Справа № 466/9721/25
Провадження № 3/466/3208/25
04 листопада 2025 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, солдата, стрільця відділення охорони військової частини НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст.172-20 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 14.10.2025 року о 08:00 год. в умовах правового режиму воєнного стану, під час ранкового огляду особового складу за місцем служби, був виявлений у стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №002124 від 14.10.2025 року. У результаті проведеного огляду на стан сп'яніння встановлено алкогольне сп'яніння - 2, 80 %. Відтак, ОСОБА_1 своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП .
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав та пояснив, що 13.10.2025 року святкував разом із сусідом день народження племінника, розпиваючи спиртні напої.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Вина ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні стверджується протоколом про адміністративне правопорушення ВО №1 від 14.10.2025, висновком №002124, актом медичного огляду №002124 від 14.10.2025 року.
Відповідно до ч.3 ст.172-20 КУпАП відповідальність наступає за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння в умовах особливого періоду.
Дії ОСОБА_1 слід вірно кваліфікувати за ч.3 ст. 172-20 КУпАП, оскільки він будучи на військовій службі знаходився під час несення служби у стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду та відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, що стверджується зібраними по справі доказами.
Враховуючи особу правопорушника та обставини справи вважаю, що до нього необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» та на підставі копії посвідчення УБД серії НОМЕР_2 , суд вважає за доцільне звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
04 листопада 2025 року ОСОБА_1 подав до суду заяву, у якій просить суд розтермінувати йому штраф на п'ять місяців у зв'язку з складним фінансовим становищем. Зокрема зазначає, що перебуває на лікуванні у зв'язку з пораненням та сплачує аліменти на утримання дітей.
Відповідно до ст. 304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадою особою), який виніс постанову.
Згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Частиною 1 ст. 308 КУпАП визначено, що у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Водночас ч. 2 ст. 301 КУпАП передбачено можливість відстрочки виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу та визначено, що така здійснюється в порядку, встановленому законом.
Так відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
Відтак враховуючи майновий стан та відомості про особу, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, зокрема те, що останній під час розгляду справи вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та щиро розкаявся, є військовослужбовцем, отримав поранення, на даний час позбавлений можливості сплатити всю суму штрафу одночасно, суддя приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 про розстрочення виконання постанови суду підлягає задоволенню в частині сплати суми штрафу.
Керуючись ст. 283, 284, 301, 304, 307, 308 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян: 17000 ( сімнадцять тисяч гривень 00 коп.) в доход держави.
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів ГУК у Львівській області 21081300, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294, Банк отримувача ГУ ДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA268999980313040149000013001, Код класифікації доходів бюджету 21081300.
Розстрочити виконання цієї постанови в частині накладення на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_3 , адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 ( сімнадцять тисяч гривень 00 коп.), на п'ять місяців до 04 квітня 2026 року, шляхом сплати штрафу рівними частинами по 3 400 (три тисячі чотириста) гривень щомісяця.
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня постановлення постанови.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя П. С. Невойт