Постанова від 11.11.2025 по справі 303/8664/25

Справа №303/8664/25

Провадження № 3/303/2866/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 листопада 2025 року м.Мукачево

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

в складі: судді Маргитич О.І.

при секретарі Станкович А.Р.

за участі: прокурора Соколова А.В.

особи, стосовно якої складено

протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1

розглянувши матеріали, що надійшли з Закарпатського управління Департаменту внутрішньої безпеки в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України,

-за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

04 листопада 2025 року старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах відділу моніторингу та зонального контролю Закарпатського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України підполковником поліції Боднарчук О.Д., складено стосовно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення.

Встановлено що ОСОБА_1 , обіймаючи посаду начальника групи реєстрації та паспортної роботи відділу організації прикордонного контролю штабу ІНФОРМАЦІЯ_2 військової частини НОМЕР_1 по 17 березня 2023 року, маючи військове звання - підполковника, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, як військова посадова особа інших утворених відповідно до законів військових формувань згідно підпункту г) пункту 1 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог пункту 2 абзацу 1 розділу XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» (зі змінами, внесеними згідно Закону України № 3384-1Х від 20 вересня 2023 року), несвоєчасно, без поважних причин, а саме лише 28 березня 2024 року подав, опублікувавши на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію при звільненні як суб'єкт декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, при цьому зазначив що подав декларацію із запізненням ненавмисно, вважав, що щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2023 рік потрібно подати до 31 березня 2023 року. Просив врахувати, що дане правопорушення є малозначним.

Прокурор в судовому засіданні ствердив, що вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності повністю підтверджується поясненнями самого правопорушника та матеріалами справи про адміністративне правопорушення. Вважає, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення. Просить визнати правопорушника винним та призначити стягнення у виді штрафу.

Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, слід прийти до висновку про наявність вини в діях ОСОБА_1 в інкримінованому правопорушенні з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У відповідності до пункту 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до абзацу 10 частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов'язане з корупцією, є діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно - правову відповідальність.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 будучи суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог пункту 1 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого строку опублікував 28 березня 2024 року на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2023 рік.

Винність ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №113 від 04 листопада 2025 року, рапортом заступника начальника ОВС ВМЗК Закарпатського управління ДВБ НП підполковника поліції Боднарчук О.Д. від 04 листопада року, рапортом начальника ВПК Чернігівського управління ДВБ НП України майора поліції Надольного С., листом керівника Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасність подання декларацій ОСОБА_2 , від 29 травня 2025 року, повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, копією витягу з наказу №181 о/с від 17 березня 2023 року про звільнення ОСОБА_1 , копією додатку користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 , дата подання від 28 березня 2023 року, поясненням ОСОБА_1 .

Відповідно до наказу Голови Державної прикордонної служби України від 10 березня 2023 року № 327-ОС, підполковник ОСОБА_1 звільнений з військової служби в запас за підпунктом «г» пункту 3 частини 5 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» з 17 березня 2023 року.

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 17 березня 2023 року № 181-ОС, підтверджується підполковник ОСОБА_1 виключений зі списків особового складу та всіх видів забезпечення з 17 березня 2023 року.

Відповідно до п. 27 абзацу 1 розділу XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Звільнившись 17 березня 2023 року ОСОБА_1 зобов'язаний був подати до 01 лютого 2024 року декларацію (при звільненні) як суб'єкт декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Отже, дії ОСОБА_1 , суд кваліфікує, як несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції» і він підлягає відповідальності за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення

При накладенні адміністративного стягнення, враховується характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до статті 34 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обставинами, які пом'якшують відповідальність є щире розкаяння винного.

Відповідно до статті 35 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обставин, які обтяжують відповідальність не встановлено.

З огляду на обставини справи, суспільну небезпеку та характер вчиненого правопорушення, відсутні підстави для застосування статті 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення та звільнення ОСОБА_1 , від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого ним правопорушення. При цьому, датою виявлення даного адміністративного правопорушення слід вважати дату складання протоколу про адміністративне правопорушення - 04 листопада 2025 року.

Вирішуючи питання про адміністративне стягнення, яке слід застосувати до особи, що притягується до адміністративної відповідальності, вважаю, що воно має бути визначене у вигляді штрафу згідно мінімальної межі санкції частини 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення

У відповідності до статті 40-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 172-6,283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Розрахунковий рахунок для сплати штрафу: UA798999980313050106000007383, призначення платежу 21081100, ЄДРПОУ - 37975895, отримувач - ГУК у Закарпатській області/Мукачівська ТГ/21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України) судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп., який зарахувати : Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/о UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу -судовий збір; пункт ставок судового збору - 5.

У відповідності до вимог частини 2 статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення,у разі несплати правопорушником штрафу в 15-денний термін з дня повідомлення про винесення вказаної постанови, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Закарпатської області через Мукачівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги.

Суддя Мукачівського

міськрайонного суду Оксана МАРГИТИЧ