Рішення від 10.11.2025 по справі 640/21394/20

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 640/21394/20

10 листопада 2025 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Баб'юка П.М., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сенд Контракт" до Державної податкової служби України про визнання протиправною та скасування індивідуальної податкової консультації,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Сенд Контракт" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовом до Державної фіскальної служби України, в якому просило визнати протиправною та скасувати індивідуальну податкову консультацію ДПС України від 10.08.2020 №3296/ІПК/99-00-04-03-03-06.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Сенд Контракт", листом від 15.07.2020 року направило до Державної податкової служби України звернення про надання письмової індивідуальної податкової консультації.

Практична необхідність отримання письмової індивідуальної податкової консультації полягала в застосуванні п.252.18 (обчислення податкових зобов'язань з рентної плати за користування надрами) та п.252.22 ст.252 (коригуючі коефіцієнти, які застосовуються при обчисленні податкових зобов'язань) Податкового кодексу України.

ТОВ "Сенд Контракт" повідомило ДПС України, що набуло права користування надрами ділянкою родовища піску на підставі спеціального дозволу на користування надрами від 03.07.2019 року №6346, який виданий Державною службою геології та надр України на видобування пісків родовища "Осокори" на площі 144,10 га строком на 20 років.

Товариство просило надати індивідуальну податкову консультацію у письмовій формі з наступних окремих питань:

1. Чи вірно обрано ТОВ "Сенд Контракт" при обчисленні податкового зобов'язання з рентної плати за користування надрами коригуючий коефіцієнт 0,95?

2. Чи може ТОВ "Сенд Контракт" при обчисленні податкового зобов'язання з рентної плати за користування надрами застосовувати одночасно два коригуючі коефіцієнти 2,00 та 0,95?

3. В яких випадках та за яких умов товариство при обчислені податкового зобов'язання з рентної плати за користування надрами може застосовувати одночасно два коригуючі коефіцієнти?

Товариством отримано індивідуальну податкову консультацію від 10.08.2020 №3296/ІПК/99-00-04-03-03-06, згідно якої ДПС України, на переконання позивача, не описуючи та не надаючи відповідь на кожне окреме питання, зазначила, що Товариство має складати один додаток 1 до Податкової декларації з Рентної плати, у якому податкові зобов'язання з Рентної плати обчислюються із застосуванням одного коефіцієнта, що відповідає величині 1,9 (0,95*2,0), що зазначається у рядку 11 додатка 1.

Однак, ТОВ "Сенд Контракт" категорично не погоджується із висновками, викладеними в індивідуальній податковій консультації ДПС України від 10.08.2020 №3296/ІПК/99-00-04-03-03-06, що слугувало підставою для звернення до суду із даним позовом.

Ухвалою судді Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.09.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження.

01.02.2021 до суду від ДПС України надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник просить відмовити в задоволенні позовних вимог та вказує, що у податковій консультації від 10.08.2020 №3296/ІПК/99-00-04-03-03-06 ДПС зазначено позивач, що надані ним копії форми державної реєстрації виконання робіт з геологічного вивчення за власні кошти, а також протоколу Державної комісії України по запасах корисних копалин, підтверджують виконання Товариством умов 3-х років до затвердження позивачем матеріалів детальної геолого-економічної оцінки запасів родовища.

Разом з тим ТОВ "Сенд Контракт" при обчисленні податкових зобов'язань з Рентної плати має право застосовувати коефіцієнт у розмірі 2,0, що застосовується при видобуванні піщано-гравійної сировини в межах акваторії морів, водосховищ, у річках та їх заплавах (крім видобування, пов'язаного з плановими роботами з очищення фарватерів річок).

Отже, ТОВ "Сенд Контракт" за звітні (податкові) періоди за відповідний вид товарної продукції має складати один додаток 1 до податкової декларації з застосуванням одного коефіцієнта, що відповідає величині 1,9 (0,95x2,0), що зазначається у рядку 11 додатка 1.

