Ухвала від 04.11.2025 по справі 918/49/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"04" листопада 2025 р. м. Рівне Справа №918/49/25

Господарський суд Рівненської області у складі судді Романюк Ю.Г., при секретарі судового засідання Редько К.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою ОСОБА_1 про неплатоспроможність

у судове засідання представники учасників провадження не з'явились;

ВСТАНОВИВ:

22.01.2025 до Господарського суду Рівненської області надійшла заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Ухвалою від 18.02.2025, зокрема, відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника ОСОБА_1 , введено процедуру реструктуризацію боргів боржника, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів строком на 120 днів, призначено керуючим реструктуризацією мацна боржника арбітражного керуючого Загребельного Б.М., визначено дату проведення попереднього судового засідання.

За результатами проведення попереднього засідання, зокрема, визнано грошові вимоги конкурсних кредиторів до ОСОБА_1 , які звернулись до суду з відповідними заявами, у розмірі:

1. АТ КБ "ПриватБанк" - грошові вимоги у розмірі 82 752,85 грн;

2. ГУ ДПС у Рівненській області - грошові вимоги у розмірі 172 067,31 грн; додаткові грошові вимоги у розмірі 17 583,77 грн.

3. АБ "Укргазбанк" - грошові вимоги у розмірі 9 133 924, 83 грн.

Також, включено до витрат, пов'язаних з провадженням у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 витрати на оплату судового збору кредиторами по 4 844,80 грн.

Засідання суду, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі призначено на 07.10.2025.

06.10.2025 від керуючого реструктуризацією надійшло клопотання про затвердження плану реструктуризації боргів боржника.

Згідно даного клопотання, судом встановлено, що 02.10.2025 відбулися збори кредиторів (оформлені протоколом №5), за результатами яких прийнято рішення про схвалення плану реструктуризації боргів ОСОБА_1 та зобов'язання керуючого реструктуризацією подати до суду клопотання про його затвердження.

В той же час, з протоколу засідання зборів вбачається, що кредитори АТ КБ "ПриватБанк", ГУ ДПС у Рівненській області голосували "проти" схвалення плану реструктуризації боргів боржника (питання друге порядку денного). Також, представник ГУ ДПС у Рівненській області голосував "проти" продажу майна боржника (земельної ділянки, питання третє порядку денного), а також "проти" подання до суду для затвердження плану реструктуризації боргів боржника (питання четверте порядку денного), вважаючи за доцільне перейти в процедуру погашення боргів боржника.

06.10.2025 від АБ "Укргазбанк" надійшла заява, згідно якої банком підтримано рішення щодо схвалення плану реструктуризації боргів ОСОБА_1 , затвердженого зборами кредиторів 02.10.2025.

Затвердження плану реструктуризації боргів боржника регламентовано ст. 126 КУзПБ, згідно ч.ч.4-6 якої передбачено, що суд заслуховує кожного присутнього на засіданні кредитора, який має заперечення щодо плану реструктуризації боргів.

Явка кредиторів, які не брали участі в голосуванні чи проголосували проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника, а також третіх осіб, якщо план реструктуризації передбачає виконання зобов'язань боржника такими особами, є обов'язковою.

У разі відсутності зазначених у цій частині кредиторів господарський суд призначає нове засідання суду для затвердження плану реструктуризації боргів боржника.

Повторна неявка в судове засідання кредиторів, які не брали участі в голосуванні чи проголосували проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника, а також третіх осіб, якщо план реструктуризації передбачає виконання зобов'язань боржника такими особами, не перешкоджає розгляду справи.

Неявка в судове засідання належно повідомлених про таке засідання боржника, кредиторів, які схвалили план реструктуризації боргів, або керуючого реструктуризацією не перешкоджає розгляду справи.

В судове засідання 07.10.2025 боржник, кредитори (АТ КБ "ПриватБанк", АБ "Укргазбанк") та керуючий реструктуризацією не з'явились.

В судовому засіданні 07.10.2025, у виконання вищезазначених норм, судом було заслухано присутню представницю ГУ ДПС у Рівненській області, яка підтримала заперечення щодо затвердження плану реструктуризації боргів боржника, вважаючи, що перехід до процедури погашення боргів боржника дозволить задоволити вимоги кредитора у більшій мірі.

