Постанова від 10.11.2025 по справі 520/19550/25

Головуючий І інстанції: Сліденко А.В.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2025 р. Справа № 520/19550/25

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді Катунова В.В.,

Суддів: Чалого І.С. , Подобайло З.Г. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 05.09.2025, майдан Свободи, 6, м. Харків, 61022, по справі № 520/19550/25

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивачка, ОСОБА_1 ) звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Харківській області), в якому просила суд:

- визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Харківській області у перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі оновлених грошового атестату від 06.06.2025 № 19 та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію для призначення пенсії від 06.06.2025 № 26/101;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Харківській області з 08.02.2023 здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням грошового забезпечення, зазначеного у грошовому атестаті від 06.06.2025 № 19 та довідці про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію для призначення пенсії від 06.06.2025 № 26/101.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 05.09.2025 визнано протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, оформлену листом від 18.07.2025 №2000-0203-8/109295.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити обчислення пенсії ОСОБА_1 з 08.02.2023 відповідно до грошового атестату Управління Служби безпеки України в Харківській області від 06.06.2025 №19 та довідки Управління Служби безпеки України в Харківській області про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення від 06.06.2025 №26/101 та провести виплату пенсії з урахуванням проведених платежів.

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить його скасувати та ухвалити постанову, якою відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначив, що на підставі подання про призначення пенсії від 13.03.2023 №4994 та отриманих документів, які надійшли до головного управління від Управління Служби безпеки України в Харківській області 16.03.2023 (зареєстровано за вх.№1763), ОСОБА_1 призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) з 08.02.2023 як особі з інвалідністю 2 групи, отриманої в період проходження військової служби. Пенсію обчислено на підставі грошового атестату від 15.02.2023 року № 10 та довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 16.02.2023 № 26/22. На виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 23.12.2024 та постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 30.04.2025 у справі №520/25221/24 Управління СБУ в Харківській області надіслало до головного управління оригінали грошового атестату від 06.06.2025 № 19 та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення премію для призначення від 06.06.2025 № 26/101 (зареєстровано за вх.№8363 від 10.06.2025). Вказує, що Головне управління не було стороною в судовому процесі по вказаній справі, будь-яких зобов'язань рішенням суду у справі №520/25221/24 на головне управління не покладено, тому підстави для обчислення пенсії ОСОБА_1 з урахуванням грошового атестату від 06.06.2025 № 19 та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію для призначення від 06.06.2025 №26/101 відсутні.

Позивачка не скористалась правом надання відзиву на апеляційну скаргу.

У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Предметом апеляційного оскарження є судове рішення, яке прийняте судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, у зв'язку з чим колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Згідно зі ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши докази по справі, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що ОСОБА_1 перебуває на пенсійному обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон №2262-XII) з 08.02.2023 року.

У вересні 2024 позивачка звернулась до суду з вимогами: 1) визнати протиправною бездіяльність УСБУ в Харківській області щодо перерахунку та виплати грошового забезпечення ОСОБА_1 ; 2) зобов'язати УСБУ в Харківській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення з 30.01.2020 - 31.08.2022 із використанням показника прожиткового мінімуму для працездатної особи за відповідним Законом України "Про державний бюджет України" станом на 01.01.2020, 01.01.2021 та 01.01.2022; 3) зобов'язати УСБУ в Харківській області скласти та направити до ГУ ПФУ в Харківській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 виправлені грошовий атестат та довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію для призначення пенсії, із відображенням в цих документах складових грошового забезпечення ОСОБА_1 , обрахованих з використанням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року (2020, 2021, 2022).

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 23.12.2024 року по справі №520/25221/24 було визнано протиправною бездіяльність Управління Служби безпеки України в Харківській області щодо непроведення нарахування та виплати грошового забезпечення ОСОБА_1 з 30.01.2020 по 31.08.2022 з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного календарного року. Зобов'язано Управління Служби безпеки України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату грошового забезпечення ОСОБА_1 з 30.01.2020 по 31.08.2022 з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного календарного року станом на 01.01.2020, 01.01.2021 та 01.01.2022. Позов в решті вимог - залишено без задоволення.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 30.04.2025 у справі №520/25221/24 було скасовано рішення Харківського окружного адміністративного суду від 23.12.2024 в частині відмови у задоволенні позову. Ухвалено в скасованій частині постанову, якою задоволено позов ОСОБА_1 . Зобов'язано Управління Служби безпеки України в Харківській області скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 грошовий атестат та довідку про розмір грошового забезпечення та премії для призначення пенсії, складеної, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII, положень Постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" № 704 від 30.08.2017, із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до Постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30.08.2017. В іншій частині рішення Харківського окружного адміністративного суду від 23.12.2024 залишено без змін.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 01.07.2025р. у справі №520/25221/24 за наслідками провадження за нововиявленими обставинами було скасовано рішення Харківського окружного адміністративного суду від 23 грудня 2024 року по справі №520/25221/24 в частині визнання протиправною бездіяльності Управління Служби безпеки України в Харківській області щодо непроведення нарахування та виплати грошового забезпечення ОСОБА_1 з 30.01.2020 по 22.06.2021 з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного календарного року та зобов'язання Управління Служби безпеки України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату грошового забезпечення ОСОБА_1 з 30.01.2020 по 22.06.2021 з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного календарного року станом на 01.01.2020, 01.01.2021. Ухвалено нове рішення, яким відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії в частині: визнати протиправною бездіяльність Управління Служби безпеки України в Харківській області щодо перерахунку та виплати грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 30.01.2020 - 22.06.2021; зобов'язати Управління Служби безпеки України в Харківській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення з 30.01.2020 по 22.06.2021 із використанням показника прожиткового мінімуму для працездатної особи за відповідним Законом України "Про державний бюджет України" станом на 01.01.2020, 01.01.2021.