09.02.2021 до суду від ТОВ "Сенд Контракт" надійшла відповідь на відзив, в якій представник вказує, що відповідно до 252.18 ст. 252 ПК України, податкові зобов'язання з рентної плати за користування надрами для відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) в межах однієї ділянки надр за податковий (звітний) період обчислюються за такою формулою:

Пзн = Уф х Вкк х Свнз х Кпп,

де Уф - обсяг (кількість) відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) у податковому (звітному) періоді (в одиницях маси або об'єму);

Вкк - вартість одиниці відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), обчислена згідно з пунктами 252.7 - 252.17 цієї статті;

Свнз - величина ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (у відсотках), встановлена у пункті 252.20 цієї статті;

Кпп - коригуючий коефіцієнт, встановлений у пункті 252.22 цієї статті.

Зазначає, що звертаючись з податковою консультацією до ДПС України, ТОВ "Сенд Контракт" просило роз'яснити контролюючий орган, який коригуючий коефіцієнт (Кпп) із перелічених в п. 252.22 ст. 252 ПК України повинен бути застосований.

Вказує, що приписи статті 252 ПК України передбачають тільки один коригуючий коефіцієнт визначений у п. 252.22 ст. 252 ПК України, а не суму коефіцієнтів чи їх добуток.

Зазначає, що позиція ДПС України в індивідуальній консультації від 10.08.2020 №3296/ІПК/99-00-04-03-03-06 не дає змоги встановити який саме коефіцієнт необхідно застосувати, що порушує мету отримання податкової консультації, яка має бути направлена на отримання допомоги від ДПС України щодо практичного використання норми Кодексу.

Статтями 1, 2 Закону України від 13.12.2022 №2825-IX "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" (далі - Закон №2825-ІХ) постановлено ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва та утворити Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.

За наслідками автоматизованого розподілу судових справ між судами Тернопільський окружний адміністративний суд визначено для розгляду справи №640/21394/20.

Матеріали адміністративної справи №640/21394/20 надійшли на адресу Тернопільського окружного адміністративного суду 27.02.2025 та за результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями передані на розгляд головуючому судді Баб'юку П.М.

Ухвалою судді від 06.03.2025 прийнято до провадження адміністративну справу №640/21394/20.

Замінено відповідача в адміністративній справі №640/21394/20 Державну фіскальну службу України на правонаступника Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393).

Продовжено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження за матеріалами справи, без проведення судового засідання та виклику учасників справи.

Запропоновано учасникам справи у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали, у разі зміни обставин справи, надати суду додаткові пояснення у справі (заяви, клопотання) щодо позовних вимог та заперечень на них.

Додаткові пояснення у справі (заяви, клопотання) щодо позовних вимог та заперечень на них до суду не надходили.

З'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дослідивши матеріали, що містяться у справі, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Сенд Контракт" зареєстроване як юридична особа, основний вид господарської діяльності: 08.12 Добування піску, гравію, глин і каоліну.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Сенд Контракт", листом від 15.07.2020 року направило до Державної податкової служби України звернення про надання письмової індивідуальної податкової консультації.

Так, запит на отримання індивідуальної податкової консультації було направлено з таких питань:

1. Чи вірно обрано ТОВ "Сенд Контракт" при обчисленні податкового зобов'язання з рентної плати за користування надрами коригуючий коефіцієнт 0,95?

2. Чи може ТОВ "Сенд Контракт" при обчисленні податкового зобов'язання з рентної плати за користування надрами застосовувати одночасно два коригуючі коефіцієнти 2,00 та 0,95?

3. В яких випадках та за яких умов товариство при обчислені податкового зобов'язання з рентної плати за користування надрами може застосовувати одночасно два коригуючі коефіцієнти?

Державною податковою службою України надано індивідуальну податкову консультацію №3296/ІПК/19-00-04-03-03-06 від 10.08.2020, якою позивачу повідомлено, що товариством підтверджено виконання умов для застосування коефіцієнта 0,95 згідно з п. 3.7 протоколу Державної комісії України по запасах корисних копалин протягом трьох років до затвердження товариством матеріалів детальної геолого-економічної оцінки запасів родовища.

