Справа № 157/1818/25
Провадження №3/157/873/25
11 листопада 2025 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Камінь-Каширського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , не працевлаштований,
за ч. 2 ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП України),
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВБА № 205511 від 06 жовтня 2025 року зазначається, що ОСОБА_1 26 вересня 2025 року близько 23 години, перебуваючи у с. Верхи Камінь-Каширського району, таємно викрав із проміжного складу Карпилівського лісництва п'ять асортиментів ділової деревини породи сосна по 4 м довжиною категорії «Д», діаметрами: 20 см номер бирки 278174419, 19 см - № 278174423, 18 см - № 278174421, 20 см - № 278174427, 18 см - № 278174406, об'ємом 0,508 куб.м, на загальну суму 1 768 грн 35 коп. з ПДВ, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 51 КпАП України.
Відповідно до статті 7 КпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами заходів адміністративного впливу провадиться у точній відповідності з законом.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 278 КпАП України орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
У протоколі про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 256 КпАП України, зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи.
Разом з тим, до протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не додано доказів, які підтверджують вартість деревини, викрадення якої ставить у вину ОСОБА_1 .
Окрім того, до протоколу про адміністративне правопорушення додано копію заяви директора філії «Поліський лісовий офіс» ОСОБА_2 від 06.10.2025 про вчинення злочину, згідно з якою останній повідомив про виявлення крадіжки готової продукції та просив внести відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР, однак відомостей про результати розгляду цієї заяви у матеріалах справи відсутні.
Крім того, додані до протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 копії документів є неналежним чином завіреними.
Наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 1 липня 2021 року № 144 прийнято ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів», які набули чинності 1 вересня 2021 року.
Згідно з пунктом 1.1 ДСТУ цей стандарт поширюється на документи, створювані в результаті діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій та інших юридичних осіб незалежно від їхнього функціонально-цільового призначення, рівня і масштабу діяльності та форми власності.
Відповідно до п. 5.26 ДСТУ відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій».
Зазначені недоліки перешкоджають об'єктивному, всебічному, повному та своєчасному розгляду справи і прийняттю законного судового рішення, у зв'язку з чим матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 належить повернути до Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 277, 278, 280 КпАП України, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Камінь-Каширського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.В. Антонюк