Справа № 694/3363/25
Провадження № 3/694/943/25
07.11.2025 року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Кравченко Т.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, здобувача освіти ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Приблизно о 10 год. 50 хв. 27 жовтня 2025 року неповнолітній ОСОБА_1 курив електронну сигарету в приміщенні ДНЗ «Звенигородський ЦППРК», за адресою: м. Звенигородка, вул. О. Кошиця, 38, де відповідно до п.3 ст.13 ЗУ «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» куріння заборонено, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.175-1 КУпАП.
В судовому засіданні неповнолітній ОСОБА_1 , в присутності повнолітнього брата ОСОБА_2 (батьки неповнолітнього з його слів перебувають за межами України), свою вину визнавта щиро розкаявся. Пояснив, що дійсно курив сигарету в приміщенні навчального закладу. Усвідомлює протиправність вчиненого та в подальшому таких дій не допускатиме.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку, що його вина у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 175-1 КУпАП - куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, повністю доведена та підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 476344від 28.10.2025 року,поясненнями ОСОБА_1 , які він дав в судовому засіданні.
Згідно положень ч.1 ст.13 КУпАП до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені ст.24-1 КУпАП.
При вирішенні питання про застосування заходів впливу до неповнолітнього ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який вчинив правопорушення у неповнолітньому віці, вперше притягається до адміністративної відповідальності, наявність обставини, що пом'якшує відповідальність - щире каяття та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність і вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 захід впливу у виді попередження.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 13, 24-1, 33, ч. 1 ст.175-1, 283, 284, 294 КУпАП, суддя
визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, та застосувати до нього захід впливу у виді попередження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Черкаського апеляційного суду через Звенигородський районний суд Черкаської області.
Суддя Т.М. Кравченко