На виконання постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 30.04.2025 у справі №520/25221/24 Управління Служби безпеки України в Харківській області надіслало до ГУ ПФУ в Харківській області оригінали грошового атестату позивачки від 06.06.2025 № 19 та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію від 06.06.2025 №26/101.

Позивачка через свого представника звернулась до відповідача із запитом від 17.07.2025 щодо перерахунку пенсії на підставі оновлених документів.

Листом від 18.07.2025р. №2000-0203-8/109295 ГУ ПФУ в Харківській області повідомило, що пенсію обчислено на підставі грошового атестату від 15.02.2023 року № 10 та довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 16.02.2023 № 26/22. Оскільки Головне управління не було стороною в судовому процесі по вказаній справі, будь-яких зобов'язань рішенням суду у справі №520/25221/24 на головне управління не покладено, тому підстави для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням грошового атестату від 06.06.2025 № 19 та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію для призначення від 06.06.2025 №26/101 відсутні.

Вважаючи протиправною відмову у перерахунку пенсії, позивачка звернулась до суду з цим позовом.

Суд першої інстанції дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправною вказану відмову та зобов'язання відповідач здійснити обчислення пенсії позивачки відповідно до грошового атестату Управління Служби безпеки України в Харківській області від 06.06.2025 №19 та довідки Управління Служби безпеки України в Харківській області про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення від 06.06.2025 №26/101 та провести виплату пенсії з урахуванням проведених платежів.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положеннями частини 1 статті 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон № 2662-ХІІ, яким визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно з частиною 2 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-ХІІ (далі за текстом - Закон № 2011-ХІІ) до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Частиною 3 статті 9 Закону № 2011-ХІІ передбачено, що грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Так, згідно з частиною 3 статті 43 Закону № 2262-ХІІ визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Процитована норма статті 43 зазначеного Закону міститься в розділі V Обчислення пенсії, тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-ХІІ, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Пунктом 2 Постанови № 704 передбачено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Положеннями частини 18 статті 43 Закону № 2262-ХІІ встановлено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Згідно з частинами 2, 3 статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно із цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 року № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» затвердив порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 45.

Згідно з пунктом 1 Порядку № 45, пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Аналіз наведених вище норм права в системному взаємозв'язку вказує, що підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

Так, з огляду на зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року та вважаючи відбулося підвищення розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, звернулась до суду з позовом до УСБУ в Харківській області з проханням перерахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення з 30.01.2020 - 31.08.2022 із використанням показника прожиткового мінімуму для працездатної особи за відповідним Законом України "Про державний бюджет України".

Колегією суддів встановлено, що на виконання постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 30.04.2025 у справі №520/25221/24 Управління Служби безпеки України в Харківській області надіслало до ГУ ПФУ в Харківській області оригінали грошового атестату позивачки від 06.06.2025 № 19 та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію від 06.06.2025 №26/101.

Позивачка звернулась до відповідача із запитом від 17.07.2025 щодо перерахунку пенсії на підставі оновлених документів.

Листом від 18.07.2025р. №2000-0203-8/109295 ГУ ПФУ в Харківській області повідомило, що Головне управління не було стороною в судовому процесі по вказаній справі, будь-яких зобов'язань рішенням суду у справі №520/25221/24 на головне управління не покладено, тому підстави для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням грошового атестату від 06.06.2025 № 19 та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію для призначення від 06.06.2025 №26/101 відсутні.

Згідно з частиною 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 73 КАС України встановлено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. ( частина 2 статті 77 КАС України).

Зважаючи на викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що у спірних правовідносинах суб'єктом владних повноважень було вчинено управлінську функцію у формі відмови, але у ході розгляду справи владним суб'єктом не подано доказів відповідності закону оскарженого волевиявлення з приводу відмови у перерахунку розміру раніше призначеної пенсії за усіма складовими компонентами грошового забезпечення на підставі грошового атестату від 06.06.2025 № 19 та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію для призначення пенсії від 06.06.2025 № 26/101, тому право та охоронюваний законом інтерес ОСОБА_1 повністю та ефективно поновлюються визнанням протиправної спірної відмови і обтяженням пенсійного органу обов'язком здійснити перерахунок пенсії.

Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду першої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Частиною 1 ст. 315 КАС України визначено, що за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Під час апеляційного провадження, колегія суду не встановила таких порушень судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, які б призвели до неправильного вирішення справи по суті, які були предметом розгляду і заявлені в суді першої інстанції.

Таким чином, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції є обґрунтованим, прийнятим на підставі з'ясованих та встановлених обставинах справи, які підтверджуються доказами, та ухваленим з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.

Керуючись ст. ст. 243, 250, 311, 315, 316, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області - залишити без задоволення.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 05.09.2025 по справі № 520/19550/25 залишити без змін .

Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя-доповідач В.В. Катунов

Судді І.С. Чалий З.Г. Подобайло