Рішення від 10.11.2025 по справі 420/23408/25

Справа № 420/23408/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Скупінської О.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 15.07.2025 надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якій позивач просить суд:

1. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області з відмови ОСОБА_1 листом №18120-16241/ Г-02/8-1500/25 від 30.06.2025 року, у поновленні, з 01 липня 2021 року, мого права на отримання щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн., яка встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб»;

2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області поновити, з 01 липня 2021 року ОСОБА_1 право на отримання щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн., яка встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб», шляхом проведення перерахунку пенсії з 01 липня 2021 року з урахуванням мого права на отримання щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн., яка встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб», з виплатою суми недоотриманої пенсії за період з 01 липня 2021 року.

Обгрунтовуючи позовні вимоги ОСОБА_1 зазначив, що він є пенсіонером Державної прикордонної служби України, отримую пенсію у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», та знаходжусь на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області. Листом №14775-12875/Г-02/8-1500/25 від 23.05.2025 року Відповідач повідомив мені про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі №420/37123/24, надає копії відповідних перерахунків пенсії станом на 01 квітня 2019 року, на 01 червня 2025 року та копію Розрахунку на доплату (виплату, утримання) пенсії за пенсійною справою № N/А 8000. З копії Розрахунку вбачається, що, з 01 липня 2021 року, щомісячна надбавка до пенсії у розмірі 2000,00 грн, яка повинна сплачуватись відповідно до пункту 1 Постанови КМУ №713, не була врахована при проведенні перерахунку пенсії на виконання рішення суду по справі №420/37123/24. Тобто, відповідач, з невідомих підстав, з 01 липня 2021 року перестав виплачувати мені щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2000,00 грн, яка встановлена пунктом 1 Постанови КМУ №713 та не врахував зазначену доплату при проведенні перерахунку пенсії на виконання судового рішення по справі №420/37123/24. У червні 2025 року звернувся до відповідача із заявою, в який просив поновити з 01 липня 2021 року право на отримання щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн, яка встановлена пунктом 1 Постанови КМУ №713, шляхом проведення відповідного перерахунку моєї пенсії з 01 липня 2021 року. Відповідач, листом №18120-16241/Г-02/8-1500/25 від 30.06.2025 року відмовив у задоволенні заяви з посиланням на те, що «На підставі рішення суду по справі №420/37123/24 Вам 06.05.2025 проведено перерахунок пенсії. Оскільки до перерахунку основний розмір пенсії складав 2933,00 грн., а після перерахунку - 5477,15 грн., тому щомісячна доплата згідно з Постановою №713 відсутня.»

Ухвалою судді від 21.07.2025 позовну заяву залишено без руху, встановивши позивачу 10-денний строк для усунення недоліків, шляхом надання заяви/клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду з заявленими вимогами та доказами, з зазначенням обставин, які перешкоджали своєчасному зверненню до суду.

24.07.2025 від позивача надійшла заява (вх. №ЕС/75136/25) про поновлення строку звернення до суду, в якій вказали, що з огляду на те, що станом на 01 червня 2025 року, розмір моєї пенсії виріс, але ГУ ПФУ повідомило про виконання рішення по справі №420/37123/24, та надало копії відповідних перерахунків пенсії та Розрахунку, тільки у травні 2025 року, листом №14775-12875/Г-02/8-1500/25 від 23.05.2025, про те, що щомісячна доплата у розмірі 2000,00 грн, яка встановлена Постановою КМУ №713, з 01 липня 2021 року, не враховувалась при проведенні перерахунку на виконання судового рішення по справі №420/37123/24, та як слід про порушення свого права на отримання, з 01 липня 2021 року, щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн, яка встановлена Постановою КМУ №713, дізнався з копії Розрахунку у травні 2025 року.

Ухвалою судді від 07.08.2025 постановлено відмовити у задоволенні заяви представника позивача про поновлення пропущеного строку на звернення до суду від 24.07.2025 (вх. №ЕС/75136/25); прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 та відкрити провадження у адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

19.09.2025 до суду від представника відповідача ГУ ПФУ в Одеській області надійшов відзив (вх. №98097/25), в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог у зв'язку з їх необгрунтованістю.

