2738/2025
11 листопада 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Качан А.В, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла із військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
11 листопада 2025 року до Запорізького районного суду Запорізької області надійшов протокол А5211 № 1 про військове адміністративне правопорушення від 08.10.2025 за змістом якого: «07.10.2025 о 09 год. 00 хв., начальником штабу - заступником командира військової частини НОМЕР_1 майором ОСОБА_2 , було виявлено солдата ОСОБА_1 , який перебував на території військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння. В подальшому солдата ОСОБА_1 , було доставлено до КНП: «Обласного клінічного закладу психоневрологічної допомоги та соціально значущих хвороб» Запорізької обласної ради м. Запоріжжя, де встановлено стан алкогольного сп'яніння останнього (висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 7377 від 07.10.2025 о 12 год. 20 хв.). Таким чином, солдат ОСОБА_1 , у порушення вимог ст.ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. 4 Дисциплінарного статут Збройних Сил України, 07.10.2025 близько 09 год. 00 хв. перебував на території військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_1 в стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду (воєнного стану), тобто вчинив військове адміністративно правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дослідивши зазначений протокол, суддя приходить до наступних висновків.
Згідно ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення розглядає певні питання, в тому числі чи правильно складений протокол або інші матеріали справи про адміністративні правопорушення, чи підсудний даний адміністративний протокол розгляду саме цьому суду.
У випадку якщо при підготовці до розгляду адміністративного матеріалу будуть виявлені недоліки в протоколі або в інших матеріалах справи, то такі документи направляються до органу, який склав такий матеріал про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За приписами ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно до ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Альтернативної підсудності для розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, стаття 276 цього Кодексу не містить.
Як вбачається з протоколу про військове адміністративне правопорушення серії А5211 № 1 від 08.10.2025, місцем вчинення адміністративного правопорушення зазначено територія військової частини НОМЕР_1 у АДРЕСА_1 , але ж не вказано в якому районі населеного пункту знаходиться місце дислокації вищевказаної військової частини.
Як вбачається з протоколу про військове адміністративне правопорушення серії А5211 № 1 від 08.10.2025, місцем вчинення адміністративного правопорушення зазначено територія військової частини НОМЕР_1 у АДРЕСА_1 та не вказано в якому районі населеного пункту знаходиться місце дислокації вищевказаної військової частини.
Зазначена обставина позбавляє суддю визначити підсудність даної справи.
У зв'язку з наведеним, суддя приходить до висновку, що за даних обставин неможливо визначити підсудність, а відтак і розглянути дану справу, а тому, адміністративний матеріал підлягає поверненню до органу, який склав такий матеріал про адміністративне правопорушення, для доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП повернути до військової частини НОМЕР_1 Збройних сил України Міністерства оборони України для доопрацювання.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Качан