Разом з тим товариство при обчисленні податкових зобов'язань з Рентної плати має право застосовувати коефіцієнт у розмірі 2,0, що застосовується при видобуванні піщано-гравійної сировини в межах акваторії морів, водосховищ у річках та їх заплавах (крім видобування, пов'язаного з плановими роботами з очищення фарватерів річок).

Таким чином товариство за звітні (податкові) періоди за відповідний вид товарної продукції має складати один додаток 1 до Податкової декларації з Рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, затверджений у Міністерстві юстиції 03.09.2015 за № 1051/27496, у якому податкові зобов'язання з Рентної плати обчислюються із застосуванням одного коефіцієнта, що відповідає величині 1,9 (0,95 х 2,0), що зазначається у рядку 11 додатка 1.

Не погоджуючись із індивідуальною податковою консультацією товариство звернулося до суду з даним позовом.

Приписами частини другої статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з підпунктом 14.1.172 пункту 14.1 статті14 ПК України (тут і далі в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) податкова консультація - індивідуальна податкова консультація та узагальнююча податкова консультація, що надаються в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 14.1.172-1 пункту 14.1 статті 14 ПК України індивідуальна податкова консультація - роз'яснення контролюючого органу, надане платнику податків щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій.

Пунктом 52.1 статті 52 ПК України передбачено, що за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 ПК України).

Згідно з пунктом 53.2 статті 53 ПК України платник податків може оскаржити до суду наказ про затвердження узагальнюючої податкової консультації або надану йому індивідуальну податкову консультацію як правовий акт індивідуальної дії, викладені в письмовій формі, які, на думку такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку чи збору.

Скасування судом наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду.

Протягом 30 календарних днів з дня набрання законної сили рішенням суду про скасування наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, або контролюючий орган з урахуванням висновків суду зобов'язані опублікувати узагальнюючу податкову консультацію або надати платнику податків індивідуальну податкову консультацію.

Отже, індивідуальна податкова консультація (допомога контролюючого органу) надається платнику податків для правильності застосування конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів безпосередньо у його податковому обліку при здійсненні ним господарської діяльності, має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому така консультація надана. При цьому, надаючи податкову консультацію, контролюючий орган не встановлює (змінює чи припиняє) відповідну норму законодавства, а лише надає роз'яснення щодо практичного її застосування.

Метою податкової консультації є викладення (роз'яснення) платнику податків офіційного розуміння контролюючим органом змісту правової норми з питань оподаткування для забезпечення правильного її застосування.

Платник податків має право звертатись до суду про оскарження акту ненормативного характеру - податкової консультації. Підставою для визнання податкової консультації недійсною є її суперечність правовим нормам або змісту відповідного податку чи збору.

Верховний Суд у постанові від 22.05.2025 у справі №420/29295/23 зазначив, що усталеною є практика Верховного Суду про те, що індивідуальна податкова консультація за своєю правовою природою є фактично відповіддю контролюючого органу платнику податків на його питання, яка повинна містити конкретні роз'яснення такому платнику практичної форми та/або моделі його поведінки у визначеному колі податкових правовідносин.

Отже податкова консультація (індивідуальна), як методична й практична допомога платнику податків при виконанні ним податкового обов'язку, фактично, за всіма процедурами (нарахування та сплата платежів, пені, штрафних санкцій, оскарження дій контролюючих органів тощо):

1) надається платнику податків для правильності практичного застосування конкретної норми закону або нормативно-правового акту з питань адміністрування, нарахування та сплати податків чи зборів безпосередньо у його податковому обліку при здійсненні ним господарської діяльності;

2) має індивідуальний характер і може використовуватися лише платником податків, якому така консультація надана;

3) не може встановлювати (змінювати чи припиняти) відповідну норму законодавства, а лише надає роз'яснення щодо практичного її застосування;

4) має мету - викладення (роз'яснення) платнику податків офіційного розуміння контролюючим органом змісту конкретної правової норми з питань оподаткування для забезпечення правильного її застосування.