Відповідно до ст. 122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли, особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав. З позовом позивач звернувся в 2025 році, при цьому позовні вимоги стосуються перерахунку починаючи з 01.07.2021 року, а тому позивачем було пропущено строки позовної давності без поважних на те підстав.

Крім того, на підставі рішення суду по справі № 420/37123/24 позивачу 06.05.2025 проведено перерахунок пенсії. Оскільки до перерахунку основний розмір пенсії складав 2933,00 грн, а після перерахунку - 5477,15 грн, тому щомісячна доплата згідно з Постановою № 713 відсутня.

Ухвалою суду від 29.10.2025 постановлено позовну заяву залишити без руху, встановивши 5-денний строк для усунення недоліків, шляхом надання до суду доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги ОСОБА_1 , а саме доказів призначення щомісячної доплати до 2000 грн, відповідно до ПКМУ №713 від 14.07.2021.

04.11.2025 від представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Подберезької Н.В. надійшла заява (вх. №ЕС/116515/25) в якій пояснила, що відповідач, в листі №18120-16241/Г-02/8- 1500/25 від 30.06.2025 року, підтверджує те, що з 01.07.2021 позивачу було проведено перерахунок пенсії відповідно до Постанови КМУ №713, тобто, щомісячна доплата до пенсії у розмірі 2000,00 грн, яка введена Постановою КМУ №713, сплачувалась позивачу з 01.07.2021 до проведення перерахунку пенсії на виконання судового рішення по справі №420/37123/24. Отже, Відповідачем визнано факт виплати Позивачу щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн, яка встановлена Постановою КМУ №713, та проведення відповідного перерахунку її пенсії, на виконання постанови КМУ №713.

Ухвалою суду від 10.11.2025 постановлено продовжити розгляд справи №420/23408/25.

Розглянувши подані сторонами заяви по суті справи і докази на їх обґрунтування, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, судом встановлено таке.

ОСОБА_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за вислугу років, на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

14.07.2021 постановою Кабінету Міністрів України № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», вирішено установити з 01.07.2021 особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 відповідно до Закону № 2262-ХІІ (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 01.03.2018, щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.

На підставі вказаної Постанови №713, з 01.07.2021 позивачу було проведено перерахунок пенсії та встановлено доплату до пенсії у розмірі 2000,00 грн що не заперечується відповідачем.

Так, встановлено, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 18.02.2025 по справі №420/37123/24 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 01.04.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №11/8853 від 11.10.2024 року, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України, про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019, з урахуванням раніше проведених виплат.

Як зазначено у позові, після проведення перерахунку пенсії на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі №420/37123/24, доплата передбачена Постановою №713 стала відсутня.

03 червня 2025 року позивач звернувся до Відповідача із заявою, в який просив поновити з 01 липня 2021 року право на отримання щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн, яка встановлена пунктом 1 Постанови КМУ №713, шляхом проведення відповідного перерахунку моєї пенсії з 01 липня 2021 року.

У відповідь на звернення позивача 30.06.2025 ГУ ПФУ в Одеській області листом №18120-16241/Г-02/8-1500/25, в якому повідомили, що на підставі рішення суду по справі №420/37123/24 Вам 06.05.2025 проведено перерахунок пенсії. Оскільки до перерахунку основний розмір пенсії складав 2933,00 грн., а після перерахунку - 5477,15 грн., тому щомісячна доплата згідно з Постановою №713 відсутня.

Також було надано перерахунок пенсії за вислугу років, проведеного 06.05.2025, пенсійна справа №N/A800, на підставі рішення суду:

- 01 квітня 2019 року. Основний розмір пенсії: 50% грошового забезпечення (вислуга років 20). Базовий розмір пенсії (10954,3*50%). Підсумок пенсії (з надбавками): 5477,15 грн;

- з 01 червня 2025 року. Основний розмір пенсії: 50% грошового забезпечення (вислуга років 20). Базовий розмір пенсії (10954,3*50%). Індексація базового ОСНП 2022 (5477,15*0,1400). Індексація базового ОСНП 2023 (6543,95*0,1970). Індексація базового ОСНП 2024 (7474,01*0,0796). Індексація базового ОСНП 2025 (8068,94*0,1150). Підсумок пенсії (з надбавками): 8996,87 грн.

