Справа № 758/17388/25
3/758/5950/25
Категорія 304
10 листопада 2025 року cуддя Подільського районного суду м.Києва Денисов О. О. , розглянувши справу про адміністративне правопорушення передбачене ст. 172-20 КУпАП стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП невідомо, адреса місця проживання: АДРЕСА_1
До Подільського районного суду міста Києва надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 172-20 КУпАП.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, додані до нього матеріали, дослідивши письмові пояснення та зауваження по суті справи вважаю, що матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають направленню на доопрацювання з наступних підстав.
У відповідності до ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, в тому числі, питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи та чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
На підставі аналізу ст. 172-20 КУпАП вбачається, що вказана стаття складається з трьох частин.
Судом встановлено, що в протоколі А4788 №11 про військове адміністративне правопорушення від 29.10.2025 року не вказано частину статті 172-20 КУпАП, за якою потрібно кваліфікувати дії ОСОБА_2 .
Оскільки вказана обставина унеможливлю» розгляд даної справи, адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ст. 172-20 КУпАП слід повернути до Військової частини НОМЕР_1 , для належного оформлення.
На підставі наведеного та керуючисьст.256 КУпАП, суд, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 172-20 КУпАП повернути тимчасово виконуючому обов'язки командира військової частини НОМЕР_1 підполковнику ОСОБА_3 для доопрацювання (дооформлення), з підстав наведених в мотивувальній частині постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Олег ДЕНИСОВ