При цьому платнику податків надано право оскаржити до суду, як правовий акт індивідуальної дії, податкову консультацію контролюючого органу у випадку, якщо вона, на його думку, суперечить нормам або змісту відповідного податку чи збору, й визнання судом такої податкової консультації недійсною є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду.

Обов'язковими ж складовими письмової податкової консультації є: опис питань, що порушуються платником податків; обґрунтування застосування норм законодавства з урахуванням фактичних обставин, вказаних у зверненні платника податків; висновок з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства.

Аналогічна позиція висловлена у постановах Верховного Суду від 17 квітня 2018 року у справі № 826/2032/16, від 22 жовтня 2019 року у справі № 520/10111/18, від 28 січня 2020 року у справі № 804/8131/16.

Як слідує із матеріалів справи, практична необхідність отримання письмової індивідуальної податкової консультації полягала в застосуванні п.252.18 (обчислення податкових зобов'язань з рентної плати за користування надрами) та п.252.22 ст.252 (коригуючі коефіцієнти, які застосовуються при обчисленні податкових зобов'язань) Податкового кодексу України.

При цьому у запиті на отримання індивідуальної податкової консультації позивач вказував, що на його переконання, при обчисленні податкового зобов'язання з рентної плати за користування надрами повинен застосовувати один коригуючий коефіцієнт "Для видобування запасів корисних копалин ділянки надр із дотримання кондицій мінеральної сировини ділянки надр, затверджених державною експертизою на підставі звітів з геологічного вивчення, яке виконане платником рентної плати за рахунок власних коштів не раніше ніж за 5 років до звітного податкового періоду, крім вуглеводневої сировини - 0,95".

Натомість контролюючий орган у податкові консультації №3296/ІПК/19-00-04-03-03-06 від 10.08.2020 зазначив, що товариство за звітні (податкові) періоди за відповідний вид товарної продукції має складати один додаток 1 до Податкової декларації з Рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, затверджений у Міністерстві юстиції 03.09.2015 за № 1051/27496, у якому податкові зобов'язання з Рентної плати обчислюються із застосуванням одного коефіцієнта, що відповідає величині 1,9 (0,95 х 2,0), що зазначається у рядку 11 додатка 1.

Щодо наведеного суд зазначає наступне.

Підпунктом 14.1.217 п. 14.1 статті 14 ПКК України визначено, що рентна плата - загальнодержавний податок, який справляється за користування надрами для видобування корисних копалин; за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин; за користування радіочастотним ресурсом України; за спеціальне використання води; за спеціальне використання лісових ресурсів; за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

Відповідно до підпункту 252.1.1 пункту 252.1 статті 252 Податкового кодексу України, платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб'єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об'єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (далі - спеціальний дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об'єктах (ділянках) надр.

Згідно з пунктом 252.2 статті 252 ПК України, платники рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин здійснюють для цілей оподаткування окремий (від інших видів операційної діяльності) бухгалтерський та податковий облік витрат і доходів за кожним видом мінеральної сировини за кожним об'єктом надр, на який надано спеціальний дозвіл.

Відповідно до пункту 252.3 статті 252 ПК України, об'єктом оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій у користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, приведеної у відповідність із стандартом, встановленим галузевим законодавством, до якої належать:

обсяг товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин з надр на території України, її континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони, у тому числі обсяг мінеральної сировини, що утворюється в результаті виконання первинної переробки, що провадиться іншими, ніж платник рентної плати, суб'єктами господарювання на умовах господарських договорів про послуги з давальницькою сировиною;

обсяг товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин з відходів (втрат, хвостів тощо) гірничого виробництва, у тому числі обсяг мінеральної сировини, що утворюється в результаті виконання первинної переробки, що провадиться іншими, ніж платник рентної плати, суб'єктами господарювання на умовах господарських договорів про послуги з давальницькою сировиною, якщо для її видобутку відповідно до законодавства необхідно отримати спеціальний дозвіл.

обсяг товарної продукції - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин з надр на території України, її континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони, у тому числі обсяг мінеральної сировини, що утворюється під час виконання робіт, для проведення яких необхідно отримання погодження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, у тому числі під час виконання робіт в акваторіях водних об'єктів.

