Ухвала від 11.11.2025 по справі 455/2311/25

Справа № 455/2311/25

Провадження № 1-кс/455/365/2025

УХВАЛА

11 листопада 2025 року м. Старий Самбір

Слідчий суддя Старосамбірського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого відділення відділення поліції №1 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області (надалі - СВ ВП №1 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області) ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні №12025141320000495 від 03.11.2025 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 382 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ ВП №1 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Старосамбірського відділу Самбірської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, в межах кримінального провадження № 12025141320000495, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.11.2025.

Мотивуючи клопотання, слідчий посилається на те, що 03.11.2025 приблизно о 13.50 год., в м. Добромиль на пл. Ринок, Самбірського району Львівської області, працівниками патрульної поліції виявлено ОСОБА_5 , 1978 р.н., жителя м. Добромиль Самбірського району, який будучи неодноразово притягнутий до адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 130 КУпАП та згідно ухвали суду, позбавлений права керування транспортними засобами, керував автомобілем марки «Форд фокус» НОМЕР_1 .

За даним фактом СВ ВП №1 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області 04.11.2025 розпочато кримінальне провадження, яке внесено до ЄРДР за № 12025141320000495, за ознаками вчинення злочину, передбаченого частиною 1 статті 382 КК України.

03.11.2025, під час огляду місця події у АДРЕСА_1 , встановлено що працівниками ІНФОРМАЦІЯ_1 було зупинено автомобіль Ford Focus 2010 року випуску д.н. НОМЕР_1 н.к. НОМЕР_2 , за керуванням якого перебував ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель АДРЕСА_2 , в стані сп'яніння. Даний автомобіль вилучено та поміщено на тимчасову зберігання на територію ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Разом з тим, встановлено, що ОСОБА_5 протягом 2024-2025 років неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за систематичне вчинення правопорушень, пов'язаних з керуванням транспортним засобом в стані сп'яніння і на даний час являється особою позбавленою керування транспортними засобами.

В ході досудового розслідування даного кримінального провадження, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме ознайомлення з оригіналами адміністративних справ притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з можливістю вилучення належним чином завірених їхніх копій .

З метою повного, всебічного та об'єктивного проведення досудового розслідування, притягнення винних до кримінальної відповідальності, перевірки відомостей, які мають значення для кримінального провадження, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які зберігаються у володільця інформації ІНФОРМАЦІЯ_4 , розташованому за адресою: АДРЕСА_3 , а саме: ознайомлення з оригіналами адміністративних справ притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в період 2024-2025 років, з можливістю вилучення належним чином завірених їхніх копій, з можливістю їх викопіювання у ІНФОРМАЦІЯ_4 .

В той же час, інформація, яка знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , містить персональні дані осіб, і відповідно до положень пункту 8 частини 1 статті 162 КПК України відноситься до охоронюваної законом таємниці та не може бути отримана у інший спосіб.

Дослідження оригіналів вище перелічених документів може мати доказове значення у даному кримінальному провадженні.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що дослідження документів може мати доказове значення у даному кримінальному провадженні, є достатні підстави вважати, що такі документи знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , розташованому за адресою: АДРЕСА_3 .

Слідчий СВ просить задовольнити клопотання і постановити ухвалу про надання заступнику начальника СВ ВП №1 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_6 , старшому слідчому СВ ВП №1 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , слідчим СВ ВП №1 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_9 , ОСОБА_3 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які відповідно до положень пункту 8 частини 1 статті 162 КПК Українимістять охоронювану законом таємницю, та зберігаються у володільця інформації ІНФОРМАЦІЯ_4 , розташованому за адресою: АДРЕСА_3 , а саме ознайомлення з оригіналами адміністративних справ притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: адміністративна справа №455/2850/24, провадження 3/455/9/2025; адміністративна справа 455/1086/25, провадження 3/455/627/2025; адміністративна справа №455/1145/25, провадження 3/455/655/2025; адміністративна справа №455/1232/25, провадження 3/455/711/2025; адміністративна справа №455/1688/25, провадження 3/455/984/2025; адміністративна справа №455/168/24, провадження 3/455/191/2024, з можливістю вилучення належним чином завірених їхніх копій.