Вважаючи дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у нарахуванні з 01.07.2021 щомісячної доплати до пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» протиправними, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

Вирішуючи дану адміністративну справу, суд виходить з наступного.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Ключовим у цій справі є питання про наявність правових підстав для виплати позивачу щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови №713.

Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі в органах внутрішніх справ регулює Закон №2262-ХІІ.

Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону (частини перша, друга статті 63 Закону №2262-XII).

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 постанови №713 установлено з 01.07.2021 особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 відповідно до Закону №2262-ХІІ (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 01.03.2018, щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.

Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 01.03.2018, розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 01.03.2018 або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.

У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 01.07.2021.

З наведених норм слідує, що постановою №713 визначено, зокрема, для осіб, яким призначено пенсію до 01.03.2018, щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, при цьому обумовлено, що вказана доплата не виплачується у разі, коли пенсія переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. У такому випадку щомісячна доплата встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Таким чином, внаслідок ухвалення вказаного нормативно-правового акта Уряду з 01.07.2021 колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та іншим особам, пенсії яким призначено за нормами Закону №2262-ХІІ до 01.03.2018 було установлено щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн, виплата якої не здійснюється у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018.

Водночас аналіз наведених норм права, а також мети прийняття Урядом вказаної постанови №713 свідчить про те, що перерахунок пенсії, проведення якого згідно з абзацом третім пункту 1 постанови №713 є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн до розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону № 2262-ХІІ, має бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ на підставі нормативно-правого акта компетентного органу, оскільки в такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення постанови №713, а саме зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, визначених на законних підставах. Натомість перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.

Отже, оскільки перерахунок пенсії позивача, проведений ГУ ПФУ в Одеській області з 01.04.2019 на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права на належний розмір пенсії, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, то позивач має право на щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови №713, яка має виплачуватись для досягнення мети прийняття постанови №713 поетапного зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01.03.2018.

Окрім того, щодо відсутності у постанові №713 застережень щодо підстав перерахунку (за постановою, за заявою, за рішенням суду), то Верховний Суд у постанові від 08.11.2022 у справі №4320/2473/22 дійшов висновку, що перерахунок пенсії позивача на виконання судового рішення з метою усунення порушеного його права на належний розмір пенсії не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.

Додатково суд звертає увагу на те, що підстави перерахунку пенсій визначені Законом №2262-XII. Судове рішення не є підставою перерахунку пенсії, а є лише актом судового захисту права, яке позивач мав на час звернення до суду і яке заперечувалося Пенсійним фондом. Судове рішення лише підтверджує (визнає) право на перерахунок пенсії з підстав, визначених законом, а не створює його.

Тож, відповідач, припинивши нарахування та виплату позивачу щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн, порушив його права та законні інтереси на таку виплату, що вказує на протиправність дій ГУ ПФУ в Одеській області.

Таким чином, з урахуванням правових висновків Верховного Суду у постанові від 08.11.2022 у справі №420/2473/22, встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.

Згідно з частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У відповідності до вимог частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, доходить висновку, що позовні вимоги необхідно задовольнити.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Відповідно до п.58 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Серявін та інші проти України» від 10.02.2010 року, заява 4909/04, Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 09.12.1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Відповідно до частини 1 статті 139 вказаного Кодексу при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

В матеріалах справи містяться квитанція №НП32076 від 11.07.2025 про сплату позивачем судового збору у сумі 1211,20 грн.

Відтак, враховуючи задоволення позовних вимог, суд вважає за доцільне стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 суму сплаченого судового збору у розмірі 1211,20 грн, що був сплачений позивачем при поданні позовної заяви.

Керуючись ст. ст. 7, 77, 139, 241-246, 250, 255, 263, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті доплати до пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб» з 01.07.2021.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 01.07.2021 щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб», з урахуванням раніше виплачених сум.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 суму сплаченого судового збору у розмірі 1211,20 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385).

Суддя Олена СКУПІНСЬКА