Ухвалою від 07.10.2025 з метою забезпечення участі інших учасників провадження, судове засідання, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі відкладено на 04.11.2025.

Ухвалою від 03.11.2025 представниці АТ КБ "ПриватБанк" надано можливість приймати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

При цьому, 04.11.2025 від АБ "Укргазбанк" надійшли прояснення про те, що банк підтримує позицію, висловлену у повідомленні від 06.10.2025 щодо схвалення плану реструктуризації боргів ОСОБА_1 , затвердженого зборами кредиторів 02.10.2025. Також, просить провести судове засідання за відсутності повноважного представника.

04.11.2025 від ГУ ДПС у Рівненській області надійшло клопотання про проведення судового засідання за відсутності повноважного представника.

В судове засідання 04.11.2025 боржник, кредитори (ГУ ДПС у Рівненській області, АТ КБ "ПриватБанк", АБ "Укргазбанк") та керуючий реструктуризацією не з'явились, будучи належним чином повідомленими про час і місце його проведення, що в силу ч.1 ст. 202 ГПК України, не перешкоджає розгляду заяви про кредиторські вимоги.

При цьому, суд вважає, що ним вчинено всі можливі дії щодо належного повідомлення АТ КБ "ПриватБанк", як кредитора ОСОБА_1 , який голосував проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника, про необхідність висловити свою правову позицію з приводу питання, що розглядається.

Відповідно до ч.4 ст. 13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує не право бути особисто присутнім у судовому засіданні під час розгляду цивільної справи, а більш загальне право ефективно представляти свою справу в суді та нарівні з протилежною стороною користуватися правами, передбаченими принципом рівності сторін. Пункт 1 ст. 6 Конвенції надає Державам можливість на власний розсуд обирати засоби гарантування цих прав сторонам провадження. Отже, питання особистої присутності, форми здійснення судового розгляду, усної чи письмової, а також представництва у суді є взаємопов'язаними та мають аналізуватися у більш ширшому контексті "справедливого суду", гарантованого ст. 6 Конвенції. Суд повинен встановити, чи було надано заявнику, стороні цивільного провадження, розумну можливість ознайомитися з зауваженнями або доказами, наданими іншою стороною, та представити свою справу в умовах, що не ставлять його у явно гірше становище порівняно з опонентом протилежною стороною (рішення у справі "Лопушанський проти України").

Отож, суд приходить до висновку, що дана справа може бути розглянута без участі представників учасників провадження, за наявними у ній матеріалами та містить достатньо відомостей про їх права і взаємовідносини. Інших для розгляду Плану реструктуризації боргів боржника у судовому засіданні 04.11.2025 судом не встановлено, сторонами не заявлено.

Розглянувши заяву керуючого реструктуризацією про затвердження плану реструктуризації боргів боржника, суд дійшов висновку про наявність підстав для її задоволення з огляду на наступне.

Статтею 113 КУзПБ визначено, що провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Частиною 2 ст. 126 КУзПБ визначено, що до заяви про затвердження плану реструктуризації боргів боржника додаються: план реструктуризації боргів боржника; протокол засідання зборів кредиторів; письмові заперечення кредиторів, які не брали участі в голосуванні чи проголосували проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника (за наявності).

Згідно з ч.ч.2, 3 ст. 123 КУзПБ основними завданнями зборів кредиторів у процедурі реструктуризації боргів боржника є:

1) розгляд звіту керуючого реструктуризацією про результати перевірки декларації про майновий стан боржника;

2) розгляд проекту плану реструктуризації боргів боржника;

3) прийняття рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника або про звернення з клопотанням до господарського суду про перехід до процедури погашення боргів боржника або про закриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Проведення зборів кредиторів та голосування на них здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.

Згідно ч.8 ст. 123 КУзПБ, до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: 1) схвалення плану реструктуризації боргів боржника; 2) відмову у схваленні плану реструктуризації боргів та звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та введення процедури погашення боргів боржника або з клопотанням про закриття провадження у справі про неплатоспроможність; 3) звернення у випадках, передбачених цим Кодексом, до господарського суду з клопотанням про призначення керуючого реструктуризацією або керуючого реалізацією; 4) звернення до господарського суду з клопотанням про закриття процедури реструктуризації боргів у зв'язку з невиконанням або неможливістю виконання плану реструктуризації боргів та введення процедури погашення боргів боржника; 5) звернення до господарського суду з клопотанням про припинення повноважень арбітражного керуючого; 6) інші питання, передбачені законодавством.