За змістом пункту 252.6 статті 252 ПК України, базою оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин є вартість обсягів видобутих у податковому (звітному) періоді корисних копалин (мінеральної сировини), яка окремо обчислюється для кожного виду корисної копалини (мінеральної сировини) для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства).

Пунктом 252.18 статті 252 ПК України встановлено, що податкові зобов'язання з рентної плати за користування надрами для відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) в межах однієї ділянки надр за податковий (звітний) період обчислюються за такою формулою:

Пзн = Vф х Вкк х Свнз х Кпп,

де Vф - обсяг (кількість) відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) у податковому (звітному) періоді (в одиницях маси або об'єму);

Вкк - вартість одиниці відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), обчислена згідно з пунктами 252.7 - 252.17 цієї статті;

Свнз - величина ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (у відсотках), встановлена у пункті 252.20 цієї статті;

Кпп - коригуючий коефіцієнт, встановлений у пункті 252.22 цієї статті.

Так, пунктом 252.22 статті 252 Податкового кодексу України передбачено, що до ставок рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин застосовуються коригуючі коефіцієнти, що визначаються залежно від виду корисної копалини (мінеральної сировини) та умов її видобування:

видобування піщано-гравійної сировини в межах акваторії морів, водосховищ, у річках та їх заплавах (крім видобування, пов'язаного з плановими роботами з очищення фарватерів річок) - 2,00;

видобування запасів корисних копалин ділянки надр із дотримання кондицій мінеральної сировини ділянки надр, затверджених державною експертизою на підставі звітів з геологічного вивчення, яке виконане платником рентної плати за рахунок власних коштів не раніше ніж за 5 років до звітного податкового періоду, крім вуглеводневої сировини - 0,95.

Отже, зміст вказаних норм дає підстави дійти висновку про те, що пункт 252.18 статті 252 Податкового кодексу України не встановлює обов'язку платника рентної плати застосовувати декілька коефіцієнтів, передбачених пунктом 252.22 ПК України.

Аналізуючи відповідь на поставлені ТОВ "Сенд Контракт" питання, суд погоджується з позицією позивача, що остання не містить чітких і конкретних відповідей на поставлені питання та не дає змоги встановити який саме коефіцієнт визначений п.252.22 ст.252 КАС України необхідно застосувати при обчисленні податкових зобов'язань, що порушує мету отримання податкової консультації, яка має бути направлена на отримання допомоги від ДПС України щодо практичного використання норми Кодексу.

З огляду на викладені обставини, з урахуванням наведених норм права, суд дійшов висновку, що надана відповідачем індивідуальна податкова консультацію від 10.08.2020 №3296/ІПК/19-00-04-03-03-06 не містить конкретних відповідей і роз'яснень по суті наведених позивачем питань, суперечить положенням ПК України, прийнята без урахування всіх обставин, не містить належних обґрунтувань. Під час розгляду справи судом відповідач обмежився цитуванням тексту індивідуальної податкової консультації від 10.08.2020 без будь-яких додаткових обґрунтувань.

Частиною першою статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої та другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів правомірності оскаржуваної індивідуальної податкової консультації, в тому числі, як вона узгоджується з нормами законодавства.

З урахуванням наведеного, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Оскільки позовні вимоги задоволено в повному обсязі, слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача судовий збір у розмірі 2102,00 грн.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправною та скасувати індивідуальну податкову консультацію Державної податкової служби України від 10.08.2020 №3296/ІПК/99-00-04-03-03-06.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Сенд Контракт" судовий збір у розмірі 1202 (дві тисячі двісті дві) грн 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено 10 листопада 2025 року.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- Товариство з обмеженою відповідальністю "Сенд Контракт" (місцезнаходження: вул. Голосіївська, 7 корп1, офіс 166, м. Київ, 03039, код ЄДРПОУ 42409631);

відповідач:

- Державна податкова служба України (місцезнаходження: пл. Львівська, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393).

Головуючий суддя Баб'юк П.М.