Ухвала від 07.11.2025 по справі 711/5887/25

Справа №711/5887/25

провадження № 2/694/1047/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.11.2025 року м. Звенигородка

Звенигородський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого - судді Кравченко Т.М.,

з участю секретаря Литвин Н.М.,

розглянувши в судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторинг Партнерс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

ВСТАНОВИВ:

30.07.2025 року до Звенигородського районного суду Черкаської області за підсудністю із Придніпровського районного суду м. Черкаси надійшли матеріали цивільної справи №711/5887/25 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАКТОРИНГ ПАРТНЕРС» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Ухвалою суду від 31.07.2025 року справу прийнято до свого провадження та відкрито провадження у справі, призначений розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.

26.08.2025 року, до початку розгляду справи по суті, директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторинг Партнерс» надіслав заяву про залишення позовної заяви без розгляду.

Сторони в судове засідання не з'явились, про причини неявки не повідомили, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Суд вважає за можливе заяву про залишення позовної заяви без розгляду вирішити за відсутності учасників провадження, оскільки їх неявка не перешкоджає цьому.

У зв'язку із здійсненням судом розгляду справи за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно з ч.2 ст. 247 ЦПК України.

Дослідивши заяву представника позивача про залишення позову без розгляду та матеріали справи, суд приходить до наступного.

Згідно з ч. 3 ст. 13 ЦПК України, учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Відповідно пункту 5 частини 1 статті 257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

Враховуючи те, що представник позивача подав заяву про залишення без розгляду пред'явленої ним позовної заяви до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, на підставі п. 5 ч. 1 ст. 257 ЦПК України, що є їх процесуальним правом, реалізованим у межах процесуальних строків та з дотриманням принципу диспозитивності та не позбавляє таку особу права звернутися до суду повторно у встановленому законом порядку, суд вважає за можливе заяву директора ТОВ «Факторинг Партнерс» Я. Сердійчука задовольнити, а позов залишити без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись положеннями п.5 ч.1 ст.257, 258-260 ЦПК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Заяву директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторинг Партнерс» Я. Сердійчука про залишення позовної заяви без розгляду на підставі п.5 ч.1 ст.257 ЦПК України - задовольнити.

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторинг Партнерс» до

ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором- залишити без розгляду.

Роз'яснити позивачу право, передбачене ч.2 ст.257 ЦПК України, на повторне звернення до суду із вимогами про розірвання шлюбу після усунення умов, що були підставою для залишення позовної заяви без розгляду.

Копію ухвали направити сторонам по справі, для відому.

Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

У разі якщо ухвалу було поставлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Т.М. Кравченко

Попередній документ
131668304
Наступний документ
131668306
Інформація про рішення:
№ рішення: 131668305
№ справи: 711/5887/25
Дата рішення: 07.11.2025
Дата публікації: 12.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Звенигородський районний суд Черкаської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (07.11.2025)
Дата надходження: 30.07.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості за договором
Розклад засідань:
29.08.2025 09:00 Звенигородський районний суд Черкаської області
30.10.2025 12:00 Звенигородський районний суд Черкаської області
07.11.2025 09:30 Звенигородський районний суд Черкаської області
10.12.2025 10:00 Звенигородський районний суд Черкаської області