Судом встановлено, що відповідно до вимог ст. ст. 12, 48, 123 КУзПБ керуючий реструктуризацією організував збори кредиторів ОСОБА_1 , які відбулися 02.10.2025.

Протоколом №3 зборів кредиторів ОСОБА_1 , які проведено 02.10.2025, схвалено план реструктуризації боргів ОСОБА_1 , зобов'язано керуючого реструктуризацією подати до суду клопотання про його затвердження.

Як встановлено, на зборах брали участь представники:

1. АБ "Укргазбанк" АТ КБ "ПриватБанк" - 97,12% голосів;

2. ГУ ДПС у Рівненській області - 0,70% голосів;

3. АТ КБ "ПриватБанк" - 2,18% голосів.

Запланований порядок денний зборів:

1. Розгляд звіту керуючого реструктуризацією про результати перевірки декларації ОСОБА_1 .

Запропоновано прийняти такий звіт до відома, винесено таку пропозицію на голосування.

Голосували:

«ЗА» - ПАТ АБ «Укргазбанк» (7 531 274,90 голосів). АТ КБ «Приватбанк» (54 006,84 голосів). Головне управління ДПС у Рівненській області (169 182,89 голсів).

«ПРОТИ» - немає.

«УТ РИМАЛИСЬ» - немає.

Вирішили: Прийняти до відома звіт керуючого реалізацією майна про результати перевірки декларації ОСОБА_1 .

2. Розгляд проекту плану реструктуризації боргів ОСОБА_1 .

Запропоновано перейти до голосування за схвалення плану реструктуризації боргів ОСОБА_1 .

Голосували:

«ЗА» - ПАТ АБ «Укргазбанк» (7 531 274,90 голосів).

«ПРОТИ» - АТ КБ «Приватбанк» (54 006,84 голосів), Головне управління ДПС у Рівненській області (169 182,89 голосів).

«УТРИМАЛИСЬ» - немає.

Вирішили: схвалити запропонований план реструктуризації боргів ОСОБА_1 .

Після голосування за схвалення плану реструктуризації боргів ОСОБА_1 представник боржника відзначив, що разом із планом реструктуризації арбітражним керуючим було надіслано й умови продажу майна боржника. Оскільки план реструктуризації передбачає продаж земельної ділянки боржника, умови продажу вже розроблені та були подані на розгляд кредиторів, для процесуальної економії часу, доцільним є одразу проголосувати щодо надання згоди на продаж майна банкрута.

Після обговорення присутніми, прийнято рішення винести питання надання згоди на продаж майна ОСОБА_1 у окреме, третє, питання порядку денного.

3. Керуючим реалізацією майна винесено на голосування пропозицію надати згоду на продаж майна боржника (земельної ділянки, визначеної у плані реструктуризації) на запропонованих умовах №01-20/918/49/25/28 від 25.08.2025

Голосували:

«ЗА»-ПАТ АБ «Укргазбанк» (7 531 274,90 голосів).

«ПРОТИ» - Головне управління ДПС у Рівненській області (169 182,89 голосів). «УТРИМАЛИСЬ» - АТ КБ «Приватбанк» (54 006,84 голосів).

Вирішили: Надати згоду на продаж земельної ділянки, загальною площею 0.4688 га, кадастровий номер 5623483900:04:019:0373, на аукціоні на запропонованих умовах.

4. Визначення подальших дій у процедурі неплатоспроможності ОСОБА_1 .

Представником боржника запропоновано зобов'язати керуючого реструктуризацією боржника, арбітражного керуючого Загребельного Б.М.. подати до суду клопотання про затвердження плану реструктуризації, який вже схвалений зборами кредиторів.

Представник ГУ ДПС у Рівненській області вважає за доцільне визнання боржника банкрутом та перехід у процедуру погашення боргів.

Голосували за пропозицію представника боржника:

«ЗА» - ПАТ АБ «Укргазбанк» (7 531 274,90 голосів).

«ПРОТИ»- Головне управління ДПС у Рівненській області (169 182,89 голосів). «УТРИМАЛИСЬ» - АТ КБ «Приватбанк» (54 006,84 голосів).

