Справа № 159/6363/25
Провадження № 3/159/2768/25
07 листопада 2025 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Денисюк Т.В., розглянувши матеріали справ, які надійшли від Ковельського РУП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт № НОМЕР_1 виданий 20.05.2024 органом 0717, РНОКПП НОМЕР_2 ), який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працевлаштований,
за вчинення правопорушень, передбачених ч.4 ст.51, ч.1 ст. 187 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи особою, який тричі протягом року піддавався адміністративному стягненню за дрібне викрадення чужого майна, 14.08.2025 о 21.30 годині в м.Ковелі на вул. Театральна, 2А, перебуваючи в приміщенні магазину «Сім-23», вчинив дрібне викрадення чужого майна, а саме, таємно викрав товар на загальну суму 108 грн (протокол серії ВАД №434471 від 01.09.2025).
Крім того, ОСОБА_1 14.08.2025 о 21.19 годині в м.Ковелі на вул. Лесі Українки, 12, перебуваючи в приміщенні магазину «Сім-23», вчинив дрібне викрадення чужого майна, а саме, таємно викрав товар на загальну суму 254,77 грн (протокол серії ВАД №434704 від 26.09.2025).
Також, ОСОБА_1 20.08.2025 о 21.14 годині в м.Ковелі на вул. Лесі Українки, 12, перебуваючи в приміщенні магазину «Сім-23», вчинив дрібне викрадення чужого майна, а саме, таємно викрав товар на загальну суму 348,82 грн (протокол серії ВАД №434472 від 01.09.2025).
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.4 ст.51 КУпАП.
Окрім того, ОСОБА_1 , будучи особою відносно якої ухвалою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 08.09.2025 встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік із певними обмеженнями, порушив правила такого нагляду, а саме 22.09.2025 в період часу з 09.00 години до 18.00 години не з'явився на реєстрацію до Ковельського РУП ГУНП у Волинській області, чим порушив умови п.1 ухвали суду (протокол серії ВАД №434705 від 26.09.2025).
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП.
Усі протоколи суд розглядає одночасно за правилами ст.36 КУпАП.
В судовому засіданні 06.11.2025 ОСОБА_1 провину за усіма подіями визнав.
Суд звершує розгляд справи 07.11.2025 у відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши письмові докази у справі, суддя дійшов такого висновку.
Відповідно до вимог статей 245, 280 КУпАП завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов'язковому порядку має бути з'ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
За дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, передбачена адміністративна відповідальність за частиною першою статті 51 КУпАП.
За дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення становить від 0,5 до двох неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, передбачена адміністративна відповідальність за частиною другою статті 51 КУпАП.
Частина четверта статті 51 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені особою, яка три і більше разів протягом року піддавалася адміністративному стягненню за дрібне викрадення чужого майна.
Диспозиція ч.1 ст.187 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Суд з'ясовує усі обставини справи на підставі поданих доказів.
В силу ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні дрібних крадіжок, які мали місце 14.08.2025 та 20.08.2025, повністю доводиться зібраними у справі письмовими доказами, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАД №434471, серії ВАД №434472 від 01.09.2025,серії ВАД №434704 від 26.09.2025, в яких вказані дата, час, місце вчинення правопорушень, та в яких наявні власноручні письмові пояснення ОСОБА_1 про визнання вини у вчиненні зафіксованих крадіжок; рапортами працівників поліції про надходження повідомлень про вчинення крадіжок; повідомленнями відповідальних осіб торговельних закладів про вчинення крадіжок з наведеними переліками викраденого товару; накладними про надходження товарів, інвентаризаційними відомостями з зазначенням вартості викраденого майна; рапортами ДОП СДОП ВП ГУНП у Волинській області про встановлення за результатами проведених заходів особи, яка вчинила дрібні крадіжки з магазинів.
За постановами Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 12.05.2025, 04.06.2025, 18.06.2025 ОСОБА_1 був притягнутий до відповідальності за ч.1 ст.51 КУпАП, тому його дії правильно кваліфіковані поліцейським за ч.4 ст.51 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 187 КУпАП повністю доводиться: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №434705 від 26.09.2025,в якому вказані дата, час та місце вчинення правопорушення, ухвалою Ковелсьького міськрайонного суду Волинської області від 08.09.2025 про встановлення ОСОБА_1 адміністративного нагляду; електронним рапортом перевірки адмінаглядного, рапортом ДОП СДОП ВП Ковельського РУП ГУНП у Волинській області від ь23.09.2025 про неявку ОСОБА_1 22.09.2025 на реєстрацію в Ковельський РУП; реєстраційним листом адміннаглядного.
Перелічені докази не викликають жодних сумнівів щодо їх достовірності та допустимості, оскільки вони оформлені у визначеному процесуальним законом порядку.
Доказів, які б спростовували наведені вище обставини у справі, суду не надано.
Таким чином у суду немає обґрунтованих сумнівів у доведеності вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.4 ст. 51, ч1 ст. 187 КУпАП.
При визначенні виду стягнення для ОСОБА_1 , враховую конкретні обставини вчинення правопорушення, особу винного, його майновий стан, обставини, що пом'якшують відповідальність (визнання вини), відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, вважаю, що відносно останнього необхідно обрати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених (ч.4 ст. 51 КУпАП).
На підставіст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривень.
Керуючись статтями 33, 36, 40-1, 221, 283, 284 п.1 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.4 ст.51, ч.1 ст. 187 КУпАП, та на підставі ст.36 КУпАП накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень (штраф підлягає сплаті за такими реквізитами - Отримувач : ГУК у Волин.обл/м.Ковель/21081100, Номер рахунку (IBAN) UA308999980313080106000003564, Код отримувача (ЄДРПОУ): 38009371. Справа № 159/6363/25, протокол серії ВАД №434472 від 01.09.2025).
Штраф має бути сплачений добровільно протягом 15 днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу. У разі несплати штрафу у строк, встановлений ч.1 ст. 307 КУпАП, відповідно до ч.2 ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови штраф підлягає стягненню в подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (Судовий збір підлягає сплаті за такими реквізитами - Отримувач коштів : ГУКу м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету : 22030106. Справа № 159/6363/25, протокол серії ВАД №434472 від 01.09.2025).
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанову звернути до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
СуддяТ. В. Денисюк