Правова кваліфікація - частина 1 статті 382 КК України.

Слідчий СВ та прокурор в судове засідання не з'явилися, хоча належним чином повідомлялися про час і місце судового засідання, що згідно положень статті 163 КПК України не є перешкодою для його розгляду, між тим в клопотанні міститься прохання про здійснення розгляду без їхньої участі та без фіксації технічними засобами, клопотання підтримали та просили просили його задовольнити, а тому, вважаю за можливе розглянути таке за їхньої відсутності.

У відповідності до положень статті 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання у відсутність осіб, які не з'явилися, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.

Фіксування процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею не здійснюється, що відповідає положенням частини четвертої статті 107 КПК України.

Відповідно до положень частини 2 статті 40 КПК України слідчий уповноважений, зокрема, проводити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії у випадках, встановлених цим Кодексом; звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій.

Згідно з частиною 1 статті 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до частини 1 статті 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно вимог статті 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Частиною 1 статті 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Положеннями частини 5 статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно пункту 5 частини 1 статті 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, зокрема, відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до положень частини 6 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється у порядку, визначеному законом.

Перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, вважаю, що слідчим доведена наявність достатніх підстав вважати, що інформація, яка міститься в документах, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , розташованого за адресою: АДРЕСА_3 ,може мати доказове значення, необхідна для долучення до матеріалів даного кримінального провадження та дозволить проводити подальші слідчі дії.

За наведених обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Крім того, суд роз'яснює, що відповідно до частини 1 статті 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів, слідчий суддя, суд має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання, вилучення зазначених речей та документів.

На підставі викладеного, керуючись статтями 40-1, 159, 160, 162-164 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого слідчого відділення відділення поліції №1 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні №12025141320000495 від 03.11.2025 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 382 КК України, - задовольнити.

Надати дозвіл заступнику начальника СВ відділення поліції №1 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області капітану поліції ОСОБА_6 , старшому слідчому СВ Відділення поліції №1 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області майору поліції ОСОБА_7 , майору поліції ОСОБА_8 , слідчим СВ Відділення поліції №1 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції, старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 , лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому лейтенанту ОСОБА_10 , капітану поліції ОСОБА_11 , капітану поліції ОСОБА_12 на тимчасовий доступ до речей і документів, які відповідно до положень пункту 8 частини 1 статті 162 КПК Українимістять охоронювану законом таємницю, та зберігаються у володільця інформації ІНФОРМАЦІЯ_4 , розташованому за адресою: АДРЕСА_3 , а саме ознайомлення з оригіналами адміністративних справ притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: адміністративна справа №455/2850/24, провадження 3/455/9/2025; адміністративна справа 455/1086/25, провадження 3/455/627/2025; адміністративна справа №455/1145/25, провадження 3/455/655/2025; адміністративна справа №455/1232/25, провадження 3/455/711/2025; адміністративна справа №455/1688/25, провадження 3/455/984/2025; адміністративна справа №455/168/24, провадження 3/455/191/2024, з можливістю вилучення належним чином завірених їхніх копій.

Строк дії ухвали до 30.12.2025.

У випадку невиконання ухвали суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів, може постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
131676914
Наступний документ
131676916
Інформація про рішення:
№ рішення: 131676915
№ справи: 455/2311/25
Дата рішення: 11.11.2025
Дата публікації: 12.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Старосамбірський районний суд Львівської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (05.11.2025)
Дата надходження: 05.11.2025
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
КЛІМЧЕНКО МАКСИМ ІГОРЕВИЧ
суддя-доповідач:
КЛІМЧЕНКО МАКСИМ ІГОРЕВИЧ