Вирішили: зобов'язати керуючого реструктуризацією боржника, арбітражного керуючого Загребельного Б.М.. подати до суду клопотання про затвердження плану реструктуризації.

Відповідно до ч.2 та ч.9 ст. 48 КУзПБ збори кредиторів були повноважними щодо прийняття рішень по запропонованих питаннях порядку денного та схвалили план реструктуризації боргів боржника - фізичної особи ОСОБА_1 .

Згідно із ст. 124 КУзПБ, план реструктуризації боргів боржника розробляється з метою відновлення платоспроможності боржника.

У плані реструктуризації боргів боржника зазначаються: 1) обставини, які спричинили неплатоспроможність боржника; 2) інформація про визнані судом вимоги кредиторів із зазначенням їх розміру та черговості задоволення; 3) інформація про майновий стан боржника за результатами проведених заходів з виявлення та складання опису майна боржника (проведення інвентаризації); 4) інформація про всі доходи боржника, у тому числі доходи, які боржник розраховує отримати протягом процедури реструктуризації боргів; 5) розмір суми, яка щомісяця буде виділятися для погашення вимог кредиторів; 6) вимоги кредиторів до боржника, які будуть прощені (списані) у разі виконання плану реструктуризації боргів; 7) розмір суми, яка щомісяця залишатиметься боржнику на задоволення побутових потреб, у розмірі не менше одного прожиткового мінімуму на боржника та на кожну особу, яка перебуває на його утриманні.

План реструктуризації боргів боржника може містити положення про: 1) реалізацію в процедурі реструктуризації боргів частини майна боржника, у тому числі того, що є предметом забезпечення, черговість, строки реалізації такого майна та кошти, які планується отримати від його реалізації; 2) зміну способу та порядку виконання зобов'язань, у тому числі розміру та строків погашення боргів; 3) відстрочення чи розстрочення або прощення (списання) боргів чи їх частини; 4) виконання зобов'язань боржника третіми особами, зокрема шляхом укладення договору поруки, гарантії та інших правочинів згідно з цивільним законодавством; 5) інші заходи, спрямовані на покращення майнового стану боржника та задоволення вимог кредиторів (перекваліфікація, працевлаштування тощо).

Відповідно до остаточної редакції Плану реструктуризації, сума визнаних господарським судом вимог кредиторів, включених до реєстру і підлягає реструктуризації складає 9 388 744,97 грн.

Зазначено доходи, які боржник отримує: станом на 25.08.2025 боржник отримує грошове забезпечення військовослужбовця (посадовий оклад, надбавка за особливості проходження військової служби, оклад за військове звання та надбавка за вислугу років та премія) в орієнтовному розмірі 22 188,00 гри. Після вирахування податку на доходи фізичних осіб (18%) та військового збору (1,5%), розмір грошового забезпечення боржника до виплати становить орієнтовно 17 861,34 грн.

Доходи, які боржник розраховує отримати протягом процедури реструктуризації боргів: грошове забезпечення військовослужбовця, після демобілізації - заробітна плата.

Розмір суми, яка щомісяця виділятиметься для погашення вимог кредиторів: 3 500,00 грн.

Вимоги кредиторів, які будуть прощені (списані) у разі виконання плану реструктуризації боргів: 9 091 592,39 грн.

Кошти від продажу земельної ділянки спрямовуватимуться на погашення вимог кредиторів, пропорційно до розміру вимог кредиторів, що є основним боргом та віднесені до другої черги задоволення вимог кредиторів.

Отож План реструктуризації боргів боржника передбачає поступове пропорційне погашення вимог двох кредиторів:

- АБ «Укргазбанк» - по 3 468,57 грн щомісячно;

- АТ КБ «Приватбанк» - по 31,43 грн щомісячно.

План реструктуризації боргів боржника передбачає, що уся сума податкового боргу ОСОБА_1 визнається безнадійною та списується.

Оскільки продаж манна боржника на аукціоні не може бути проведено без участі арбітражного керуючого, на період продажу та розподілу отриманих коштів, передбачається участь у виконанні плану реструктуризації арбітражного керуючого - керуючого реструктуризацією.

Орієнтовний строк, необхідний для проведення заходів по продажу майна боржника - 2 календарних місяці. Впродовж виконання керуючим реструктуризацією покладених на нього даним планом повноважень, арбітражному керуючому виплачується грошова винагорода у розрахунку 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за один календарний місяць. Максимальний розмір винагороди арбітражного керуючого обмежується винагородою за два місяці, шо становить 30 280,00 грн.

Після відшкодування судових зборів (14 534,00 грн) та виплати грошової винагороди арбітражного керуючого (30 280,00 грн) за рахунок залишку коштів двом кредиторам буде здійснено погашення пропорційно до їх вимог, внесених до другої черги, а саме: АБ «Укргазбанк» в розмірі 86 532,08 грн. та АТ КБ «ПриватБанк» в розмірі 620,52 грн. (в разі продажу майна боржника за ціною, визначеною оцінкою та вказаною в п. 10 Плану).

Таким чином, вимоги кредиторів, які будуть прощені (списані) у разі виконання плану реструктуризації боргів: залишок непогашеної заборгованості, що становить різницю між визнаними вимогами на підставі Ухвал суду від 03 червня 2025 року та 17 червня 2025 року по справі № 918/49/25 Господарського суду Рівненської області та тими, що будуть погашені в результаті виконання плану реструктуризації."

Строк виконання плану реструктуризації боргів боржника: 5 років (60 місяців).

Задоволення вимог кредиторів здійснюється згідно з планом реструктуризації боргів боржника за рахунок коштів, отриманих від виконання плану реструктуризації боргів боржника, боржником або арбітражним керуючим, якщо планом реструктуризації боргів боржника передбачена його подальша участь у виконанні такого плану, у черговості, визначеній статтею 133 цього Кодексу.

Згідно з ст. 125 КУзПБ, не підлягають реструктуризації борги боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та щодо сплати інших обов'язкових платежів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Податковий борг, що виник протягом трьох років до дня постановлення ухвали про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника, визнається безнадійним та списується у процедурі реструктуризації боргів боржника. План реструктуризації боргів боржника затверджується господарським судом лише після повного погашення боргів боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та щодо сплати інших обов'язкових платежів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, якщо така заборгованість існує.

Як вбачається з плану реструктуризації боргів боржника - ОСОБА_1 , судом встановлено, що він містить усі умови передбачені ч.2 ст. 124 КУзПБ.

Щодо заперечень, наданих ГУ ДПС у Рівненській області, суд звертає увагу, що згідно з розрахунком виникнення боргу, доданим до заяви Головного управління ДПС у Рівненській області з вимогами до ОСОБА_1 , увесь податковий борг у розмірі 172 067,31 грн виник в період з грудня 2022 року по листопад 2024 року, тобто в межах 3-річного строку до відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч.2 ст. 125 Кодексу України з процедур банкрутства податковий борг, що виник протягом трьох років до дня постановления ухвали про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника, визнається безнадійним та списується у процедурі реструктуризації боргів боржника.

За наведеного, в силу приписів Кодексу України з процедур банкрутства, визнання усієї суми податкового боргу боржника і її списання проведене в межах Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст. 125 Кодексу України з процедур банкрутства податковий борг, що виник протягом трьох років до дня постановлення ухвали про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника, визнається безнадійним та списується у процедурі реструктуризації боргів боржника.

Відповідно до ч.7 ст. 126 КУзПБ, господарський суд зобов'язаний затвердити план реструктуризації боргів боржника, якщо такий план схвалений кредиторами та боржником. Господарський суд має право за вмотивованим клопотанням боржника чи кредитора змінити план погашення боргів у частині збільшення чи зменшення строку його виконання або розміру суми, яка щомісяця буде виділятися для погашення вимог кредиторів, чи суми, яка щомісяця залишається боржнику на задоволення побутових потреб (не менше розміру, встановленого статтею 124 цього Кодексу).

Враховуючи вищезазначене, план реструктуризації боргів боржника - ОСОБА_1 розроблено, погоджено та схвалено з дотриманням вимог КУзПБ, яким врегульовано дане питання, умови реструктуризації боргів, що містяться у вказаному плані та не суперечать чинному законодавству, а тому, з метою відновлення платоспроможності боржника, суд вважає за доцільне затвердити план реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .

Статтею 127 КУзПБ встановлено, що план реструктуризації боргів боржника набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов'язковим для боржника та кредиторів.

З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника.

Крім договорів, які передбачені планом реструктуризації боргів, боржник протягом реструктуризації не має права: 1) здійснювати правочини щодо відчуження або обтяження нерухомого та рухомого майна боржника, включаючи майнові і немайнові об'єкти, цінні папери тощо, вартість яких перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати; 2) укладати договори позики, довічного утримання, уступки вимоги, переведення боргу, передачі в довірче управління майна боржника; 3) виступати поручителем за зобов'язаннями інших осіб.

Протягом дії плану реструктуризації боргів боржник зобов'язаний повідомляти кредиторів, включених до плану реструктуризації боргів, про істотні зміни у своєму майновому стані, а також про отримання позик і кредитів, у тому числі про придбання товарів у кредит, повідомляти інші сторони перед укладенням таких договорів про введення щодо нього процедури реструктуризації боргів.

Після припинення повноважень керуючого реструктуризацією у справі про неплатоспроможність боржника обов'язок щодо ведення реєстру вимог кредиторів та надання кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів боржника, інформації про стан виконання зазначеного плану покладається на боржника.

Боржник зобов'язаний надавати відомості про стан виконання плану реструктуризації боргів боржника на вимогу господарського суду та щокварталу подавати такі відомості до державного органу з питань банкрутства.

З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів припиняються повноваження керуючого реструктуризацією, крім випадків, якщо: 1) планом реструктуризації боргів передбачено подальшу участь керуючого реструктуризацією у виконанні такого плану, його повноваження та джерела виплати йому основної винагороди; 2) планом реструктуризації боргів передбачено продаж майна боржника. У такому разі керуючий реструктуризацією продовжує виконувати свої повноваження до завершення продажу майна боржника, розподілу отриманих від реалізації майна коштів, затвердження звіту про такий розподіл зборами кредиторів та подання такого звіту до суду.

План реструктуризації боргів не впливає на вимоги кредитора до третіх осіб, якщо кредитор з такими вимогами проголосував проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника. Затвердження судом плану реструктуризації боргів щодо первісного зобов'язання не припиняє пов'язані з ним додаткові зобов'язання згідно із ст. 604 ЦК України, якщо заставодержатель проголосував проти такого плану.

Згідно з ст. 128 КУзПБ, з дня затвердження плану реструктуризації боргів боржник починає погашення вимог кредиторів згідно з умовами такого плану. Затвердження господарським судом плану реструктуризації боргів може бути підставою для переукладення цивільно-правових договорів боржника з новими умовами їх виконання. У разі порушення боржником плану реструктуризації боргів кредитори, вимоги яких включені до такого плану, мають право звернутися до господарського суду з клопотанням про закриття провадження у справі або про введення процедури погашення боргів боржника. У разі задоволення судом одного з таких клопотань вимоги кредиторів, які мали бути прощені (списані) на умовах плану реструктуризації боргів, відновлюються в повному обсязі.

Частиною 1 ст. 129 КУзПБ встановлено, що не пізніше 5 днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів боржник зобов'язаний надати суду та кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів. До звіту про виконання плану реструктуризації боргів боржника додаються докази задоволення вимог кредиторів згідно з таким планом.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про наявність підстав задоволення заяви арбітражного керуючого Загребельного Б.М. і затвердження плану реструктуризації боргів боржника.

Керуючись ст. ст. 2, 12, 113, 114, 124-127 КУзПБ, ст. ст. 12, 196, 234, 235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву керуючого реструктуризацією ОСОБА_2 про затвердження плану реструктуризації боргів боржника ОСОБА_1 - задовольнити.

2. Затвердити план реструктуризації боргів боржника у справі №918/49/25 про неплатоспроможність фізичної особи - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) у редакції, схваленій рішенням зборів кредиторів боржника від 02.10.2025.

3. З дня затвердження судом Плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в Плані реструктуризації боргів боржника.

4. Зобов'язати ОСОБА_1 не пізніше 5 днів після закінчення строку виконання Плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів - надати суду та кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів. До звіту про виконання плану реструктуризації боргів боржника додаються докази задоволення вимог кредиторів згідно з таким планом.

Ухвала набирає законної сили в порядку ч.4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, з моменту її прийняття, та може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до ст.ст. 254-257 ГПК України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.

Суддя Ю.Г. РОМАНЮК